Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: Zagorek »

Byłem troszkę dość przypadkowo ponieważ daleko i pod górę :wink: i nie zamierzałem ale dzięki splotowi okoliczności byłem i nie żałuję. Miejsce klimatyczne i zapadające w pamięć. Tory bardzo ciekawe i wbrew pozorom trudne. Tyle "0" nie widziałem przez cały rok. Spotkania na torze i pytania nie ile strzeliłeś a ile zer miałeś były przyjmowane z uśmiechem co bardzo cieszy podejściem do tematu. Dziękuję towarzyszom toru obydwu dni i nocki na torze. Podziękowania dla organizatorów za dbałość o całokształt.
Puchary wręczane na koniec rewelacyjne, szkoda tylko, że nie dla mnie :-D

Ps. Poruszony temat "przedawkowania" proponuję przenieść w oddzielny wątek bo zapewne będzie więcej chętnych do wyrażenia opinii i jest warty aby był na bieżąco uzupełniany a nie tylko kojarzył się z tym zlotem co by było krzywdzące dla organizatorów i zdecydowanej większości wiatrem zakręconych.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: Jano »

Dziękuję za kolejne zawody na światowym poziomie, zarówno pod względem organizacyjnym jak i poziomu, światowej klasy zawodników. :one:
To był zaszczyt móc uczestniczyć w takim zlocie. Pomysł z dwoma torami i z podziałem na FT/HFT2 i HFT1 naprawdę pierwszorzędny. Każdy w swojej klasie, danego dnia strzelał w porównywalnych warunkach pogodowych co nie wypatrzyło wyników w poszczególnych kategoriach. Brawo.
Maciek85 pisze: Chyba nie skłamie jak powiem, że to nie tylko moje odczucie, prawda?
Prawda!
Cieszę się, że we własnym środowisku o żenadzie JEDNOSTEK też się pisze.
Pamiętać trzeba tylko, że organizator dwoił się i troił, również ten element zlotu próbował opanować i interweniował. Brawo.
Dosia pisze:Tak jak pilnujemy się nawzajem w kwestii zachowania zasad bezpieczeństwa, powinniśmy się pilnować nawzajem w kwestii trzeźwości podczas strzelania.
Strzelający na torze zachowali się właściwie. Z tego co wiem, ci o których pisał Maciek85 nie strzelali. Chodziło mu o sytuację na placu ośrodka, której świadkami były między innymi dzieci przebywające równolegle ze zlotowiczami.

Dziękuję za fotorelację ze strzelania jak i całego zlotu.
Warto by jeszcze przy tak "dostojnych" zawodach nakręcić krótki filmik promocyjny nasz sport i wrzucić go w YT. Anglicy kręcą "z ręki" krótkie filmiki z torów FT/HFT i to się fajnie ogląda. Czesi i Słowacy już poszli w tym kierunku. Nie bądźmy gorsi i też promujmy nasze hobby. Jest jeszcze wiele środowisk do których warto dotrzeć. Może podsunąć temat PFTA?
MacGayver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: MacGayver »

Prezentacja promująca naszą formę strzelectwa w czasie trwania zlotu była nagrywana i pojawi się w sieci.
Temat spożywania alkoholu w nadmiernych ilościach w czasie trwania tego zlotu jak i innych imprez organizowanych przez różne kluby w których miałem okazję uczestniczyć przez osoby nie biorące udziału w zawodach jest niezwykle trudny i niewdzięczny do opanowania dla organizatorów. Świadczy tylko o tych osobach. Do tej pory nie widziałem na forum słowa "przepraszam" od osób które zachowywały się tu i tam niestosownie do oczekiwań większośći.
Jedynie ostra reakcja większości jest w stanie wyeliminować z naszego grona takie zachowania których nie aprobujemy. W imieniu własnym i organizatorów przepraszam za niedogodnośći związane z zaistniałą sytuacją. Postaram się w przyszłości nie dopuścić do zaistnienia takich sytuacji. Czekam na dzień w którym któryś z moralizatorów stanie na odprawie do zawodów z alktestem i przeprowadzi kontrolę wszystkich zawodników wychodzących na tor. Z własnego doświadczenia wiem że są osoby u których nie da się zauważyć że są pod wpływem przy stężeniu 1.0 promil alkoholu nawet znając tą osobę i mając z nią kontakt codzienny a co dopiero gdy widzi się kogoś okazjonalnie. Pozostawiam do przemyśleń powyżą tezę.
HW 100T, CM-2, 9x19, .223rem, 7.5x55 Swiss
Awatar użytkownika
Dany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1158
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 00:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: Dany »

Jano tu są moje stare filmy kręcone kamerą :)


ten też z zawodów ale z części obiadowej :0
opis z muchą mi się już znudził , więc będzie tak ...
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: PawelW »

Jedynie ostra reakcja większości jest w stanie wyeliminować z naszego grona takie zachowania których nie aprobujemy.
Nic dodać, nic ująć. Przyjęło się - zgodnie ze staropolskim zwyczajem - przymykanie oka na osoby, którym alkohol - jak to mówiła Babcia - zaszkodził. Ale jest pewne rozgraniczenie. Sam, bijąc się w piersi, nie wylewam za kołnierz. Nie tłumaczę się. Po to jeżdżę na zawody by odreagować natłok zdarzeń, pracy etc. Ale są dwa 'gatunki' Wesołych Uczestników naszych zmagań: jedni mówią: mam dość i idą spać, drudzy muszą wszystko wypić, cokolwiek jest w zasięgu wzroku. Ok. Kant zdefiniował imperatyw kategoryczny. Ale na miły bóg nie przenośmy naszych słabości na zewnątrz. Jak już musiałeś się naj***ać to zostań w pokoju, wyspij się a jak musisz znowu się nawalić - zrób to w zaciszu domowym.
Reasumując: tak jak na forach jest instytucja 'bana' tak Organizatorzy mają święty obowiązek, stanowiący ich przywilej, ogłosić: Pana/Panią XXYY nie będziemy przyjmować przez najbliższych................................ i tu wpisać ile zawodów organizowanych przez nas.
Koniec.Kropka. Może ktoś, kto pozostanie w domu podczas gdy my się będziemy dobrze bawić pójdzie po resztkę swojego rozumu i wyciągnie wnioski.


p.s. Nie jestem wierzący , więcej: jestem antyklerykalny ale było mi po prostu WSTYD, okropnie przed tymi, którzy nas gościli.
Ostatnio zmieniony 16 października 2017, 20:49 przez PawelW, łącznie zmieniany 5 razy.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
unkas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 343
Rejestracja: 24 lipca 2011, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: unkas »

Z mojej strony Wielkie Podziękowania dla Organizatorów że Im się chce , i oby chciało się dalej mimo wszystko.
Dzięki wszystkim za miło spędzony weekend , szkoda tylko że musieliśmy wcześniej wyjechać .
Do zobaczenia za rok w tym samym (miejmy nadzieję) miejscu , bo o takie miejscówki coraz trudniej.
Kilka fotek
Awatar użytkownika
marekzb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 17 lipca 2011, 21:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: marekzb »

Wyniki zawodów rozgrywanych na X Zlocie Strzeleckim DSSR Zakrzów 2017 ( wyniki zapisane są w pliku xls )

Fotorelacja z zawodów 1 ---> FOTORELACJA 1

Fotorelacja z zawodów 2 ---> FOTORELACJA 2


Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Zlocie i zapraszamy na zawody organizowane przez Klub DSSR w roku 2018... Do zobaczenia .
Ostatnio zmieniony 19 października 2017, 23:28 przez marekzb, łącznie zmieniany 7 razy.
AA Pro Sport +DOT, HW90, Hawken 0.45, Le Page 0.45
Awatar użytkownika
WuDe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 21:18
Tematy: 11
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: WuDe »

Dziękuje bardzo za extra dwudniowe zawody to była naprawdę impreza chyba najlepsza na jakiej byłem.Rzadko zapuszczam się tak daleko ale po Zakrzowie chyba zmienię nawyki i zacznę częściej zaglądać w te piękne zakątki.
Pozdrawiam zawodników i organizatorów.
WuDe
WuDe jest dobry na wszystko :-D
LG i LG i Dejsik
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: Kraku »

Świetna impreza, świetna organizacja, rewelacyjni ludzie (choć nie obyło się bez zgrzytów;) ) Ciągle Zakrzów jest u mnie na jednym z pierwszych miejsc, jeśli nie na pierwszym!
Bardzo podobał mi się fakt że klasy strzelały razem na jednym torze, bardzo wyrównywało to wyniki i ucinało dyskusje typu 'a bo wy mieliście łatwiej'. Z jednym wyjątkiem który potwierdził regułę, ale tak czy inaczej na pudło zasłużył. W jakim dniu Sławek by nie strzelał i tak by stał na pudle ze swoim wynikiem - gratulacje pierwszego pudła w karierze !!
Druga sprawa która zwróciła moją uwagę, to fakt że na tych zawodach trafienie blachy było przywilejem na który trzeba było sobie zasłużyć. Powodem był nowy okrojony typ figurek. Z jednej strony się cieszę, bo pięknie odróżnia strzelców dobrych od tych co mieli szczęście i sobie blachę zaliczyli pomimo jakiegoś kardynalnego błędu. Oraz - przynajmniej w teorii, powinno ograniczyć liczbę dogrywek.
Z drugiej jednak strony, trochę niepokoi, bo w przypadku strzelców początkujących, a szczególnie sprężynowych gdzie celność karabinka jest jednak nieco niższa, może powodować frustrację i zniechęcenie. Mam nadzieję że nie wszyscy pójdą w tą stronę, a DSSR będzie w kalendarzu strzeleckim takim miły trudnym urozmaiceniem :)
Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: sirsaw »

Dzięki Tomku, trudno się z Tobą nie zgodzić. Byłem mocno zaskoczony... Następne zawody pokażą... Gdybym strzelał z wami, pewnie bym się dogrywał z Mistrzem za 1szy dzień :shock:
p.s.
Widzę w wynikach, że Ciebie też zmyliła 15ka na 10tym metrze...
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: gabro »

Kraku pisze: Bardzo podobał mi się fakt że klasy strzelały razem na jednym torze, bardzo wyrównywało to wyniki i ucinało dyskusje typu 'a bo wy mieliście łatwiej'.
To nie jest jakaś nowość, powszechne jest, że tak się ustawia zawodników że te same kategorie idą tym samym torem w dany dzień.
Kraku pisze: , a szczególnie sprężynowych gdzie celność karabinka jest jednak nieco niższa,
Wydawało mi się, że sprężyny są równie celne jak PCP, tylko trzeba sobie poradzić z odrzutem, z tego co obserwuje na zawodach to są tacy :)

Dobra, dość czepiania. Tory były zawadiackie. W kwestii utrudniania życia na stanowisku DSSR jest dobry, np. strzelanie z wolnych łokci ze stefanka :), bo nawet najdłuższy palmrest nie pozwala na pajączka :) dobrze ze chociaż dali duże KZ i dużo mięsa przy tych figurkach.

A jeszcze się czepie przygotowania toru: (regulamin PFTA)
"2.16. Bezpośrednio za linią strzelania (w odległości 7,5 metra od stanowiska) nie może być żadnych elementów mogących powodować rykoszety i/lub niebezpiecznie zmieniać tor lotu pocisku."
Zdarza się i tym razem się zdarzyło że DSSR nie dotrzymuje tego punktu regulaminu. Wszelkie przeszkadzajki (gałęzie, korzenie, przewyższenia) jeśli są w planie mają być powyżej 7.5 m
No i tem nieszczęsny cel z KZ 15 mm na 10 metrze. Tez poza regulaminem.
MacGayver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 01 stycznia 2016, 14:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: MacGayver »

Najprawdopodobniej jest to błąd drukarski przy przepisywaniu z kartki na arkusz. Z dużą dozą prawdopodobieństwa tam stał Yogi z KZ 20. Sprawdzimy i odniesiemy się do tego.
HW 100T, CM-2, 9x19, .223rem, 7.5x55 Swiss
Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: sirsaw »

Panowie! Nie przejmujcie się tym co piszemy! Chochliki i "nieprzewidywalni" goście się zdarzają :090: . Naprawdę wielki szacunek! Sama obecność na każdych zawodach u Was to wielka przyjemność i zaszczyt! Jeszcze raz dziękuję!
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
Adah
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 06 września 2012, 11:29
Tematy: 3
Lokalizacja: Krzyżowice, Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: Adah »

Według mnie to literówka i Yogi miał KZ 20 mm. Do organizatorów mam prośbę, tak z ciekawości, można by prosić klasyfikacje generalną Pucharu?
Walter LG210 + Weaver V16, HW98 + Vortex Viper
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat 13-15.X.2017 Zlot Strzelecki DSSR Zakrzów 2017

Post autor: Kraku »

gabro pisze: To nie jest jakaś nowość, powszechne jest, że tak się ustawia zawodników że te same kategorie idą tym samym torem w dany dzień.
Wiesz ja strzelam krótko. Nie mam doświadczenia i wcześniej nawet na to nie zwróciłem uwagi specjalnie ale powszechne to nie jest bo np na ME w Czechach tak nie było. Stąd tu mi się to spodobało :-D
Ostatnio zmieniony 17 października 2017, 09:56 przez Kraku, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”