Dostrzeliwanie figurek - wydzielone z Dyskusja do: MDŚ 2018

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Zapp »

@Cin91
Widzę, że nie rozróżniasz odrębnych rzeczy:
- zachowania niezgodnego z regulaminem PFTA, w zakresie jak go ogłoszono do stosowania na konkretnych Zawodach,
- swoimi przemyśleniami na temat taki czy owaki, jednakże będącymi kwestiami ne zabronionymi aktualnym regulaminem PFTA (nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwrócić się do GKR HFT z odpowiednim wnioskiem / pytaniem).
Regulamin powinien obowiązywać zgodnie z ogłoszeniem, chyba, że określono to inaczej, z podaniem w odpowiednim czasie wszystkim uczestnikom zawodów.
Sytuacja, gdy w trakcie zawodów, jedna z grup stwierdza, że to tylko taka luźna zabawa, i uzyskuje zwolnienie od Sędziego od regulaminu tylko dla siebie (a reszta nieświadomych, za przeproszeniem, "frajerów", strzela zgodnie z tym, co przeczytała i usłyszała przed zawodami), nie może mieć miejsca.
Jako osoba bezstronna, bo niezaangażowana w klasyfikację drużynową, z ciekawością zobaczę, co z tym przypadkiem zrobi drużyna firmowana jako WKFT, jako grupa znana od lat, nie tylko od czasu MDŚ.

Edit: korekcja pisania z fona.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 21:44 przez Zapp, łącznie zmieniany 2 razy.
Różne alu-sprzęty :)
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Zagorek »

Regulamin jest sprawą niezbędną ale jak zabraknie zdrowego rozsądku to nic go nie zastąpi. To trochę tak jak z zabezpieczeniami przed złodziejem samochodów - najpierw nowy sposób kradzieży i potem reakcja na niego i tak regulamin będzie niedługo większy niż encyklopedia PWN.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Zapp »

No niestety, mierzymy się obecnie z jednym "Kolegą - modyfikatorem" w FT. :-/
Ale: cokolwiek jest ustalone, zgodne / lub nie, z przywołanym regulaminem / zasadami / ... - powinno zostać ogłoszone zawczasu i obowiązywać wszystkich.

P.S. Prawdę powiedziawszy, uważam za żenującą konieczność tłumaczenia, że wszyscy powinni stosować się do tych samych zasad... Jakie by one nie były.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 21:53 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Różne alu-sprzęty :)
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Zagorek »

Jasne Zapp i absolutnie nie neguję tylko obawiam się dokąd ten pęd na podium zaprowadzi? Czy tylko na podium czy do absurdu.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Zapp »

No ale dlaczego to ma być nazwane "pęd na podium"?
To jest podstawowa zasada: wszyscy mają tak samo, czy chcę być na podium, czy też jestem luzak w spodniach z krokiem na kolanach (to podobno jest jakiś wyznacznik, jak słyszałem).
Dynda mi np. czy figurka 15mm jest przepisowo na 23m, czy fantazja torowego postawiła ją na 30m (co jest w sumie niezgodne z PFTA) - bo wszyscy mają tak samo.
Albo, że dla FT powinny być KZ okrągłe, a nie kopnięte romby - bo ponownie: wszyscy mają tak samo.
Ale jak ktoś ma inaczej niż inni, bo jest bardziej "sprytny", to jednak budzi mój niesmak.
Różne alu-sprzęty :)
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Zagorek »

W kwestii regulaminu i jednakowego jego stosowania nie mam najmniejszych wątpliwości. Przeciwnie chodzi mi o pęd w jego omijaniu, kombinowaniu takim czy innym aby to podium zdobyć.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Krzych »

Przepraszam!
Moja wina. Poruszyłem drażliwy temat. Jeden z wielu, jak się okazuje...
Proszę zatem moderatorów, o wydzielenie wątku, co by Kolegom z Dolnego Śląska w temacie wspaniałych zawodów, przez Nich organizowanych nie śmiecić.
Z góry dziękuję, i Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: mimut »

Cin91 pisze:Pięknie mówimy wszyscy o fair play. Cieszy mnie to, bo fair play jest potrzebne. Ale bądźmy konsekwentni.

Skoro dostrzelanie nie jest fair, z czym się z zasady zgadzam, to czy fair jest posiadanie książek uwieszonych na szyi, zawierających wymiary elementów konstrukcyjnych figurek przeliczone na miliradiany (potocznie "doty")?...
Radku sposób domierzania figurki jest sprawą indywidualną. Nie możesz komuś narzucić jak ma to robić . Ale możesz organizując zawody ustawić taki tor na którym mocno ograniczysz domierzanie wg książek. Na torach które ustawiamy u siebie w lidze, gwarantuje Ci, że nie domierzysz ani jednej figurki po rozstawach śrub czy wielkości figurek. Jedynie killzony mogą stanowić podpowiedź.
Zapp pisze:....Regulamin powinien obowiązywać zgodnie z ogłoszeniem, chyba, że określono to inaczej, z podaniem w odpowiednim czasie wszystkim uczestnikom zawodów.
Sytuacja, gdy w trakcie zawodów, jedna z grup stwierdza, że to tylko taka luźna zabawa, i uzyskuje zwolnienie od Sędziego od regulaminu tylko dla siebie (a reszta nieświadomych, za przeproszeniem, "frajerów", strzela zgodnie z tym, co przeczytała i usłyszała przed zawodami), nie może mieć miejsca....
I to jest właściwie ujęte sedno sprawy. Nic dodać nic ująć.
ArturR pisze:.....pilot68 - w kwestii dostrzelenia celu oponowałeś z taką zawiścią i zaciekłością, jakby to była kwestia życia i śmierci. Wprowadziłeś na MDŚ niemiłą atmosferę. Widziałem jak strzelasz cele ,i przed każdym strzałem o mało Ci portki nie pękły od ciśnienia. Proponuję to, o czym wyżej wspomniał Cin91 - więcej luzu i dystansu do samego siebie.
Przypominam - to są MDŚ a nie PFTA! Ostatecznie W HFT1 wygrałeś MDŚ, ale czy zrobiłeś to w godnym stylu i z klasą ? Sam odpowiedz sobie na to pytanie, tutaj nie oczekuję od ciebie ŻADNEJ odpowiedzi....
Myślę Arturze, że mocno się zapędziłeś. Bardzo mocno.
Każdy ma prawo traktować zawody według własnego uznania i ocenianie kogokolwiek z tego tytułu jest mocno nie stosowne. Natomiast regulamin obowiązuje wszystkich ten sam , bez względu na rangę czy prestiż danych zawodów.
Awatar użytkownika
DrA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 378
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:43
Tematy: 21
Lokalizacja: opolska dziura
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: DrA »

to czy fair jest posiadanie książek uwieszonych na szyi, zawierających wymiary elementów konstrukcyjnych figurek przeliczone na miliradiany (potocznie "doty")?
To moze jeszcze zdefinujmy, ze posiadanie lunety za 12k PLN jest nie fair w stosunku do strzelcow uzywajacych lunet za 1,2k PLN...
Warszawski Klub Field Target
======= WKFT =======
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: ArturR »

mimut pisze:Myślę Arturze, że mocno się zapędziłeś.
PW.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: PawelW »

Jest takie powiedzenie: tylko krowa nie zmienia poglądów i całe życie żre trawę. Czytając dyskusję przyznaję się do błędu. Nie powinienem dać zgody na dostrzeliwanie celi.
Darku, dziękuję za Twoje argumenty !
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Łysy »

Ja to chyba bym już na tym zakończył.
Sprawa wyjaśniona .
Regulamin obowiązuje wszystkich. obowiązuje zakaz dostrzeliwania figurek i FINITO.
Zawody były świetne jak zawsze , trochę sobie ponarzekaliśmy a teraz czas wyciszyć emocje i przygotować się na następne zawody .
I tego właśnie nam wszystkim życzę , Spokoju i do zobaczenia gdzie? no może już w Kaletach.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Zagorek »

Zawsze jest chęć stanąć na podium, po to wydajemy kupę kasy i poświęcamy dużo czasu na ten sport. Nie wierzę, że ktoś strzela tylko dla rekreacji a co najwyżej ma niżej postawiony cel niż podium. Nawet strzelanie przy grillu ma nutkę rywalizacji. To między innymi rywalizacja ciągnie nas na tory strzeleckie zamiast podwórka. I dobrze. Regulamin jest bardzo ważny ale nie mniej podejście do tego sportu przez zawodników. Coraz częściej podejście organizatorów jak i uczestników do tej jednak zabawy jest zbyt radykalne a nawet skrajne i zniechęcające do udziału.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Zapp »

@PawelW
Pawle,
Kolego mój od czasów Dzikiego Zachodu, gdy strzelaliśmy wraz z Kombatantem, Kacprem, Krukiem, Andrzejem i innymi Kolegami i Koleżankami: cieszę się, że postrzegamy sprawy podobnie :-D

Zarezerwuj proszę ze 3 min czasu podczas najbliższej okazji: chciałbym zamienić z Tobą kilka zdań.
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja do: Mistrzostwa Dolnego Śląska 2018

Post autor: Cin91 »

Widzę, że temat drażliwy. Ale dobrzr, że wreszcie poruszony. Może da to komuś do myślenia.
Pozdr
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”