Zakupy z końca świata :P

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pykacz »

goodfella pisze:Round 2 , FIGHT! :mad:
A po co ? Wszystko jest ogólnie dostępne w internecie .A jak ktoś chce to może po poniesieniu kosztów (w sumie nie małych) sam sprawdzić oczywiście stosując się w testach do parametrów ogniwa podanych w karcie katalogowej ogniw (jeśli producent deklaruje pojemność np 3100mAh przy teście prądem 0,2C to tak trzeba testować a nie prądem 1C bo wiadomo że im większy prąd ciągniemy z ogniwa tym mniej go wyciągniemy co z resztą tak ładnie widać na wykresach z kart katalogowych i własnych obserwacji) . I tyle . Dla mnie temat wyczerpany i nie zamierzam się więcej w nim przepychać tylko dlatego że to takie u nas w kraju modne . Każdy wnioski może wyciągnąć sam przy odrobinie poświęconego czasu i chęci .
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

goodfella pisze:Round 2 , FIGHT! :mad:
:) :) :)
Mówisz - masz!
Pykacz pisze:Tak ale MASZOT napisał że nie ma takiej możliwości by były ogniwa o pojemności 3600mAh.../
Fakt. Może źle sie wyraziłem ale sprostowałem to w później. Powinienem napisać, ze użytkownik nie będzie miał do dyspozycji więcej jak 2500mAh w ogniwach z zabezpieczeniem. Te o których piszesz są ogniwami bez zabezpieczenia i są przeznaczone do budowy baterii akumulatorów, a zabezpieczenia są wykonywane adekwatnie do zastosowania.
Pykacz pisze:Robię pomiary ładowarką modelarską Junsi iCharger 1010B ... Twoja metoda jest jakby to napisać :roll: mało dokładna .
Ależ jest bardzo dokładna. A jak myślisz, na czym polega pomiar pojemności akumulatora w Twojej ładowarce? To nic innego jak zliczone impulsy próbkowanego napięcia akumulatora przy rozładowaniu stałym prądem w określonym czasie i do określonej rezystancji wewnętrznej lub próbki prądu rozładowania. Bez znaczenia - dokładność zależna jest od częstotliwości próbkowania.

Dajmy już z tym spokój, bo zrobimy mętlik w głowie kolegom. Obaj doskonale wiemy o co w tym wszystkim chodzi, a koledzy chcą tanie i w miarę solidne rozwiązanie do swoich świecidełek.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2014, 12:04 przez MASZOT, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pykacz »

MASZOT pisze:
Dajmy już z tym spokój, bo zrobimy mętlik w głowie kolegom. Obaj doskonale wiemy o co w tym wszystkim chodzi, a koledzy chcą tanie i w miarę solidne rozwiązanie do swoich świecidełek.
Dobrze ale tylko jeśli stwierdzisz że takie aku 18650 o pojemności 3600mAh istnieją ( bo od tega ta cała dyskusja) . A co do tanich dobrych ogniw to sam kupowałem kiedyś używane od tego kolesia http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0 . Są świetne i tanie a do tego deklarowane parametry pokrywają się w 100% i wysyłka ekspresowa . Słowem wszyscy kupujący są bardzo zadowoleni .
Te z zabezpieczeniem tez oddadzą deklarowane parametry pod warunkiem że nie będziemy przekraczać prądu 0,2C czyli tak jak w karcie katalogowej .
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

MASZOT pisze:... Dajmy już z tym spokój, ...
Szkoda, bo wątek zrobił się ciekawy. I nie chodzi mi o zwykłe "przepychanki", tylko o Wasze doświadczenia z akumulatorkami 18650.

Ja tam się nie znam, ale troszkę bawię się (eksperymentuję) z kilkoma aku. (także Panasonicami), ładowarką iMax i "kilkoma" latarkami. Popieram zdanie Pykacza, Panasy to bardzo fajne "bateryjki", choć chol... drogie. ;|
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pykacz »

MFor pisze:
Ja tam się nie znam, ale troszkę bawię się (eksperymentuję) z kilkoma aku. (także Panasonicami), ładowarką iMax i "kilkoma" latarkami. Popieram zdanie Pykacza, Panasy to bardzo fajne "bateryjki", choć chol... drogie. ;|
Dlatego do moich celów przerzuciłem się na LG ale pryzmatyczne . Deklarowana pojemność to 3400mAh a typowa 3280 i zawsze przekracza tyle a często nówki sztuki mają ponad 3400mAh i to przy prądzie testowania 1C czyli 3,4A aż do odcięcia . Tych ogniw już zużyłem ze 2500szt i nie zamierzam zmieniać .
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Pykacz pisze:
MASZOT pisze:
Dajmy już z tym spokój, bo zrobimy mętlik w głowie kolegom. Obaj doskonale wiemy o co w tym wszystkim chodzi, a koledzy chcą tanie i w miarę solidne rozwiązanie do swoich świecidełek.
Dobrze ale tylko jeśli stwierdzisz że takie aku 18650 o pojemności 3600mAh istnieją ...
Dobrze. :-D
Wszem i wobec ogłaszam, że Pykacz ma rację i takie ogniwa istnieją!!!
MFor pisze:...Wasze doświadczenia z akumulatorkami 18650...
Moje doświadczenia pewnie nie są takie duże jak kolegi Pykacza ale też coś tam dłubie w latarkach i ich sterownikach, a efektywność źródeł zasilania do nich jest bardzo istotna.

P.S. Dla niewtajemniczonych, ogniwa Li-Ion 18650 po rozładowaniu poniżej 1,8-1,9V (stan głębokiego rozładowania) praktycznie po kilku takich cyklach są do wyrzucenia i jeśli ktoś chce kupować ogniwała o super pojemności całkowitej 3600mAh, jakie przedstawił kolega Pykacz, musi być świadom, że nie maja one zabezpieczeń przed nadmiernym rozładowaniem i w latarkach szybko je wykończy. To samo ogniwo, tylko, że z zabezpieczeniem będzie miało do dyspozycji dla użytkownika efektywną pojemność w granicach 2500mAh. Tak więc do latarek bierzemy akusy z dopiskiem "protected".
Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że przebrnęliśmy prze te "pajęczyny".

P.S.2 Pamiętacie też, że nasze wintowki mogą w kalibrze 4,5mm osiągać prędkość V0 w granicach 350m/s, a że na przecieraku filcowym, a nie śrucie, to już nieistotne. :) :) :) - wybaczcie proszę ale musiałem. Mam dziś świetny humor i wierzcie mi, że nie ma w moich wypowiedziach ani grama sarkazmu. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2014, 12:26 przez MASZOT, łącznie zmieniany 3 razy.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
MFor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3163
Rejestracja: 16 października 2004, 19:55
Tematy: 129
Lokalizacja: Grajewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MFor »

Pykacz pisze:... przerzuciłem się na LG ale pryzmatyczne . Deklarowana pojemność to 3400mAh a typowa 3280 i zawsze przekracza tyle a często nówki sztuki mają ponad 3400mAh i to przy prądzie testowania 1C czyli 3,4A aż do odcięcia . ...
Zapodaj jakiś link, gdzie można takowe kupić. Chętnie się nimi pobawię. ;)
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Pykacz pisze:Dlatego do moich celów przerzuciłem się na LG ale pryzmatyczne...
Oj nie pisz tutaj o ogniwach pryzmatycznych bo koledzy ich do latarek nie wsadzą. No chyba, że korpusy latarek sklepią młotkiem na cienkie naleśniki. :) :) :)

Panowie!
Jeszcze raz. Do latarek tylko ogniwa 18650 z zabezpieczeniem.


P.S. Dobrze, że ta dyskusja się zawiązała bo zauważyłem, że podałem Tomkowi akumulatory bez zabezpieczeń.
Tomek. Zamawiaj te: http://dx.com/p/trustfire-protected-186 ... -blue-5790
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pykacz »

Tak się zgadza do latarek 18650 . :-D Z zabezpieczeniem (jeśli sterownik latarki nie jest wyposażony ) . Jeśli jednak latarka ma sterownik z zabezpieczeniem to 18650 bez zabezpieczenia (to ma pewne plusy) .
MFor pisze:
Pykacz pisze:... przerzuciłem się na LG ale pryzmatyczne . Deklarowana pojemność to 3400mAh a typowa 3280 i zawsze przekracza tyle a często nówki sztuki mają ponad 3400mAh i to przy prądzie testowania 1C czyli 3,4A aż do odcięcia . ...
Zapodaj jakiś link, gdzie można takowe kupić. Chętnie się nimi pobawię. ;)
Jak to gdzie ? U mnie . ;laughing:
Awatar użytkownika
goodfella
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 25 czerwca 2011, 20:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin / Przecław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goodfella »

Dżizas, na chwilę przełączyłem kanał a tu już 12-ta runda. :shock:
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pykacz »

Ja tam nie mam takiego wrażenia . Wszystko zostało wyjaśnione z plusem dla późniejszych szukających . Każdy jakąś tam wiedzę posiada i warto od czasu do czasu się nią podzielić . Co z MASZOTem uczyniliśmy .
Awatar użytkownika
lisek1-72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 652
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 11:10
Tematy: 3
Lokalizacja: Nowogard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lisek1-72 »

AIR ARMS HFT 500 + Falcon Endura

Obrazek
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2543
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 52
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Pykacz pisze:Każdy jakąś tam wiedzę posiada i warto od czasu do czasu się nią podzielić. Co z MASZOTem uczyniliśmy.
W rzeczy samej.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
diaderny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1645
Rejestracja: 04 maja 2008, 09:39
Tematy: 18
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: diaderny »

Obrazek.
HW100
Awatar użytkownika
NEO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2772
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 16:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: NEO »

Decydujcie się do jutra do północy na 100% co kto chce. Wtorek lub środa zamawiam.
Mam też zamówienia na PW.

P.S.
Lisek, bierzesz ogniwa bez zabezpieczenia, chłopaki do tej samej latarki biorą z zabezpieczeniem. Tak tylko fakty stwierdzam bo mi to wszystko jedno 8-)
"A ja tam nie zrezygnuję, za 45 zł czy ile tam składka wynosi to kupię jeden bilet na jakiś kabaret, a tu mam prenumeratę roczną." - NEO
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”