Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: gabro »

mrpgxx pisze:
krzysztofk pisze:2. W związku z małą frekwencją zawodników FT na naszych poprzednich zawodach zdecydowaliśmy, że do Pucharu Hunterów w kategorii FT będą liczone 3 starty: Zabrze (02.2017) oraz 2 dni Dzierżna.
Teraz już wiem na pewno, że gdy tylko deszcz za oknem będę widział, to do Hunterów jeździć nie będę - bo po co moknąć skoro organizatorzy w korelacji do listy uczestników i tak za przysłowiowe "pięć dwunasta" oznajmiają, że to lub tamto się nie liczyło? Już nie chodzi mi o samą decyzję, jaka tutaj zapadła, ale o zasadę. A za takie decyzje dziękuję. Dobrze, że nie zapłaciłem, bo jeszcze by się po najbliższych zawodach a przed ogłoszeniem wyników mogło okazać, że będą się liczyć tylko zawody z lutego...
Niestety nie jest to chwalebne podejmowanie takich decyzji. Tym bardziej że zawody w Kaleta były ogłaszane jako zawody FT/HFT. To że była mała frekwencja to nie jest wina zawodników.
Decyzję o nieliczniu danych zzawodów do klasyfikacji podejmować się powinno na początku sezonu odpowiednim wpisem do regulaminu pucharu. Strzelectwo terenowe to również pogoda. Jak się komuś nie chce jechać na zawody bo pada to musi sięlliczyć z tym ze traci punkty. Pawłowi i Kasi ostatnio się chciało i to wykorzystali. Poza tym jadąc nie wiedzieli czy ktoś niezapisanych nieprzyjedzie.
Ostatnio zmieniony 26 października 2017, 11:18 przez gabro, łącznie zmieniany 1 raz.
grzesma1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 28 listopada 2011, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: grzesma1 »

Racja. Reguł w czasie gry nie powinno się zmieniać.
LGM-2 / AA S510 LE
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: krzysztofk »

Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie ze względu na fakt, że zdecydowana większość strzelców FT nie będzie miała czterech startów w Pucharze. Część osób nie przyjedzie na zawody, wiedząc o tym, że bez względu na wynik nie mają szans na miejsce w klasyfikacji. Niestety sytuacja jest dość nietypowa i właściwie każde rozwiązanie będzie dla kogoś niekorzystne. Miałem jeszcze jeden pomysł jak rozwiązać tą sytuację kompromisowo, ale i tak byłby to zmienianie reguł.

W związku z tym informuję, że odwołujemy naszą wcześniejszą decyzję i klasyfikacja Pucharu Hunterów w kategorii FT będzie liczona na dotychczasowych zasadach (4 starty). Bardzo przepraszamy wszystkich za zamieszanie.

@mrpgxx Mam nadzieję, że zmienisz zdanie i zdecydujesz się przyjechać na zawody.
Ostatnio zmieniony 27 października 2017, 14:46 przez krzysztofk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Zapp »

Podaj proszę link do klasyfikacji FT, m.in. żeby zobaczyć kto w FT według zasad 4 liczone, w ogóle może mieć te 4 starty (zakładając że przyjedzie na oba najbliższe dni zawodów).
Ostatnio zmieniony 27 października 2017, 15:13 przez Zapp, łącznie zmieniany 2 razy.
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: krzysztofk »

Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Zapp »

Dziękuję.
W kolumnie zawodów 04.06.2017 widzę 0.
To coś u mnie nie funguje, czy w arkuszu?
(A w kolumnie "Liczba startów" każdy ma 4?)
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: mrpgxx »

krzysztofk pisze:Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie ze względu na fakt, że zdecydowana większość strzelców FT nie będzie miała czterech startów w Pucharze. Część osób nie przyjedzie na zawody, wiedząc o tym, że bez względu na wynik nie mają szans na miejsce w klasyfikacji. Niestety sytuacja jest dość nietypowa i właściwie każde rozwiązanie będzie dla kogoś niekorzystne. Miałem jeszcze jeden pomysł jak rozwiązać tą sytuację kompromisowo, ale i tak byłby to zmienianie reguł.
Krzychu, tych co jeździli na Wasze (i jakiekolwiek inne) zawody nie interesuje to, że ktoś inny na nich nie był. Każdy wiedział co go czeka jeśli ominie z takich czy innych powodów któreś Wasze zawody (i mam tutaj na myśli zawodników). Ostatecznie okazało się, że "największy" problem ma organizator, bo być może (podkreślam) zgarnie mniejsze wpływy za "bilety". Niestety takie ryzyko w momencie, gdy przewagę mają imprezy 2-dniowe zawsze istnieje :/ Jeśli chodzi o samo klasyfikowanie się, to w Pucharze sklasyfikują się wszyscy, z tym zastrzeżeniem, że niektórzy z nich zrobią to z minimalną ilością startów, która pozwala skuteczniej walczyć (w związku z czym przynajmniej 1 miejsce w generalce i tak jest wciąż do obsadzenia). Tak było, jest i będzie. A co do kompromisu, to uważam, że być może i był on do osiągnięcia, ale na pewno nie w taki sposób i teraz już na niego za późno. Co do sugerowanej przez Gabrysia przyszłościowej zmiany w regulaminie, to po przemyśleniu byłbym ostrożny z powodu już tutaj przytoczonego (było to już wielokrotnie wałkowane na forum) - nie jest winą zawodnika X, że zapisany na liście startowej zawodnik Y nie przyjechał, a co za tym idzie nie można deprecjonować poniesionej przez niego opłaty startowej, "ucinając" mu udział w klasyfikacji generalnej. Choć oczywiście jeśli taki zapis by się pojawił przy ogłaszaniu pucharu, to musiałby się z nim liczyć również zawodnik - najwyżej na kolejne zawody by nie przyjechał.

Dziękuję za to, że ostatecznie zatriumfował zdrowy rozsądek, bo potrafić się wycofać z pochopnie podjętej decyzji to czasami duża sztuka.
Ostatnio zmieniony 27 października 2017, 16:08 przez mrpgxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: krzysztofk »

@Zapp Arkusz czasami nie lubi pustych pól i potem wyświetla w niektórych miejscach dziwne symbole zamiast liczb. Postaram się zrobić z tym porządek w najbliższym czasie.

@mrpgxx Zamiast o wpływach za bilety wolę myśleć o "rozmiarze" zawodów (w sumie wychodzi na to samo,ale nie wychodzę na materialistę). Jakoś łatwiej się pracuje przy organizacji zawodów ze świadomością, że przyjedzie 80 osób, niż jak ma przyjechać 20, ale z drugiej strony nagrody, karty startowe itp. same się nie kupią.
BTW Rozumiem, że skoro wszystko sobie wyjaśniliśmy i problem został rozwiązany, to nie mam wykreślać Twojego nazwiska z listy uczestników?

Pomysł z wyrzucaniem zawodów z klasyfikacji definitywnie odrzucamy. Czasu do zawodów zostało mało i im później byśmy to ogłosili tym gorzej by to wyglądało, dlatego zdecydowaliśmy się na najprostsze rozwiązanie, ale dość radykalne.

Kompromis polegałby na tym, że liczyłyby się wszystkie starty danego zawodnika, ale w przypadku, gdy jest bardzo mało osób z kompletem wymaganych startów( np. mniej niż miejsc na podium), to zamiast liczyć najlepsze "4" moglibyśmy policzyć najlepsze "3", tak żeby jak największej liczbie osób "opłacało" się jechać na ostatnie zawody. Jest to jednak jedynie mój pomysł, całkowicie nieoficjalny, więc rzucam temat do szerszej dyskusji. (Oczywiście najlepiej gdyby na każdych zawodach było > 10 strzelców FT, wtedy problem rozwiązał by się sam).
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Zapp »

krzysztofk pisze:@Zapp Arkusz czasami nie lubi pustych pól i potem wyświetla w niektórych miejscach dziwne symbole zamiast liczb. Postaram się zrobić z tym porządek w najbliższym czasie.
Rozumiem. Jeżeli więc czegoś nie pokręciłem, to szanse na klasyfikację w FT w obecnym sezonie ma dwoje zawodników.
Gratulacje dla Zwycięzców.
Ostatnio zmieniony 27 października 2017, 17:03 przez Zapp, łącznie zmieniany 2 razy.
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: mrpgxx »

krzysztofk pisze:@mrpgxx Zamiast o wpływach za bilety wolę myśleć o "rozmiarze" zawodów (w sumie wychodzi na to samo,ale nie wychodzę na materialistę). Jakoś łatwiej się pracuje przy organizacji zawodów ze świadomością, że przyjedzie 80 osób, niż jak ma przyjechać 20, ale z drugiej strony nagrody, karty startowe itp. same się nie kupią.
BTW Rozumiem, że skoro wszystko sobie wyjaśniliśmy i problem został rozwiązany, to nie mam wykreślać Twojego nazwiska z listy uczestników?
Tomato potato, jak to mówią, czyli i tak wychodzisz ;) Dlaczego? Trzeba było próbować taką zmianę zrobić przed ogłoszeniem zawodów, a nie w połowie trwania zapisów, bo wtedy możemy mówić wyłącznie o materializmie, ale na pewno nie o dbaniu o dobro rywalizacji (sic!). Zmiany, które chcieliście wprowadzić niestety ni jak mają się do tego, że przyjedzie 80 zamiast 20 osób (oczywiście wszyscy wiemy, że napisane to jest z przesadą). Przypadkowo tak się składa, że przyjedzie (lub przyjechałoby) ich tyle samo - bo tak się złożyło. Co do ostatniego zdania, to parafrazując: "Poznacie ich po ich wpłatach", a na nie jest jeszcze czas.
krzysztofk pisze:Kompromis polegałby na tym, że liczyłyby się wszystkie starty danego zawodnika, ale w przypadku, gdy jest bardzo mało osób z kompletem wymaganych startów( np. mniej niż miejsc na podium), to zamiast liczyć najlepsze "4" moglibyśmy policzyć najlepsze "3", tak żeby jak największej liczbie osób "opłacało" się jechać na ostatnie zawody. Jest to jednak jedynie mój pomysł, całkowicie nieoficjalny, więc rzucam temat do szerszej dyskusji. (Oczywiście najlepiej gdyby na każdych zawodach było > 10 strzelców FT, wtedy problem rozwiązał by się sam).
Mnie jakoś "opłacało" się jechać w deszczu do Kalet. Czy jednak mi się nie "opłacało"? Ja pojechałem tam, bo chciałem - innym jakoś się nie chciało. Kompromisy niech organizatorzy różnych cyklów pucharowych przemyślą sobie na kolejne lata, bo w którymś miejscu wyraźnie został popełniony błąd. Zresztą, mam pewne wnioski, poparte kilkoma latami obserwacji przy organizacji zawodów własnych, cudzych i takich na które tylko przyjeżdżałem (lub nie), którymi chętnie się podzielę w Energetyku przy piwie. PS - pierwszego dnia w Kaletach zarówno w HFT1, jak i w HFT2 było zawodników < 10. Wnioski niech każdy wyciągnie sam...
Zapp pisze:Rozumiem. Jeżeli więc czegoś nie pokręciłem, to szanse na klasyfikację w FT w obecnym sezonie ma dwoje zawodników.
Gratulacje dla Zwycięzców.
Zasady :568: były takie same dla wszystkich, a FT'ciarzy zapisanych na zawody w Kaletach było przynajmniej kilku. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina, że... nie przyjechali. :090:

Dla mnie EOT, bo co miałem do napisania to napisałem.
Ostatnio zmieniony 27 października 2017, 17:38 przez mrpgxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 12
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Zapp »

mrpgxx pisze:
Zapp pisze:Rozumiem. Jeżeli więc czegoś nie pokręciłem, to szanse na klasyfikację w FT w obecnym sezonie ma dwoje zawodników.
Gratulacje dla Zwycięzców.
Zasady :568: były takie same dla wszystkich, a FT'ciarzy zapisanych na zawody w Kaletach było przynajmniej kilku. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina, że... nie przyjechali. :090:

Dla mnie EOT, bo co miałem do napisania to napisałem.
Nie rozumiem o co Tobie chodzi.
Gratulacje złożyłem tutaj (bo mam jakieś obawy, iż nie będę brał udziału w najbliższych zawodach).
O Puchar / dyplom, czy co tam jeszcze, będziesz musiał zwrócić się do Organizatora.

I przy okazji OT - ponieważ nie uznałeś za konieczne odpowiedzieć mi w innym wątku nt daty wydarzenia w 2018, to przyjmując takąż wykładnię do stosowania, nie będę Ciebie więcej niepokoił, oraz tudzież zamierzam ignorować odtąd Twoje ew. odniesienia. I tak np. moje poprzednie posty tutaj były przecież adresowane do Organizatora (poza gratulacjami...).
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: krzysztofk »

Może zamiast "nie wychodzę na materialistę" powinienem napisać "nie brzmię jak materialista" (oczywiście cały ten fragment o materializmie był napisany z przymrużeniem oka).
Pisząc o "opłacalności" przyjazdu na zawody oczywiście nie miałem na myśli zawodów w Kaletach (tutaj pełny szacunek dla wszystkich, których nie wystraszyła pogoda), ale zawody w Dzierżnie (szanse w klasyfikacji mogły kilka osób dodatkowo (bo przecież nie tylko dla wyników jeździ się na zawody) zmotywować).
Cały pomysł z rozwiązaniem kompromisowym to tylko luźno rzucona myśl do szerszej dyskusji (bardzo chętnie przy piwie w Energetyku).

W kwestii klasyfikacji FT Pucharu Hunterów 2017 myślę, że wyjaśniliśmy wszystko więc dla mnie też EOT.

@Zapp Pakuj karabin i przyjeżdżaj. Będą fajni ludzie, ciekawy tor (mam nadzieję), piwo (oczywiście pełna kultura ;) ) i możesz wygrać dyplom (albo nawet dwa).
Richat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 27 sierpnia 2009, 21:40
Tematy: 30
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Richat »

Myśla że Krzysiek w naszym imieniu dostatecznie posypał głowę popiołem.Co do reszty dyskusji właśnie po to są przyjaciele żeby delikwentowi który błądzi zwrócić uwagę :090: na pewno wyciągniemy wnioski miejmy nadzieję właściwe. Reszta dyskusji tak jak napisał Krzysiek proponuja przenieść na wieczór po sobotnim nocniku :piwo:
Ostatnio zmieniony 27 października 2017, 21:05 przez Richat, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr 110 Ft + Burris
Kubajzzz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 16:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Praga, CZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Kubajzzz »

Wenflon: Ok, wezme ci 20 paczek.
Przepraszam, pisze tutaj bo wenflon jest zbanowany i nie moge odpisac na PM.
Awatar użytkownika
unkas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 343
Rejestracja: 24 lipca 2011, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: unkas »

Zaciekawił mnie taki wpis w ogłoszeniu :

"Konkurencje FT HFT oraz NHFT zostaną rozegrana według aktualnych na rok 2017 przepisów PFTA.
Zastrzegamy sobie możliwość niewielkich odstępstw od w/w regulaminów "

Co oznacza owe "niewielkie odstępstwa od regulaminu" ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”