Serwis wiatrowki GAMO - Szczecin - Gdzie?

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

leoo
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 24 lutego 2014, 13:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Serwis wiatrowki GAMO - Szczecin - Gdzie?

Post autor: leoo »

Witam, Jako ze moj pierwszy post chcialbym sie ze wszystkimi czytajacymi przywitac !
Mam zamiar zakupic wiatrowke GAMO Whisper IGT 4,5mm Czytam jednak forum to i inne i jedno wiem , ze po zakupie trzeba przygotowac najpierw sprzet do strzelania. Czy w Szczecinie mamy kogos kto robi takie rzeczy jak przesmarowanie, poprawki , tuning? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Po zakupie możesz sobie spokojnie wystrzelić paczkę śrutu.
W tym czasie napiszesz sobie do kolegów z forum którzy oferują tuning i zdecydujesz do kogo wysłać w kraj.
O tuningowaniu w Szczecinie nie słyszałem.

Witaj i pozdrawiam :-)
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
Arctic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 950
Rejestracja: 16 lipca 2004, 00:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Arctic »

Kiedyś po znajomości robił Janek Kolekcjoner, czy nadal się w to bawi - nie wiem.
... ... a jak będziecie grzeczni, to nauczę was robić napalm.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Jeszcze tak a'propos Twoich preferencji wiatrówkowych, to sugeruję zapytać na ogólnym o opinie użytkowników tego modelu. Załóż nowy temat, albo postaw swoje pytanie np. w tym temacie: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=101990

Gdyby okazało się, że w całym forum nie ma opinii użytkowników to modelu, to masz sygnał, ze może warto jednak poszukać wiatrówki "mądrzejszej" a nie designerskiej. Z taaaakiej lufy może jednak trudno mieć dobre i powtarzalne wyniki - mam oczywiście na myśli terenowe strzelectwo sportowe, bo do strzelania przy grillu wiadomo...
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
leoo
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 24 lutego 2014, 13:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: leoo »

Witam, dziekuje za info.
Wlasnie w tym problem ze opini praktycznie zadnych nie ma o tej wiatrowce. Na innym forum znalazlem jedna ale tez bez konkretow. Stwierdzilem ze chyba rzeczywiscie lepiej bedzie kupic cos innego. Teraz to juz bardziej mysle o HW , Slavi lub ewentualnie Hatsan Ranger 95 ktory to ma niby dobre opinie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Ooo... HW to jest bardzo dobry pomysł.
TomB strzela z takiego taktycznego HW i sobie bardzo chwali, za tym też idą dobre wyniki!

Pisz do niego na PW, chociaż wiem, że mocno pracuje i umiarkowanie zagląda na forum.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
RadLoc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 04 maja 2011, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: paprykarz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: RadLoc »

Najpierw zdecyduj z czego chcesz strzelać - sprężyna czy PCP. Jeśli chcesz spróbować hobby, to kup coś taniego. Nie będzie szkoda, gdy odłożysz na półkę lub sprzedasz. Najtańsza sprężyna znośna - Hatsan 90. Lepsza - Slavia 634. Najwyższa półka to AirArms TX lub PS i klony HW - 97, 77 lub inne. Ze wszystkiego strzelałem, a posiadam(łem) trzy pierwsze z nich. Z PCP trzeba pisać do PCPowców. Na początek to pewnie AirArms S400.
Obrazek
Ekipa IUVO.IT (sponsora MMP 2015)
AA PS + DOT FFP; AA TX200 Mk3 + Vortex Cr II; Hatsan 90 + Kandar;
Awatar użytkownika
MICHAŁ_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 519
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MICHAŁ_M »

tak sobie przeczytałem i......
jak chcesz strzelać "przy grilu" to cokolwiek kupisz to będzie się działo :) a z ilością wypitego wszystko to jeszcze uzasadnisz.... :)

Natomiast jak chcesz się pobawić w strzelectwo terenowe to pytanie ile możesz zamrozić kasy na sprzęt...
Piszę zamrozić , bo dobrze kupiony dobry sprzęt jest w razie czego odsprzedawalny "po kosztach"....
Najlepiej spotkaj się z nami , pogadamy obejrzysz nasze zabawki i ... będziesz miał do myślenia.... :)
Obrazek
STEYR 110 HP + Falcon Endura 1-10 x 24i
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

Mnie się taktyczne wiatrówki bardzo podobają. Raz to z racji gustu, a dwa, że ich osady są nieco lżejsze od drewnianych. Pierwszego PCPa miałem właśnie plastikowego Hatsana, a skończyłem zajęcie z długimi wiatrówkami na Steyrze LG110, co prawda drewnianym ale też czarnym.
Na ile tak mniej więcej mam rozeznanie, to dobre "taktyki" robią HW i Hatsan, ze zdecydowanym wskazaniem na tego pierwszego.
No i oczywiście, jeżeli zainteresowanie sie rozwinie w kierunku upgrade sprzętu, to HW szybciej i lepiej się sprzeda, chociaż niekoniecznie... bo te karabinki są po prostu takie dobre, że można przy nich zostać na dłuższy czas.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
leoo
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 24 lutego 2014, 13:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: leoo »

Witam, odpuscilem tego gamo. Zakupilem hatsana 95. Strzelanie typowo zabawowe z synem. Jak kiedys bedzie chcial i bedzie juz mogl sam strzelac to mozna pomyslec o czyms lepszym. Juz mialem tego HW zakupic ale stwiedzilem ze raczej nie ma sensu kupowac go do grilla :) Wiem ze tego bede mogl za jakis czas wyslac do sklepu o ktorym tutaj piszecie zeby go troszke poprawic i bedzie raczej OK.
Bynajmniej dziekuje za pomoc. Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Heh.. "troszkę" to pojęcie względne :)

Teraz trafisz z niego w denko od puszki na 25m. Dobrze zrobiony będzie strącał kapsle na 40m. 8-)
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
muflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 564
Rejestracja: 29 maja 2009, 12:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: muflon »

Nie lepiej poprawić go samemu? Hatsan jest wdzięcznym materiałem i niewymagającym jakiś specjalistycznych narzędzi. Masz fabrycznego Hatsana?
leoo
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 24 lutego 2014, 13:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: leoo »

Witam, @Krzyfar - mowisz powaznie ze roznica bedzie az taka duza?
@Muflon - tak fabrycznego.
W sobote pojade z synem postrzelac.
Pzdr dla Wszystkich
Awatar użytkownika
KRZYFAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 686
Rejestracja: 19 lipca 2011, 09:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KRZYFAR »

Różnica po dobrze zrobionym tuningu jest kolosalna. Wiadomo, potrzeba jeszcze przyzwoitej optyki i obytego z wiatrówkami sprężynowymi strzelca :>

Tak czy inaczej nawet z pudełkowego Hatsna będzie wiele radości i kupa zabawy a o to w strzelaniu chodzi żeby czerpać z niego przyjemność :-D
Dźwiedź z maczetą
Obrazek
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Najwięcej na temat Hatsanów, wszelkich modyfikacji i "ucywilizowania" tego sprzętu dowiesz się tutaj: http://www.e-tawerna.pl
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”