11.02.18 r. - Siekierezada - Dyskusja na tematy pianotwórcze

Lokalne forum warszawskie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

11.02.18 r. - Siekierezada - Dyskusja na tematy pianotwórcze

Post autor: vendeta1 »

Czy tytuł imprezy -> "Siekierezada" nawiązuje do rozszerzenia treningu HFT o rzut tomahawkiem w szybko przemieszczający się cel o dwóch nogach, dwóch rękach z wiatrówką w ręku?
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Cin91 »

Michał, nie dorabiaj teorii, tylko przygotowuj ciepłe gatki i wpadaj :)
Specjalnie dla Ciebie będzie WOłodyjowski i kilka innych niespodzianek :D
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: vendeta1 »

Drzew i liści nawieziesz?
Figurki szlifierką powycinasz?
Już rozpracowałem twój pomysł.
Byleby ta twoja Siekierezada nie zmieniła się w Strzelecki Harpagan ;)

Strzelanie na stojąco z jednej nogi...
Strzelanie ze śniegiem za kołnierzem...
Oberżnieta figurka w pół ....
Oberżniety KZ w pół...
Strzał z biodra...
Stanowisko strzeleckie w mrowisku...

Tylko żeby pierdolca nie dostać od tego :shot11:
Pamiętasz niepochlebne uwagi Janusza jak stanowisko strzeleckie na "3 królach" było "nierówne" ;) (czyt. niewypoziomowane)?
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2018, 14:35 przez vendeta1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Cin91 »

A na polowaniu to co, pedantycznie przygotowany lasek masz? Nie.
A to imitacja polowania, więc musi być usrane różami :D

:)

P.S. ta KZ obcięta wpół to niegłupi pomysł, coś pomyślimy :D
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
wroobeell
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 20 maja 2012, 16:28
Tematy: 1
Lokalizacja: Zielonka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: wroobeell »

To jak Jaśkowi nie pasi to niech się na benchrest przeżuci tam będzie miał równo.
WKFT
A może by tak wrócić do HFT
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Cin91 »

Ja to w ogóle bym zrobił jakieś Extreme HFT - nierówny teren, kz przesłonięte, jakieś dodatkowe utrudnienia ;)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Januszpelle »

Cin91 pisze:Ja to w ogóle bym zrobił jakieś Extreme HFT - nierówny teren, kz przesłonięte, jakieś dodatkowe utrudnienia ;)

Dla kogo to ma być i w jakim celu? Jakieś wymierne korzyści - pod konkretne zawody, chętnie się dowiem?
Jeśli takie są to: Idź na całość, idź na całość.... zrób przysłony fi 6mm, strzelaj stojąc na jednej nodze, albo strzelaj z biodra, jak ci to radość sprawi, mnie szkoda czasu.
Wolę poćwiczyć sylwetki w domu przygotowując się do zawodów Sylwetkowych.

Ps. Po tak ustawionych figurkach na zawodach w Wesołej, parę osób już zrezygnowało z przyjazdów, do tego dążysz? To już było przerabiane wiele razy parę lat temu.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Cin91 »

Janusz, ja nie mam parcia na zawody i wyniki.
Ja się bawię strzelaniem.
Spinanie du** na siekierkowskich treningach to jest ostatnia rzecz, o jakiej myślę.
Jeżeli strzelanie ma być pracą, stresem i napięciem, to mi się nie chce - mam pracę zawodową, a strzelam, aby się oderwać od stresu.

To są nasze towarzyskie spotkania strzeleckie. Formuła jest totalnie luźna i różnorodna. Jeden lubi full regulaminowo. Drugi lubi nutkę szaleństwa.
Jeden wertuje ściagi i przelicza odległości śrub montażowych figurek, mierzy figurki, a drugi jedzie i strzela z uśmiechem na ustach, nie dbając o cyferki i książeczki.

I właśnie do tego dążę, aby było różnorodnie i dla każdego.

Jak komuś nie pasuje - nikt nie zmusza do uczestnictwa :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Januszpelle »

"..nutki szaleństwa" nie ma w tym co napisałeś wcześniej. Piszesz o Strzelectwie terenowym jako polowaniu, to poczytaj chociażby to: https://www.pzlow.pl/palio/html.run?_In ... m=10655806

Gdzie tam masz dziwaczne pozycje? Gdzie zamaskowane cele? Cy sądzisz, że będziesz miał na takie coś, więcej chętnych? Ta "droga" była już przerabiana.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Cin91 »

Janusz, ustalmy jedno:
1) nie zawsze strzelam zawodniczo
2) większość strzelań traktuję rekreacyjnie

W związku z powyższym w pkt 2 (a takie są nasze spotkania) mogę sobie z biodra na jednej nodze podskakując strzelam i jeżeli znajdę 3 chętne do tego osoby, to nikt nie będzie nam mówił, co jak i kiedy mamy strzelać.

Pragnę też zwrócić uwagę, że poświęcam swój czas, siły, pieniądze i zaangażowanie, aby organizować te nasze treningi, nota bene, razem z Tomkiem i Rafałem w głównej mierze, więc z czystej przyzwoitości wszelkie wymogi co do formuły tych strzelań zachowaj, proszę, dla siebie. Tym bardziej, że moje stwierdzenie, iż zrobiłbym coś bardziej extremalnego, było całkowicie lużną propozycją, która i tak finalnie jest zawsze obgadywana w gronie, które ANGAŻUJE SIĘ w przygotowanie toru.

Reasumując - nasze spotkania są luźnymi treningami, niekoniecznie fullregulaminowymi, a formuła strzelania ustalana jest na bieżąco w trakcie ustawiania toru.

Mamy nieregulaminowe figurki, teren jest, jaki jest, co nie zawsze daje możliwość idealnie płaskiej nawierzchni. Ba, ostatnio strzelamy w jakichś zwyrach do nieregulaminowych figurek ustawianych wśród przeszkód i do tego nie ma palików ;) mam nadzieję, że nie spotka mnie za to piekło.

I tak finalizując - bawmy się. W niedzielę ustawiamy tor, jak zawsze, czyli jak wyjdzie. Wybaczcie, jeżeli czasem gałązka wlezie w lufę czy KZ albo jakiś dołek pod matą - taki mamy klimat siekierkowskiej strzelnicy :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Januszpelle »

Nikt nie mówi wam, co jak i kiedy macie strzelać, tylko pomyślcie o innych których zapraszacie, bo to jest sedno sprawy.
Wiele razy mówiłem i pisałem, że chwała Ci za to co robisz, tylko pamiętaj o innych, których zapraszasz i czy mają się stosować do Twoich reguł, czy będą strzelać po swojemu?
Tu się powtarzam:
Może wcześniej napisz co i jak, wtedy sobie co niektórzy ocenią swoje możliwości.
Myślisz, że „nowicjusze” znajdą również przyjemność w szukaniu figurek i ich KZ w „krzaczorach”?
Ps. Co do powierzchni, dokładnie wiesz o co mi chodzi, bo czytałeś "10 punktów" a dokładnie jeden punkt = Znajdź choć pół metra kwadratowego płaskiej powierzchni do stojaka z całej długości toru. To tak dużo?
I nie pisz o poziomicy, o betonie i wygładzaniu, bo dobrze wiesz, że tu chodzi o w miarę równą powierzchnie na której nożna stać na dwóch nogach wyprostowanych, nie jednej wyprostowanej, a drugiej ugiętej.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Cin91 »

Ta dyskusje prowadzi donikąd.
Cześć.

Co do niedzieli - strzelamy tak samo jak zawsze, czyli totalnie na luzie :)
Nie wiadomo jeszcze czy będzie 20, 30 czy 40 figurek.
No i nie będzie palików zapewne, chyba że ktoś załatwi - moje zostały u Maćka, który wyjechał.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2018, 19:08 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: Piaskun »

Ja bardzo lubie formułę, którą proponują chłopaki. Nie pomoże żaden pomiar KZ przez lunete, bo może zdarzyć się że figurka jest nieregulaminowo ustawiona albo w ogóle nieregulaminowa :P Może zdarzyć się źbło trawy / jakaś gałązka na drodze peletki ale od tego mamy oczy i głowę, żeby takie rzeczy zauważać i się odpowiednio ustawić. A jak nie zauważymy to tylko się pośmiejemy bo tak jak wspominał Radek, nie ma parcia na wynik tylko na relaks i zabawę :piwo:

Btw - ja przy takiej formule lepiej się uczę jak oceniać odległość 'na oko'. Nie wiem czy tak robią profesjonaliści ale skoro już nie ma (chyba?) sztywnych zasad ile ma mieć KZ tylko ma być 'w granicach' to chyba nie zostaje nic innego. Więc dla mnie trening jest super.

Jak będą zawody to będzie regulaminowo :568: A jak jest trening to ma być ciekawie, a nie regulaminowo :621: I jest! 8-)

Chłopaki wkładają w to mnóstwo swojego prywatnego czasu, siły i pieniędzy i ja bardzo to sobie bardzo cenię. I nie tylko ja bo frekwencja na tych treningach - na moje oko - zawsze była naprawdę dobra i wszyscy dobrze się bawią. Tak trzymać!

P.S. Pamiętam, że miałem zabrać sprezyne na nastepne spotkanie ale potrzebuje lupy - ma ktoś szkiełko, które moglibyśmy założyć na HaWajke na czas treningu? Karabinek od Debowego, czyli praktycznie nie kopie :-D
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2018, 19:16 przez Piaskun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: vendeta1 »

Studząc nieco... Treningi na Siekierach mają formę najluźniejszą z możliwych by zachować bezpieczeństwo na torze, a każdy element który ubarwia rozgrywkę jest wg mnie pożądany.

Gdy zacząłem się pojawiać na treningach zauważyłem, że kładziecie roślinność na przedpolu... Moja pierwsza myśl, ale dlaczego!? Myśliwi też sobie tak układają miejsce? Uważam, strzelec musi dostosować do warunków. Na ostatnim strzelaniu, 2-3 m od lufy miałem gałązkę która zmieniła tor lotu śrutu. Oczywiście była niewidoczna w celowniku... Mam nauczkę by sprawdzać przedpole do kilku m przed karabinkiem. To, że kijek wbity i pozycja niewymuszona, to nie znaczy, że najlepsza pozycja to pozycja leżąca.

I zmieniając temat. Ciekawie wygląda ten tor rowerowy na prawo od miejsca gdzie odbywają się treningi. Te górki i dołki to by było dopiero extremum :D.
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 11.02.18 r. - Siekierezada - Trening

Post autor: mimut »

Nie będę się mieszał do waszych treningów, zabaw, czy co tam Panowie organizuje. Fajnie że macie chęci, macie czas i finanse na to wszystko. Ja tu tylko z jedną sugestią. Uważajcie na to gdzie i jak stawiacie figurki. U mnie w klubie kolegę raz poniosła fantazja przy ustawianiu toru i gdyby nie czapka z daszkiem dzisiaj pewnie ślepiłbym na jedno oko. Dla mnie najlepsza zabawa, trening, zawody jest wtedy gdy wszyscy do domu wracają cali i zdrowi. Reszta to ch** za przeproszeniem.
Pozdrawiam :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Lokalne forum warszawskie”