Strzelanko?

Podlaska Grupa Strzelecka

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelanko?

Post autor: AdS »

Zakładam temat, bo już nie wiem, gdzie szukać informacji (ta sobota, ta niedziela, ten poniedziałek ...) :D

Jak nie będzie padać, to jadę dziś postrzelać na starą strzelnicę myśliwską (około 17.30). Jeśli jeszcze ktoś jest chętny, to zapraszam.
Adam.S

693 710 188
Ostatnio zmieniony 15 września 2007, 16:27 przez AdS, łącznie zmieniany 2 razy.
darecky12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 237
Rejestracja: 14 lutego 2005, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

strzelanko?

Post autor: darecky12 »

Witam wszystkich,
jestem nowy i nie znamy sie z forum. Chcialbym do Was dolaczyc na dzisiejsze strzelanko? Zapraszacie? Poznamy sie.
Tylko nie za bardzo moge sie dokapowac jak sie w koncu umawiacie. Na przystanku przy blokach, czy na samej strzelnicy. Przyjade samochodem, mieszkam po drugiej stronie Bialegostoku.

Pozdrawiam


Darek
Prosporcik szaleje, FWB 300s!!!!! się już nie kurzy :))))
korek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 245
Rejestracja: 08 marca 2007, 10:33
Tematy: 2
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: korek »

To ja tez nowy i tez sie wybieram. Wiem gdzie - odwiedzilem juz kilka razy ale nikogo nie bylo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sawim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1287
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 17:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sawim »

A ja strzelalem dzis w Augustowie:) Ajjj, jaka tam maja sliczna strzelnice, cud, miod i orzeszki... Poza tym okazalo sie, ze z CZ'ki da sie w zadowalajaco celne strzelac do 'francuza' z odleglosci 100m :)
Eau de Colon
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

Koledzy dzięki wielkie za mile spędzony czas. Miejsce na strzelanko macie po prostu rewelacyjne! Tylko pozazdrościć. :P

Gdyby nie te latające i kąsające "potworki", byłoby jeszcze lepiej. Dlatego też, aby rozwiązać ten problemik, szukam jakiegoś "magicznego wynalazku."
Awatar użytkownika
krainamarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 337
Rejestracja: 01 października 2006, 17:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok-PGS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krainamarek »

Cienfuegos pisze:Może mam rozwiązanie na komary, pytanie brzmi - czy macie trochę zbędnych pocztówek grających (ale nie tych do gramofonów) i np. bateryjek 9V ;)
a mozna by tak konkretniej z tymi pocztówkami ? ;)

byłem pstryknac przedwczoraj po 18 tej :diabel: na pierwszym torze padlo pare celi :diabel: mam 10 puch po pianie montażowej może ktos się skusi :diabelek:
Marek K
Awatar użytkownika
Cienfuegos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2211
Rejestracja: 29 października 2006, 12:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok - Smolanka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cienfuegos »

Konkretniej? ;)
Chodzi o głośniczki piezo z tych pocztówek ;)
wszystkie trzy strony świata
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

Cienfuegos pisze:Konkretniej? ;)
Chodzi o głośniczki piezo z tych pocztówek ;)
Może o coś takiego chodzi?

Po ostatnim strzelanku, sporo czasu przesiedziałem w internecie, poszukując wszelkiej informacji na temat "zwalczania" tych "gryzoni". Podobno najlepszą metodą jest... unikanie takich miejsce ewentualnie porządny ubiór wraz z moskitierą. :D

Wg różnych opinii, "brzęczki" itp są mało skuteczne i często ich dźwięk drażni również ludzi, jako tako efektywne działanie dają podobno takie chusteczki i spirale, jak również takie lampy a OFF itd działają w minimalnym stopniu i bardzo krótko, nieco dłużej działa Ultrathon 3M i US Army.

Ciekawy link... http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=2362&page=2

Zamówiłem "za wielką wodą" 2 zabawki (brzęczyk i lampa), być może za kilka tyg. będę mógł ich działanie sprawdzić osobiście.
WOJTEK24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 337
Rejestracja: 20 czerwca 2005, 12:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostroleka/Bialystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WOJTEK24 »

Darecky mi sie moze uda tylko ze niestety nie do konca wiem gdzie ta strzelnica jest mozemy sie gdzies spotkac???
Podaj mi moze swoj nr telefonu.
Moj to 505131024
darecky12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 237
Rejestracja: 14 lutego 2005, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: darecky12 »

OK, to sie zdzwonimy, moj nr 609 103 120, moge Cie zabrac gdzies z Baranowickiej albo z koncowego przystanku na 27 Lipca. Postaram sie wyrobic w pracy do 17.
Prosporcik szaleje, FWB 300s!!!!! się już nie kurzy :))))
Awatar użytkownika
Sawim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1287
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 17:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sawim »

AdS pisze:I owszem :D . Strzelaliśmy sobie dzisiaj. A znerwicowany myśliwy, przestępując z nogi na nogę, oczekiwał aż skończymy (miał "narząd" do ustawiania lunety, a strzelnica wojskowa była dziś nieczynna).
Do następnego razu (czyli jutro :?: )
Adam.S
Trzeba bylo po policje zadzwonic przeciwko mysliwcowi ;) Ta 'nasza' strzelnica jest wszak NIECZYNNA.
Eau de Colon
Aqua
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 12:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aqua »

Jako, że jest to mój pierwszy post, lekkie przedstawienie się pewnie było by na miejscu...
ekhem..
No więc, nazywam się Norbert i od niemalże doby jestem dumnym posiadaczem wiatrówki (Huh... mocno zaciąga Anonimowymi?). Za kilka chwil będę wyruszał w kierunku centrum miasta na poszukiwania sklepu ze śrutem. Z tego co wyczytałem na iwebie, Exact będzie dobrym wyborem na początek...

Jednak, wbrew oczekiwaniom, nie piszę w sprawie opisania mojej dzisiejszej rutyny, czy też nawet pochwalenia się wiatrówką....Chociaż z drugiej strony, napewno godnym napomknięcia jest fakt, że objadłem się dzisiaj wyjątkowo smacznymi poziomkami. ;) Ekhem...Otóż, przydała by mi się pomoc kogoś bardziej wprawionego w poustawianiu przyrządów celowniczych, dopasowaniu najlepszego śrutu (jeśli ktoś ma w posiadaniu chociaż garsteczkę róznych typów) i, w zasadzie, to sam nie wiem w czym jeszcze... Jestem strasznym amatorem i każda rada by się przydała. Nie licząc ostatniej doby, to wiatrówkę miałem w dłoniach jedynie od okazji wesołego miasteczka do wesołego miasteczka - a i to raczej nie trafiałem w te przeklęte lizaki (winę zwalam na celowo źle ustawione przez obsługę miasteczka przyrządy celownicze :D)
Dzisiaj pewnie nie znajdę już zbyt wiele czasu na strzelanie, ale jutro - od 15 to już do następnego ranka mogę tarcze dziurawić. :)

Czy ta, często pojawiająca się w wątku, Myśliwska odnosi się do ulicy Myśliwskiej? Czy do jakiejś strzelnicy okrzykniętej taką nazwą? A może ktoś tam kiedyś przypadkiem był i zapamiętał dokładniejszy adres? :)

AdS, nie bój nic. Pomonologujemy sobie razem. ;)

Tak tylko, jakby ktoś kiedyś chciał poinstruować świeżynkę, to zostawiam swój telefon - 604955633. Miły będzie chociaż SMS z miejscem i godziną. Rozpoznać mnie można po czarnym futerale w dłoni i bezgustownym dobraniu garderoby. :)

N.

Ps. Ah... zapomniałem wspomnieć - karabinek Baikal MP-512 GW...ten czarny...z tworzywa. ;)

Pozdrawiam.
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdS »

Witamy :D

Śrut: Jedynym rozsądnym miejscem jest rzemieślnik na Wyszyńskiego. Ten stary, długi. Jest tam sklep "wiatrówkowo-harcerski" z Exactem w dowolnym rozmiarze (ostatno był) w cenie 19 zł. Najbardziej popularne to 4,50. Jeżli nie strzelasz wyczynowo, tzn z zamiarem trafienia komara w pępek, to i tak nie sądzę żebyś zauważył istotną różnicę pomiędzy 4,50, 4,51, 4,52 etc. (ja nie bardzo widzę, ale może się mylę). Jakby co to mam 4,50 i 4,52.

Strzelnica Myśliwska (brzmi dumnie ;) ) opis dojazdu mojego wątpliwego autorstwa znajduje się na stronie 6 niniejszego wątku.

Ustawienie lunety: szkół jest sporo. Ja swoje ustawiam strzelając w cel ustawiony na piaszczystym zboczu (jest takie na Myśliwskiej). Widać, gdzie pada śrut, więc łatwo ustawić.

Co do strzelania: dziś może mi się uda być na Myśliwskiej koło 19.00. Jutro może, może, może. ;)

Co do bania się: kurcze jest już mało rzeczy, których się boję :D :D :D

Pozdrawiam.

Adam.S
Aqua
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 12:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aqua »

Po opisie dojazdu, wnioskuję, że dla pieszych wędrowniczków pojawia się problem.
A jako, że do pieszych wędrowniczków należę, to pewnie na Myśliwskiej często gościem nie będę...
Chyba, że przy jakims zorganizowanym wyjeździe z wolnymi miejscami. :)

Kupiłem JSB Exacta 4.50 w Jaggerze w Rzemieślniku na Legionowej 9/1. Za śrut zapłaciłem 22zł. Trochę zbyt późno przeczytałem Twą radę. Dostałem tam też ulotkę strzelnicy na Grunwaldzkiej - by sie im grafik do projektowania reklam przydał...

Co do tego strzelania komarowi w organy wybrane... hmm zamierzać, a potrafić. Tu rodzi się mały konflikt. :) Zakładam, że dla mnie to i tak będzie wszystko jedno, byle w kierunku tarczy - przynajmniej do czasu aż sobie wyrobię i łapkę i oczko. ;)
AdS pisze:Co do bania się: kurcze jest już mało rzeczy, których się boję :D :D :D
Rumcajs też się nie bał i tylko popatrz - padł komunizm to i Rumcajsa zabrali. ;)

Pozdrawiam,
Norbert.
Awatar użytkownika
Sawim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1287
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 17:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sawim »

Aqua pisze:...Dostałem tam też ulotkę strzelnicy na Grunwaldzkiej - by sie im grafik do projektowania reklam przydał...
Witaj :) Jako wiceprezio tego przybytku serdecznie zapraszam do pracy 'spolecznej' nad nowa, lepsza ulotka ;) Jako wynagrodzenie moge zaproponowac jedynie... postrzelanie z tego co mam w stopce (i nie tylko) ;)
Eau de Colon
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Podlaska Grupa Strzelecka”