Sprzęt, cele, tory i przepisy dla PPP/ AIPSC

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

To jak możesz to napisz co można usprawnić, a czego nie zmieniać - ja ściągałem z Hongkongu i koszt wysyłki był duży 50$ - dodatkowo skasowali mnie na cło i Vat :027:
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Dlatego napisałem,ze jak w Polsce jest dostepna hi-capa od Tokyo Marui to opłaca sie kupic. Bo przy zakupie całego pistoletu w sklepie w Hongkongu,koszta wysyłki sa wysokie i na 99% u nas nalicza cło i podatek.Przy zakupie części i wyborze lotniczego sposobu dostarczania przesyłki(nie wybieramy ekspresowej-bo jest znacznie drozsza i raczej na pewno bedzie doliczone cło i podatek),koszta nie przekraczaja 20$ i dostawa jest naprawdę szybka.Trzeba tylko pamietać,by w jednej paczce nie było za duzo elementów(ważna jest waga).Czyli jak sie potrzebuje 4 magów,to lepiej zamówić 2 paczki po 2 magi, bo koszta dostawy wyjda porównywalne,a prawdopodobieństwo naliczenia u nas na cle jest znacznie nizsze.
Co do wymiany części,to zaczął bym od tego:
http://www.a-airsoft.com/index.php?rout ... uct_id=152
lub najlepiej na ten housing od airsoft surgeon(najlepszy jaki jest na rynku)
http://shop.ehobbyasia.com/airsoft-surg ... uj40rTdiUk
i wymiany głowicy na np. tę:
http://www.a-airsoft.com/index.php?rout ... duct_id=95
Tych głowic warto kupić 2 i zawsze miec jedną na zapas,bo to najczęściej psujaca się część
te komory od blow backu(blowback housing) które proponuję,są znacznie lżejsze od oryginalnej,przez co blowback bedzie słabszy i zamek nie bedzie tak szarpał.
Głowice od AIP maja wszystkie elementy w komplecie i pasuja do prawie wszystkich komór.
Od razu pisze,ze polecam okreslone,sprawdzone już firmy i ich produkty,których przydatność potwierdziłem metodą prób(niestety nie raz kosztownych) i błędów w zakupach. Te które polecam są dobre i będą dobrze działały.
Warto też kupić tłumik pod sprężynę ,który po pierwsze skróci drogę zamka i bedzie można szybciej strzelać,a po drugie wyłapuje drgania podczas ruchu zamka,co poprawia celność. Na przykład ten:
http://www.a-airsoft.com/index.php?rout ... uct_id=342
Niestety wymusza to zakupienie tego:
http://www.a-airsoft.com/index.php?rout ... uct_id=467
Rożni sie on tym od oryginalnego,że rozkręca się na 2 części,co jest potrzebne do wyjecia znacznie bardziej ściśniętej sprężyny powrotnej po założeniu shock buffera. Warto go jednak kupic,bo znacznie ułatwia rozłozenie repliki np. do czyszczenia.
Ostatnim elementem,który warto kupić to jednak lufa precyzyjna. Najlepiej taką:
http://shop.ehobbyasia.com/pdi-01-preci ... uj9NrTdiUk
Jest to najlepsza precka i naprawdę po jej założeniu odczujemy różnicę w celności i mocy repliki.
Koniecznym zakupem jest też nabycietych zapasowych elementów do magazynków:
http://www.a-airsoft.com/index.php?rout ... uct_id=377
One dość często pękają przy zrzucie maga podczas przebiegu i warto mieć 2-3 w zapasie.
Koniecznie tez trzeba kupic taki olejek:
http://www.specshop.pl/product_info.php ... ASG_-_60ml
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Dzięki za wyczerpujące zestawienie.
Czyli sporo kasy trzeba jeszcze wydać.
Chyba na ten moment zacznę najpierw strzelać, a później myśleć o modernizacji.
Jakby ktoś coś kupował, niech da znać - może uda się to załatwić jedną wysyłką.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
MICHAŁ_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 519
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MICHAŁ_M »

Wielkie dzięki raz jeszcze Pablo za przekazaną nam wiedzę praktyczną.
Właśnie rozmawiałem z Tomkiem ( MASZOTEM) i tak od słowa do słowa wyszło ,że chciałbym jeszcze poprosić Ciebie o porównanie
http://www.specshop.pl/product_info.php ... i-Capa_5.1
z
http://www.taiwangun.com/kp-06-kjw

Niby to to samo a różnica w cenie 250 zł jest... i KJW ma kilka gadżetów w cenie (światłowody. alu stopke )
Pytanie zasadnicze, czy na naszym poziomie (początkujący) faktycznie będzie to dla nas odczuwalna różnica w użytkowaniu, celności itd.
Czy lufa precyzyjna
http://shop.ehobbyasia.com/pdi-01-preci ... ukH7Pv59xp
i inne wskazane przez Ciebie akcesoria (np. kabura ) będą pasować do KJW ?

A i na koniec jeszcze pytanie o kulki, bo nie napisałeś nic które są Twoim zdaniem jako eksperta w tej dziedzinie najlepsze..
Obrazek
STEYR 110 HP + Falcon Endura 1-10 x 24i
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Co do kulek, to po przewertowaniu kilku for ASG - wychodzi że najbardziej popularne to kulki firmy Gunfire są o różnej masie Link do alledrogo
Kupiłem paczkę 1kg o masie 0,20g - mało strzelałem, ale latają powtarzalnie i nic się nie zacina w pistolu.
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
tommi.rybnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 775
Rejestracja: 30 kwietnia 2013, 09:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: tommi.rybnik »

musisz znaleść co Twój pistol lubi, u mnie akurat waga 0,25 jest odpowiednia, a jaka firma to juz takiego znaczenia nie ma.
i mniejszy kaliber tym przyjemniejsze strzelanie
www.mks-lok.rybnik.pl/
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Naprawdę warto dopłacic te różnicę w cenie jesli chodzi o repliki TM. To klasa sama w sobie. Niestety 90% części nie pasuje do hi-capy od KJW czy WE.Czy jest się początkujacym czy nie,to jednak trzeba mysleć przyszłościowo. Jeżeli bedziemy sporo strzelac,w replice cos sie zepsuje czy wyrobi. A wtedy trzeba szukac części zamiennych. I tak srednio w sklepie jest 50 części do Hi-cap innych firm niz Tokyo Marui i 1000 właśnie do niej przeznaczonych. A jakośc wykonania i kultura pracy pistoletów od TM to klasa sama w sobie. Jak jeszcze jest mozliwośc kupienia hi-capy TM w Polsce i do tego jeszcze są dostępne magazynki,to naprawdę warto kupic. Jeszcze raz napiszę,jak nam nie podejdzie airsoftowe strzelanie lub po prostu bedziemy potrzebowac kasy,ZAWSZE sie znajdzie kupiec na pistolet od TM. Bo to taki grall dla airsoftowych strzelców i był u nas długo nieosiagalny. Zresztą nie tylko u nas. Nawet w sklepach w Hongkongu nie był dostępny. Były tylko takie gorsze wersje,znacznie bardziej delikatne od tego podstawowego modelu.
Co do kulek jest kilka dobrych firm.Ja akurat strzelam kulkami 0.30 firmy Bioval. Niestety sa cholernie drogie,ale perfekcyjnie wykonane.Bardzo dobre są też kulki firmy G&G przeznaczone do luf precyzyjnych. Niezłe są też Devil Blaster. Według mnie nie warto kupowac lzejszych niz 0.25. W zasadzie się takich nie uzywa. 0.25, 0.28 i 0.30 to najpopularniejsze wagi.
Gunfire z tego co wiem to nie ma swoich kulek,tylko to firma która sprzedaje wyroby innych firm.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Młynek pisze:Dzięki za wyczerpujące zestawienie.
Czyli sporo kasy trzeba jeszcze wydać.
Chyba na ten moment zacznę najpierw strzelać, a później myśleć o modernizacji.
Jakby ktoś coś kupował, niech da znać - może uda się to załatwić jedną wysyłką.
Co do tych wspolnych zakupów,to naprawdę nie polecam. Niby dzielimy koszta wysyłki na paru ludzi,ale wiadomo że ściągamy też wtedy wiecej części. A to powoduje,ze koszt wysyłki sklep naliczy też większy. Do tego wraz z większą objętością paczki i większą podaną cena zakupu,rosnie szansa że nasi kochani celnicy zainteresuja się nasza paczką i dowalą cło,podatek oraz policza nam koszt składowania paczki na magazynie. A z tego co pamietam ocleniu nie podlegaja paczki o wartości do 30$.
Lepiej samemu założyc konto paypal i płacic przez nie za towary. W razie problemów,gwarantuje to zwrot kasy. Ja miałem tylko jeden taki przypadek(kupowałem w niesprawdzonym sklepie) i nie przesyłali mi paczki o wartości koło 150$. kiedy zwróciłem sie o pomoc do PayPal-a,paczka szybko się u mnie pojawiła z przeprosinami i giftem.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
MICHAŁ_M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 519
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MICHAŁ_M »

czester78 pisze:Oj straszną mam ochotę na 5.1 tylko kase będe miał za 2 tygodnie, zobaczymy czy się w sklepie utrzyma
Czester, mam dla Ciebie dobrą wiadomość:
dziś jak zamawiałem to rozmawiałem ze sprzedawcą. Specjalnie zadzwoniłem i zapytałem o dostępność.
jeszcze są :)
Obrazek
STEYR 110 HP + Falcon Endura 1-10 x 24i
czester78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1516
Rejestracja: 05 grudnia 2005, 15:36
Tematy: 39
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czester78 »

jeszcze kilka dni i i go kupie... mam nadzieję.
Toż to patrze na naszą ekipę to prawie każdy ma już pistola, oj będzie się działo na wiosnę a pomysłów na tory mam już kilka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Kurcze,niestety Hi-capy w Specshopie się skończyły. Mam nadzieje,że kto miał kupić to kupił.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Koledzy jakby ktos ,kto posiada Hi-capa Tokyo Marui chciałby przerobic swoja replike na wypasioną wersję do strzelania w klasie OPEN, to będę sprzedawał części(zamki,ramy,spręzyny powrotne komory i dysze blow-back,lufe precyzyjną,stalowe lufy zewnetrzne z kompensatorem,montaz 90 stopnii do kolimatora C-more i jeszcze sporo innych drobnych części)Te części jak to nazywam grubsze(czyli zamki i rama)pozwola złozyc replikę w dwóch stylizacjach kolorystycznych. Albo czarno-srebrnym(połysk),albo srebrnym (mat). Części te są oczywiście z aluminium a nie z plastiku.Długośc lufy 7 cali. Drobne części pozwalaja na stunningowanie repliki pod kątem strzelania action air IPSC(zmniejszenie odrzutu,skrócenie drogi zamka,przyspieszenie strzału,zwiekszenie celności i mocy).
Jezeli ktoś nie ma hi-capy,można z posiadanych przeze mnie części złozyc praktycznie pistolet od podstaw. Trzeba tylko dokupic dosłownie kilka części(przede wszystkim grip-bo tego nie mam zapasowego).
Od razu uprzedzę pytanie,absolutnie nie odchodzę od AAIPSC. To jest w tej chwili dla mnie głowna strzelecka zabawa. Po prostu zrobiłem przegląd posiadanych części i zweryfikowałem część moich planów dotyczących budowy nastepnego pistoletu. mam w tej chwili 2 repliki(jedna do klasy Open druga do Standardu)i to mi całkowicie wystarcza. Dlatego postanowiłe sprzedac część posiadanego szpeju.
Jakby ktoś był zainteresowany lub miał pytania to proszę pisać na PW.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2546
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Jakbyś mógł wrzucić fotkę komory powrotnej i dyszy blow-back jakie masz. Może będę zainteresowany ale muszę wizualnie ocenić, czy to będzie u mnie pasowało.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Dysza jest taka(nowa oczywiście):
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... w_choice=c

Do tego mam zawór odcinający(wzmocniony-mozna zastosowac przy uzyciu magów na CO2):
wraz ze sprężynka(też wzmocnioną):
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... 16&cat=831

A komora jest taka(dużo lżejsza od oryginalnej Tokyo Marui):
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... w_choice=c

Ale proponuje,zeby nie robic Wam tu kącika handlowego i pytania o części kierować na PW.Chyba,ze nikomu to nie przeszkadza i nie zaśmieca tematu.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Wkrótce(w kwietniu) znów odbedzie się kurs kompetencyjny dla strzelców IPSC Action Air. W wyniku którego oprócz wiedzy i umiejetności, nabywa sie uprawnien do startu w zawodach wyzszej rangi niż level 1 (np. mistrzostwa Polski w lipcu).
Wiem,ze do Wawki od Was daleko,ale moze ktos jednak bedzie miał ochotę pogłębić wiedzę i zyskać uprawnienia. Datę szczegółową i inne szczególy podam jak będzie już wszystko potwierdzone.
I taki mały newsik co do MP ale już FT i HFT. Nie bedzie to Wesoła,tylko zupełnie nowa miejscówka ze świetnym zapleczem i w miłych okolicznościach przyrody. Warto zaplanować przyjazd nie tylko z kumplami ,ale zabrac tez rodzinkę. Wkrótce oficjalne info na forum. A tak na razie to tylko po znajomości do Waszej informacji.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”