[Białystok]Który klub GROT czy KALIBER

Podlaska Grupa Strzelecka

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Bubuś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 27 lipca 2013, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

[Białystok]Który klub GROT czy KALIBER

Post autor: Bubuś »

W Białymstoku istnieją 2 kluby posiadające licencje pzss Kaliber i Grot pytanie do którego lepiej się zapisać. W którym atmosfera jest lepsza oraz w którym klubie ma się wiekszę korzyści z członkostwa (tańszy wstęp na strzelnice itp) Jak kojarzę LOK ma własną tylko strzelnice pneumatyczną do strzelania bronią palna korzysta z strzelnicy Hubertus. Wiec tutaj na zniżki chyba niema co liczyć za to kaliber ma własną strzelnice. Różnica dość spora za to jest w składce członkowskiej w Grocie jest to 100 wpisowe i 200 za rok natomiast w klubie Kaliber jest to 600 zł płatne co miesiąc po 50 zł. Ale mam nadzieje że w tym są jakieś zniżki na wejście. Więc jak to jest ??
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Raphael27 »

Pisz się do kalibra, Grot to czarna dziura w której postrzelasz z wiatrówki i nic więcej.
W kalibrze możesz normalnie trenować a z czasem będziesz mniej płacić za składki przez strzelanie wyższych klas strzeleckich.
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 821
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdS »

Witam.

To zależy od kilku rzeczy:

Jeśli jesteś młodym, świetnie się zapowiadającym, zdolnym strzelcem, takim co rokuje nadzieje na starty i zdobywanie punktów dla klubu, i ma dużo czasu na treningi - zapisuj się do Kalibra.

Jeśli już nie rokujesz nadziei na osiągnięcie mistrzostwa ( ;laughing: ;laughing: ;laughing:) i chcesz po prostu postrzelać i wziąć udział w zawodach - zapisuj się do GROT'u.

Jestem członkiem GROT-u i jestem zadowolony. Można postrzelać i pogadać. Jak na razie wstęp był 2 razy w tygodniu (poniedziałek i środa 18.00-20.00), ale jakby nas było więcej można by ponegocjować.

Byłem przez rok członkiem KALIBR-a i bardzo rzadko udawało mi się dostać na strzelnicę (znaczy dostawałem się, ale nigdy nie było miejsca - bo albo strzelała kupa dzieciaków z licznych szkół, albo wieczorami odbywały się urodziny, prywatne płatne imprezy strzeleckie, grupy terapeutyczne itd., itp.

Pozdrawiam.

Adam.S
Bubuś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 27 lipca 2013, 14:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bubuś »

A w którymś z klubów można postrzelać z karabinów bocznego zapłonu ?? Czy niema warunków ??

Ogólnie zaopatruje się na częste treningi najlepiej conajmniej raz w tygodniu jednak patrząc na cene
Kaliber
35 wejście i 15 naboji
jagbym chciał te 50 wystrzelać to wychodzi
24,5zł za dodatkowe naboje (70gr za sztuke) więc razem 59,5 liczyć 60 zł
x4 to 240 zł dodając składke wychodzi 300./miesiąc

Grot ze sztelaniem w hubertusie
4x 50zł wejście z 50 nabojami to 200 zł
plus 25 zł (300/12 miesięcy) to 225zł/ miesiąc

A gdybym chciał postrzelać częściej różnice w cenie rosną dość szybko. (no chyba że w kalibrze są jakieś rabaty dla członków o których niewiem) Więc gdzie tu lepiej w kalibrze dla tych chcących więcej strzelać ??
Awatar użytkownika
Lolo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 10 maja 2003, 13:25
Tematy: 2
Lokalizacja: z PGR Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lolo »

Więcej nie znaczy lepiej.
Pełna gnoju polska gleba,
czasem jednak sięga nieba.
Awatar użytkownika
Sawim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1287
Rejestracja: 14 sierpnia 2005, 17:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sawim »

Bo strzelectwo to drogi sport jest :-D
Eau de Colon
Awatar użytkownika
kubanska
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 20 grudnia 2012, 22:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kubanska »

Jest jeszcze inne wyjście :)
Sporo osób z Białegostoku i okolic jest zapisanych do KSS BAZUKA.
Strona internetowa klubu to kssbazuka.4lomza.pl
Awatar użytkownika
pit7611
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 10 marca 2012, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pit7611 »

Co do Twoich wyliczeń Bubuś:

30min u Tołczyka +50szt ammo+ wypożyczenie karabinka to 45zł a nie 50.
300zl członkostwa w LOK GROT jest tylko w pierwszym roku, później jeżeli składkę roczną zapłacisz do końca maja masz 150zł rocznie.
Wtedy miesięczny trening będzie Cię kosztował 192,5zł.
GROT jednak dla klubowiczów kilka miesięcy w roku dofinansowuje strzelanie na Produkcyjnej, do każdej sesji półgodzinnej dopłaca ok. 15zł, więc jeżeli będziesz korzystał
ze strzelania w tych, wyznaczonych dniach- przez 2 miesiące GROT dopłaci do Twojego strzelania 120zł.
Jeżeli chcesz regularnie strzelać karabin, rozumiem, że co jakiś czas chciałbyś się sprawdzić na zawodach.
Opłata startowa na zawodach to 30-40zł od konkurencji. Dla swoich zawodników GROT zwraca startowe 100% w najgorszym wypadku 50%.
Tak więc jeżeli chcesz być choć trochę aktywnym zawodnikiem, w drugim roku członkostwa per saldo będziesz na pewno na plus.
Poza tym na Andersa masz wtedy bezpłatne możliwość treningu kpn co moim zdaniem jest dobrym uzupełnieniem dla treningu ksp.
Who dares, wins.
TAU7>CPM1>CM162 EI>SAM K11>MGH1>LP200>CM162EI >?
ERMA ESP85A>MG2>AW93>KSP200 DEVIL>?
Awatar użytkownika
Lukasz0911
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, 22:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lukasz0911 »

Witam ! Przepraszam od razu za "odgrzanie kotleta", ale mam pytanie - jaki klub moglibyście polecić na chwilę obecną ? Wiem, że istnieje Grot, Kaliber i Klub 308, a może są jeszcze jakieś inne ;) zależy mi na strzelaniu z broni bojowej, nie interesuje mnie broń pneumatyczna oraz bocznego zapłonu. Strzelanie statyczne na początku, bo dawno nie strzelałem, a później chciałbym sprawdzać się w dynamicznym, broń raczej krótka, ale w miarę zdobywania doświadczenia również coś dłuższego. W przyszłości chciałbym też spróbować zrobić pozwolenie na broń, ale na coś krótkiego - jeśli to ma znaczenie. Możecie powiedzieć coś więcej o tych klubach oraz co najlepiej byłoby w moim przypadku wybrać ? Chciałbym, żeby było niedrogo (bo wiem, że strzelectwo to nie jest tanie hobby), a wiedza, którą będę zdobywał była fachowa i panowała spokojna, miła atmosfera ;) Jeszcze raz przepraszam za odświeżanie tematu, ale nie wiem gdzie szukać informacji... Z góry dziękuje za pomoc ;)
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Raphael27 »

Cześć, o klubie 308 nie słyszałem natomiast jest u Nas UKS KALIBER, LOG GROT i VIKTORIA wszystkie trzy są typowo sportowe i tylko w 2 pierwszych zrobisz pozwolenie.
Z bojowej postrzelasz u Pana Tołczyka na strzelnicy komercyjnej.
A jeżeli chcesz żeby było tanio to pozostaje piwo pod sklepem bo samo pozwolenie trochę kosztuje. :103:
Awatar użytkownika
Lukasz0911
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, 22:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lukasz0911 »

To jeśli miałbym wybierać między Grotem, a Kalibrem to iść do tego drugiego ? Czy coś sie zmieniło ? Ze pozwolenie kosztuje to wiem ;) czy lepiej chodzić jedynie prywatnie do Pana Tołczyka na strzelanie z bojówek, a do klubu zapisać sie dopiero, gdy brałbym sie za pozwolenie ? ;) dzięki za szybką odpowiedź :P
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Raphael27 »

A więc tak jeśli mowa o pozwoleniu sportowym to musisz koniecznie brać udział w zawodach 4 pistolet 2 karabin lub odwrotnie, no i można dodać strezlbe głatkolufowo.
Kaliber ma własną strzelnicę ale z zawodami kiepsko bo trzeba sporo trenować żeby gdzieś pojechać.
Co do Grotu klub nie ma własnej strzelnicy do palnej , tylko pneumatyk ale za to są zawody w Białymstoku każdego miesiąca a z pozwoleniem nie będzie najmniejszego problemu bo dasz radę je utrzymać.
Jak pójdziesz do Pana Tołczyka postrzelasz, porozmawiasz to Ciebie skieruje do do Grotu bo na zawodach każdy płaci mniej jak reszta.
Najlepiej jak się przejdziesz do Kalibra i Grotu porozmawiać wtedy sam zdecydujesz co i jak.

Co do pozwolenia, robisz u nas na sportową i dostaniesz tylko na 2-3 sztuki, boczny centralny i strzelba a więcej niet bo masz za mały staż w klubie i inne pierdoły jakie tylko może rzucać policja pod nogi zwykłemu obywatelowi.
Żeby ochronić się od małej ilości jaką wyda Ci WPA składasz dodatkowo na kolekcjonerską tak z 20, 30szt i wsio.
A na same pozwolenie łącznie z sportową i kolekcjonerską wydasz niecały 1000zł. + patent, licencja, 2 składki i 2 wpisowe do klubu sportowego i kolekcjonerskiego.
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

najpierw zdecyduj czy chcesz mieć broń czy uprawiać sport, bo to duża różnica
jeśli chcesz mieć to kolekcjonerska
jesli chcesz urpawiać spot i mieć broń palną do celów sportowych to zgłoś sie do klubu i tam trener powie Ci co robić i na początku sprawdzi co umiesz, to on zdecyduje z czego i jak będziesz strzelał
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Raphael27 »

a jak nie ma trenera to co ? :)
Awatar użytkownika
Lukasz0911
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 sierpnia 2009, 22:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lukasz0911 »

Ogólnie chodzi mi o strzelanie z bojowej ;) myślałem, ze może przez zapisanie sie do jakiegoś klubu będę miał jakieś ciekawe szkolenia oraz zniżki na pestki do centralnego zapłonu :P ale kluby w Białym oferują chyba tylko zniżki na bocznego do sportowej...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Podlaska Grupa Strzelecka”