Strzelanie do ptaków na Siekierkach

Lokalne forum warszawskie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
offtime
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 21 marca 2009, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: offtime »

TWE pisze:Witam,
podstawy prawne podał Arnie, a broń do polowań ma swoje ograniczenia energetyczne i już. Polowanie (tępienie szkodników) z broni nie spełniającej tychże wymagań jest karalne. Energia wiatrówki jest na poziomie błędu pomiaru przy energii broni myśliwskiej.
Pozdrawiam,
Tomek
Zacytuj stary paragrafy, bo takie solenie farmazonów to możesz sobie wsadzić.
Awatar użytkownika
acme
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2183
Rejestracja: 27 sierpnia 2007, 11:35
Tematy: 83
Lokalizacja: WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: acme »

offtime pisze:
TWE pisze:Witam,
podstawy prawne podał Arnie, a broń do polowań ma swoje ograniczenia energetyczne i już. Polowanie (tępienie szkodników) z broni nie spełniającej tychże wymagań jest karalne. Energia wiatrówki jest na poziomie błędu pomiaru przy energii broni myśliwskiej.
Pozdrawiam,
Tomek
Zacytuj stary paragrafy, bo takie solenie farmazonów to możesz sobie wsadzić.
w skrócie, z życia, to jest tak: z broni o wysokiej wartości kinetycznej, jak trafisz takiego np szaraka w dupę, to koziołkuje 6 razy i jest martwy, bo go kula konkretnie patroszy. jak trafisz śrutem, to bidak cierpi parę tygodni, bo ci oczywiście zwieje.
tylko i wyłącznie z tych powodów, zasady polowań na zwierzęta zostały ujęte w paragrafy. karabinek do 17J ma za mało energii, żeby jednym strzałem zabić cokolwiek większego od myszy.

paragrafów sam nie znam i nawet mi się nie chce za nimi grzebać. wystarczy mi świadomość, że z mojej reki ma coś zginąć w męczarniach - ptak czy szczur - wszystko jedno. i tego nie robię.

a skory ty potrzebujesz paragrafów, bo inaczej to wszystko wolno to w zasadzie nie mamy za wiele wspólnych tematów.
Steyr 110 Blue Storm

"Nawet ołówek będzie dobrą bazą do tunningu" ;)
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Ja w kwestii formalnej, niech mnie koledzy mysliwi poprawia, ale do zajecy sie raczej kula nie strzela, to po pierwsze. Po drugie, jesli komus sie wydaje, ze zastrzelenie szczura jest mniej humanitarne niz np. zastawienie pulapki czy wysypanie zatrutego ziarna, to jest w bledzie.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
acme
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2183
Rejestracja: 27 sierpnia 2007, 11:35
Tematy: 83
Lokalizacja: WKFT
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: acme »

MaciekSz pisze:jesli komus sie wydaje, ze zastrzelenie szczura jest mniej humanitarne niz np. zastawienie pulapki czy wysypanie zatrutego ziarna, to jest w bledzie.
heh, może i dlatego nie jestem też szczurołapem 8-)

generalnie głupie gadanie o niczym imho. z mojej strony et
Steyr 110 Blue Storm

"Nawet ołówek będzie dobrą bazą do tunningu" ;)
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

w skrócie, z życia, to jest tak: z broni o wysokiej wartości kinetycznej, jak trafisz takiego np szaraka w dupę, to koziołkuje 6 razy i jest martwy, bo go kula konkretnie patroszy. jak trafisz śrutem, to bidak cierpi parę tygodni, bo ci oczywiście zwieje.
tylko i wyłącznie z tych powodów, zasady polowań na zwierzęta zostały ujęte w paragrafy.
Pociskiem (w domyśle zapewne karabinowym) nie strzela się do zająca tylko śrutem. Został by z niego strzęp. Czy cierpi? Tak, w końcu to żywe stworzenie. Jednak śrut jest wystarczający do "pozyskania" szraka.
karabinek do 17J ma za mało energii, żeby jednym strzałem zabić cokolwiek większego od myszy.
Wszystko zależy od dystansu strzału, w Polsce były już dwa śmiertelne postrzelenia z wiatrówek.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
commandante
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 916
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: commandante »

Panowie, skończcie ten temat bez sensu nikt nie strzela do ptaków na siekierkach, może jakis litościwy mod zamknie ten wątek i otworzy np HUNTING, będzie miejsce do klepania.
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

offtime pisze:
TWE pisze:Witam,
podstawy prawne podał Arnie, a broń do polowań ma swoje ograniczenia energetyczne i już. Polowanie (tępienie szkodników) z broni nie spełniającej tychże wymagań jest karalne. Energia wiatrówki jest na poziomie błędu pomiaru przy energii broni myśliwskiej.
Pozdrawiam,
Tomek
Zacytuj stary paragrafy, bo takie solenie farmazonów to możesz sobie wsadzić.
Prawo łowieckie
[Dz. U. z 1995r. Nr. 147 poz. 713]
Rozdział 1
Art. 4 poz. 2
Polowanie oznacza:
1) tropienie, strzelanie z myśliwskiej broni palnej, łowienie sposobami dozwolonymi zwierzyny żywej.
Rozdział 10
Art. 53 Kto:
4) poluje nie posiadając uprawnień do polowania
5) wchodzi w posiadanie zwierzyny za pomocą broni i amunicji innej niż myśliwska...
6) ...podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.
Może trochę nie na temat, ale to wszystko co znalazłem na szybko w necie, inna sprawa że nie wiedziałem gdzie dokładnie szukać jakiegoś zapisu dotyczącego prawnej regulacji tematu "strzelanie z wiatrówki do zwierząt". Jakby ktoś coś wiedział to proszę o podpowiedź.
"offtime" odpowiedziałem na Twoje PW
Pozdr. Robert.
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
Arnie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4852
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Włochy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Arnie »

Na temat, na temat, tylko koledzy zamiast dokladnie czytac to biją pianę. Wszystko to dotyczy zwierzyny lownej. Odnośnie szczurów istotne są zapisy w ustawie o ochronie zwierząt.
Awatar użytkownika
offtime
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 21 marca 2009, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: offtime »

szambi pisze:
offtime pisze:
TWE pisze:Witam,
podstawy prawne podał Arnie, a broń do polowań ma swoje ograniczenia energetyczne i już. Polowanie (tępienie szkodników) z broni nie spełniającej tychże wymagań jest karalne. Energia wiatrówki jest na poziomie błędu pomiaru przy energii broni myśliwskiej.
Pozdrawiam,
Tomek
Zacytuj stary paragrafy, bo takie solenie farmazonów to możesz sobie wsadzić.
Prawo łowieckie
[Dz. U. z 1995r. Nr. 147 poz. 713]
Rozdział 1
Art. 4 poz. 2
Polowanie oznacza:
1) tropienie, strzelanie z myśliwskiej broni palnej, łowienie sposobami dozwolonymi zwierzyny żywej.
Rozdział 10
Art. 53 Kto:
4) poluje nie posiadając uprawnień do polowania
5) wchodzi w posiadanie zwierzyny za pomocą broni i amunicji innej niż myśliwska...
6) ...podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.
Może trochę nie na temat, ale to wszystko co znalazłem na szybko w necie, inna sprawa że nie wiedziałem gdzie dokładnie szukać jakiegoś zapisu dotyczącego prawnej regulacji tematu "strzelanie z wiatrówki do zwierząt". Jakby ktoś coś wiedział to proszę o podpowiedź.
"offtime" odpowiedziałem na Twoje PW
Pozdr. Robert.
Cytujesz prawo łowne.
A co ze zwierzętami nie objętymi prawem łownym? (tak, tak, są i takowe)

Rzucanie ogólników nie sprzyja budowaniu świadomości.
Narzekamy że niedouczony prokurator czy policjant się strzelców czepia o to czy o tamto.
A sami prawa nie znamy i szerzymy mity i dyrdymały.

Edit.

Może aby uniknąć dalszej dyskusji i aby mod poniekąd słusznie mógł zamknąć jednak temat.
Link z kilkoma stronami w temacie strzelania do zwirzaków.
Można tam dyskusję prowadzić zamiast w forum lokalnym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Lokalne forum warszawskie”