STRZELNICA Elite Sport Club

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Witam

Poczytałem sobie propozycje kolegów i jak najbardziej dobrze Ci radą. Jest jednak małe "ale".
Przede wszystkim czynnikiem wyjściowym powinien być budżet jakim dysponujesz. Strzelnicę chcesz uruchomić pierwszego kwietnia, a więc czasu pozostało już niewiele. Osobiście uważam, że eleganckim rozwiązaniem byłoby wyposażenie każdego stanowiska w przynajmniej jeden egzemplarz sprzętu. Propozycje kolegów są albo dość kosztowne (FWB100, Izh46, Twinmaster, HW45 - wszystko grubo powyżej 1000zł) albo trudno dostępne ze względu na fakt, że nie są już produkowane (FWB100, FWB65). Myślę, że aby uruchomić strzelnicę na dobry początek przydało by się coś niedrogiego. Potem sukcesywnie można uzupełniać zasoby w miarę możliwości finansowych w sprzęt z "wyższej półki".
Jeśli chodzi o pistolet, na dobry początek polecił bym Baikał Izh-53m (niecałe 300zł). Solidna konstrukcja, łatwy w obsłudze i bezpieczny.
Co do karabinka to kierował bym się na Slavię 631 (około 600zł), Weihrauch HW 30 M/II (około 700zł) lub HW 30S (około 800zł).
Sprzęt z pólki PCP bądź PCA uzupełniałbym sukcesywnie.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

MASZOT pisze:Witam

Poczytałem sobie propozycje kolegów i jak najbardziej dobrze Ci radą. Jest jednak małe "ale".
Przede wszystkim czynnikiem wyjściowym powinien być budżet jakim dysponujesz. Strzelnicę chcesz uruchomić pierwszego kwietnia, a więc czasu pozostało już niewiele. Osobiście uważam, że eleganckim rozwiązaniem byłoby wyposażenie każdego stanowiska w przynajmniej jeden egzemplarz sprzętu. Propozycje kolegów są albo dość kosztowne (FWB100, Izh46, Twinmaster, HW45 - wszystko grubo powyżej 1000zł) albo trudno dostępne ze względu na fakt, że nie są już produkowane (FWB100, FWB65). Myślę, że aby uruchomić strzelnicę na dobry początek przydało by się coś niedrogiego. Potem sukcesywnie można uzupełniać zasoby w miarę możliwości finansowych w sprzęt z "wyższej półki".
Jeśli chodzi o pistolet, na dobry początek polecił bym Baikał Izh-53m (niecałe 300zł). Solidna konstrukcja, łatwy w obsłudze i bezpieczny.
Co do karabinka to kierował bym się na Slavię 631 (około 600zł), Weihrauch HW 30 M/II (około 700zł) lub HW 30S (około 800zł).
Sprzęt z pólki PCP bądź PCA uzupełniałbym sukcesywnie.
Same mądre słowa :-D

Na chwilę obeną PCP odpada z powodu braku kompresora (lub konieczności jeżdżenia z butlami). To będzie zrobione jak się interes rozkręci.

Sprzęt będzie raczej tani z dwóch powodów.
1. Koszty inwestycji - na początek będzie trudno o coś z wyższej półki
2. Prawdopodobnie będą korzystać z niego zupełni laicy - przewidywany wysoki stopień uszkodzeń

Jeszcze jedna rzecz o której warto pomyśleć to fakt że to jest 10m więc moc nie większa jak 3-4 Joule powinna być. Inaczej istnieje spora szansa rozstrzelania wszystkiego przez początkujących strzelców :-D

Dziekuję wszystkim za propozycje, jak będzie tylko taka możliwość to strzelnica będzie sukcesywnie wyposażana w takie wiatrówki do wypożyczenia. Wystarczy po 1 sztuce żeby można było poróbować róznych firm i typów.

Może też pomyślimy o możliwości zakupu na miejscu. Macie jakiś sprzedawców którzy chcieli by nawiązać współpracę?
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Z lokalnych to Militarex w Zdrojach może być chętny do współpracy
Z kraju to V-MAX2 (Gold Weco) z Poznania
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

NEO pisze:Z lokalnych to Militarex w Zdrojach może być chętny do współpracy
Z kraju to V-MAX2 (Gold Weco) z Poznania
Dzięki za info, przekaże dalej komu trzeba.
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Realizacja przebiega zgodnie z planem :)

Przyjechała ekipa i rozpoczęła montaż strzelnicy pneumatycznej, podobno do końca dnia się wyrobią 8-)
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

No to super obiecująca wiadomość!

Tak sobie pomyślałem, czy przygotowałeś już regulamin? Oprócz cennika :shame: to też druga rzecz, a nawet może ważniejsza, gdyż chroni tyłek a pośrednio nawet cały interes :idea:
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że na naszej liście istotne jest nie tyle potwierdzenie obecności (chociaż to też), co jednak każdorazowe potwierdzenie przyjęcia regulaminu.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Niestety wystąpiły utrudnienia i ukończenie strzelnicy przesunie się o 2-3 tygodnie :(

Na chwilę obecną stan wygląda tak jak na zdjęciach. Na pewno jest bliżej końca niż dalej :P

Obrazek

Obrazek
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Przecieracie szlak jakby przez dżunglę amazońską :-D
Jak na warunki szczecińskie to należy się medal za odwagę i inwencję. Do tej pory z małych i średnich przedsięwzięć to tylko fitnessy, ewentualnie jakiś kort, basen czy ujeżdżalnia.
Najwyższa pora była na to, żeby poszło "w lud", że jest miejsce i sposób sensownego, kulturalnego i prawdziwie rekreacyjnego zastosowania dla wiatrówek.

Nasze poligonowe potyczki z metalowymi figurkami mają z różnych względów ograniczony dostęp i zasięg, wiec dla Was pozostaje "zagarnięcie" całej rzeszy niespełnionych dotąd miłośników i ciekawskich lekkiego strzelanka ;laughing:

No więc niech już będzie z terminem do tej długiej majówki :)
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

Mietek5 pisze:
Nasze poligonowe potyczki z metalowymi figurkami mają z różnych względów ograniczony dostęp i zasięg, wiec dla Was pozostaje "zagarnięcie" całej rzeszy niespełnionych dotąd miłośników i ciekawskich lekkiego strzelanka ;laughing:
Nie chcę być pesymistą ale już widzę te walące tłumy tak jak na inne strzelnice w Szczecinie
i nie ma tu różnicy czy to strzelnica do broni ostrej czy pneumatycznej.
Ale z całego serca życzę Krzysztofie sukcesów :!:
Ostatnio zmieniony 31 marca 2012, 09:27 przez diaderny, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

diaderny pisze: Nie chcę być pesymistą ale już widzę te walące tłumy tak jak na inne strzelnice w Szczecinie
i nie ma tu różnicy czy to strzelnica do broni ostrej czy pneumatycznej.
Ale z całego serca życzę Krzysztofie sukcesów :!:
Cały wic polega na tym że to jest kawałek większej całości. Co to daje?
A na przykład to że możesz przyjechać np. z żoną i dzieciakiem. Na godzinę.
Dzieciak gra w tenisa, żonka zasuwa na fitnesie a ty spokojnie możesz postrzelać :)
diaderny pisze: Ale z całego serca życzę Krzysztofie sukcesów :!:
Wielkie dzięki, mam nadzieję że się uda :-D

p.s. Jest szansa na oś zewnętrzną 30m z figurkami i spinerkami. Jak dobrze pójdzie to na wakacje będzie :)
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Mietek5 pisze: Najwyższa pora była na to, żeby poszło "w lud", że jest miejsce i sposób sensownego, kulturalnego i prawdziwie rekreacyjnego zastosowania dla wiatrówek.
Oby tak się stało i strzelectwo było traktowane tak samo jak inne dyscypliny sportowe a nie jak zabawy chuliganów.
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
RafałM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 18 lipca 2011, 13:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RafałM »

To kiedy ostatecznie otworzysz ten przybytek?
Weihrauch HW 57
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

RafałM pisze:To kiedy ostatecznie otworzysz ten przybytek?
Jak tylko skończą się prace :) Z większych rzeczy do zrobienia została tylna ściana z kulochwytami. Reszta to drobna wykończeniówka. Do końca kwietnia będzie po wszystkim.
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Zapomniałem zapytać jeszcze o jeden element strzelnicy, mianowicie o zaczepianie tarcz. Dopiero teraz przyglądając się uważniej zdjęciom zaświtała we mnie wątpliwość, czy będzie możliwość podczepienia zwykłej kartki A4 :?:
Ja sobie jakoś tak wyobraziłem, że tarcze będą "trzymane" od góry przez listwę zaciskową, żeby można było uchwycić tarcze - wszystkie sportowe 14x14, 17x17 i 25x25 oraz zwykła kartkę, chociażby skalowany obrys sylwetek Silhouette np. taki:
Obrazek
Natomiast na Twoich zdjęciach w głębi dostrzegam obrys kwadratowej ramki...??? :?:
I tak się trochę zmartwiłem, czy będzie do czego strzelać :idea: :?: :-/
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Uchwyt jest dostosowany do tarcz 17x17 więc można tam założyć cokolwiek w tym rozmiarze.
Tarczę wsuwa się pomiędzy uchwyty z drutu.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”