Dyskusja o zawodach 2019

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: zbisz41 »

Witam
Nie wiem czy był już taki pomysł ale widzę że ostatnio "pojawiają" sie zawody które kolidują z innymi .
Zastanawiam się nie warto zrobić na przyszły rok np już koniec września wątek z formularzem exel typu zgłoszenie zawodów na 2019 .
Pod koniec roku mogłaby powstać lista wszystkich ogólnopolskich i lokalnych zawodów , można by dograć terminy żeby nie kolidowały ze sobą .
Przydałaby sie pełna lista zawodów w jednym miejscu nie tylko zawodów PFTA ale wszystkich .
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: Jano »

Kiedyś był "kalendarz strzelecki" ostatni opublikował Paweł na 2017r. Nie ukrywam że pomagał zaplanować wyjazdy.
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: zbisz41 »

Dokładnie o to chodzi jest w sumie chyba 8 różnych terminarzy, dużo czy mało? Fakt są kolizje terminowe ;)
Każdy ucieszyłby się jakby mógł zaplanować sobie rok z góry...szczególnie żony ;laughing:
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: mrpgxx »

W temacie kalendarza strzeleckiego - czas. To jest słowo klucz.

Druga sprawa. Nie oczekujcie, że ktoś będzie dostosowywał np. kalendarz Pucharu PFTA do innych zawodów (a terminarz PFTA wcale zbyt szybko się nie pojawia). Nie oczekujcie również, że popularne grupy strzeleckie będą patrzyć na terminy zawodów organizowanych przez innych, szczególnie jeśli nie mają one rangi jakiegokolwiek znanego cyklu pucharowego. Zawsze tak było i zawsze tak będzie, że Ci mniejsi muszą dopasować się do większych, a nawet Ci więksi muszą to czasem zrobić, jeśli w danym czasie nie planują zrobić jakiś istotnych zawodów, a po prostu chcą organizować zawody dla zawodów. U nas w kraju sporo komplikacji wprowadziły także imprezy w Czechach, które stały się z różnych względów popularne i często odbywają się blisko granicy (i nie mam tutaj na myśli tylko takich popularnych imprez jak ta w Bohuminie).
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: zbisz41 »

Masz racje ,słabsi mocni , wielcy , mali ważni , nie ważni..... a wydawało mi się ze chodzi o dobrą zabawę ;laughing:
Wiem że to ciężko ogarnąć uporządkować , Ale mozna planować a potem organizować zawody z poszanowaniem innych.
Trochę to nie grzeczne nagle ważniejszy wskakuje w termin słabszego i zabiera mu ludzi :cry:
Ot jak pisałem zrobić ogłoszenie dokładnie takie jak na zawody z formularzem zgłoszenia zawodów i listą terminów zawodów .
Można się dogadać , mozna zmienić termin , w tym wypadku pewnie wcześniej niż tydzień czy 2 przed imprezą .
Na koniec nie ma ważniejszych czy mniej ważnych zawodów, wszystkie maja swoich fanów, na wszystkich co słyszę ludzie wspaniałe sie bawią... szanujmy to.
Z wyrazmi głębokiego szacunku
nowicjusz Zbyszek
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
sindbad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Głogów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: sindbad »

zbisz41 pisze:Witam
Nie wiem czy był już taki pomysł ale widzę że ostatnio "pojawiają" sie zawody które kolidują z innymi .
Zastanawiam się nie warto zrobić na przyszły rok np już koniec września wątek z formularzem exel typu zgłoszenie zawodów na 2019 .
Pod koniec roku mogłaby powstać lista wszystkich ogólnopolskich i lokalnych zawodów , można by dograć terminy żeby nie kolidowały ze sobą .
Przydałaby sie pełna lista zawodów w jednym miejscu nie tylko zawodów PFTA ale wszystkich .
Kto to ma zrobić ? Kolego zrób taki harmonogram. Zapewniam, że wszyscy będą Ci głęboko wdzięczni. Powodzenia.Z wyrazami głębokiego szacunku sindbad.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2018, 19:04 przez sindbad, łącznie zmieniany 2 razy.
...kto nie szanuje własnej armii ten będzie musiał szanować obcą...
DGST Beaver
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: zbisz41 »

Niestety nie potrafię.
Z drugiej strony widzę że nie ma sensu .
Pozdrawiam
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: mrpgxx »

zbisz41 pisze:(...)
Nie rozumiem ani słowa z tego postu :) Skoro każde zawody mają swoich amatorów i chodzi o "zabawę" to jakie znaczenie ma czy na jednych będzie 50 osób a na drugich 20? Sumarycznie tyle samo osób, a zapewniam, że nawet więcej "bawi" się w dany dzień na zawodach. I oczywiście nie piję tutaj do słowa zabawa, bo większości osób zawsze łatwiej jest powiedzieć, że to zabawa, gdy nie liczą się w walce o medale. Znam wiele osób, które mówiły, że to tylko zabawa - tylko w momencie gdy te osoby zbliżyły się do czołówki, to zaczęły liczyć punkty, jeździć na każde zawody i "zabawa" się skończyła (pozdrowienia dla GW :) ). I tak, tak wiem - są wśród nas czołowi strzelcy, którzy mówią, że to tylko zabawa - oni nie muszą się odzywać w tym wątku ;) Zawsze powtarzam, że każdy kto mówi, że "chodzi o dobrą zabawę", powinien uzupełnić swoją kartę na zawodach samymi zerami - jakoś nikogo takiego do tej pory nie spotkałem ;) A byłem przez te parę lat, w które się "bawię" w to strzelanie na przynajmniej kilkudziesięciu - i nie boję się użyć następnych słów - przechodzących już w setki (sic!) różnych większych i mniejszych imprezach. I gdyby nie kierowała mną również chęć rywalizacji i ciułania punktów, a tylko zabawa, to nie wiem czy byłbym nawet na 20-30% tych wszystkich imprez.

Ale już na serio, Zbyszku kiedyś zawody tak były robione jak piszesz, czyli z większym poszanowaniem terminów imprez już ogłoszonych. Teraz zawodów jest za dużo, a terminów w kalendarzu za mało. Pamiętaj, że nie jest sztuką aby w dany weekend były tylko jedne zawody, ale za to weekend w weekend, bo doświadczenie pokazuje, że to również ma bardzo negatywny wpływ na frekwencję. Ja za to problemu nie widzę w tym, aby w tym samym czasie była impreza na południu i na północy, ale to pewnie rozumie się samo przez siebie.

Ja od paru lat uważam, że lepiej by się stało gdyby w Polsce była organizowana mniejsza ilość zawodów, ale na wyższym poziomie organizacyjnym, bo przynajmniej ja, na niektóre odlegle od miejsca zamieszkania imprezy już jeździć przestałem. Może czas powoli pomyśleć o powrocie do idei np. Pucharu Południa...
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
Megabos
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 09:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: Megabos »

Zrobilem taki kalendarz dla WSST na 2018 rok.
Mogę w nastepnym roku zrobić dla wszystkich.
https://drive.google.com/file/d/1Az7RUt ... jyQ0P/view
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: zbisz41 »

Megabos pisze:Zrobilem taki kalendarz dla WSST na 2018 rok.
Mogę w nastepnym roku zrobić dla wszystkich.
https://drive.google.com/file/d/1Az7RUt ... jyQ0P/view
Bardzo fajna sprawa .
Aby było łatwiej komuś takie coś zrobić (bo niestety exel nie jest moją mocną stroną) zaproponowałem coś takiego:
-zrobić wątek terminarz zawodów i w nim formularz zgłoszenia zawodów -coś jak teraz mamy ogłoszenie zawodów formularz zgłoszenia zawodnika = "zgłoszenie zawodów"
i automatycznie czy ręcznie to jest umieszczanie w tabeli -a wzór lista uczestników ="terminy zawodów "
Wystarczą dane np :gdzie kiedy jaki termin i co strzelamy .
Potem jak kolega powyżej można zrobić uporządkowane zestawienie.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2018, 05:44 przez zbisz41, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: gabro »

Wywołany do tematu sklecę parę słów.

Odkąd pamiętam pod koniec roku dogadywane są terminy zawodów pucharu PFTA z grupami które je organizują. Po ustaleniu kalendarza zawodów PFTA wszystkie duże kluby, które od lat organizują swoje zawody ogłaszają swoje terminarze pucharowe. Nie pamiętam sytuacji, żeby puchary klubowe nachodziły na siebie terminami. Na pewno nie było tak na południ i centralnej Polsce. Pamiętam taki rok, że udało mi się zaliczyć punkty w pucharze PFTA i 3 innych pucharach. Nie pamiętam też sytuacji żebym rozważał gdzie jechać na zawody bo terminy się pokrywają, a bywało tak, że miałem ponad 30 startów w roku. Są też tacy co mają ich jeszcze wiecej. Niezmordowany Krzysiu Kowalczyk chyba tylko w święta nie strzela bo wtedy nie ma zawodów.

Co do zabawy to słusznie prezes wspomniał. Jak się jest poniżej pierwszej 30-tki to większość osób mówi, że świetna zabawa. Jak się wpada do pierwszej 20-tki to zaczyna się liczyć punkty. Jak się jest w pierwszej 10-tce to się zaczyna traktować hobby bardziej poważnie. Mnie niestety w tym roku sprzęt zawiódł i pożegnałem się z pierwszą 10-tką.
PietkA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 23 stycznia 2015, 11:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: PietkA »

Warto pomyśleć o organizacji zawodów dwudniowych obejmujących puchar danego regionu,drugi dzień np.pfta
(tak jak w tym roku kalety).Jest to bardzo zachęcające dla osób które mają bardzo daleko i czasami żeby strzelić 40 celów jadą 550km w jedną stronę.
Organizacja takich zawodów przewietrza kalendarz jak i powoduje większą frekfencję. Z czasowego i ekonomicznego punktu widzenia wyjazdów 8 a nie 16.
pozdrawiam
PIETKA
Steyr 110, Big Nikko
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: gabro »

W Kaletach od lat były dwudniowe zawody w opisanej formie. W Zakrzowie, często w Jachrance, Mikstacie i Kolibkach są dwudniowe (przepraszam jeśli pominąłem jakąś miejscówkę). A w Czechach w Bohuminie w Lipowej i wielu innych miejscach.
Jeśli dobrze pamiętam to w zeszłym roku byłem na co najmniej 6-ciu dwudniowych zawodach. Myślę, że w każdym miesiącu co najmniej raz w PL są dwudniowe zawody.
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: mrpgxx »

Tylko dla tych, którzy strzelają dla samego strzelania. Dla ludzi, którzy chcą zaliczyć puchar nic się nie zmienia. W większości przypadków prowadzi to jedynie do tego, że organizator ma mniej czasu na przygotowanie dobrego toru (tak, toru w liczbie pojedynczej bo dwa niezależne tory to rzadkość, a jak już się pojawiają to i tak najczęściej nie są przygotowane tak jak trzeba, bo organizatorzy nie mają na to czasu). I albo mamy dwa jako takie tory albo handicap dla tych którzy mogli przyjechać w sobotę.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja o zawodach 2019

Post autor: zbisz41 »

Dla kolegów organizatorów zawodów i zainteresowanych ,jest szansa na powstanie kalendarza.
Dla przypomnienia i podkreślenia link do wątku :
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=159&t=173957
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”