Sprzęt, cele, tory i przepisy dla PPP/ AIPSC

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

termin to 17-18 maj 2014 w Rybniku oraz w Bańgowie odbędą sie drugie zawody, ale terminu nieznam, pewnie odezwię się tuttaj organizator rybnickich to powie coś więcej
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

tommi.rybnik pisze:...czy stosujecie lufy precyzyjne?
To są takie? :shock: To już wyższa szkoła jazdy. Na razie traktujemy to jako odskocznię od innego strzelania i to bardzo rekreacyjnie, a więc lufki są takie jakie dała fabryka.
emi pisze:Zamówiłem sobie Tokyo Marui - Hi-Capa 5.1 z drugim magazynkiem i mogę się z Wami postrzelać :-D
:) :) :)

P.S. Doczytałem w przepisach w kwestii ilości amunicji... Nie może być więcej niż 28 szt. w klasie D1, 18szt. w klasie D2, 8-10szt w klasie D3 i 15szt w klasie D4. Ale zamieszanie. :shock:
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

tak są lufy precyzyjne i to rózne,ale tez trzeba do tego używać lepiej wykonanych kulek
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 374
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: emi »

Tomek, to dobrze że nie wziąłem długiego magazynka na 50 kulek.
Przepisów nie czytałem i pewnie dlatego zaskakuje ilość klas.
Na zawodach chyba nie będę strzelał, ale dla treningu czemu nie. Najpierw zobaczę jak to strzela pod względem celności, szybkości.
Emi
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

często robię treningi przy pomocy tego asg-owego pistola, ma wage ok 1200g, spust na poziomie 1390g, wiec nic wiecej mi nie potrzeba, jedynie spręzyna zamka jest mniej twarda nić w mojej shadowce, ale nie martwię się tym zbytnio
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

emi pisze:Na zawodach chyba nie będę strzelał, ale dla treningu czemu nie. Najpierw zobaczę jak to strzela pod względem celności, szybkości.
Ja również. Jak napisałem, osobiście traktuję to na razie jedynie czysto rekreacyjnie i tak prawdę mówiąc prawdopodobnie nie bawiłbym się w to gdyby nie fakt, że mój syn zainteresował się tym i chce popróbować swoich sił w dynamicznym strzelaniu.
Co do przepisów, to ściągnąłem je dla syna i mimo woli jakoś coś tam się czasem przeczyta.
Co do celności, to byłem mile zaskoczony. Nie spodziewałem się, że te "zabawki" są takie "celne". Nie porównuję tu oczywiście do naszych wintowek, dla tego użyłem określenia "celne" w cudzysłowu. Nie mniej jednak wcześniej możesz poczytać co ustrzeliłem tą zabawką. Na strzelnicy strzelałem też w pomieszczeniu zamkniętym na odległość około 15m i za każdym razem mieściłem się w tarczy z przestrzelinami w okręgu średnicy max 5cm. Potem oczywiście chłopaki dorwali się jak do zabawki, a jeden z nich (goodfella) na odległość około 25 metrów powtarzalnie, raz za razem trafiał w słup grubości jakieś 15cm. Jak dla mnie to doskonały wynik. Niestety jak zaczęło powiewać wiaterkiem, to kulki latały na wszystkie strony.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

emi pisze:Dzięki Tomku,
Zamówiłem sobie Tokyo Marui - Hi-Capa 5.1 z drugim magazynkiem i mogę się z Wami postrzelać :-D
Witam w klubie - też taki zestaw zakupiłem :)
Chcemy też się w to pobawić w łódzkiej grupie - pistola już mam, teraz muszę zrobić trochę stojaków do tarcz i parę popperów. Druga sprawa to pogoda - jest za zimno - ale wiosna za pasem :052:
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 374
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: emi »

Młynek pisze:
emi pisze:Dzięki Tomku,
Zamówiłem sobie Tokyo Marui - Hi-Capa 5.1 z drugim magazynkiem i mogę się z Wami postrzelać :-D
Witam w klubie - też taki zestaw zakupiłem :)
Chcemy też się w to pobawić w łódzkiej grupie - pistola już mam, teraz muszę zrobić trochę stojaków do tarcz i parę popperów. Druga sprawa to pogoda - jest za zimno - ale wiosna za pasem :052:
Super :-D Napisz jakie wrażenia, jeśli już postrzelałeś. Nieduży garaż w miarę ciepły i można popykać. Mieszkanie odpada, bo kuleczki trudno pozbierać i wywrotka gotowa.
Emi
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Wrażenia - no co tu pisać.
Zapakowane ładnie i solidnie.
Wykonanie bez zastrzeżeń.
Przeładowanie i strzelanie - bardzo realne.
Celność niezła - po wyjęciu z pudełka (pierwsze strzelanie) z 7m mieszczę się w czarnym na tarczy pistoletowej.
Strzelać jeszcze z tego się nie nauczyłem - bo nie mam kiedy i gdzie, kulki za bardzo wracają odbite od kulochwytu typowego do wiatrówek.
Jest dość mocna - karton 5 warstwowy przestrzeliwuje na wylot i jeszcze robi niezłą wgniotę w następnym.
Tak jak pisał Pablo - chyba nie ma sensu kupować nic innego niż TM.
Zapas gazu i kulek mam - czekam na ocieplenie - bo nawet na hali którą mamy do strzelania jest poniżej zera.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
goodfella
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 25 czerwca 2011, 20:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin / Przecław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goodfella »

MASZOT pisze:Potem oczywiście chłopaki dorwali się jak do zabawki, a jeden z nich (goodfella) na odległość około 25 metrów powtarzalnie, raz za razem trafiał w słup grubości jakieś 15cm
To fakt, do dziś jestem w ciężkim szoku że można tak celnie strzelać tic-tac'ami :shock:
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Padło tu pytanie co lepiej stosować green gaz czy CO2. Na pewno CO2 jest mniej wrazliwe na niską temperaturę. Jak jest chłodno to mniej sie trzeba pieścic z z magazynkami po załadowaniu kapsuły. Za to strzały są bardziej niestabilne,predkośc dość szybko spada i sa spore wahania w predkości pomiedzy poszczególnymi strzałami. Green gaz jest pod tym względem bardziej stabilny. Niestety trzeba dbać o to aby zarówno butla z gazem z której ładujemy magi jak i naładowane magazynki były dość ciepłe. Czyli jak strzelamy gdzies w hali gdzie jest np. kaloryfer to staramy się trzymac szpej w jego poblizu. Jak nie ma to warto butelkę czyms ciepłym(koc,kawałek futerka...)okryć lub nosic blisko przy ciele. To samo magi po naładowani,jesli w hali jest chłodno to warto przed strzelaniem trzymac w kieszeni i dopiero przed strzelaniem włożyc do ładownicy. Wazne jest i niektórzy o tym zapominają,aby nie mieszać gazów o różnej temperaturze. Czyli jak strzelaliśmy sporo strzałow(powiedzmy koło 15-20 paru)i do tego szybko,to w magu gaz jest zmrozony. Trzeba go spuścic do końca naciskajac zawór i dopiero wtedy naładować cieplejszym gazem z butli.
Co do liczby strzałow to juz Maszot napisał,ze w klasie Open mozna ładować 28 kulek a w Standardzie 18(to dwie zdecydowanie najbardziej popularne klasy w AIPSC).
Swietnie,ze hi-capy z TM znów są dostepne w polskim sklepie. Polecam zdecydowanie wersję 5.1 . Jest do niej zdecydowanie najwięcej części zamiennych. Drugim fajnym pistoletem(mającym swój ostry odpowiednik) jest XDM. Do niego tez jest sporo części i strzela się z niego bardzo fajnie(uzywa go z powodzeniem Kolega z Warszawy).
Co do luf precyzyjnych,to mozna ich uzywać,acz nie są jakimś cudownym srodkiem. Na pewno ciaśniejsza lufa(ja mam włożoną lufę firmy PDI 6.1mm) to trochę wieksza prędkość wylotowa i replika jest mocniejsza. Ma to troche wpływu jak strzelamy do metalowych poperów. Skupienie też na pewno jest lepsze,choc tu ważniejszy jest powtarzalny chwyt. Minusem jest konieczność uzywania dobrych kulek. Ale czy replika ma taka preckę czy też nie to warto kupowac kulki dobrej firmy.
Kolegom ,którzy zakupili Hi-capy TM polecam zakupienie ładownic firmy Double Alfa w wersji platikowej.Cena nie jest duzo wyzsza od jakichs chińskich podróbek,ale jakość i mnogość ustawień jest na wysokim poziomie.
Naprawdę zachęcam do startów w zawodach. Najpierw w tych z najnizszym lewelem,gdzie traktowanie poczatkujacych jest bardziej wyrozumiałe,a potem po zrobieniu uprawnień do startów w powazniejszych zawodach. Imprez w tym roku nie zabraknie. Ta forma strzeleckiej zabawy rozwija się w Polsce coraz bardziej dynamicznie.
Kolego Emi zapraszam na co miesieczne zawody,które będą sie odbywać na strzelnicy ZKS-u(pierwsze juz na początku lutego). Na początku mozna wpaść jako widz a potem samemu spróbować swoich sił. Oczywiscie jakby ktoś z Kolegów był przypadkiem w tym czasie w Warszawie to również zapraszam.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 374
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: emi »

To forum lubię w takich właśnie przypadkach, kiedy jest merytoryczne. Parę postów i już wiem o wiele więcej niż na początku drogi. Dziękuję koledzy :-D
Pablo dziękuję również za zaproszenie na strzelnicę, warto spróbować.
Emi
Awatar użytkownika
MICHAŁ_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 519
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MICHAŁ_M »

Już dawno chciałem to zrobić, a teraz sobie poczytałem i chciałbym zakupić... Hi-Cappa 5.1. :)
z tego co wyczytałem green gaz jest OK, tylko mam prośbę i pytanie zarazem do bardziej wtajemniczonych....:
- który ?????
to samo z kulkami ...
- które ?
dodatkowy magazynek ?
ładowarkę ?
( za dużo tego :mad: )
prośba o kilka fachowych porad, ponieważ chciałbym załatwić wszystko jednym zamówieniem.. no chyba, że rozsądniej będzie wykonać zakupy w kilku źródłach..
Proszę o wskazówki za które z góry WIELKIE DZIEKI
Obrazek
STEYR 110 HP + Falcon Endura 1-10 x 24i
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Tutaj ja kupowałem. Sklep sprawdzony. Przyjemna obsługa.
http://www.taiwangun.com/pistolety-gazowe-2
Co do HI-CAPA 5.1, to masz tutaj dwie wersje:
http://www.taiwangun.com/kp-05-kjw (polecany przez Pablo)
http://www.taiwangun.com/kp-08-kjw
no i to co ja kupiłem:
http://www.taiwangun.com/kp-06-kjw
Generalnie w tym sklepie uzbroisz się kompletnie bo mają kompletne wyposażenie AAIPSC:
http://www.taiwangun.com/actionair-ipsc-2
Dostaniesz tam też dodatkowe magazynki.

P.S. Jakbyś zdecydował się tam kupować, to daj znać. Zrobilibyśmy wspólne zamówienie, a przy kwocie zamówienia powyżej 300zł dostawa jest gratis.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Michal_M jak juz jest dostepna w Polsce to ja zdecydowanie polecam kupić Hi-cape od Tokyo Marui tutaj:
http://www.specshop.pl/product_info.php ... i-Capa_5.1
Gren Gas polecam ten-sprawdzony,wydajny. Ma w sobie silikon wystarczajacy do smarowania magów wewnatrz,ale nie za duzo i przez to nie psika strzelcowi olejem w twarz.:
http://www.specshop.pl/product_info.php ... as_Ultrair
Potrzebne jeszcze ze 2 magi(3 powinien byc z repliką)-3 magi to minimum:
http://www.specshop.pl/product_info.php ... i-Capa_5.1
Kaburę-wieszak tą:
http://www.taiwangun.com/kabura-ipsc-a-c-m

lub tą(trochę pewniejsza dla uzytkujacego,ale ja polecam tę pierwszą):
http://www.taiwangun.com/kabura-ipsc-typ-speed-a-c-m
Do tego pas(trzeba dobrać rozmiar-mierzymy sie w pasie i dodajemy z 15cm)-:
http://www.taiwangun.com/pas-ipsc-rozmiar-l-black-acm

i na koniec 3 ładownice(niestety te od DoubleAlfa są teraz niedostępne);
http://www.taiwangun.com/ladownica-na-m ... bieska-acm

To tworzy super fajny komplet z którym mozna sie pokazać na każdych zawodach,a jakby się zabawa znudziła to nie bedzie problemu ze sprzedażą.
Potem juz tylko mozna sie bawic w tunning repliki. Do Hi-capy TM jest mnóstwo części(oczywiście w Hongkongu-ale na dostawę wybierając najtańsze koszty czeka sie od 10-14 dni).
Jakby ktos był zainteresowany tym,co powinien w pierwszej kolejności usprawnic ,to proszę zadawajcie smiało pytania. Super,że tak Wikingowie sie zbroja. Jest szansa na naprawdę mocny osrodek AAIPSC.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”