Strzelanko?

Podlaska Grupa Strzelecka

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
krainamarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 337
Rejestracja: 01 października 2006, 17:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok-PGS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krainamarek »

Witaj Aqua ,) , z mego planowania nic nie wyszlo i nie byłem :(:: no bo nie mogłem :(:: , ale idzie ku lepszemu :D zapowiada sie czasu wiecej biore Harego ze soba od jutra , i jeżeli okazja tzn czas sie znajdzie to mam blisko zaraz po robocie 18-19 sta i mog byc na godzinke a może nawet i dłużej :diabel2:
a co do Grunwaldzkiej to jest to no bo to tak jest , jak juz zaczniesz i to kurde jest no właśnie tak ze hobby ma sie fajne następne które łazi za Tobą już zawsze raczej ;)
Marek K
Awatar użytkownika
gigi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 675
Rejestracja: 15 listopada 2004, 13:42
Tematy: 8
Lokalizacja: białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gigi »

Witam nowych kolegów !!!

Zapraszamy na wspólne strzelanie :)
Odnośnie dojazdu dla niezmotoryzowanych , to żaden problem :one: zawsze ktoś zabierze jeżeli akurat będzie jechał ! Co prawda ja w tą niedzielę na urlop się wybieram , ale w następną to z przyjemnością wybiorę się na strzelanko.

Adam , ten gość na rowerku z wędką to pewnie ze stawu jechał co niedaleko myśliwskiej się znajduje , ale Ci starsi panowie na konikach :zdziw: a czy uzbrojeni byli ? partyzanci może jacyś czy co ;) :D
pozdr... Grzesiek !
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdS »

gigi pisze: ale Ci starsi panowie na konikach :zdziw: a czy uzbrojeni byli ? partyzanci może jacyś czy co ;) :D
A i owszem. Broń długa przewieszona przez plecy. Szable u boku. :zdziw: Chyba była jakowaś impreza w okolicy, bo na strzelnicy niosły się jakieś głosy - coś jakby megafony w oddali.

W każdym razie wróciłem żywy :diabel:

Adam.S
Aqua
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 12:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aqua »

A słyszeliście o imprezie "Napad Tatarów"? Organizowana jest przez szefostwo tego hotelo-fortu i karczmy Rzym w Kiermusach...

Weźmy sobie przykład:
Przybywa z Japonii konferencja 10 radosnych Japończyków, każdy z 3 aparatami fotograficznymi, kamerą i oczywiście, każdy w takim samym garniturku.
Dzień pierwszy - organizator zaprasza na kulig. Prawdziwe, drewniane sanie, młode, żwawe rumaki, patyczki do kiełbasek przy ognisku, cały ten Jazz.
Wszystko idzie pięknie, sanie mkną leśnymi drogami...
...a tu nagle na drodze stoi grupa zamaskowanych chłopaków, w tatarskich strojach, z karabinami.
Panowie japończycy nagle znajdują się bez portfeli, dokumentów, aparatów, kamer i elementów garderoby na śniegu. Sanie w drzazgach, konie w strachu rozpierzchnięte gdzieś po lesie... 30 minutowy spacer na wznów do hotelu. Organizatorzy po drodze mają okazję dowiedzieć się, że jednak prawdą nie jest, że w języku japońskim nie ma przekleństw.

W Hotelu witani są śpiewami, pieczonym dzikiem (lub innym staroludowym wynalazkiem), tańcami i oczywiście, tatarskimi uśmiechami. Wszystkie zagubione przedmioty czekają na "poszkodowanych". Dochodzi do tego także szereg pamiątek, typu tatarska szabla, czy łeb dzika. ;)


Jedyne co może odstraszać, to cztero-cyfrowa cena takiej przygody na łebka...


Co do wyjść na strzelanko - może znaleźli by się chętni na jakieś bardziej zorganizowane wypady? Przykładowo - w każdą niedzielę o 16.00 zebranie na parkingu za Rynkiem Siennym (zawsze są miejsca i nie krząta się wiele osób. W wypadku korków można dojechać tam ze 4 różnymi drogami). Łatwiej by też było nowych ludzi wdrażać w ten sport, gdyby wiadomo było gdzie i kiedy można się strzelców spodziewać.
(Mi akurat ta niedziela i tak odpada, bo także zbieram się do Warszawy).

Pozdrawiam,
Norbert.
Borys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 28 stycznia 2007, 09:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Borys »

Dzisiaj, trochę przypadkiem byłem w Białymstoku i słuchając rad kolegów z Forum, udałem się na ul. Wyszyńskiego. Moje wrażenia to bardzo sympatyczna Pani i ceny o wiele niższe niż się spodziewałem. :)
Pozdrawia Darek
www.e-tawerna.pl
Awatar użytkownika
Metus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2007, 07:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Metus »

no coż.. hobby ważne a rodzina rodziną ;)


ps nie wiem czy takie rzeczy załatwia się na forum..

czytam od pierwszej strony ten wątek i widzę, że jesteś delikatnie mówiąc "za***iście aktywnym" strzelcem.. ile miesięcznie wydajesz na śrut? Coś czuję, że masz jakieś dobre zniżki w sklepie z bronią... może gdyby tak połączyć zamówienia wszystkich uczęszczających na Myśliwskiej strzelców na śrut i złożyć je Tobie... to cena była by prawie producenta?! dobrze główkuję? :027:

a może i na karabinki masz zniżkę ?? bo będę zamawiał coś gdzieś na dniach... rozważam w zasadzie dwa modele

1. Slavia 634 + droższa optyka - cekaus
lub
2. Weihrauch HW-97K + tańsza optyka - gdzieś gdzie dostanę najlepszą cenę ..


pisałem wiadomość do XTC kilka dni temu z prośbą o.."macanie" jego Slavi 634 z optyką ale niestety nie znalazł czasu na odpisanie :/
Pozdrawiam
Metus

HW97k + Elite 4200 + B-Square
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

Witam nowych strzelców Podlaskich! :D
Metus pisze:... widzę, że jesteś delikatnie mówiąc "za***iście aktywnym" strzelcem.. ...
AdS jest nie tylko bardzo aktywnym strzelcem, ale także forumowiczem, co widać z ilości postów w tym Temacie. ;) Jak tak dalej pójdzie, to będę musiał założyć kłódeczkę i nowy wątek, bo ten zbytnio "spęcznieje", a "władza" iweb może mieć jakieś obiekcje, jak to często ma miejsce. ;)
Metus pisze:... rozważam w zasadzie dwa modele

1. Slavia 634 + droższa optyka - cekaus
lub
2. Weihrauch HW-97K + tańsza optyka - gdzieś gdzie dostanę najlepszą cenę .. ...
S634 to bardzo celna maszynka, ale ma wkur... spust, który coraz bardziej mnie irytuje. HW 97K to zupełnie inna klasa sprzętu i na pewno lepsza pod wieloma względami, ale co tu się dziwić, przecież kosztuje ok. 2,5 razy tyle co Slavia. :P

Na Twoim miejscu wybrałbym używany, lecz sprawdzony i dopracowany karabinek typu HW85: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=34172 ten sam kolega sprzedaje również Deltę Classic 3-9x40 (świetny celownik). W komplecie być może sprzeda Tobie taniej.

Lub HW95: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=33926

Ostatecznie, ale koniecznie po sporej negocjacji ceny HW50S: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=34119

Celownik: Delta Optical Classic 3-9x40, ewentualnie Bushnell Trophy 3-9x40.
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdS »

Ile na śrut ? Nie ma nic za darmo.
w sezonie 1-2-3 paczki na tydzień - Exact 4,52 - 19 zł (na Wyszyńskiego)
poza sezonem 1-2 paczki na tydzień

Co do zamówień masowych - nie mam takich dojść. W sobotę byłem w Warszawie. Exact 4,52 kosztuje w Incorsie nich tyle samo co u nas -19 zł. W tym wypadku zamówienia masowe nie za bardzo mają sens.

Co do wyboru karabinka: niestety musisz sobie wybrać sam. Który jest lepszy ? Pytanie z cyklu czy chcesz Mercedesa, cz BMW (najlepiej oba :P ), albo, czy chcesz być piękny, czy bogaty ?. Każdemu odpowiada co innego. Ja wybrałem HW 97K (i nie żałuję). Ale ... 4 kg wagi, spory kop, krótka dźwignia naciągu. Czemu nie kupiłem Slavii ? Bo mi się po prostu nie podoba (kurcze ale zaraz oberwę :diabelek: ).

Co do optyki - ja mam Leapersa 3-9x32 AO i jest dobrze (275 zł w Cekausie).

Adam.S
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

AdS pisze:... Czemu nie kupiłem Slavii ? Bo mi się po prostu nie podoba (kurcze ale zaraz oberwę :diabelek: ). ...
A za co i od kogo? Każdy ma swoje preferencje i wolny wybór.

Szczerze moim zdaniem, gdyby Slavia posiadała spust typu "record" z HW (no i może "otwarte" przyrządy celownicze :D ), to konkurencji do ok. 800zł. by nie miała. Łoże lepsze i bardziej składne od HW30S, Ek wyższa i podobna do HW50S, "łatwość" demontażu, no i wg mnie rewelacyjna celność.
Metus pisze:... potrzymam to co mnie interesuje najbardziej.. i to w komplecie :D karabinek i optyka ;] tylko.. ta cena.. :/ zacisnę pewnie zęby i... ...
Jakbyś miał kupować HW97K, to lepiej pomyśl o używanym AA TX200, to jest dopiero maszynka. :P
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdS »

"A za co i od kogo? "
Od FANÓW ;) ;) ;)
A na poważnie. W Slavii nie podoba mi się łoże. Może i jest wygodne ale ... Ale prawdą jest, że w przedziale cenowym do 1000 zł nie kupi się nic rozsądnego oprócz Slavii. Prawdą jest też, że można ją doprowadzić do perfekcji - patrz Slavia XTC-a - mechanicznie i pod względem celności DZIEŁO SZTUKI (jak dla mnie poza spustem, co reaguje na zawirowania powietrza przelatującego komara ;) ).

HW 97K kontra AA TX 200 - porównywalna celność i waga, porażająca różnica w cenie. A jeśli już, to bym wolał ProSporta-a

Adam.S

P.S 693 710 188

P.S 2 I pomyśleć, że cały czas jestem w pracy :diabel:
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

AdS pisze:... HW 97K kontra AA TX 200 - porównywalna celność i waga, porażająca różnica w cenie. A jeśli już, to bym wolał ProSporta-a ...
Eee tam porażająca, chyba porównując nowe karabinki. :P

TX200 dosyć często bywa do kupienia nawet za ok. 1500zł. (używka) i ja osobiście wolałbym takiego TX-a, aniżeli nówkę HW97K, bo jedyny + HW, to wygodniejsza konstrukcja portu ładowania. O prostocie rozbiórki (konserwacji i wymiany "bebeszków") AA-a względem Weihrauch-a już nie wspomnę. ;)
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdS »

No to okopaliśmy się, każdy po swojej stronie barykady ;) ;) ;)
Przy wyborze nowe HW 97K a używany TX wybrałbym HW (ale to kwestia gustu). Kwestia trudności rozbiórki HW 97 jest demonizowana (podejmuję się rozłożyć i złożyć w 20 minut). Niestety konieczność każdorazowego zdjęcia optyki w HW jest niedoceniana :/ I to chyba jedyny minus.

Ale pewnie kiedyś jeszcze kupię również TX-a :D Choć nie ukrywam, że wolę ProSporta.

Adam.S

P.S No dobra. Kończę tę dyskusję, bo ktoś tu wspominał o "kłódeczce" :diabel:
XTC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 304
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, 21:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: XTC »

AdS pisze:patrz Slavia XTC-a - mechanicznie i pod względem celności DZIEŁO SZTUKI (jak dla mnie poza spustem, co reaguje na zawirowania powietrza przelatującego komara ;) )
Ho ho! :) No to Adam pojechałeś ostro po bandzie ;). Dużo w tym przesady :)
Metus pisze: pisałem wiadomość do XTC kilka dni temu z prośbą o.."macanie" jego Slavi 634 z optyką ale niestety nie znalazł czasu na odpisanie :/
Nic do mnie nie dotarło. Rzecz jasna jak tylko spotkamy się na strzelaniu - moja S634'ka jest do obmacania. Nie ma nic lepszego niż postrzelać z wielu karabinków, żeby mieć obraz co pasuje a co nie.
Slavia 634 + NGC 8x42; Marksman2004
Debian GNU/Linux
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdS »

XTC pisze:
Ho ho! :) No to Adam pojechałeś ostro po bandzie ;). Dużo w tym przesady :)
A którym miejscu przesadziłem :?: . No może z tym spustem ;) Dźwiękiem, odrzutem i celnością bliżej JEJ do PCP niż do SPRĘŻYNY. Jak by porównać kulturę strzału twojej Slavii do mojego HW 97 - to jak jazda Mercedesem po autostradzie i jazda Ursusem po polu.

Adam.S
XTC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 304
Rejestracja: 18 sierpnia 2006, 21:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: XTC »

Metus pisze:XTC co zmieniałeś w swoim karabinku, że jest tak supeeer wspaniały? jakieś specjalne zmiany/wymiany/przeróbki ?
Zwykła Slavka jest - bez przesady:
Przesmarowana MOS'em.
Zmieniona niedawno sprężyna od Hogana z prowadnicą i kapeluszem od strony tłoka.
Kostka skręcona na "zero luzu".
Niewielka korona lufy metodą chałupniczą wykonana.
Spust z odgietą sprężyną "1-szego quasi-stopnia".
Słowem - klasyczna Slavka.
Slavia 634 + NGC 8x42; Marksman2004
Debian GNU/Linux
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Podlaska Grupa Strzelecka”