STRZELNICA Elite Sport Club

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

STRZELNICA Elite Sport Club

Post autor: KRZYFAR »

Witam,

Chciałbym poinformować że powstaje nowa kryta strzelnica pneumatyczna w Mierzynie, niedaleko centrum handlowego Ster.
Planowane jest 7 osi o długości 10 metrów wyposażone w podsufitowe transportery tarcz.
Dodatkowo w planach jest dwuosobowe stanowisko Lasershot.

Przewidywany czas realizacji to 1 kwiecień 2012.

Strzelnica będzie umożliwiała odpłatne wynajmowanie torów.

Ponieważ projekt jest w trakcie realizacji chętnie wysłucham wszelkich opinii.

Stan aktualny:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2013, 14:09 przez KRZYFAR, łącznie zmieniany 3 razy.
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

Świetna sprawa ale tylko do przestrzelania karabinka bo pneumatyczne strzelectwo terenowe polega zupełnie na czym innym i za bardzo zawodów przeprowadzić tam nie będzie można. Ale zawsze coś i jeżeli będzie w dobrej cenie to można rozegrać zawody sylwetkowe. Ale zawsze zapraszamy Cię na nasze zawody, zobaczysz co z czym się je.
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
rubens21
Bibliotekarz
Bibliotekarz
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 25 marca 2010, 20:36
Tematy: 2
Lokalizacja: Goleniów
Grupa: Bibliotekarze

Re: Nowa, powstająca strzelnica pneumatyczna w Szczecinie

Post autor: rubens21 »

KRZYFAR pisze:
Przewidywany czas realizacji to 1 kwiecień 2012.
8-)
G17,CZ Kadet,TT wz.30, AKMS,
Astra 680,CZ Shadow
Život je Horký. Bohudík :piwo:
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Pomysł fajny, może zacznę trenować KPN :P Przeziernik i diopter od alu-złoma mam gdzieś w szufladzie.

Tomku, na 10 metrach to co najwyżej do tarczy możesz popykać PPN lub KPN.
Do sylwetek trzeba minimum 18 metrów toru :)
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

Fakt Błażej nie doczytałem ha ha ;laughing: ale o pudełku na śrut pamiętam :)
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa, powstająca strzelnica pneumatyczna w Szczecinie

Post autor: KRZYFAR »

rubens21 pisze:
KRZYFAR pisze:
Przewidywany czas realizacji to 1 kwiecień 2012.
8-)
To tylko roboczy termin :)

Tak naprawdę sprawa rozbija się o to kiedy zostaną zamontowane transportery tarcz. Około 1.5 miesiąca na to potrzeba.
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

diaderny pisze:. Ale zawsze coś i jeżeli będzie w dobrej cenie to można rozegrać zawody sylwetkowe. Ale zawsze zapraszamy Cię na nasze zawody, zobaczysz co z czym się je.
1. Co uważasz za dobrą cenę? :)

2. Na zawody to jestem o wiele za słaby, raczej rekreacyjny ze mnie wiatrówkowicz bez aspiracji ;)
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

Dobra cena ?? na pewno nie będzie darmowa :-D
U nas nie trzeba być najlepszym , trzeba trenować i się dobrze bawić tak więc zapraszamy Cię a może się spodoba. Każdy z Nas kiedyś zaczynał i naprawdę nie trzeba się niczego wstydzić. My też strzelamy rekreacyjnie.
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa, powstająca strzelnica pneumatyczna w Szczecinie

Post autor: Mietek5 »

KRZYFAR pisze:Ponieważ projekt jest w trakcie realizacji chętnie wysłucham wszelkich opinii.
W sumie to całkiem niewiele napisałeś, co by można było zaopiniować?

Myślę, ze fajnie by było, żeby strzelnica była "klimatyczna", czyli miała zachęcający styl urządzenia i funkcjonalności: szatnia, toalety, wystarczająco miejsca na kufry i inny osprzęt oraz choćby skromny bufecik ze słodyczami i napojami. Co do tego bufetu to może oczywistość, ale dla pewności nadmienię, ze zero napojów alkoholowych. Poczekalnia ze składowalnią sprzętu i bufetem powinny tworzyć wrażenie klubowe.
Chodzi o to, żeby się chciało tam przyjeżdżać także spotkać się z innymi strzelcami, bo sam fakt osi 10m to dla mnie jest słabą zachętą..

Stanowiska powinny być tak urządzone, żeby umożliwiały wygodne zajęcie pozycji stojącej, klęczącej i leżącej. Oczywiście też siedzącej (niski blat) i stojącej podpartej (wysoki blat).

Nie wiem czy 10 m. wynika z jakiejś koncepcji, czy z określonych rozmiarów pomieszczeń, ale możne być tak, że nie będzie to bardzo zachęcające do odwiedzin (olimpijczyków ci u nas znikomo), więc bym sugerował, żeby od razu przygotować chociaż 2-3 osie z pomieszczeń na zewnątrz, tak min. 30m. Taki układ mógłby mieć większe wzięcie.
Tyle mi się nasunęło w pierwszym odruchu.

Na krytą strzelnicę z zapleczem łatwiej i szybciej się wybrać niż na poligon. Jednak, żeby po skalkulowaniu korzyści z jednej a czas, dojazd i koszty z drugiej, w sumie aby wypadło na "jadę" -musi to być miejsce dające więcej możliwości i wygodę. No bo co do bezpieczeństwa, to rozumiem samo przez się.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Mietek, 10 metrów wynika z przepisów ISSF:

Obrazek

Karabin pneumatyczny (Kpn); zawodnicy oddają strzały w pozycji stojącej do tarcz ustawionych w odległości 10 m

Pistolet pneumatyczny (Ppn); podobnie jak w karabinku pneumatycznym tarcza (o znacznie większych rozmiarach niż w karabinku) ustawiona jest w odległości 10 m

Ruchoma tarcza (RT), zwana też potocznie "dzikiem" ze względu na sylwetkę dzika umieszczaną na tarczy. Zawodnicy oddają strzały w pozycji stojącej z karabinu pneumatycznego (10 m) do przesuwającej się tarczy.

KRZYFAR
Czy byłaby możliwość wcześniejszego obejrzenia strzelnicy, nawet na obecnym etapie wykończenia ? Pogadać o sprzęcie jaki zamierzacie zakupić/posiadacie itp...
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa, powstająca strzelnica pneumatyczna w Szczecinie

Post autor: KRZYFAR »

Mietek5 pisze:
KRZYFAR pisze:Ponieważ projekt jest w trakcie realizacji chętnie wysłucham wszelkich opinii.
W sumie to całkiem niewiele napisałeś, co by można było zaopiniować?

Myślę, ze fajnie by było, żeby strzelnica była "klimatyczna", czyli miała zachęcający styl urządzenia i funkcjonalności: szatnia, toalety, wystarczająco miejsca na kufry i inny osprzęt oraz choćby skromny bufecik ze słodyczami i napojami. Co do tego bufetu to może oczywistość, ale dla pewności nadmienię, ze zero napojów alkoholowych. Poczekalnia ze składowalnią sprzętu i bufetem powinny tworzyć wrażenie klubowe.
Chodzi o to, żeby się chciało tam przyjeżdżać także spotkać się z innymi strzelcami, bo sam fakt osi 10m to dla mnie jest słabą zachętą..

Stanowiska powinny być tak urządzone, żeby umożliwiały wygodne zajęcie pozycji stojącej, klęczącej i leżącej. Oczywiście też siedzącej (niski blat) i stojącej podpartej (wysoki blat).

Nie wiem czy 10 m. wynika z jakiejś koncepcji, czy z określonych rozmiarów pomieszczeń, ale możne być tak, że nie będzie to bardzo zachęcające do odwiedzin (olimpijczyków ci u nas znikomo), więc bym sugerował, żeby od razu przygotować chociaż 2-3 osie z pomieszczeń na zewnątrz, tak min. 30m. Taki układ mógłby mieć większe wzięcie.
Tyle mi się nasunęło w pierwszym odruchu.

Na krytą strzelnicę z zapleczem łatwiej i szybciej się wybrać niż na poligon. Jednak, żeby po skalkulowaniu korzyści z jednej a czas, dojazd i koszty z drugiej, w sumie aby wypadło na "jadę" -musi to być miejsce dające więcej możliwości i wygodę. No bo co do bezpieczeństwa, to rozumiem samo przez się.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
1. "Kto pije ten nie strzela" - dosyć oczywista zasada :)
2. Osie zewnętrzne - są w planach, miejsce jest.
3. W tej chwili zaplecze wygląda jak na załączniku, część strzelnicowa będzie miała jeszcze dodatkowe.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

NEO pisze:Mietek, 10 metrów wynika z przepisów ISSF:

Obrazek

Karabin pneumatyczny (Kpn); zawodnicy oddają strzały w pozycji stojącej do tarcz ustawionych w odległości 10 m

Pistolet pneumatyczny (Ppn); podobnie jak w karabinku pneumatycznym tarcza (o znacznie większych rozmiarach niż w karabinku) ustawiona jest w odległości 10 m

Ruchoma tarcza (RT), zwana też potocznie "dzikiem" ze względu na sylwetkę dzika umieszczaną na tarczy. Zawodnicy oddają strzały w pozycji stojącej z karabinu pneumatycznego (10 m) do przesuwającej się tarczy.

KRZYFAR
Czy byłaby możliwość wcześniejszego obejrzenia strzelnicy, nawet na obecnym etapie wykończenia ? Pogadać o sprzęcie jaki zamierzacie zakupić/posiadacie itp...
Zgadza się, dlatego jest właśnie 10m :)

NEO, chętnie porozmawiam. Podaj numer telefonu na PW, na pewno jutro zadzwonię.
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

KRZYFAR jeszcze raz zapraszamy na Wołoczkowo 25/26.02.2012 r. będziesz miał okazję wysłuchać wszystkich strzelców.
Oczywiście jak pisze Mietek5 po trzeźwemu i bez alkoholu bo to surowo zabronione
a alkoholikami się Wszyscy brzydzimy.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2012, 18:44 przez diaderny, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

diaderny pisze: KRZYFAR jeszcze raz zapraszamy na Wołoczkowo 25/26.02.2012 r. będziesz miał okazję wysłuchać wszystkich strzelców.
Oczywiście jak pisze Mietek5 po trzeźwemu i bez alkoholu bo to surowo zabronione
a alkoholikami się Wszyscy brzydzimy.
Dziękuję za zaproszenie, w takiej sytuacji nie wypada odmówić :)

Jeśli chodzi o atmosferę klubową to jak najbardziej jesteśmy za.
Chodzi miedzy innymi o to żeby stworzyć miejsce gdzie można postrzelać ale też spotkać się ze znajomymi i podyskutować przy kawie. Umówić się przetestować nowe zabawki itd.

W tej chwili trudno jest gdzieś wyskoczyć "na godzinkę" postrzelać.
Na osiedlach wiadomo że warunki są nie odpowiednie. Na ogródku przy domu niby można ale zaraz jakiś życzliwy sąsiad zadzwoni że ktoś tam "biega po ogródku ze strzelbą".
A jak ktoś strzela na ogródkach działkowych czy zbyt blisko domów to pewnie do ptaków,kotów i psów.

Tutaj przy strzelnicy będą stoliki, coś w rodzaju kawiarni w której nikogo nie będzie dziwić że na każdym stoliku leży karabinek lub pistolet :-D
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

diaderny pisze:KRZYFAR jeszcze raz zapraszamy na Wołoczkowo 25/26.02.2012 r. będziesz miał okazję wysłuchać wszystkich strzelców.
Oczywiście jak pisze Mietek5 po trzeźwemu i bez alkoholu bo to surowo zabronione
a alkoholikami się Wszyscy brzydzimy.
Tomku używasz mojego nicka w treści, w sposób kłamliwy i całkowicie nieuprawniony. Najlepiej pisz od samego siebie.

Jeszcze mój pogląd dotyczący kosztów korzystania ze strzelnicy. Sugeruję wprowadzenie od początku możliwości zakupowania karnetów. Podobnie jak w klubach fitness. Gdyby na przykład wejście godzinne (czas brutto -podobnie jak na basenach) miało kosztować np 7,- zł i byłby też dostępny karnet na 10 godz. za 60,- i 50 godz. za 250,- to ja bym skłaniał się do tego dłuższego, gdyby był bezterminowy. Bo to i dla mnie korzyść i z drugiej strony właściciel ma szybszy wpływ większej gotówki do zainwestowania w doposażenie i urządzenie. A wiadomo, że mając wiatrówki, to gdzieś będę sobie chciał wygodnie postrzelać. Albo na przykład w dobrze wyposażonej strzelnicy porobię sobie testy imadłowe, albo jeszcze wygodnie na dobrym chrono zdejmę pełną charakterystykę strzałów z kartusza. Tak się zbiera pomysłów, które wskazują, że dobrze urządzona i wygodna, a przede wszystkim zakryta, niezależna od pogody strzelnica jest w naszym mieście mocno pożądana.
Ostatnio zmieniony 26 lutego 2012, 16:46 przez Mietek5, łącznie zmieniany 5 razy.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”