KLUB

Grupa lubelska

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14887
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: yaro »

pawlaczyskis pisze:Dla użytku publicznego zainwestowałem zarówno w serwer jak i w domenę własne pieniądze, tylko po to, aby promować strzelanie w naszym małym, niestety zapyziałym środowisku.
Poprzednie forum nie było związane z żadnym sklepem czy serwisem, więc jak właściciel zmienił hobby to przestał je finansować z własnej kieszeni i musiało upaść.

Oczywiście nie ma nic złego w etycznym zarabianiu pieniędzy ale trzeba sprawy stawiać jasno żeby uniknąć nieporozumień.
Ostatnio zmieniony 23 października 2017, 09:05 przez yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vickers82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 19:19
Tematy: 0
Lokalizacja: LFS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Vickers82 »

yaro pisze: Poprzednie forum nie było związane z żadnym sklepem czy serwisem, więc jak właściciel zmienił hobby to przestał je finansować z własnej kieszeni i musiało upaść.
Niekoniecznie musiało ono upaść. Były propozycje żeby właściciel przekazał prawa do administrowania forum w ręce ludzi którzy chcieli dalej się nim zajmować i ocalić tą jakby nie było potężną kopalnię wiedzy. Niestety wykazał 0 (słownie: zero) zainteresowania i doprowadził że domenę przejęli chyba Chińczycy sądząc po krzaczkach jakie się teraz pojawiają. I przez taki stan rzeczy pojawiło się LFS.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14887
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: yaro »

Same dobre chęci w obecnych czasach to za mało. Filantropi to gatunek wymarły a utrzymanie takiego forum kosztuje. Dlatego jeśli ktoś na tym nie zarabia w jakiś sposób to się nie utrzyma bez reklam.
Kto z ekipy lubelskiej by wyłożył z własnej kieszeni pieniądze za domenę i hosting? To kilkaset zł rocznie. Do tego obsługa informatyczna, nie zaktualizujesz zabezpieczeń forum to już masz w tydzień włam chińskich spamerów, ta robota zostaje tylko dla hobbisty bo opłacenie tego to jeszcze większe pieniądze.
LFS jest reklamą sklepu, więc dopóki ten będzie funkcjonował to i forum. Jak padnie działalność to i forum skończy jak poprzednie, nie czarujmy się, użytkownicy sami go nie utrzymają. Zapał się wypala, deklaracje tracą ważność, ludzie przychodzą i odchodzą.
Gdyby Eryk pozwolił na ciągnięcie tego dalej nie sądzę żeby znalazło się na tyle liczne grono, które by to sfinansowało i znalazło hobbistę informatyka do obsługi. Nie znaczy to oczywiście że z takim sposobem załatwienia sprawy się zgadzam. Zdecydowanie powinno się nazywać rzeczy po imieniu i mówić wprost jak jest. Eryk temat olał i tyle.
Prześledź sobie losy tego - ogólnopolskiego forum, jak było kiedyś, jak jest teraz i dlaczego masz tyle bannerów reklamowych dookoła.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Zagorek »

Nie znam i nie zamierzam pogłębiać tematu byłego forum. Nie rozumiem jednak o czym piszesz w odniesieniu do LFS.
yaro pisze:LFS jest reklamą sklepu, więc dopóki ten będzie funkcjonował to i forum.

Nie wiem o jakim sklepie piszesz a gdyby się taki znalazł to nie widzę z tego powodu minusów. Reklama jest wszędzie i nic w tym dziwnego ani złego. Jak chcę oglądać TV to muszę płacić abonament, jak nie chcę płacić to mam wielominutowe bloczki reklamowe. Jak mi nie pasuje to nie oglądam.
yaro pisze:Gdyby Eryk pozwolił na ciągnięcie tego dalej nie sądzę żeby znalazło się na tyle liczne grono, które by to sfinansowało i znalazło hobbistę informatyka do obsługi
A tego to nie wiemy co by było. Wiemy natomiast (między innymi sam to napisałeś), że chętni byli tylko im nie umożliwiono.
yaro pisze:Kto z ekipy lubelskiej by wyłożył z własnej kieszeni pieniądze za domenę i hosting?
Na przykład ja. Nie neguj dla samego negowania. Powinniśmy (Lubelskie) się cieszyć, że istnieje lokalne forum i puki co się rozwija a wraz z nim grupa ludzi zaangażowanych, dających dużo od siebie również finansowo. Ostatnie spotkanie w Kaznowie to potwierdza w całej rozciągłości. I chciało się i pieniądze się znalazły i to nie od jakiegokolwiek sponsora tylko od nas samych. Nakład pracy nikogo nie zniechęcił a wręcz przeciwnie zamierzamy rozwijać nasze środowisko i ludzi trzeba wręcz hamować w zaangażowaniu niż zmuszać. Nie znam i już raczej nie chcę poznać Pana "Ordynata" bo takich pesymistów to więcej niż piasku na pustyni. Ja bym tylko chciał aby chętni się zgłaszali a niechętni olewali i będzie ok. Mając takich "przyjaciół" to i wrogów nie trzeba. Specjalnie nie piszę o "Froncie Wschodnim" bo nie znałem ani ludzi ani jego działalności. Sam wielokrotnie zapraszam każdego kto ma chęć postrzelać na nasze spotkania nie zaglądając do jego teczki personalnej i przeszłości. Kto chce strzelać - drzwi szeroko otwarte bez względu na wiek, płeć, przeszłość i wszystko inne. Mam taki napis na drzwiach wejściowych do swojego mieszkania: "Ci którzy w tym domu bywają, to czego nam życzą niech sami mają".
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14887
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: yaro »

Nikogo nie dyskryminujesz ale kolegi Ordynata to już byś nie chciał poznać? No daj spokój, więcej optymizmu ;)
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2017, 14:10 przez yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Zagorek »

Jarek chodzi tylko o pesymizm. Wolę przebywać w uśmiechniętym towarzychu niż ponurym. Może "Ordynat" miał zły dzień? Na pewno gdyby przyjechał to bym nie wygonił a nawet spróbował bym zmienić (nie na siłę) i tak się staram robić w życiu codziennym na pozytywne tory. Rozmawialiśmy kilka razy i powinieneś już widzieć, że mam raczej "luźne majty" i dobrze bawię się strzelectwem. Sam od niedawna jestem w tym środowisku i staram się widzieć pozytywy bo większość i to zdecydowana poznanych wiatrówkowiczów z całej Polski taka jest. Życie codzienne dostarcza tylu kłopotów że szukam w strzelectwie odskoczni od nich.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14887
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: yaro »

Doszliśmy z Jorgusiem do wniosku, że jestem przewrażliwiony po historiach z różnymi forami.
Podtrzymuję zdanie, że grupa powinna partycypować w kosztach utrzymania forum, to robi czystą sytuację. Albo reklamy albo zrzutka, inne formy są mniej przejrzyste.
Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Ernii »

yaro pisze:...LFS jest reklamą sklepu, więc dopóki ten będzie funkcjonował to i forum.
:shock: :shock: :shock:
Yaro, czy Ty masz aby na myśli to samo forum, o którym ja myślę, i o którym wypowiadamy się MY wszyscy :?: :?: :?: :027:
Nie zauważyłem, żeby gdziekolwiek było napisane, że Lubelskie Forum Strzeleckie jest sponsorowane przez jakikolwiek sklep, jakąkolwiek organizację, instytucję, a już tym bardziej nie zauważyłem ANI JEDNEGO banera z jakąkolwiek reklamą.
Wiem doskonale kim jest Dawid, człowiek który to forum założył, powołał do życia. Wiem co robi, czym się zajmuje i wielka mu cześć i chwała za to, że postawił to na nogi po byłym Froncie Wschodnim, nie wspominając przy tym ani słowem o tym, że jest jego sponsorem.
Nie zauważyłem też nigdzie żadnej reklamy, która w jakikolwiek sposób promowałaby jego działalność na rynku związaną ze strzelectwem pneumatycznym.
yaro pisze:...jestem przewrażliwiony po historiach z różnymi forami.
Do tego samego wniosku doszedłem po lekturze Twoich wypowiedzi. Powiedziałbym nawet, że jesteś trochę na anty i dość pesymistycznie nastawiony, ale każdy ma swój punkt widzenia, do czego oczywiście ma swoje święte prawo.
yaro pisze:...Podtrzymuję zdanie, że grupa powinna partycypować w kosztach utrzymania forum, to robi czystą sytuację. Albo reklamy albo zrzutka, inne formy są mniej przejrzyste.
Jeśli chodzi o koszty utrzymania NASZEGO forum, będę pierwszym, który się do tego dołoży.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14887
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: yaro »

Właśnie dlatego szkoda, że nie ma żadnej reklamy działalności Dawida na tamtym forum. Jest tylko dział "partnerzy" z dwoma tematami, ale z tego co mówił Jorguś Dawid nie chciał od niego żadnych pieniędzy za wstawienie tej formy reklamy.
Lepiej gdyby jednak było napisane, chyba że jest to zrzutka użytkowników lub zewnętrzne reklamy. Wtedy jest jasna sytuacja i unika się opinii które ktoś już wypowiedział (nie ja), że to takie kółko wzajemnej adoracji dla czyjegoś interesu.
Dobra, może ja sobie już daruję wszelkie dyskusje bo chyba nie łapiemy o co nam chodzi a wychodzę na malkontenta, pesymistę, niszczyciela światów i kij wie co jeszcze.

ps. bardzo dobrze że się kolega zlitował i odpalił to forum bo dzięki temu zaistniała znowu grupa lubelska;
bardzo dobrze, że prowadzi serwis bo przynajmniej jest gdzie wiatrówkę serwisować po tej stronie Wisły a jeśli ludzie się nie zrzucą to forum nie padnie jak poprzednie. Dzisiaj jest sporo chętnych, fajnie, ale za kilka lat duża część się na pewno wykruszy. Patrzę na powstawanie i zanikanie grup już ponad 15 lat i chyba mogę powiedzieć że wiem jak to wygląda.
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2017, 14:50 przez yaro, łącznie zmieniany 2 razy.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Zagorek »

Temat uważam za zamknięty (przynajmniej na forum). Do zobaczenia w realu :516:
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14887
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: yaro »

Chętnie bym się dowiedział o co chodzi z tymi "niewygodnymi " sprawami co napisał Ordynat. Na starym forum odwiedzałem tylko dział o spotkaniach (jak i na pozostałych forach) i nie wiem co tam się działo w etapie przedupadkowym, oprócz inwazji spamerów. Ktoś rozjaśni?
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: ORDYNAT »

... z racji "fochów" w kwestii zakup nieruchomości pod własną strzelnicę, a dokładnie pazerności co do własności i tego, że część towarzystwa chcącego powołać klub zrobiła zwrot do innej inicjatywy gdzie miało być taniej, a wyszło drożej i mniej sympatycznie towarzystwo rozeszło się po lubelskich klubach ... tak więc raczej do mnie należy "zamykanie tematu" ...

... sam własną skłonność do udzielania się przeniosłem na klub STEN (Wąwolnica) gdzie klubowiczów jest coś ponad 180 twarzy ... w związku z tym zapraszam na strzelnicę głównie na soboty i niedziele, a nawet po uprzednim umówieniu się na wszelkie inne dni tygodnia ... jest możliwość "podmuchania" ale także powąchania nitro z broni wszelkiej ... w tym rewolwery, pistolety, broń historyczna, współczesna, myśliwska, sportowa itp. ...

... jest też możliwość "bezstresowego" zdobycia przy pomocy kolegów z klubu patentu i pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich ... opłaty na tle klubów lubelskich całkiem przystępne ...

... stare forum nie było zaśmiecone przez przypadek (podobno BOT dopisujący do tematów wątki) i nie zdechło z braku wpisów czy braku zainteresowania forumowiczów ... tylko upadło technicznie po tym jak "jeden spec" je zaczął naprawiać ... nie można było pisać, potem się zalogować, a wcześniej forum z BOTEM sobie chodziło dość długo ... dziwnym trafem przed naprawami na starym forum "ów spec" raczył dokonać "niewygodnego wpisu" i złapany na gorącym uczynku nie potrafił ani podać dowodów na to co napisał ani się grzecznie wycofać pisząc PRZEPRASZAM!!! ... a teraz starego forum nie ma i ciężko prowadzić sprawę jak zdechł przedmiot sprawy ... kwestie niechęci właściciela starego forum do "oddania" forum, przeniesienia go to są sprawy w jakie wchodzić nie chcę ...
Awatar użytkownika
pawlaczyskis
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 06 września 2006, 07:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: KLUB

Post autor: pawlaczyskis »

Pisz prosto z mostu co jest na rzeczy. Uważam, że jeżeli jest coś do wyjaśnienia to trzeba to wyjaśnić. Jeżeli nie chcesz pisać na forum daj znać gdzie i kiedy możemy spotkać się w szerszym gronie osób zainteresowanych.

Co do technicznego aspektu. Forum miało problem z logowaniem i rejestracją po przeniesieniu go przez właściciela domeny na inny serwer.
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2018, 21:17 przez pawlaczyskis, łącznie zmieniany 3 razy.
http://www.SerwisWiatrowy.pl PROFESSIONAL AIRGUNS SHOP & SERVICE
http://www.LubelskieForumStrzeleckie.pl ZRZESZAMY SIĘ LOKALNIE BY STRZELAĆ!
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: ORDYNAT »

... yaro chciał wiedzieć i Jemu odpowiedziałem ... i myślę, że tyle Mu starczy ...
... a że "nożyce się odezwą" to rzecz inna ...

... " Uważam, że jeżeli jest coś do wyjaśnienia to trzeba to wyjaśnić." ... i kto to pisze ? ... trzeba było mieć tyle gorliwości w sprawie wyjaśniania tematu "myśliwych" na starym forum, trzeba było np. podać datę zgłoszenia zdarzenia na Policję ... trzeba było albo udowodnić, że się spotkało złych ludzi albo grzecznie powiedzieć wycofuję się bo nie mam jak udowodnić tego co mówię ... ale zamiast męskiej decyzji było coś innego co wskazywało, że coś jest nie tak ... a teraz starego forum nie ma i nie ma jak przywołać wpisów i sprawy ... mnie pozostał niesmak i doświadczenie ... doświadczenie tego typu, że TEGO TYPA omijamy ...

... żeby była jasność w temacie ... chcesz wyjaśniać sprawę "myśliwych" nie ma sprawy ... publicznie napisałeś o ludziach źle to teraz napisz (tu na forum ) publicznie przepraszam ... chyba, że masz jak udowodnić, że spotkałeś złych ludzi ... więc jeśli masz jak to udowodnić udowodnij ... jak nie masz jak udowodnić sprawy albo z jakiś przyczyn nie powinieneś czy nie możesz sprawy upubliczniać przeproś ...

... zwykłe przepraszam publicznie ogłoszone mnie wystarczy ... chyba, że chcesz zmienić moją opinię o sobie osobiście to w sobotę i niedzielę jestem najczęściej na strzelnicy w Wąwolnicy ...
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2018, 12:20 przez ORDYNAT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawlaczyskis
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 06 września 2006, 07:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: KLUB

Post autor: pawlaczyskis »

Ja nie mam nic do ukrycia. Możemy się spotkać i na strzelnicy - bywam. Napisz mi tylko na PW o kogo mam pytać, bo chyba nie znamy się osobiście. Sprawa myśliwych którzy na pasie taktycznym na Majdanku o mało mnie nie postrzelili podczas rozstawiania gry terenowej Snajper była prawdziwa i w imię czego mam udowadniać dodatkowo moje słowa? Nie widzę też powiązania między upadkiem technicznym forum, a zaistniałą sytuacją.

Swoją drogą do myśliwych jako takich nic nie mam. Do tamtych miałem ze względu na sytuację. Wyjaśnij mi, jak możesz będąc aktywnym strzelcem bronić ludzi, którzy strzelali w miejscu otwartym nie przeznaczonym do tego? Przecież zachowanie takie godzi w środowisko strzeleckie nie tylko lubelskie... Pomijam już, że ciągniesz temat pięć lub sześć lat... Żądasz przeprosin i wycofania się ze słów? Na jakiej podstawie zarzucasz mi kłamstwo? Kreujemy to środowisko w pocie i znoju. Na popiołach powstaje coś czego dawno tu nie było. Mam w tym swój udział. Łatwo sprawdzić ile wkładam czasu i zaangażowania w to by szerzyła się u nas kultura strzelecka, a Ty na podstawie kontry do mojego wpisu sprzed lat krzywdząco oceniasz moją osobę. Co najmniej niesprawiedliwe...

Do zobaczenia na strzelnicy.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2018, 19:14 przez pawlaczyskis, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.SerwisWiatrowy.pl PROFESSIONAL AIRGUNS SHOP & SERVICE
http://www.LubelskieForumStrzeleckie.pl ZRZESZAMY SIĘ LOKALNIE BY STRZELAĆ!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa lubelska”