Facebook - Grupa Dyskusyjna

Lokalne forum warszawskie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Facebook - Grupa Dyskusyjna

Post autor: Cin91 »

Zapraszam posiadaczy Fejsbuka, którzy uczestniczą w życiu strzeleckim w stolicy i okolicy do grupy dyskusyjnej.

https://www.facebook.com/groups/694433854066436/

W tym miejscu dzielimy się wrażeniami, dyskutujemy, umawiamy na strzelanie, etc. - dynamiczna wymiana informacji.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Facebook - Grupa Dyskusyjna

Post autor: Ślubek »

Wymiana bardziej dynamiczna niż tutaj? :027:
To raczej zależy od dyskutantów, których, z tego co rozumiem na razie tam nie ma. :roll:

Co ważne, zakładając grupę na FB odcinasz do niej dostęp osobom, które (z różnych powodów) nie posiadają tam konta. Choćby z tego powodu tworzenie nowego bytu (duplikującego funkcję już istniejących forów) tylko dlatego, że można, moim zdaniem nie ma sensu.

Poza tym, reklamujesz swoja grupę FB, a:
Regulamin pisze: 2. Na Forum niedopuszczalne jest:
...
i) zamieszczanie jakichkolwiek linków czy adresów o charakterze wyłącznie reklamowym
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Facebook - Grupa Dyskusyjna

Post autor: Cin91 »

To betonowe podejście zabije każdą grupę hobbystyczną, ale cóż skoro taka wola :) Jeżeli admin/moderator też uważa, że to niezgodne z Regulaminem, to może usunąć - ja nie mam tej mocy sprawczej. :052: Poza tym ten zapis regulaminowy nie jest dla mnie w 100% jasny.

Za wikipedią
Reklama (z łac. reclamo, reclamare ‘odzew’; re 'w tył, znów, naprzeciw’ i clamo, clamare ‘wołać’[1]) – informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).
Według dyrektywy 2006/114/WE UE reklama oznacza przedstawienie w jakiejkolwiek formie w ramach działalności handlowej, gospodarczej, rzemieślniczej lub wykonywania wolnych zawodów w celu wspierania zbytu towarów lub usług, w tym nieruchomości, praw i zobowiązań[2].
Zatem, w mojej ocenie to nie reklama, ale, zależny jak kto interpretuje. Bo zatem, jeżeli to jest reklama, to reklamą są również linki odnoszące się do stron i forów poszczególnych klubów strzeleckich, a te nie są usuwane. Zatem - czym się różni link do Grupy FB zrzeszającej strzelców z okolic Stolicy? W czym jest gorszy od stron Klubów i ich Forów? ;)

Jedną z głównych cnót wszelkiego prawodawstwa jest konsekwencja. :-D Niemniej i tak ostatnie słowo należy do Admina/Moda/Właściciela
Ślubek pisze:Co ważne, zakładając grupę na FB odcinasz do niej dostęp osobom, które (z różnych powodów) nie posiadają tam konta. Choćby z tego powodu tworzenie nowego bytu (duplikującego funkcję już istniejących forów) tylko dlatego, że można, moim zdaniem nie ma sensu.
Ta grupa istnieje od ponad roku, tylko nikt się nią nie zajmował. No i zebrało się ponad 30 osób w grupie na FB, co w zestawieniu z jej lokalnym charakterem i tak uważam za sukces. Nie od razu Rzym zbudowano, jeszcze się rozbuja. Nie każdy ma konto tutaj i nie każdy ma konto na FB, więc każdy skorzysta z tego, co ma i gdzie mu bedzie łatwiej otworzyć kanał komunikacyjny. Przewagą FB w porównaniu z np. forum jest dynamizm, brak ograniczeń multimedialnych - można wrzucać foty i filmy bez korzystania z zewnętrznych serwisów.

Poza tym rozumiem, że istnienie na FB grup "Strzelectwo Pneumatyczne" oraz "Wiatrówka/Wiatrówki ..." również uważasz za bezsens? ;) Ja nie, bo tam toczy się życie o zupełnie innym charakterze niż tutaj i każdy może sobie wybrać. Chce pobredzić o kolorystyce okleiny na karabinku, czy pikniku jaki urządził pod domem, gdzie strzelał z B3 do piszek po Coli - na FB to przejdzie, wywiąże się luźna dyskusja. Poza tym FB umożliwi nieograniczone wstawienie zdjęć i filmów. Interakcje. Tu na forum taki post raczej jest traktowany jak niepotrzebny śmietnik, a i multimedialne możliwości forum ograniczają atrakcyjność takiego posta.

Każdy może wybrać. Dopóki sprawa dotyczy strzelectwa i jego rozpowszechniania, nie karmiłbym się jakąś forumową ortodoksją i sceptyzmem do wszystkiego, co z zewnątrz.

Dla Ciebie to bezsens, dla mnie nie, bo to rozszerzanie możliwości i propagowanie strzelectwa. Dzięki grupie na FB w ostatnim roku wciągnęliśmy do tej zabawy około 5 zupełnie nowych osób.

Uważam, że każda forma promowania i propagowania sportu wiatrowego jest dobra i pożądana (jeżeli nie łamie prawa i zasad bezpieczeństwa). Świat poszedł wprzód, mamy 21 wiek, całe spektrum możliwości promocji, a jednym z najpotężniejszych narzędzi promocji są właśnie SocialMedia. Dla mnie temat wyczerpany.

Oczywiście nikt nie musi się z tym zgadzać, a jeżeli Administracja uważa, że jest to post niezgodny z Regulaminem, to oczywiście nie będę oponował w związku z jego usunięciem
:583:
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 09:13 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Facebook - Grupa Dyskusyjna

Post autor: LARPAK »

Akurat FB ze swoją lewacką polityką nie jest dobrym miejscem na tego typu grupy - ciągle coś cenzurują.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Facebook - Grupa Dyskusyjna

Post autor: Cin91 »

W grupach na FB, do których należę, dotyczących Pneumatyków, nic nie jest cenzurowane. Nie można jedynie prowadzić tam handlu wiatrówkami i takie posty są usuwane przez Administrację. Natomiast cała reszta - zarówno zdjęcia z zawodów, zdjęcia karabinków, filmy z rekreacji, etc. jeszcze nigdy nie zostały "ocenzurowane".
Nie wiem skąd masz takie wieści.

I żeby nie było - nie stawiam tu znaku "<" czy też ">" pomiędzy tym forum a FB. To dwie zupełnie inne platformy. Uważam, że warto korzystać z obu w przypadku aspektów hobbystycznych, bo dostarczają całkowicie innych treści, mają inną atmosferę i dają różne możliwości. :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Facebook - Grupa Dyskusyjna

Post autor: LARPAK »

Wiedzę stąd, że kilka grup zostało zamkniętych jakiś czas temu lub były usuwane posty.
Na niektóre tematy tam nie podyskutujesz.
Awatar użytkownika
betoniarz08
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 15:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Facebook - Grupa Dyskusyjna

Post autor: betoniarz08 »

FB to dno, rządali werfikacji za pomocą zdj lub D.O kto przy zdrowych zmysłach zgadza się na takie praktyki to sam się prosi o kłopoty a FB daje poczucie bezkarnosci.
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Facebook - Grupa Dyskusyjna

Post autor: vendeta1 »

A ja ruch popieram! Kliknąłem "dołącz się" :).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Lokalne forum warszawskie”