Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: gabro »

Dzis w hft1 maks to 75, drugi wynik 74, a trzeci bodajże 72.
padało cały dzień, bardzo mokro, ale na szczęście nie trzeba było leżeć w kaluzach.
Było ciemno i wiele figurek postawionych w ciemnych miejscach. Wiele osób mówiło ze paruja lunety, mi tez parowala co było poważnym problemem przy strzelaniu do dalekich celi.
Strzelam z burisem i ten mnie położył. Powyżej 35 metra widziałem tylko mgłę. Trudno było się wyosiowac.
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: Jano »

Cześć Gabro.
Ja też mam burka, ale prognozy na jutro są lepsze. Jeżeli bez pięciu w trudnych warunkach to chylę czoła :one:
Z resztą na ostatnich Łazach w trudnych-wietrznych warunkach też był wysoki wynik, to tylko świadczy o wysokim poziomie polskiego HFT :-D
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: gabro »

Niestety nie ja strzeliłem te 75, dzis to nie był moj dzień. Może jutro.
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: Jano »

Najlepsi to nie tylko czołówka (pierwsze trzy miejsca), liczy się jeszcze udział, zaangażowanie i zabawa :piwo:
Rzadko na zawodach kręcę się wokół pudła, jednak cieszy mnie bytność na zawodach i atmosfera z nimi związana.
Każdemu życzę takiej satysfakcji.

Jano
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: Jano »

Dziękuję za niedzielne strzelanie.
Pogoda ciepła, bezdeszczowa a wiaterek tylko na polance. Znowu dałem się złapać w pułapki odległościowe - "no i fajnie" :one: ;laughing:
Zawody jak zawsze na wysokim poziomie.
Dziękuję organizatorom za ogrom pracy, a współzawodnikom za towarzystwo na torze.
Do następnego razu :piwo:
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: gabro »

Podziękowania dla organizatorów.

W prostym terenie fajny tor. W pierwszy dzień poległem z zamgloną lunetą. Dziś jak już wszystko widziałem to poległem kilka razy na odległościach.
Jeden drobny minus dla organizatorów. Krzywo ustawiona figurka z KZ25 (chyba figurka 36) wyglądała jak KZ20. Położenie nie pozwalało dobrze oszacować odległości jako że stała w otwartym terenie. Hunterzy chyba polubili otwarte przestrzenie. W PZ stawiali figurki w basenie bez żadnego punktu odniesienie pod drodze do figurki. Tym razem wykorzystali podobnie polanę po ścince drzew.

Trzeba będzie się nauczyć domierzać lunetą.

Do zobaczenia na Dzierżnie

Krzysio wrzuć proszę klasyfikację pucharu.
Awatar użytkownika
zaurus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 28 marca 2013, 00:41
Tematy: 13
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: zaurus »

Również dzięki za przygotowanie zawodów. Ja także dałem się złapać kilka razy. Gratki dla zwycięzców. Szkoda tylko, że nie przyszło mi zmoknąć wczoraj. :-D Bonus w postaci góry podgrzybków, bezcenne. ;laughing:
W życiu nie warto iść na skróty. Najbardziej smakuje to co kosztowało nas najwięcej wysiłku.
_______________________________
GRUPA BESKID TARGET
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: krzysztofk »

WYNIKI
KLASYFIKACJA

Poprawiona klasyfikacja HFT2.
Ostatnio zmieniony 25 września 2017, 07:55 przez krzysztofk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
c-o-n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
Tematy: 24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: c-o-n »

Ja również przyłączę się do podziękowań :) W sobotę mimo trudnych warunków strzeliłem na mokro "życiówkę", w niedzielę zaś, czułem się jakoś nieobecny :P
Może to, przez wieczorną gościnę u Hunterów :D Do zobaczenia w Energetyku...

Figurka zawodów: KZ25 na 35 metrze oraz figurka PUMA w BURRISowej ciemności :)
Ostatnio zmieniony 24 września 2017, 22:39 przez c-o-n, łącznie zmieniany 1 raz.
HFT.ONE strzelectwo terenowe

You don't have to win, but have to fight
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: Jano »

Na ile odległości i KZ w niedzielnym arkuszu są zgodne z rzeczywistością?
Zbytnio różnią się od moich notatek, a gdybym popełniał tyle błędów w szacowaniu to miałbym wiele więcej jedynek. Natomiast tam gdzie ewidentnie popełniłem babola co potwierdza "1" moje szacowanie jest zbliżone do danych w arkuszu.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: gabro »

Co do poprawności wpisów w kartach wyników nie wypowiem się. Ale powtórzę co wcześniej pisałem, myliłem się niemiłosiernie w ten weekend.
Ja strzelam zawsze pierwszy, a potem moje dzieciaki i nieraz dla nich zmieniałem poprawkę po moim pudle, po czym oni strzelali figurkę. Ale były też takie, których oni też nie strzelili.
Po zawodach pozwoliłem sobie strzelić do figurek których nie położyłem i były takie które po kilku strzałach dopiero położyłem. Pomyłki zakładam były nawet powyżej 5 m.

Co do strzelenia figurki z błędną poprawką. Da się, jak nie wieje, a w lesie nie wiało, a KZ duża to można się o 2-3 metry spokojnie pomylić. Nie raz w ten weekend widziałem jak śrut ledwie wchodził w KZ bo wiele figurek niedoszacowywałem.

Jano, chyba nadszedł czas domierzać lunetą, nigdy tego nie robiłem a po tych zawodach chyba zacznę. Do Dzierżna dużo czasu, można się nauczyć :)
Awatar użytkownika
Wintorez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 09 czerwca 2015, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: Wintorez »

Podziękowania dla organizatorów, :-D i oczywiście dla strzelców, za mega klimat jaki tam wspólnie tworzymy 8-) do następnego :502:
TGST Tyska Grupa Strzelectwa Terenowego
Walther LG300 Alutec*Vortex Viper PST II 2-10x32 FFP
TX200HC* SWFA SS 10x42 Mil Quad
Awatar użytkownika
unkas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 343
Rejestracja: 24 lipca 2011, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: unkas »

Krzysiu coś Ci się rozjechały te arkusze , sobota cel nr21 15 na 41 metrze :-D W generalce Grzesiu już wygrał pierwszy dzień w Pyskowicach :-D , Patrzę w domu i mam medal za trzecie miejsce a nie za drugie :-D
Awatar użytkownika
krzysztofk
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 12 października 2013, 20:57
Tematy: 88
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: krzysztofk »

gabro pisze:Jeden drobny minus dla organizatorów. Krzywo ustawiona figurka z KZ25 (chyba figurka 36) wyglądała jak KZ20. Położenie nie pozwalało dobrze oszacować odległości jako że stała w otwartym terenie.
Na tej polanie paliki zlewają się z tymi wszystkimi patykami na ziemi i czasami wydaje się, że stanowisko jest trochę w innym miejscu, więc faktycznie mogło być trochę krzywo. Poza tym przestawianie toru w deszczu jest średnio przyjemne, więc wybaczcie nam te drobne niedociągnięcia.
Jano pisze:Na ile odległości i KZ w niedzielnym arkuszu są zgodne z rzeczywistością?
Zbytnio różnią się od moich notatek, a gdybym popełniał tyle błędów w szacowaniu to miałbym wiele więcej jedynek. Natomiast tam gdzie ewidentnie popełniłem babola co potwierdza "1" moje szacowanie jest zbliżone do danych w arkuszu.
Teraz zgadzają się z tym co mam zanotowane (faktycznie musiałem coś wczoraj pomieszać). Przy ustawianiu toru musiałem notować szybko, żeby lista się całkiem nie rozpuściła i żebyśmy mogli jak najszybciej zejść z toru, wiec mogłem coś źle zaznaczyć. Popatrz na listę z soboty, a potem porównaj z listą z niedzieli, na każdym stanowisku jedna figurka jest zamieniona, jeśli się nie zgadza to znaczy, że nie tą zamieniłem na liście z niedzieli. Ustawiliśmy tor w ten sposób pierwszy raz, więc jest on jeszcze do dopracowania.
unkas pisze:Krzysiu coś Ci się rozjechały te arkusze , sobota cel nr21 15 na 41 metrze :-D W generalce Grzesiu już wygrał pierwszy dzień w Pyskowicach :-D , Patrzę w domu i mam medal za trzecie miejsce a nie za drugie :-D
Chciałem, żebyście dostali wyniki jak najszybciej i mam za swoje. Następnym razem najpierw się wyśpię, a potem będę te wszystkie cyferki wpisywał. Generalka poprawiona. Medal masz dobry, wyniki z 2 dni są w ostatniej zakładce ("Wyniki").
Richat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 27 sierpnia 2009, 21:40
Tematy: 30
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja - III i IV Zawody Pucharu Hunterów 23-24.09.2017

Post autor: Richat »

Dziękuję wszystkim uczestnikom za to że przyjechali do Kalet mimo deszczu w sobotę i nie najlepszych prognoz na niedzielę, udowodniliście po raz kolejny że człowiek z cukru nie jest i parę kropel wody :-D jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Steyr 110 Ft + Burris
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”