STRZELNICA Elite Sport Club

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Mietek5 pisze:Natomiast na Twoich zdjęciach w głębi dostrzegam obrys kwadratowej ramki...??? :?:
I tak się trochę zmartwiłem, czy będzie do czego strzelać :idea: :?: :-/
Mietku, widzisz jak najbardziej dobrze. Te ramki to właśnie uchwyty systemu tarczowego do konkurencji PPN10 i KPN10. To nie jest strzelnica z piaskowym wałem jako kulochwyt i swobodnie wiszącymi tarczami, to strzelnica sportowa, która zaczyna nabierać jak najbardziej profesjonalnego wyglądu - brawo Krzysztof.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Tak wygląda tarcza 14x14 w kulochwycie. Jak widać ledwo się załapuje.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

To widok z lini strzału, z prawej strony tarcza 17x17, z lewej 14x14.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

MASZOT pisze:
Mietek5 pisze:Natomiast na Twoich zdjęciach w głębi dostrzegam obrys kwadratowej ramki...??? :?:
I tak się trochę zmartwiłem, czy będzie do czego strzelać :idea: :?: :-/
Mietku, widzisz jak najbardziej dobrze. Te ramki to właśnie uchwyty systemu tarczowego do konkurencji PPN10 i KPN10. To nie jest strzelnica z piaskowym wałem jako kulochwyt i swobodnie wiszącymi tarczami, to strzelnica sportowa, która zaczyna nabierać jak najbardziej profesjonalnego wyglądu - brawo Krzysztof.
Dzięki za miłe słowa Tomku 8-)
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Cie choroba... :cry:
żeśmy się tak wcześniej o tym tutaj nie zgadali.
W taki uchwyt praktycznie nie da się nic więcej zamocować oprócz klasycznych tarcz PPN10 i KPN10 i to jeszcze z określonego rodzaju papieru (firmowe dostawcy sprzętu) :evil: Bo za miękki będzie się giął i wypadał pod swoim ciężarem, a z gruby będzie wypchnięty strzałem.

Tak żebym nie wyszedł na malkontenta to zasugeruję zamówienie chociaż ze 2 zwyczajne poziome listwy zaciskowe (nie wiem jak to dokładniej opisać -taka szeroka klamerka). Jest jak widzę na Twoim zdjęciu możliwość przykręcenia do drążka dowolnego uchwytu.
No bo strzelnica "olimpijska" to faja rzecz, ale... olimpijczyków ci u nas jeszcze niedostatek.

Będziesz mógł organizować na tej strzelnicy w pełni profesjonalne zawody PZSS, natomiast niewątpliwie jest potrzebne także coś dla strzelców rekreacyjnych i terenowych, którzy zwyczajnie... zasną podczas strzelania do tarczy :)

Zresztą użyję też takiego bardzo przyziemnego argumentu. Żeby strzelnica mogła się utrzymać (bo przecież do tego się biznes sprowadza) przez kilkanaście miesięcy, do czasu wyhodowania 2-3 strzelców sportowych potrzeba zwyczajnie masówki uczestników. A już nie wspomnę o zarobieniu na wiatrówki sportowe: pistolet powiedzmy 5kilo złotych a karabinek 7kilo. MUSI być coś dla każdego :idea:
Ostatnio zmieniony 09 kwietnia 2012, 09:26 przez Mietek5, łącznie zmieniany 1 raz.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Mietek5 pisze: W taki uchwyt praktycznie nie da się nic więcej zamocować oprócz klasycznych tarcz PPN10 i KPN10 i to jeszcze z określonego rodzaju papieru (firmowe dostawcy sprzętu) :evil: Bo za miękki będzie się giął i wypadał pod swoim ciężarem, a z gruby będzie wypchnięty strzałem.
Nie sądzę żeby wydrukowanie dowolnego obrazka i przyklejenie go zwykłym klejem biurowym do kawałka kartonu lub nawet zużytej tarczy 17x17 było wielkim problemem. Minuta i po robocie :)

Tarcza siedzi mocno, zobacz na wcześniejsze zdjęcia. 10 strzałów do tarczy 14x14 nawet jej nie poruszyło.
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Z radością informuję że coraz bliżej końca 8-) Na majówkę wszystko powinno być skończone.

Obrazek
Uploaded with ImageShack.us

Obrazek
Uploaded with ImageShack.us
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Widzę zmiany na lepsze... w każdym razie lepiej dla wiatrówkowiczów :idea: i o to chodzi.

W roku olimpijskim Polska północno-zachodnia będzie miała pierwszą(?) olimpijską :idea: strzelnicę wiatrówkową :!:
Wybaczcie, że czasami piszę tak można by odbierać, że pompatycznie. Dla mnie już prawie 60latka to jest to jednak ważne i oczekiwane wydarzenie. Powiem jeszcze, że ewentualne lądowanie na Marsie nie wzruszyło by mnie tak, jak oczekiwane otwarcie strzelnicy wiatrówkowej :-D
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

Śliczności.
Ale drogi KRZYFAR, przyjmij trochę krytyki od Ppn-owego napaleńca.

To moje i tylko moje zdanie/mniemanie/misianie:
Jedynym minusem są te oddzielające ścianki.
Takie ścianki mają rację bytu jedynie na stanowiskach, gdzie strzela się z palnej broni krótkiej - zapobiegają wrzucaniu łusek za dekolt koleżance/koledze stojącemu po prawej stronie.
Nie przeprowadzisz porządnej ligi, gdzie jest wręcz wskazane aby współzawodnicy przeszkadzali sobie pasywnie (np. uporczywe wpatrywanie się :-D )
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

hexer pisze:Śliczności.
Ale drogi KRZYFAR, przyjmij trochę krytyki od Ppn-owego napaleńca.

To moje i tylko moje zdanie/mniemanie/misianie:
Jedynym minusem są te oddzielające ścianki.
Takie ścianki mają rację bytu jedynie na stanowiskach, gdzie strzela się z palnej broni krótkiej - zapobiegają wrzucaniu łusek za dekolt koleżance/koledze stojącemu po prawej stronie.
Nie przeprowadzisz porządnej ligi, gdzie jest wręcz wskazane aby współzawodnicy przeszkadzali sobie pasywnie (np. uporczywe wpatrywanie się :-D )
Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana :)

Zła wiadomość:
Scianki muszą być bo ze strzelnicy będą korzystać osoby dopiero stawiające pierwsze kroki a raczej nikt nie chce oberwać śrutem od sąsiada który majstruje przy swojej pukawce ;)

Dobra wiadomość:
Demontaż tych ścianek to dosłownie 5 minut, to wolno stojąca konstrukcja nie związana z podłogą i ścianami.

Więc z zawodami nie będzie problemu :mad:
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Mietek5 pisze:Widzę zmiany na lepsze... w każdym razie lepiej dla wiatrówkowiczów :idea: i o to chodzi.

W roku olimpijskim Polska północno-zachodnia będzie miała pierwszą(?) olimpijską :idea: strzelnicę wiatrówkową :!:
Wybaczcie, że czasami piszę tak można by odbierać, że pompatycznie. Dla mnie już prawie 60latka to jest to jednak ważne i oczekiwane wydarzenie. Powiem jeszcze, że ewentualne lądowanie na Marsie nie wzruszyło by mnie tak, jak oczekiwane otwarcie strzelnicy wiatrówkowej :-D
Jeszcze tydzień z kawałkiem i będzie otwarta ;)

Potem to już tylko chętnych do korzystania potrzeba.
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

KRZYFAR pisze: ze strzelnicy będą korzystać osoby dopiero stawiające pierwsze kroki a raczej nikt nie chce oberwać śrutem od sąsiada który majstruje przy swojej pukawce ;)
No to przyjmij też parę porad 8-)
Wiadomo, że naukę zaczyna się od zasad bezpieczeństwa przy używaniu sprzętu strzeleckiego.
Ale z reguły jest to przeprowadzane teoretycznie - czyli w postaci kazania, ewentulanie trzymając sprzęt i pokazując w którą stonę ma być lufa.
Dobrze jest dać "nowiczkom" niezaładowany sprzęt i kazać zrobić parę złożeń.
W trakcie tego ćwiczenia podchodzisz i klepiesz w plecy, obserwując jak radzi sobie odwracający się uczeń ze sprzętem w ręku.
I tak aż do wyrobienia nawyku.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

hexer pisze:
KRZYFAR pisze: ze strzelnicy będą korzystać osoby dopiero stawiające pierwsze kroki a raczej nikt nie chce oberwać śrutem od sąsiada który majstruje przy swojej pukawce ;)
No to przyjmij też parę porad 8-)
Wiadomo, że naukę zaczyna się od zasad bezpieczeństwa przy używaniu sprzętu strzeleckiego.
Ale z reguły jest to przeprowadzane teoretycznie - czyli w postaci kazania, ewentulanie trzymając sprzęt i pokazując w którą stonę ma być lufa.
Dobrze jest dać "nowiczkom" niezaładowany sprzęt i kazać zrobić parę złożeń.
W trakcie tego ćwiczenia podchodzisz i klepiesz w plecy, obserwując jak radzi sobie odwracający się uczeń ze sprzętem w ręku.
I tak aż do wyrobienia nawyku.
Rady przekazałem osobom odpowiedzialnym za szkolenie. Dzięki :)
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Koniec coraz bliżej :) Zostały już naprawdę minimalne rzeczy do zrobienia.

Obrazek

Obrazek
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
goodfella
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 25 czerwca 2011, 20:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin / Przecław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goodfella »

kiedy otwarcie?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”