limit energii klasy HFT 3 i 4

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

Pantaleonie, prace nad regulaminem PFTA trwają od jakiegoś czasu i nie mają nic wspólnego z inicjatywą LOK. Uzgodnienia wersji odbywają się przez net, więc to trochę trwa. Nie miej pretensji, że osoby zaangażowane w jakiś temat, próbują zebrać informacje w sprawie, która pojawiła się w trakcie. Chyba lepiej, że przemyślą coś i przedstawią wynik z opóźnieniem, niż ciągnąć sezon z jakąś "wadą".
Pierwsze spójne regulaminy powstały w 2003 roku i od tamtego czasu cały czas są jakieś zmiany. Zmiany, które prowadzono z potrzeby "rynku" lub by "rynek" uporządkować. Ci, któzy się tym zajmują mają w tym spore doświadczenie, potrafią (starają się) przewidzieć skutki zapisów. Potrafią oprzeć się naciskom "grup interesu" ale potrafią też słuchać (choćby tego co w tym wątku padło).
Jeśli więc padają pytania, to zamiast toczyć dysputy co jest lepsze/słuszniejsze, potraktujcie te pytania poważnie.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Awatar użytkownika
Blondiseba1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 26 maja 2008, 07:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Blondiseba1 »

PawełW
Proponuję zamknąć dyskusję konkluzją:
- limit w kategorii HFT3 wynosić będzie 8.5J
- limit w kategorii HFT4 pozostaje bez zmian - 10J
podpisuje sie skoro juz kilku osoba odpowiada to ja tez moge tak strzelac:)

S
Sprężyna + szkiełko
PFTA
Dami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1178
Rejestracja: 09 września 2004, 21:50
Tematy: 0
Lokalizacja: już się pogubiłem...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dami »

PawelW pisze:
A no to ,że nikt z zajmujących się regulaminem nie strzela 3/4.
Dzięki Dami - wiem, że nie rzucam się w oczy ze wzgledu na wątłą budowę Ciała. :) :) :)/quote]


Ok., z osób które opracowują regulaminy i dają do klepnięcia Zarządowi. Nie śmiałbym umniejszać Twojej roli. Może być ?.
Dami
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PawelW »

Dami - to był żart :)
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Aligator
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1650
Rejestracja: 07 kwietnia 2007, 08:21
Tematy: 0
Lokalizacja: guns'n'scopes
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aligator »

yaro pisze:Nie wiem skąd te upiory z 30 celami, przecież już dawno jest ustalone że UKAHFT tego nie ogranicza. Rozważamy 40 jako standard a i nic nam nie przeszkadza stosować 50, to jeszcze do dogadania, mamy tu pełną dowolność.
Sorry za OT, ale na początku dyskusji o regulaminie przyszła mi do głowy myśl, że celów w zawodach może być nawet 50 czy 70 z czego 30 pucharowych.
+++
krisbak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Trzebinia, Roztoka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krisbak »

wemar pisze:
krisbak pisze: .... A.... sory, nie dostosują się. Zapomniałem, że to my ( z definicji) liżemy wszystkim d...y
Krzysiu .. Ujednolicenie regulaminu dotyczy spraw organizacji i strzelania. Klasy, limity to nasza wewnętrzna sprawa....
Ja to wiem Marku. Zaś moje wtrącenie o lizaniu... to nie moje wnioski :!: . Ja tylko sobie (głośno) uzmysłowiłem, jak oceniali chęć całkowitego ujednolicenia naszego regulaminu z angielskim koledzy którzy zabierali głos w wątku o ujednoliceniu regulaminu.
Zastrzeżenia (w tamtej dyskusji) miałem tylko do ilości figurek i tam też je wyartykułowałem.

W tej dyskusji mam zastrzeżenia do mieszania w klasie 3/4.
Z drugiej strony może i to mieszanie doprowadzi do podpięcia się LOK-owców pod regulamin PFTA?
Jeśli tylko sprawa limitów energetycznych w klasie 3 jest problemem (dla LOK-u), to trzeba je podnieść tak, by LOK-owcy też się załapali do trójki.

Optuję za energią 8,5J dla HFT3 i 10J dla HFT4
Krzysiek
LGM-210 vel Hunter + Burris T.
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

krisbak pisze:Zastrzeżenia (w tamtej dyskusji) miałem tylko do ilości figurek i tam też je wyartykułowałem.
W tym roku tory będą miały 40 figurek, a ta zmiana nie ma nic wspólnego z ujednolicaniem z brytyjskimi przepisami - to nasze wnioski z lat ubiegłych. Dla tych, którym po 40-tu celach nadal będzie mało strzelania, będziemy mieć dodatkową propozycję - ale o tym niebawem, bo dopiero dopracowujemy zasady.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
krisbak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Trzebinia, Roztoka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krisbak »

wemar pisze:[.... W tym roku tory będą miały 40 figurek, .... - to nasze wnioski z lat ubiegłych....
Precyzyjnie to określiłeś.... Wasze.
Wasze, bo na pewno nie nasze.

Tu masz odpowiedź Dami na pytanie do mnie o sprecyzowanie mojej wypowiedzi na temat takiego czy innego działania władzy czy lobby itd.

W takim razie powodzenia.
Krzysiek
LGM-210 vel Hunter + Burris T.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 25 października 2007, 08:11
Tematy: 1
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SlaweQ »

Intencjami autorów tematu było poznanie zdania osób strzelających obie kategorie.

W chwili obecnej jestem w HFT 2, ale zaczynałem w HFT 3.
Według mnie limit energetyczny powinien być podniesiony do 8,5J, a nawet do 9J, ponieważ wiele konstrukcji matchowych osiąga ten pułap.
Znam osobiście trzech kolegów z 300-kami na stanie, gdzie karabinki bez grzania lufy przekraczają magiczne 8J na oryginalnych sprężynach w środku.
Byłbym także za rozdzieleniem klas 3 i 4, nie zależnie od ilości uczestników.
Byłby to ukłon do jak to ktoś napisał do posiadaczy 'wiatrówek ogródkowych', którzy by wtedy mogli między sobą współzawodniczyć.
W tym wypadku jako opiekun córki startującej w HFT 4, wyrażam jej zdanie.

O ilość startujących też bym się nie martwił, stopniowo ich przybywa, na ostatnich zawodach w Zabrzu zgłoszonych było 17-tu w łączonej klasie 3 / 4.
Wystarczyłoby, że przy ogłaszaniu terminu zawodów i zapisów do nich, organizator wyraźnie zaznaczył, że będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja.

Limit 10J dla tej klasy jest O.K. i startujący w tej klasie zawodnicy nie powinni mieć żadnych kompleksów wynikowo-sprzętowych, piękny wynik można zrobić również niskoenergetyczną sprężyną co udowodnił kolega 'Aquilon' na wspominanych już zawodach w Poznaniu.
Miałem być przyjemność z nim w grupie.

Pozdrawiam.
SKS / KS COLT
Uczę się strzelać od nowa 8-)
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

krisbak pisze:Precyzyjnie to określiłeś.... Wasze.
Wasze, bo na pewno nie nasze.
W takim razie powodzenia
Czy jesteś w stanie zaakceptować i uznać za dobre każde rozwiązanie, pod warunkiem, że będzie zgodne z Twoim?
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
krisbak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Trzebinia, Roztoka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krisbak »

wemar pisze:..... Czy jesteś w stanie zaakceptować i uznać za dobre każde rozwiązanie, pod warunkiem, że będzie zgodne z Twoim?
To takie standardowe pytanie na forum zamykające buzię mającym inne zdanie.
Nie należę do ludzi zmieniających średnio co sezon zdanie na temat jedynie słusznych "honorowych" pozycji strzeleckich, jedynie słusznych karabinków, lupek czy śrutów, bo uważam, że nie ma "jedynie słusznych..."
Nie ma również jedynie słusznej ilości celi na torze.
Ale pozwolisz, że będę miał swoje zdanie, podobnie jak Ty masz swoje.
Marku.. ..... Czy jesteś w stanie zaakceptować i uznać za dobre każde rozwiązanie, pod warunkiem, że będzie zgodne z Twoim?
Proponuję EOT
Krzysiek
LGM-210 vel Hunter + Burris T.
Dami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1178
Rejestracja: 09 września 2004, 21:50
Tematy: 0
Lokalizacja: już się pogubiłem...
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dami »

Krisbak, przeczytaj to /jeszcze raz ?/
yaro pisze:Może po kolei podsumujmy:
- temat powstał tylko i wyłącznie w związku z wprowadzeniem równoległego regulaminu w LOK, nie wiem skąd ta niepotrzebna ekscytacja;
- 16,3J nie podlega dyskusji, nie jest to żadne "coś za coś" - tylko dobra wola PFTA do ujednolicenia przepisów w Polsce w kwestii klas niskoenergetycznych;
- wolicie sie poboksować i pogardłować zamiast wpisać po prostu liczbę, szkoda bo to by wystarczyło;
- co do podziału, jestem jak najbardziej za ale jaki ma to sens jak na zawodach pojawia się 3 osoby z HFT3 i 2 z HFT4 ? Podobnie ma się sprawa juniorów, kobiet i seniorów - startujcie to klasy będą żyły;
- co do nagród to uważam, że na rundach pucharowych o nagrodach decyduje organizator, nagrody za cały puchar to już kwestia PFTA, co/komu/za co jest do dogadania i chyba w tym wszystkim to najmniej ważne

Jak rozumiem startująca w zawodach PFTA społeczność HFT3/4 nie chce zmian limitów ale chce zakazu łączenia klas 3 i 4?

Moim zdaniem zmiana na limit LOK dałaby Wam więcej chętnych a więc i większą frajde z zawodów ale jeśli wolicie żeby każdy startujący dostał po pucharku to cóż...
ps. ankieta odpada, nie będzie wiarygodna, lepsze są imienne głosy w tym temacie.

Nie wiem skąd te upiory z 30 celami, przecież już dawno jest ustalone że UKAHFT tego nie ogranicza. Rozważamy 40 jako standard a i nic nam nie przeszkadza stosować 50, to jeszcze do dogadania, mamy tu pełną dowolność.
Dami
Awatar użytkownika
Cezar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 15 maja 2007, 23:17
Tematy: 1
Lokalizacja: z powrotem
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cezar »

Jak zwykle...ilu ludzi, tyle opinii :-?
Tak sobie myślę, czy pojawi się kiedyś temat dyskusyjny, gdzie łatwo i merytorycznie dojdą wszyscy do porozumienia. Bez zbędnych animozji, wytknięć, udowadniania kto jest ważniejszy i ma lepsze grabki.
A w temacie jestem za ujednoliceniem, aby wszyscy wiedzieli o co chodzi. Każde zawody, jedne limity, sprawa prosta :-D
pozdrawiam, Cezar
różne takie .....
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

krisbak pisze: Optuję za energią 8,5J dla HFT3 i 10J dla HFT4
I tyle by wystarczyło. O to było pytanie. Czy inni strzelcy PFTA w kategorii HFT 3/4 podzielają to zdanie?
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: aksel »

Ankieta?
Guns and .....roses
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”