O miejscach do strzelania w Warszawie

Lokalne forum warszawskie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
igi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2041
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:40
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

O miejscach do strzelania w Warszawie

Post autor: igi »

W Warszawie dysponujemy jak na razie dwoma najliczniej odwiedzanymi przez nas miejscowkami a są nimi:

1. Strzelnica "Siekierki" przy trasie siekierkowskiej
Bombi pisze: Pierwszy dojaz od polnocy, czyli od Ul. Bartyckiej:
Obrazek

alternatywa dla osob jadacych z Wilanowa / Ursynowa, to dojazd od ul. Gołkowskiej (od okolic koscioła Bernardynów:
Obrazek

Obydwie drogi prowadza do Sanktuarium Siekierkowskiego. Od niego na "nasz" tylni tor juz tylko chwila:
Obrazek
mapki dojazdu wzięte z postu Bombiego i dodane przez moderatora
Opis:
Miejsce fajne, ale tylko w dobra pogode gdyz nie ma tam zadaszenia chroniacego przed deszczem. Kazdy kto lubi demolke kapsli, puszek i wszelkiego rodzaju celow rozpadajacych sie moze sie tam wyrzyc do oporu :) Pamietac nalezy, zeby po sobie posprzatac. Uzytkowanie jest bezplatne gdyz to miejsce publiczne. Wiaze sie z tym to, ze ktos moze o naszym strzelaniu poinformowac policje - nie obejdzie sie wtedy zapewne bez jakiejs rozmowy.
Nasz forumowy kolega Bombi organizowal tam latem grilla, bylo b.sympatycznie.

2. Strzelnica ZKS na ul.Marymonckiej

http://www.zks.org.pl/

ZKS jest miejscem cotygodniowych, niedzielnych spotkan klubu WKFT czyli Warszawskiego Klubu Field Target. Wiecej informacji o klubie tutaj: www.wkft.waw.pl
Nalezy rowniez wspomniec, ze nie tylko czlonkowie klubu tam strzelaja, ale takze wszyscy ci ktorzy maja daleko na "siekierki". Miejsce to nie nadaje sie do rozstrzeliwania celow typu butelki, kapsle. Panuja tam scisle rygory bezpieczenstwa a wlodaze ZKS nie pozwalaja i krzywo patrza na strzelanie nawet do puszek (choc oczywiscie zdarza mi sie strzelac z pistola do puszek :D ). Kazdy kto pierwszy raz wybiera sie na ZKS musi sie kierowac na strzelnice 50m. Warto zabrac ze soba jakies trzymaki do tarcz oraz tarczki.
Dzieki solidnemu zorganizowaniu oraz wspanialym kolegom (Zlotowa) prawie co tydzien mamy roznego rodzaju wypieki, herbate, zupke i inne smakolyki. Wbrew panujacym plotkom nie jestesmy sztywni, nie siedzimy caly czas w skupieniu z karabinkami na kolanach. Jak ktos chce potrenowac to przychodzi tu w tygodniu. Niedzielne spotkania to raczej spotkania towarzyskie :]

3. Rembertów (opis by Jarek Fujarek)
To jest odkryta strzelnica położona w lesie, na skraju poligonu, przy głównej bramie wjazdowej. Są tam wprawdzie jakieś daszki, ale ja strzelam na samym końcu obiektu, na strzelnicy pomiędzy wałami. Jest też miejsce na ognisko i taki "imprezowy zakamarek". Trzeba przejechać od Płowieckiej całą ul.Marsa do przejazdu kolejowego, za przejazdem w lewo w dwupasmową ul.Chruściela i znowu do końca (rondo), wjechać w bramę jednostki i znów prosto do końca, przez kolejną bramę i kolejny przejazd, prosto w bramę poligonu, obok jest parking i strzelnica. Opłata 15zł.
Ta strzelnica kojarzy mi się raczej z zimowym strzelaniem z CP, latem częściej strzelam z wiatrówki i wolę to robić dalej na poligonie w lesie. Wygodnie strzela się z ziemnych stanowisk strzeleckich w umocnionych płytami betonowymi rowach-okopach (nie byłem w wojsku, więc nie wiem jak się to nazywa). Ostatnio jednak pojawiły się tablice zakazujące wstępu na poligon. Nie wiem jak wojsko zamierza zamknąć ten teren, skoro od lat wykorzystywany jest przez okolicznych mieszkańców niczym park do spacerów. Jednak tablice są. Samochodem też nie da się już wjechać.

4. Strzelnica 9-tka (opis by Blitzen)
Ciepło, suchutko, w przedsionku - barku drwa miło trzaskają w kominku. Sielanka. Niestety godzina koszci 20 zyli (pneumatyk) co jest już poniżej krytyki i mrozi krew w żyłach lepiej od mrozu na ZKSie czy Siekierkach. Ogólnie nie polecam, chyba że ktos pali w piecu pieniędzmi.

adresu www nie podam bo to strzelnica komercyjna i nie chcę komuś robić reklamy. W każdym razie do znalezienia łatwo przez google.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2007, 14:14 przez igi, łącznie zmieniany 6 razy.
Pozdrawiam Ignac

od 4,5 do 7,62 :)
Awatar użytkownika
Mihauek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 31 marca 2007, 22:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mihauek »

a to na siekierkach można tylko na tym stanowisku od tyłu :?: :| A te od przodu to już nie :?:
koliberek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1122
Rejestracja: 03 maja 2005, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Ząbki k/W-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: koliberek »

Można i od tyłu, ale to miejsce publiczne więc jak się nie wstydzisz... ;)
A poważnie - z przodu bardzo często są łucznicy, którzy dysponują bronią znacznie bardziej niebezpieczną niż nasze zabawki i wchodzenie im w drogę nie wydaje się dobrym pomysłem tym bardziej, że zasady bezpieczeństwa chyba są im obce. Ostatnio strzelali z wału w dół... Ciekawe co im jeszcze przyjdzie do głowy. Teren jest w ogóle wykorzystywany rekreacyjnie - samochody zdalnie sterowane, rowery, spacery z psami... I to wszystko musi się pomieścić. Jakoś tak umieściliśmy się na tym tylnym torze - ma 50 metrów, w sam raz; na wale jest piasek więc widać jak śrut uderza; za dużo ludzi się nie plącze, a rozsądek każe odłożyć karabinki jak są "goście" na wale więc i przerw nie ma za dużo. No i grill jest właśnie tam i towarzystwo :-) Jak by na to nie patrzeć - zapraszamy.
Cruszynka custom w złotej koronie od Nikko
Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka
zapraszam na http://www.airguns.budu.pl
Awatar użytkownika
Mihauek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 31 marca 2007, 22:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mihauek »

koliberek pisze:Można i od tyłu, ale to miejsce publiczne więc jak się nie wstydzisz... ;)
A poważnie - z przodu bardzo często są łucznicy, którzy dysponują bronią znacznie bardziej niebezpieczną niż nasze zabawki i wchodzenie im w drogę nie wydaje się dobrym pomysłem tym bardziej, że zasady bezpieczeństwa chyba są im obce. Ostatnio strzelali z wału w dół... Ciekawe co im jeszcze przyjdzie do głowy. Teren jest w ogóle wykorzystywany rekreacyjnie - samochody zdalnie sterowane, rowery, spacery z psami... I to wszystko musi się pomieścić.
To widocznie miałem "pecha" jak robiłem zwiad w niedzielę, bo żadnych łuczników nie zastałem. Fakt, widziałem parę samochodzików radiowych w jednym sektorze, 4 bramki :053: w drugim, 2 po obrzeżach wolne, a obok na bmxy górki zrobione. Tylko na tyle ktoś kończył strzelanie. Kto jeździ srebrnym berlingopodobnym wozem :?: Przyznać się :D
koliberek pisze:Jakoś tak umieściliśmy się na tym tylnym torze - ma 50 metrów, w sam raz;
A ktoś może tam już oznaczył odległości :?:
koliberek pisze:No i grill jest właśnie tam i towarzystwo :-)
To wy tam jecie czy strzelacie :?: :053: ;)
koliberek pisze:Jak by na to nie patrzeć - zapraszamy.
Przyjdę na pewno, tylko muszę jeszcze mieć z czym :) Najprawdopodobniej pod koniec kwietnia/początek maja przyjedzie moja danusia, której imię 52 :diabel:


A właśnie. Odnośnie miejsc do strzelania. Niby jeszcze mozna na Łazienkowskiej na Legii. Strzelnica 25m, 15 PLN za 30 min hehe
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

Mihauek pisze:A właśnie. Odnośnie miejsc do strzelania. Niby jeszcze mozna na Łazienkowskiej na Legii. Strzelnica 25m, 15 PLN za 30 min hehe
Można wszystko tylko po co?
Air Arms EV2
martens
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 23 listopada 2004, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: martens »

Wyczaiłem ostatnio taką zadaszoną ruderę w Piasecznie (Mysiadło). Nie wiem kto jest właścicielem, prawdopodobnie szklarnie Mysiadła, które były obok, ale padły.
http://maps.google.com/maps?t=k&om=1&ie ... 09935&z=17

Obrazek

Podstawowa hala ma 36m, najważniejsze że mimo braku drzwi, raczej nie wieje. Stąd, tutaj można sobie dobrze przystrzelić karabinek czy dobrać śrut.

Obrazek

W środku syf niemożebny. Jakby nie te zwalisko śmieci, to na wskroś przez wszystkie pomieszczenia mielibyśmy ok 50 metrów.

Obrazek

Samo miejsce jest przy aktualnym objeździe do Auchan od strony Warszawy przez Kuropatwy. Dobudowali tu kawałek drogi, stąd tymczasowy ruch na tym objeździe jest duży. Całkiem możliwe, że ktoś by się "zainteresował" przypadkowym strzelcem. Jednak gdy skończą przebudowę Puławskiej i odblokują Geodetów podejrzewam, że to miejsce będzie całkiem wymarłe.

Obrazek
Daystate MK3 + TSS 10x42, TX200HC + BT 3-9x40, Hammerli AP40, CP99 compact
yelonek
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 07 sierpnia 2007, 23:46
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Spotkanie na Siekierkach ? ? ?

Post autor: yelonek »

Czy na Siekierkach jeszcze są spotkania strzeleckie???
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2007, 22:46 przez yelonek, łącznie zmieniany 2 razy.
koliberek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1122
Rejestracja: 03 maja 2005, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Ząbki k/W-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: koliberek »

Nie...
Już tylko spotkania.
Cruszynka custom w złotej koronie od Nikko
Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka
zapraszam na http://www.airguns.budu.pl
yelonek
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 07 sierpnia 2007, 23:46
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

odp

Post autor: yelonek »

A gdzie w Wawce można poćwiczyć oprócz profesjonalnych strzelnic?.......ja mieszkam na Bemowie...
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2007, 22:47 przez yelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Bombi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 411
Rejestracja: 08 maja 2006, 19:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bombi »

Witam!!!

Yelonek, zapraszamy na Siekierki, codziennie ktoś jest a w weekendy nawet bywa ciasno.
Oczywiście tylny tor!

Koliberek, czemu ściemniasz ;)

Pozdrawiam Bombi
Pozdrawiam Bombi
__
Chwilowo strzelam z:
Canon 5D / Lubitel 166B / Zenit E
koliberek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1122
Rejestracja: 03 maja 2005, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Ząbki k/W-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: koliberek »

Ja? Ściemniam? Nie.... tylko nie lubię niechlujstwa językowego. :P
Cruszynka custom w złotej koronie od Nikko
Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka
zapraszam na http://www.airguns.budu.pl
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

koliberek pisze:Ja? Ściemniam? Nie.... tylko nie lubię niechlujstwa językowego. :P
A jednak dałeś się sprowokować :) ;)
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

@ Martens
Nie wiesz jak obecnie wygląda sprawa tej rudery pod Piasecznem? Czasem jakaś hala by sie przydała i kolega TZ miałby gdzie blisko przestrzelać swoje sprzęty.
Air Arms EV2
martens
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 23 listopada 2004, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: martens »

Szambi,

Jak tydzień temu tamtendy jechałem to prawie nic. Tylko kilku okolicznych żulików obalało jabole pod daszkiem. Ruch się zmniejszył bo w kierunku Warszawy wyjeżdza się już z Geodetów, ale w drugą stronę wciąż obok tej wiaty, wiec wciąż jest całkiem spory.
Daystate MK3 + TSS 10x42, TX200HC + BT 3-9x40, Hammerli AP40, CP99 compact
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szambi »

No to pozostaje nam tylko czekać.
Air Arms EV2
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Lokalne forum warszawskie”