limit energii klasy HFT 3 i 4

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

krisbak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Trzebinia, Roztoka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krisbak »

Łysa pisze:.....
A jeśli już mamy go podnieść to jestem za tym, żeby w tym samym momencie rozdzielić te klasy.
Na rozdzielenie klas jeszcze jest zbyt wcześnie.
Dopiero od sezonu 2008 (ze wskazaniem jego końca) zdecydowanie przybyło strzelających w klasie 3/4.
Zbyt wczesne rozdzielenie 3 od 4 może spowodować, że zdarzą się zawody w których zabraknie wymaganych 5 zawodników.

Chyba żeby zlikwidować ten wymóg o 5 zawodnikach.
Wtedy rozdzielenie klas i zmiana (dostosowawcza do Angoli czy LOK-owców... wsjo rybka) limitów energii będzie spokojnie możliwa.
Nie zdarzy się też sytuacja, że ktoś będzie zasuwał ze Slawią czy HW35 pół Polski na zawody, a potem go wrzucą do jednego wora z PCP-ami.
pantaleon pisze:.....Dlaczego niby to zmieniać limity bo powstał nowy cykl rozgrywek? I do tego do niego należy teraz dostosować stan obecny! Albo LOK robi swoje albo dostosuje do limitów PFTA.
E.. tam kolego. Zasada mojsze jest lepsze od twojsze? :evil:

Odrobina tolerancji, dobrych chęci.... Chodzi przecież o dobro dyscypliny. A im więcej biorących w zawodach udział zawodników, tym dla dyscypliny (czy też klasy 3/4, czy rozdzielonych 3 i 4) lepiej.
Krzysiek
LGM-210 vel Hunter + Burris T.
pantaleon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 321
Rejestracja: 02 lipca 2008, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pantaleon »

krisbak pisze:Chodzi przecież o dobro dyscypliny. A im więcej biorących w zawodach udział zawodników, tym dla dyscypliny (czy też klasy 3/4, czy rozdzielonych 3 i 4) lepiej.
no i będzie lepiej. Zawodnicy HFT3 przejdą do pucharu LOK a organizatorzy HFT 1 będą mieli z głowy problem "32 metra". Na zawodach pucharu PFTA będzie jak w Anglii, same 16.3 J. I po problemie. W regulaminie PFTA zostanie 8J a w LOK 8,5 albo 9. Będzie wybór. Jedni i drudzy mogą przecież "pokręcić sprężynką".
krisbak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Trzebinia, Roztoka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krisbak »

pantaleon pisze:.... no i będzie lepiej. Zawodnicy HFT3 przejdą do pucharu LOK a organizatorzy HFT 1 będą mieli z głowy problem "32 metra". Na zawodach pucharu PFTA będzie jak w Anglii, same 16.3 J. I po problemie. W regulaminie PFTA zostanie 8J a w LOK 8,5 albo 9. Będzie wybór. Jedni i drudzy mogą przecież "pokręcić sprężynką".
Przy założeniu, że "całe zło" leży po stronie zawodników, to przyznałbym Ci rację, że sami sobie robimy kuku.
Ale wygląda mi na to, że to "władza" i lobbujący organizatorzy mieszają i kombinują co by tu "zepsuć" w klasie 3/4 (to moja prywatna opinia).
Padają propozycje powrotu do dwukrotnego strzelania do bliższej figurki w 3/4, propozycje zmniejszenia max odległości dla tej klasy. Teraz podrzucili do wałkowania temat zmiany limitów energii. Jest za dobrze, to trzeba coś zepsuć.

Za przykład podam zmianę ilości celi w zawodach pucharowych - sorry, bo to nie ten wątek, ale zasada "psucia" podobna.
Połowa znanych mi strzelców nie będzie się tłukła przez pół Polski by strzelić 30 celi. Dla 40 celi mocno się zastanowią, czy ruszyć z domu. Tak też pod pozorem "poprawy jakości stanowisk" załatwi się sprawę wzrostu frekwencji na zawodach i związanych z tym wzrostem (faktycznym) kłopotów organizatorów. (to też tylko moja prywatna opinia, i zdaję sobie sprawę, że jest mocno jednostronna).

Wracając do limitów energii w 3/4, czy do innych pomysłów dotyczących tej klasy.
Niech to będą pomysły zwiększające ilość strzelających. Byle nie przybywało ich z powodu obniżenia poziomu trudności strzelania w 3/4.
Osobiście jest mi wsjo rybka co się zmieni, byle na dobre i byle było trudniej trafić.
Ponieważ nie jadę na zawody (dalej niż 50 km), gdzie będzie mniej niż 50 celi, więc jak już się trafią zawody z 50 celami, to mogę strzelać HFT3 lub HFT3/4 nawet z wymogiem 5J dla PCP-ów.
Krzysiek
LGM-210 vel Hunter + Burris T.
pantaleon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 321
Rejestracja: 02 lipca 2008, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pantaleon »

PFTA usztywniając regulamin na "angielską modłę" dała praktycznie sygnał ,że z HFT 3/4 nie jest po drodze. Na każdych zawodach ta klasa jest jak sierotka. LOK chce być alternatywą i ustalając swoje zasady ( bardziej lub mniej zbliżone) nada kierunek przepływu zawodników. Jeśli zrobią to "pod limit" HFT 3/4 to przygarną sierotki . Jest też okazja "uregulować " i naprawić przepisy 3/4 bo do angielskich już się nijak mają. Zgadzam się z przelicznikiem "kilometry/ilość celów". Lepiej się też będę czuł zajmując miejsce 15/32 niż 6/6 bo w tym drugim przypadku będę ostatni. :-D. A KZ 25 mm może stać i na 32 metrze. Frekwencja wzrośnie jeśli w ramach Pucharu LOK kategorie zostaną rozdzielone. Matchówki dołączą do "HFT3" a" działkowicze HFT 4" ( z całą sympatią) osobno. I będzie wtedy tak:

Na zawodach PFTA dominują strzelcy HFT 1 i "elitarnie" FT1
Na zawodach LOK dominują strzelcy HFT4 i "elitarnie" HFT3.

Rozłam? Absolutnie nie. Zawody mogą być organizowane również wspólnie ( na zasadzie : dwa tory w jednym miejscu i czasie). PFTA podlicza i nagradza "swoje" kategorie a LOK "swoje." Zostanie jednak zachowana "Towarzyska Jedność" środowiska.

Czy jednak idea stworzenia Pucharu LOK jest rzeczywiście tym co deklarują jego Twórcy?

Niestety mam wielkie wątpliwości. Dotychczasowe działania sugerują raczej wariant " My Wam Pokażemy". Niestety.
daarioo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 418
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Bojszowy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: daarioo »

Witam
Według mnie temat zaistniał po to by uzgodnić wspólne stanowisko w sprawie limitów energii w poszczególnych klasach LOK miał obciąć z 17 do 16,3 J w HFT 1 i 2 ,wzamian PFTA podniosło by limit w HFT 3 z 8 do 8,5 J (HFT 4 miało taki sam limit w obu regulaminach tj. 10 J) - w ten sposób regulaminy obu pucharów były by zgodne w kwestii limitów energii - moim zdaniem dobry pomysł.Tak z ciekawości pobawiłem się dziś programem ChairGun i po podniesieniu energii z 8 na 8,5 J POI podnosi się o 1,048 cm na 41 metrze , prędkość początkowa to różnica 5 m/s - dla mnie do "przełknięcia" wcale łatwiej strzelać się nie będzie, na 41 metrze przy zerze na 20 metrze i powiększeniu celownika x 10 różnica w celowaniu to 1/5 dota - czyli bardzo bardzo niewiele (według tego co pokazał Chair Gun -szkoda że nie mam słabego karabinka zweryfikował bym to z rzeczywistością)).Strzelam HFT 2 więc nie powinienem się wypowiadać ale... no właśnie po zabawie z tym programem postanowiłem że wtrące swoje "trzy grosze" .Obie organizacje i LOK i PFTA powinny iść na kompromis i współpracować ze sobą dla dobra nas wszystkich -ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
Darek
HW 100 T FSB + Bushnell Elite 3200/ANSCHÜTZ SUPERAIR 2001
Dami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1178
Rejestracja: 09 września 2004, 21:50
Tematy: 0
Lokalizacja: już się pogubiłem...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dami »

Blondiseba1 pisze:nie rozumiem co miałes na mysli wypowiadajac te słowa?
S
A no to ,że nikt z zajmujących się regulaminem nie strzela 3/4.
W związku z tym wolimy uniknąć posądzenia o tzw. olewanie tych klas.
Osobiście nie mam nic przeciwko podnoszeniu limitów energii ani rozdziałowi klas. Tylko jest jedno ale- zrobić podział by przyciągnąć nowych strzelców, czy poczekać aż się takowi pokażą. Jeżeli ktoś ma ochotę przede wszystkim postrzelać a nie od razu znaleźć się na górce tabeli to się zjawi. A dalej to już pójdzie samo.
Krisbak- nie wiem co Ci do głowy strzeliło :-D z tą "władzą" i "lobbującymi" ?. Pablo, Yaro,Drexler i ja ?. "Władza" aż się rwie do robienia zmian, na dodatek mało się nie pozabijają o stołki... Pomyśl chwilę i przy najbliższej okazji powiedz nam/mnie w oczy jakie z nas wredne matołki.
Źle że 30 celi ?. Mnie też do końca się nie podoba, ale wolę przez całą Polskę jechać na dobrze /trudno,przemyślanie i ciekawie/ ustawiony tor z 30 figurkami niż "odwalać pańszczyznę" na 50. Nie będziesz jechał dalej jak 50 km ?. Ok. ustaw 50-100 fajnych, z chęcią przyjadę.
pantaleon pisze:PFTA usztywniając regulamin na "angielską modłę" dała praktycznie sygnał ,że z HFT 3/4 nie jest po drodze. Na każdych zawodach ta klasa jest jak sierotka. LOK chce być alternatywą i ustalając swoje zasady ( bardziej lub mniej zbliżone) nada kierunek przepływu zawodników.
Czy jednak idea stworzenia Pucharu LOK jest rzeczywiście tym co deklarują jego Twórcy?
Niestety mam wielkie wątpliwości. Dotychczasowe działania sugerują raczej wariant " My Wam Pokażemy". Niestety.
Tak jak wcześniej z FT tak teraz z HFT cel był jeden. Jak najwierniej oddać zasady strzelania zgodne z angielskimi.
Klasa 3/4 jest sierotką na niejako własne życzenie. Przyjechać i strzelać- takie trudne ?. Tylko najpierw trzeba chcieć zrobić to pierwsze. Potem zażyczyć sobie podziału- takie trudne ?
Co do ostatniego ja nie mam złudzeń.
Dami
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

To może tak jak pisze Krisbak - nic nie zmieniać - bo jest dobrze - lepsze jest wrogiem dobrego.
Jedynie można zrobić ukłon w stronę LOK i podnieś do 8,5J - taka kosmetyka.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
pantaleon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 321
Rejestracja: 02 lipca 2008, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pantaleon »

Jeśli mają być jednakowe przepisy to po jakie licho mnożyć cykle pucharowe? Frekwencja będzie słaba na obu bo mało kto wydoli czasowo i finansowo. I podział gotowy. A klasa HFT 4 zupełnie klapnie.
Jeśli będą różne regulaminy to nastąpi polaryzacja klas. Wielu z HFT 1 skręci być może energię bo chciałaby jednak strzelać 50 celów. Inni będą woleli "sztywny angielski uniform". Regulamin "nisko energetycznych" można obecnie rozsądnie zmodyfikować kierując się relacją trudność/ atrakcyjność. Autorytetów do tego zadania nie brakuje. Czy ktoś pytał Koleżanki i Kolegów z HFT 3/4 czy są za wprowadzeniem ścisłego regulaminu angielskiego? Nie. Trzeba jasno sobie powiedzieć ,że nie pasujmey do szablonu. Dlatego jest okazja zmian w tej klasie. Warunkiem jest utrzymanie jedności środowiska.

Aż boje się pomyśleć co się stanie kiedy paru smutnych panów urzędujących na Wiejskiej zechce ustalić swoje zasady i przy okazji likwidacji RM zafunduje wszystkim ustawowo nowy "niemiecki porządek". Wielkie FFFFFFFF i tylko na strzelnicach.

@ Dami

Absolutnie nie widzę żadnego problemu aby jeździć na zawody. Harmonogram terminów i wydatków na 2009 już dawno gotowy. Postanowiłem też ,ze aby podnieść frekwencję w klasie HFT 3/4 to zabiorę po drodze na każde z zawodów na które się wybieram, do dwóch osób. Za frico.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Może po kolei podsumujmy:
- temat powstał tylko i wyłącznie w związku z wprowadzeniem równoległego regulaminu w LOK, nie wiem skąd ta niepotrzebna ekscytacja;
- 16,3J nie podlega dyskusji, nie jest to żadne "coś za coś" - tylko dobra wola PFTA do ujednolicenia przepisów w Polsce w kwestii klas niskoenergetycznych;
- wolicie sie poboksować i pogardłować zamiast wpisać po prostu liczbę, szkoda bo to by wystarczyło;
- co do podziału, jestem jak najbardziej za ale jaki ma to sens jak na zawodach pojawia się 3 osoby z HFT3 i 2 z HFT4 ? Podobnie ma się sprawa juniorów, kobiet i seniorów - startujcie to klasy będą żyły;
- co do nagród to uważam, że na rundach pucharowych o nagrodach decyduje organizator, nagrody za cały puchar to już kwestia PFTA, co/komu/za co jest do dogadania i chyba w tym wszystkim to najmniej ważne

Jak rozumiem startująca w zawodach PFTA społeczność HFT3/4 nie chce zmian limitów ale chce zakazu łączenia klas 3 i 4?

Moim zdaniem zmiana na limit LOK dałaby Wam więcej chętnych a więc i większą frajde z zawodów ale jeśli wolicie żeby każdy startujący dostał po pucharku to cóż...
ps. ankieta odpada, nie będzie wiarygodna, lepsze są imienne głosy w tym temacie.

Nie wiem skąd te upiory z 30 celami, przecież już dawno jest ustalone że UKAHFT tego nie ogranicza. Rozważamy 40 jako standard a i nic nam nie przeszkadza stosować 50, to jeszcze do dogadania, mamy tu pełną dowolność.
Awatar użytkownika
Łysa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 18 stycznia 2008, 11:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Łysa »

yaro pisze: Jak rozumiem startująca w zawodach PFTA społeczność HFT3/4 nie chce zmian limitów ale chce zakazu łączenia klas 3 i 4?

Moim zdaniem zmiana na limit LOK dałaby Wam więcej chętnych a więc i większą frajde z z zawodów ale jeśli wolicie żeby każdy startujący dostał po pucharku to cóż...
Moje zdanie:
- może zostać tak jak jest
ale
- nie przeszkadza mi podwyższenie limitu do 8,5-9J
- chciałabym rozdzielenia klas 3 i 4 ale nie na siłę - tzn jeśli w tym sezonie będzie coraz więcej strzelców to może samo się oddzieli?

Czy jest możliwe sprawdzenie ile strzelców HFT3i4 jest zapisanych do PFTA? Jeśli byłoby to min po 5 z każdej kategorii to może klasyfikacja pucharu rozdzielona na 3 i 4 a poszczególnych zawodów łączona lub rozdzielona (w zależności od ilości startujących)?
ŁGS "ORZEŁ"
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

krisbak pisze: To ku...a komu to przeszkadza? Anglikom? Chyba nie, ich to wali co się u nas strzela. No więc komu? Nie pasuje komuś, że "odbiegamy" regulaminowo (w tej kwesti - HFT3/4) od Angoli? Nie da się zunifikować regulaminów? To Was boli?... To niech się dostosują do nas.
A.... sory, nie dostosują się. Zapomniałem, że to my ( z definicji) liżemy wszystkim d...y
Krzysiu (pantaleona też to dotyczy), chyba grasz własną solówkę, nie zwracając uwagi, że orkiestra gra już coś innego. Ujednolicenie regulaminu dotyczy spraw organizacji i strzelania. Klasy, limity to nasza wewnętrzna sprawa. Ani im cokolwiek do tego, ani ich to obchodzi. Oni stosują wyróżnienia dla sprężyny i kalibru .22. My podnieśliśmy to do rangi osobnej klasy, z tym, że kaliber .22 (praktycznie nie spotykany) zastąpiliśmy klasami niskoenergetycznymi, które u nas są reprezentowane.
Yaro zadał pytanie i chciałby usłyszeć odpowiedzi. Zamiast interpretować, kombinować i oceniać zmiany, których nie ma, odpowiedcie mu na pytanie.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

Jeszcze jedno. Mówimy o podniesieniu limitu. Mam więc pytanie. Czy jest z tym problem? Jakiś czas temu korygowaliśmy limit dla "3", bo były potwierdzone przypadki niemożności dostosowania karabinka do limitu na zawodach.

Pytanie - czy są karabinki, które nie mieszczą się w aktualnych limitach?
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Awatar użytkownika
Blondiseba1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 26 maja 2008, 07:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Blondiseba1 »

powiem tak ja osobiscie był bym za zostawieniem dotychczasowego limitu ale dostosuje sie do decyzji. nie jestem w PFTA i w tym sezonie pewnie sie nie zapisze a takich strzelcow jest wiecej.
JA POPROSTU CHCE STRZELAC I SPOTYKAC SIE Z LUDZMI Z CAŁEJ POLSKI KTORYCH TO KRECI TAK SAMO JAK MNIE :-D

S
Sprężyna + szkiełko
PFTA
pantaleon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 321
Rejestracja: 02 lipca 2008, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pantaleon »

@Wemar

"Solówka" jest moim osobistym zdaniem na temat limitu. Wypowiadam się mając na uwadze powód postawienia tego pytania. Przedstawiam przewidywane przeze mnie ew. skutki zmian lub ich brak. Ale niestety, z całym szacunkiem , ja słyszę dwie orkiestry i do tego każda chce grać głośniej.

Co do limitu. Obecnie strzelam to co jest. Powstanie nowe, to stanę przed wyborem.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PawelW »

Kilka uwag w porzędu od najnowszych postów:
Pytanie - czy są karabinki, które nie mieszczą się w aktualnych limitach?
tak, wszystkie bezodrzutowe sprężyny wymagają interwencji i to dość radykalnej, FWB300, Diany 75 i 100 lokują się w okolicach 180-182 m/sek czyli powyżej 8 J. Warto dla nich podnieść limit niż dyskwalifikować lub bez sensu przesuwać do HFT1
Moje zdanie:
- może zostać tak jak jest
ale
- nie przeszkadza mi podwyższenie limitu do 8,5-9J
- chciałabym rozdzielenia klas 3 i 4 ale nie na siłę - tzn jeśli w tym sezonie będzie coraz więcej strzelców to może samo się oddzieli?
Nic dodać - nic ująć. Podpisuję się czterema kopytami.

Piotrusiu
Na zawodach LOK dominują strzelcy HFT4 i "elitarnie" HFT3.
chyba się mylisz. Wskrzesiliśmy skutecznie jak widać klasę 3/4 w ramach zawodów PFTA. Rośnie ona w siłę i - co najważniejsze - jakość. Póki co zawody Pucharu LOK dzieją się za daleko by liczyć na gremialny udział większości strzelców PFTA. Zwłaszcza naszego Regionu jak i Północy.
A no to ,że nikt z zajmujących się regulaminem nie strzela 3/4.
Dzięki Dami - wiem, że nie rzucam się w oczy ze wzgledu na wątłą budowę Ciała. :) :) :)

Proponuję zamknąć dyskusję konkluzją:
- limit w kategorii HFT3 wynosić będzie 8.5J
- limit w kategorii HFT4 pozostaje bez zmian - 10J
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”