Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: gabro »

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Czy nie było czasem tak że strzelcy HFT1 w ten sam dzień szli na różnych torach ???
Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 737
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Shooter_36 »

Mnie również wyprowadźcie z błędu jeśli się mylę, ale trawi mnie przekonanie, że na jednym torze szli strzelcy FT oraz HFT2 (w sobotę - żółty), a na drugim (w sobotę biały) strzelcy HFT1.
LG 110 + B.Timberline / Hammerli 480 k + otwarte :-)
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: mrpgxx »

Krzysiek, sytuacja o której mówisz nie miała miejsca. HFT1 na pewno było wymieszane na obu torach, czy HFT2 również? Tego nie wiem.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 737
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Shooter_36 »

Ok Pawle, dzięki za info. No właśnie z tabel również wynika, że moje przypuszczenia są błędne. Chyba się trochę w tym pogubiłem... :109: ;)
LG 110 + B.Timberline / Hammerli 480 k + otwarte :-)
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Kraku »

hft2 było jednocześnie na 2 torach. Znam napewno jeden przypadek.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 585
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Januszpelle »

Wymieszanie podyktowane było tym, by wszyscy z Pucharu Czeskiego i Hunterów strzelali ten sam tor. Goście korzystali z drugiego toru. ( to jest logiczne )
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: mrpgxx »

Nie wiem jak są wyniki zrobione, bo nie interesowałem się wynikami HFT poszczególnych zawodników, ale moim zdaniem logicznie jest wtedy gdy wyniki zawodników z tego samego toru są przypisane do jednego dnia (gdy się "niefortunnie" złoży, że strzelają na dwóch różnych torach). Oczywiście w tym przypadku i tak nie ma to w sobie nic ze sprawiedliwości ze względu na to, że warunki były niestety skrajnie różne, ale lepsze to niż zestawianie wyników z różnych torów w jednej rubryce... Dla Pucharu Polsko-Czeskiego problemu nie ma (wiadomo), ale Puchar Hunterów rozjechał się tak czy siak (i być może nie chodzi nawet o czołowe miejsca, ale o te dalsze z całą pewnością). Należy takich sytuacji (puszczania zawodników z tej samej kategorii jednego dnia na dwóch różnych torach) unikać jak ognia - i nikt mi nie powie, że tego się nie da zrobić, bo musiałaby to być sytuacja skrajna, a takie w Polsce od lat na zawodach nie występują.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Łysy »

No faktycznie teraz dopiero zajarzyłem, że co jak co ale sprawiedliwości to nie było za jasną cho.....ę, dobrze, że głównie chodzi o dobra zabawę a nie o parcie na pudło. Pewnie organizatorzy sami się pogubili a póżniej to nawet nie było jak tego odkręcić. Ale i tak było zaje....cie
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: mrpgxx »

Zawsze wszystkim doradzam, że jak chodzi im głównie o dobrą zabawę, to niech zachowują zasady bezpieczeństwa i kultury podczas udziału w zawodach, ale niech nie pobierają karty startowej, albo niech zwyczajnie uzupełnią ją "rowerami" - wtedy strzelanie dla dobrej zabawy ma sens. Byłoby jednak miło, gdyby takie osoby strzelające dla dobrej zabawy (nawet jeśli z jakiś względów uzupełniają rubryczki na karcie) szanowały tych, którzy oprócz dobrej zabawy liczą również na sprawiedliwą rywalizację i zajęcie wysokiego miejsca w zawodach. Dlatego o potknięciach organizatorów należy rozmawiać, po to, żeby w przyszłości ich nie powielać. Z tym, że u nas niestety wciąż zbyt często pokutuje podejście "dobrze, że Wam się chciało" (i nie chodzi akurat o te konkretne zawody, bo tutaj nie licząc jakiś drobnostek i tego nieszczęsnego pomieszania kategorii było OK, czyli tak, jak w Dzierżnie przez ostatnie lata, bo z tego terenu nie da się więcej wycisnąć i gdyby było to tylko możliwe ze względów bezpieczeństwa, to tylko strażacka drabina mogłaby jeszcze dodać trochę smaczków)...
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: krzysztofk »

Sytuacja była z rodzaju "tak źle i tak niedobrze". W Pucharze Polsko-Czeskim jest tylko klasyfikacja Open, więc podzielić według kategorii na dwa tory nie za bardzo się da. Gdybyśmy przypisywali wyniki z poszczególnych torów do dni to gdy ktoś przyjechał tylko na sobotę, żeby strzelić Puchar PC, a trafił na tor, który w tym momencie był liczony jako niedziela, to by Pucharu nie zaliczył (chyba, że wpisalibyśmy wszystkie wyniki z soboty do Pucharu PC, ale wtedy wracamy do punktu wyjścia). Poza tym warunki były inne w sobotę i niedzielę, więc też nie byłoby sprawiedliwie. Mogliby wszyscy strzelać na tym samym torze, ale 80 osób na 20 stanowiskach to nie najlepszy pomysł (mogliśmy dać 40 stanowisk, ale zawody trwałyby dłużej i jest to mniej komfortowe, więc też byłoby narzekanie) (o ile pamiętam w zeszłym roku było mniej osób i wszyscy byli na tym samym torze).

Nie pogubiliśmy się. Zdecydowaliśmy (zdając sobie sprawę, że nie będzie to do końca sprawiedliwe), że czołówka (czyli wszyscy, którzy mieli jakiekolwiek szanse na pudło) Pucharu Hunterów i Pucharu PC idzie na tym samym torze (dzieliłem to między 12 a 1 w nocy, więc pewnie jakiś drobne błędy się zdarzyły), a reszta strzela na drugim torze (dlatego rano jak ludzie chcieli zmieniać grupy mówiłem, żeby nie zmieniali torów). Klasyfikacja jest dla większości ważniejsza niż pojedyncze zawody (tym bardziej ostatnie, gdzie jest walka o pudło), więc wybraliśmy (naszym zdaniem) mniejsze zło.

Sytuacja była trochę skrajna, bo nie pamiętam dwudniowych zawodów kończących 2 puchary z odmiennym sposobem klasyfikacji zawodników (poza naszymi).
Swoją drogą Puchar PC też się rozjechał, bo były do niego liczone wyniki z 2 różnych torów jednego dnia.

Podsumowując, mam nadzieję, że zrozumiecie dlaczego podjęliśmy taką decyzję i nikt nie czuje się urażony z tego powodu. Błędy zawsze się jakieś zdarzają (pracy dużo, czasu mało, a wszystkiego przewidzieć się nie da), za uwagi i spostrzeżenia dziękujemy, będziemy wyciągać wnioski i stosować je na kolejnych zawodach.

Co do drabiny to niestety nie jest tak prosto. Tam gdzie był tor żółty cele muszą być nisko, bo kawałek za płotem są domki. Na początku białego teoretycznie się da ( i rok albo 2 lata temu nawet jakieś cele tam były), ale dalej jest już dość blisko do płotu, za którym może ktoś chodzić.

Z tym "dobrze, że Wam się chciało" to się osobiście trochę zgadzam. Przygotowywanie zawodów to masa roboty, z której żadnych korzyści materialnych nie mamy, a często poświęcamy własne wyniki, żeby inni mogli się dobrze bawić. Ludzie różnie reagują na uwagi, a czasem wystarczy, że kilka osób w grupie stwierdzi, że "skoro się nie podoba, to ja mam to gdzieś", żeby jakieś miejsce zniknęło z mapy zawodów. Osobiście na ewentualne niedociągnięcia organizacyjne albo przymykam oko, ewentualnie rzucę jakieś luźne spostrzeżenie podczas rozmowy z organizatorem przy piwie.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: gabro »

Dla mnie ok wytłumaczenie.

Mniejszy zgrzyt byłby jak by tory były przeplatane. Stanowiska na zmianę, żółte - białe- żółte -białe ......

Wtedy oba tory strzela się w zbliżonych warunkach.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: Łysy »

Popieram wypowiedź Krzyśka i sam wiem ile roboty jest przy jakiejkolwiek inicjatywie społecznej i ile czasu i swojej kasy trzeba poświęcić żeby pozałatwiać prozaiczne tematy. Było "trochę" niesprawiedliwie ale za to ciekawiej i dłużej będziemy pamiętali te zawody. W każdym bądź razie nie gniewajcie się na nas, że zwróciliśmy wam uwagę. Miejsce jest fajne, tory były bardzo fajne a wiatr dodawał przyjemności ze strzelania. No i słuchajcie - gdzie na zawodach budziło was beczenie kóz i biegające luzem króliki za oknem.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
unkas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 343
Rejestracja: 24 lipca 2011, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: unkas »

Krzysiu rozpiska torów będzie ?
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Dyskusja - Dzierżno 11-12.11.2017 Zakończenie Pucharu Hunterów oraz Pucharu Polsko-Czeskiego

Post autor: krzysztofk »

Dystanse i KZ są w tabelce z wynikami LINK
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”