Warszawska Liga HFT

Lokalne forum warszawskie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Zagorek »

Januszpelle pisze: Ale najważniejsze to się przełamać i przyjeżdżać na takie spotkania - my nie gryziemy i wszystkich chętnych zapraszamy.
Wiedzą swoją też się dzielimy jeśli ktoś sobie tego życzy. Wyjątek to niejaki Wroobeell, któremu nic nie podpowiem .... bo mi zagraża :-D :-D
No fakt nie gryzą ale już o deptaniu po piętach mówią (Artur), no a ten Wroobeell to dobrze, że z FT do HFT 1 poszedł a nie HFT 2 :-D
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
wroobeell
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 20 maja 2012, 16:28
Tematy: 1
Lokalizacja: Zielonka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: wroobeell »

Było super wszystkim dziękuję za miłe towarzystwo. Trzeba strzelać , ćwiczyć , trenować i cel będzie osiągnięty.
WKFT
A może by tak wrócić do HFT
Awatar użytkownika
Artur555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 23 września 2016, 17:25
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Artur555 »

Dzięki wszystkim, jak zwykle było super, w tak zacnym gronie.
Braterstwo.eu
joterka
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 października 2016, 13:53
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: joterka »

Z małym opóźnieniem ale są obiecane wyniki:


Z mojej strony również podziękowania dla wszystkich którzy przybyli :piwo:

Za zebrane w moją skarbonkową kieszeń pieniądze zostały już zamówione dodatkowe podkładki pod karty startowe. Szpeju coraz więcej tylko kto to będzie woził? :512: :-D
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Zagorek »

To Wy tak na poważnie z tą ligą :shock:
To trzeba się będzie sprężyć ze sprężyną i zarezerwować terminy :-D
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: vendeta1 »

joterka pisze:Z małym opóźnieniem ale są obiecane wyniki:

Z mojej strony również podziękowania dla wszystkich którzy przybyli :piwo:
Za zebrane w moją skarbonkową kieszeń pieniądze zostały już zamówione dodatkowe podkładki pod karty startowe. Szpeju coraz więcej tylko kto to będzie woził? :512: :-D
Eeee.... a funduszy pochodzących ze zbiórki miało być tak dużo, by organizatorom samochody "służbowe" ponaprawiać. ;laughing:
Co do wyników :568:. Dzięki. Dla mnie są bardzo m_o_t_y_w_u_j_ą_c_e ale EXACTa HVY jeszcze nie porzucam. Dam mu jeszcze szansę :502:

P.S. Czy organizatorzy pokuszą się o grafik ligi na rok 2018 :621:
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Zagorek »

Heavy ładnie lata ale jest o wiele bardziej wymagający dla strzelca z racji większej ilości poprawek na dystansach. Niewiele pomaga (ale pomaga) przy większym wietrze z poprawkami na niego. Jak świetnie rozpoznajesz dystanse to spoko a jak nie to lepszy exact a nawet express bo zdecydowanie bardziej płaska trajektoria i mniej poprawek.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: vendeta1 »

Zagorek pisze:Heavy ładnie lata ale jest o wiele bardziej wymagający dla strzelca z racji większej ilości poprawek na dystansach. Niewiele pomaga (ale pomaga) przy większym wietrze z poprawkami na niego. Jak świetnie rozpoznajesz dystanse to spoko a jak nie to lepszy exact a nawet express bo zdecydowanie bardziej płaska trajektoria i mniej poprawek.
We wszystkim racja, ale tak jakoś wyszło, że na obecnej konfiguracji mam najlepsze skupienia z HVY na 40 i 50m. Z kolei EXPRESS s z mojej lufy przewidywalnie leci do ok. 30m. Dalej bywa różnie. Na pierwszym spotkaniu strzelałem z expressa. To jak wiało (głównie na początku) to przewidywalności gdzie poleci peletka... nie miałem żadnej. Potem było lepiej i psim swędem wystrzelałem skromne 60/80. Teraz było gorzej, ale było też dużo ciężej. Miałem 4 "zera" (kurde - m.in. czołg i wołodyjowski!). poprzednio 2.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Zagorek »

Dlatego zwykły exact jest najbardziej uniwersalny. A skupienie na 50 m ma się nijak do strzelana HFT. Jak dokładnie przestrzelisz dystanse, nawet co 2 m i sobie zrobisz ściągawkę dla heavy to i tak zostanie najtrudniejsze - rozpoznać, że to ten dystans. Myląc się na 40 m o 3 m co z tego, że strzelisz centralnie w środek ale pod lub nad KZ z heavi. Lepiej troszkę w bok (gorsze skupienie) ale większa szansa wejścia w KZ z exacta bo mniejsza różnica w opadzie zwłaszcza na dalekich.
Ps. U mnie na heavy też najlepsze skupienie a na torze najlepsze wyniki exact.
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2017, 12:56 przez Zagorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Cin91 »

Michale, rozważ jednak Exacta. Skupienia to nie wszystko, a w HFT w sumie mało znaczą :) Myślę, że wystarczy Ci dobrać odpowiedni nadkaliber, z którego na 25m zrobisz max 8mm dziurkę. Wtedy spokojnie HFT możesz strzelać :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
vendeta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 14 listopada 2016, 01:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: vendeta1 »

Cin91 pisze:Michale, rozważ jednak Exacta. Skupienia to nie wszystko, a w HFT w sumie mało znaczą :) Myślę, że wystarczy Ci dobrać odpowiedni nadkaliber, z którego na 25m zrobisz max 8mm dziurkę. Wtedy spokojnie HFT możesz strzelać :)
Ha! To przez Ciebie i precyzję twojego LGM-a poszedłem w HVY :evil: . Doprowadziłeś mnie kiedyś do dzikiej rozpaczy robiąc w desce na 50m dziurę wielkości 5zł (kilkunastoma strzałami). Taką skuteczność osiągam wyłącznie na HVY.

P.S. To zdarzenie (o którym pewnie zapomniałeś) było jak "zły dotyk". A jak doskonale wiesz - ten boli przez całe życie. ;laughing: ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Cin91 »

vendeta1 pisze:Doprowadziłeś mnie kiedyś do dzikiej rozpaczy robiąc w desce na 50m dziurę wielkości 5zł (kilkunastoma strzałami).
Ja Ci dam 5zł !!! :090:
Jak masz jeszcze tę deskę, to przyłóż monetę 50gr - tamta dziurka miała max 18mm o ile dobrze pamiętam (nie licząc jednego uciekiniera) :D

5-złotową dziurę z LGMa to chyba bez lunety ;laughing:
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Januszpelle »

Chyba źle by stało Michale, gdybyś strzelił na początku swojej przygody strzeleckiej jakiś wyśrubowany wynik, bo by Cię to raczej zniechęciło do dalszych treningów niż zmobilizowało.
Wybierz sobie jakiegoś wirtualnego przeciwnika z którym będziesz rywalizował, „on” nie musi o tym wiedzieć, ważne byś miał kogo gonić. Przeciwnikiem może być a jakże, Twój poprzedni wynik, który staraj się poprawić. Poprawieniem wyniku może być np. przewrócenie figurek, których wcześniej nie przewróciłeś, różne mogą być kryteria.
Ja długo rywalizowałem wirtualnie z „małym” z Gdańska, w Dżentelmeńskiej Lidze Sylwetkowej, a mój brat Dzidek z „=Olą=” i długo o tym nie wiedzieli. Tu pozdrawiam serdecznie wymienionych jak i całe Trójmiasto .
Najdłużej jednak rywalizowałem sam ze sobą w "rekordach sylwetkowych", tu jest tego dowód, ale udało się: (zapis punktowy moich treningów sylwetkowych, gdzieś w połowie strony): http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=11 ... 2&start=60

Tym większe było moje zadowolenie, gdy moją radością cieszyli się jeszcze inni mimo, że nikt tego nie widział. Tu z kolei przesyłam pozdrowienia dla wszystkich z którymi rywalizowałem, przegrywałem, a czasami nawet udało się wygrać.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: Zagorek »

Mądrego to i miło poczytać :-D Szacun Janusz za wyniki i podejście. Ja np. gonię siebie na ilość %. W tym roku (pierwszy rok strzelania) miało być 75% na zawodach do zwycięzcy. Kiedy to przyszło dość łatwo pomyślałem, że się nie doceniam :wink: i podniosłem poprzeczkę do 80 a następnie 85%. Teraz chcę poprawiać wyniki nie do zwycięzcy tylko do siebie. Postawiłem sobie 85% ale możliwych pkt. a to już nie takie proste (HFT 2). 30 figurek to 51 pkt., 40 figurek to 68 pkt., 50 figurek to 85 pkt. Udało się z 30 figurkami w 4 zawodach jeden raz (51), udało się dwa razy z 50 figurkami na dwa starty (86) u Was w Jachrance i Wesołej, najdłużej zeszło się z 40 figurkami choć tych zwodów było najwięcej bo 6. Dopiero kilka dni temu i to znowu u Was na Siekierkach udało się (68) :one: Oczywiście różne warunki i trudność toru sprawia, że raz 85% nie daje zwycięstwa a innym 80% daje.
Na nowy rok będę chciał jeszcze po 1 pkt. urwać z każdego rodzaju toru.
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2017, 16:21 przez Zagorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
wroobeell
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 20 maja 2012, 16:28
Tematy: 1
Lokalizacja: Zielonka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Warszawska Liga HFT

Post autor: wroobeell »

A mi się marzy komplet :-D
WKFT
A może by tak wrócić do HFT
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Lokalne forum warszawskie”