Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
c-o-n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
Tematy: 23
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: c-o-n »

Zapomniałem dodać. Dzięki za błyskawiczne wyniki :)
HFT.ONE strzelectwo terenowe

You don't have to win, but have to fight
kosta77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 25 maja 2014, 20:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: kosta77 »

Con tu masz racje co do senior opiekun a junior zapomniałem dopisać mi raczej chodzi o zawodników 18+ tz seniorów
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: mrpgxx »

c-o-n pisze:@mrpgxx: Pozwól, że zmienię ton Twojej wypowiedzi cumplu i inaczej odpowiem koledze @kosta77
Konrad, ale temu kol. nie o to chodzi, żeby mu wyjaśniać te zależności, bo on je doskonale zna...
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
czeczenRAGE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 01 lutego 2017, 22:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: czeczenRAGE »

Wklejam kilka zdjęć z zawodów. Praktyczny brak wiatru przed zawodami

ObrazekObrazekObrazek

Zero range

ObrazekObrazekObrazek

Zawody i dogrywka finałowa w trakcie której można by spokojnie żeglować :wink:

ObrazekObrazekObrazek
HW30s Hogan + Vortex Crossfire II 2-7x32
Air Arms TX200 Mk3 Hogan + Burris Timberline 4,5-14x32
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: mimut »

c-o-n pisze:@mrpgxx: Pozwól, że zmienię ton Twojej wypowiedzi cumplu i inaczej odpowiem koledze @kosta77

@kosta77: Twoja prośba może, ale nie musi zostać uwzględniona przez Organizatorów....
Witam
Chyba nie do końca zrozumiałem sens Twojej wypowiedzi.
Taka prośba powinna być uwzględniona przez organizatora, zwłaszcza wtedy gdy są wątpliwości co do transparentności wyników. To na barkach organizatora spoczywa obowiązek przeprowadzenia zawodów w taki sposób by odbyły się one zgodnie z regulaminem i zasadami Fair Play. I to jest chyba oczywiste drogi kolego?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 marca 2017, 13:36 przez mimut, łącznie zmieniany 1 raz.
hammond
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 20:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: hammond »

c-o-n pisze:@mrpgxx: Pozwól, że zmienię ton Twojej wypowiedzi cumplu i inaczej odpowiem koledze @kosta77
Moje pierwsze pytanie . Czy ktoś Tobie zezwolił , upoważnił lub też nakazał zmianę tonu wypowiedzi aby wywrzeć na czytających inną od zamierzonej interpretację tego posta? Nie musisz odpowiadać szybko. Proponuję odpowiedź po dłuższym zastanowieniu się. W dodatku sformułowanie syt.'cumplu' nie ma wiele wspólnego z językiem Polskim, ale domyślam się co miałeś na myśli . Nie będzie więc obrazą (jak sądzę) jeśli ja też pozamieniam jedną czy dwie literki i od tej pory będę Ciebie nazywał k-o-ń.
c-o-n pisze: @kosta77: Twoja prośba może, ale nie musi zostać uwzględniona przez Organizatorów.
Miej na uwadze, że w grupie na torze jest kilka osób (przeważnie 3), które siebie wzajemnie sędziują. Na koniec podpisujesz karty toru, i tym samym zgadzasz się z poszczególnymi wynikami.
Przykładowo w takiej grupie będą zawodnicy, którzy nie reprezentują tej samej grupy strzeleckiej, a także wspólnych interesów, aby właśnie nie rzucać cienia podejrzenia.
Dopuszczalne są połączenia typu senior(opiekun)/junior itp.
I to jest najprawdziwsza prawda, może poza grupą reprezentującą wspólne interesy bo to chyba miało miejsce w tegorocznym PZ. Niestety organizacja zawodów (czyt. ustalanie grup) budzi wiele wątpliwości wśród uczestników i tylko koń (k-o-n) by się na to nie nabrał że wszystko jest OK i transparentne.
Ja osobiście zrozumiałem wypowiedź kosta77 , który między innymi pisze (w ostatnim zdaniu) właśnie o tym aby mieszać grupy. Ty jednak uparcie piszesz coś czego nie rozumiesz. Koń by się uśmiał.
Ja na ostatnich zawodach nie mogłem być - ale uczciwie stwierdzam że gdybym był to również w trakcie zapisywania prosiłbym o grupę z wisienką(nie mamy wspólnych interesów , nie jesteśmy z tej samej drużyny i prawie się nie znamy)bo zawsze wolę strzelać z zawodnikami z pierwszej półki zwłaszcza z tymi którym nagle eksplodował talent strzelecki(jak na przykład Małyszowi kilka lat temu , tylko miał później kontrolę sprzętu i antydopingową- ale pewnie się czepiali )- być może czegoś się nauczę. I nie wstydzę się tego.
Wyedytowane - dop. moderator
Do reszty forumowiczów, sceptycznie nastawionych do mojego posta; przypominam że jest to sport amatorski (dla fajnej zabawy i "zabicia" czasu) a , nie zawodowy. Nie będzie medali i czasu antenowego w tv, więc przestańcie się spinać.
Niezależnie od tego bezwzględnie jest tu konieczna przejrzystość i uczciwość.
Ostatnio zmieniony 13 marca 2017, 21:08 przez mrpgxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: mrpgxx »

mimut pisze:Taka prośba powinna być uwzględniona przez organizatora, zwłaszcza wtedy gdy są wątpliwości co do transparentności wyników. To na barkach organizatora spoczywa obowiązek przeprowadzenia zawodów w taki sposób by odbyły się one zgodnie z regulaminem i zasadami Fair Play. I to jest chyba oczywiste drogi kolego?
Pozdrawiam
Mariusz, litości... Wątpliwości? Nie chce mi się tego nawet komentować. Wiem, że tylko mnie bawi śledzenie wyników, ale ja znam lepszego debiutanta z ubiegłego sezonu, tak się składa, że również Pucharu Zimowego - ale znam też i takich z Pucharu PFTA, którzy padali ofiarami podobnych oskarżeń. Uwaga - żyją i mają się dobrze i o dziwo wiele pucharków na półkach u nich stoi (jak widać niektórym ich brakuje)...

Powtórzę raz jeszcze: puchar - ten i każdy inny - odbywa się w wielu miejscach, organizuje go wiele grup. Ludzie strzelają wiele razy - a nie jeden raz. Jeśli ktokolwiek z nas miałby zakładać brak fair play równałoby się to odrzuceniem idei sędziowania w taki sposób w ogóle. Wiem, że boli niektórych, że kobiecie "zdarza się" strzelić lepiej od faceta, ale tak się na szczęście składa, że w naszym strzelectwie (uwaga - i jeździectwie również!!! sport kwalifikowany) kobieta może pokazać figę facetom. Przed nami rok pełny zawodów w całym kraju - doradzam obserwowanie wyników i tabelek. A w temacie obsadzania grup, a szczególnie w temacie układania ich w takiej czy innej kolejności (wiem, powtórzę się, ale trudno) - zalecam zorganizować zawody z pełną obsadą strzelców (niestety nie jest to takie proste, chociaż z drugiej strony - może całe szczęście?) - szczególnie dobrze zorganizowane zawody, bez zatorów i gwizdków... Bo to "również" spoczywa na barkach organizatora. Czego Tobie i sobie hammond życzę, co bym się takich Twoich zawodów doczekał...

Teraz słowo od moderatora: hammond - takie wypowiedzi w kierunku kolegi c-o-n świadczą jedynie o Tobie (ale jak rozumiem, uważasz, że wszystko jest OK - a przepraszam "dobrze", bo OK to chyba nie po naszemu?). W związku z powyższym Twój post w jednym miejscu zostanie wyedytowany (myślę, że bez trudu domyślisz się, w którym). To, że dyskusje do zawodów, zostały ciut bardziej "schowane", nie oznacza, że można pisać w ten sposób.

Kolejne posty idące w kierunku tworzenia "zadymy" spowodują stosowne podzielenie tematu - co by był on na temat zawodów, a nie fantasmagorii i żalów snutych przez niektórych kolegów...

A - i kończąc chyba już mój udział w tym akurat wątku tego tematu, bo o ile czasami lubię pobić pianę, to przychodzi moment kiedy mi się odechciewa - serdecznie życzę wszystkim zaciekłym obrońcom fair-play więcej czasu na trening, jeśli talentu brakuje... Jak znajdę czas, to obiecuję wdrożyć to rozwiązanie u siebie 8-)
Ostatnio zmieniony 13 marca 2017, 21:14 przez mrpgxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
Artur555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 23 września 2016, 17:25
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: Artur555 »

Zawody super, bardzo fajna organizacja. Tor bardzo podchwytliwy, jak slusznie zauważył Kraku, z poczatku wydawał sie "prosty" (doslownie i w przenośni) ale moj wynik to brutalnie zweryfikował :)

Dyskusji powyżej kompletnie nie rozumiem, wiec sie nie odnoszę.

Gratulacje dla zwyciezców, pozdrowienia dla strzelców i szacunek dla organizatorów.

Do zobaczenia w Jachrance i Szczecinie.
Braterstwo.eu
Awatar użytkownika
Dany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1158
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 00:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: Dany »

Koledzy dawać fotki a nie drapać się nawzajem o głupoty :090: zimowy odpuściłem bo już mi się nie chce taplać w błotku i zimnie , ale pooglądał bym coś co tam się u was działo :)
opis z muchą mi się już znudził , więc będzie tak ...
Awatar użytkownika
Ygreg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 27 marca 2009, 14:40
Tematy: 23
Lokalizacja: Łazy k/Zawiercia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja do ogłoszenia: "Zakończenie Pucharu Zimowego 2017"

Post autor: Ygreg »

Kolejna odsłona Pucharu Zimowego za nami. Pamiętacie, że pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku? Czyli nasze zmagania zimowe stoczyliśmy już po raz VI-sty. Zawody zimowe do tej pory były polską specjalnością, ale w tym roku do grona nie tylko uczestników, ale także Organizatorów dołączyli nasi przyjaciele z Bohumina i tym samym udało się "przeszczepić" nasz zapał do zimowego strzelania również za południową granicę.
W imieniu pięciu grup strzeleckich organizujących tegoroczną edycję składamy podziękowania dla Wszystkich przybyłych zawodników i osób towarzyszących na każde zawody cyklu. Większość z nich odbyła się w pięknej zimowej aurze wymagającej hartu ducha od strzelców i bardzo dobrego przygotowania sprzętu. Gratulację dla zwycięzców poszczególnych kategorii, ale pamiętajmy, że w takich trudnych warunkach każdy uczestnik, który ukończył zawody może czuć się zwycięzcą własnych słabości i satysfakcji z pokonania przemożnej chęci pozostania w ciepłym domowym zaciszu.

Na fotografii wszyscy laureaci tegorocznych zmagań - zarówno w kategoriach indywidualnych jak i drużynowych.

Obrazek

Szczególne podziękowania dla Grzesia i Bernadetty, których szczególne zaangażowanie pozwoliło na wykonanie pamiątkowych statuetek w nowej, "szklanej" postaci, ale nawiązującej do "gwiazdkowej" stylizacji Pucharu Zimowego.
Tutaj link do klubowej galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z przygotowania i przebiegu ostatnich zawodów oraz dekoracji zwycięzców autorstwa naszego kolegi klubowego Radka.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2017, 18:02 przez Ygreg, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”