Dyskusja do Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
Krauser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1506
Rejestracja: 28 marca 2008, 16:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja do Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018

Post autor: Krauser »

Smutne okoliczności zmusiły mnie do opuszczenie imprezy po nHFT i nie mogłem uczestniczyć w niedzielnych zawodach.
Nigdy nie dowiem się jak, by mi poszło. Żal trochę ale rodzina ważniejsza.

Ponieważ wiedzieliśmy, że będzie wiało tor został zaplanowany specjalnie pod ten wiaterek. Prognozy w czwartek nie były tak "dramatyczne" jak wyszło to w niedzielę. Mogłem co prawda jeszcze pozmieniać
ustawienia w piątek ale łaził taki jeden gostek i mnie irytował: "A dlaczego takie wąskie te figurki?"
"Uuu, nie ma "mięsa" na tych celach!"
I nie będzie ;laughing: :)
Przecież cała frajda jest z trafienia z przewróceniem a nie z "blaszenia" celów.
Gdybym nastawiał więcej szerokich dzików, słoni itp. to wyniki byłyby wyższe dzięki ich obijaniu po bokach HZ-ek. Tylko czy taka "jedynka" cieszy ? :wink:
Dla jasności dodam, że tor ustawiało 6 osób w porywach do 8-u. Figurki wybierałem ja.

Dzięki temu, że weszliśmy z linią strzelania trochę głębiej w las udało się postawić kilka trudnych celów dla FT gdzie ustawione w parach - jedna niżej, druga wyżej,lekko za górką i oddalone na bok o 20'-30' jak widzę po wynikach były wyzwaniem dla strzelców.

Dużo jeszcze mógłbym pisać o tym co było przed.
Finał mnie ominął.
Mam nadzieję, że straty odrobię na MP. :-D

Z pozdrowieniami i do zobaczyska
Mirek
Obrazek
They always come around.
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja do Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018

Post autor: MASZOT »

"Taki jeden gostek" powiadasz łobuzie...!? Dlatego nie wtrącałem się i zostawiłem to Tobie (w d.... jeża! :evil: )

P.S. Znalazłem błąd w przeliczeniu wyników FT do HFT dla klasyfikacji drużynowej. Nie miało to jednak wpływu na wynik drużyn. Oczywiście już poprawiłem:
Wyniki Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2018, 21:15 przez MASZOT, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018

Post autor: ArturR »

Krauser pisze: Przecież cała frajda jest z trafienia z przewróceniem a nie z "blaszenia" celów.
Gdybym nastawiał więcej szerokich dzików, słoni itp. to wyniki byłyby wyższe dzięki ich obijaniu po bokach HZ-ek. Tylko czy taka "jedynka" cieszy ? :wink:
Dokładnie! Co nam z wątpliwej jakości torów i wyników po 75+ ? Samozachwyt i oszukiwanie samego siebie.
Dla mnie najtrudniejszy był chyba cel nr.5 na otwartej polanie. Był na maksie, figurka bez mięsa i mega wiało. Wtedy powiedziałem sobie że jak ją złoże, to resztę toru mogę już pudłować.
Życzenie się spełniło, 5-tke złożyłem a obok 6-stka teoretycznie łatwiejsza i zero ;)
W sobotę na sylwetkach wiało chyba mocniej niż w niedzielę, niektóre same spadały z belek i trzeba było dostrzelać.
Nie mam pojęcia jak Janusz w tych warunkach strzelił serię "bez jednej". To już zakrawa na masochizm. Janusz wieczorami chyba siedzi jak Kaszpirowski i odlicza: adin dwa tri czetyrie ;laughing: :621:
Ogólnie było jednak bardzo fajnie, najważniejsze że nie lało.
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018

Post autor: szambi »

Krauser pisze:Dzięki temu, że weszliśmy z linią strzelania trochę głębiej w las udało się postawić kilka trudnych celów dla FT gdzie ustawione w parach - jedna niżej, druga wyżej,lekko za górką i oddalone na bok o 20'-30' jak widzę po wynikach były wyzwaniem dla strzelców.
I właśnie takie tory z dużym wyzwaniem dla strzelców FT powinny być ustawiane zawsze. Jeśli nadal 3/4 toru będziemy strzelać do wspólnych celów z HFT, jak to miało miejsce zazwyczaj, to marnie widzę przyszłość rozwoju dyscypliny FT w naszym kraju pośród naszej skromnej garstki pasjonatów. :-D
Air Arms EV2
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja do Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018

Post autor: MASZOT »

Znalazłem jeszcze jeden błąd - źle przepisałem przeliczone wyniki FT do tabeli klasyfikacji drużynowej. Najmocniej za to przepraszam. Oczywiście już poprawione:
Wyniki
Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2018, 15:23 przez MASZOT, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
dbst
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 15:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018

Post autor: dbst »

Czy Sylwetki są tylko 3 razy w tym roku?
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do Inauguracyjnych Zawodów Pucharu PFTA 2018

Post autor: ArturR »

Są 4 razy, bo sylwetki dla Organizatora MP są obligatoryjne.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”