Sprzęt, cele, tory i przepisy dla PPP/ AIPSC

podforum Szczecin i okolice

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Mam nadzieję,ze nie gniewacie się o kolejne moje wpisy dotyczace strzelania dynamicznego w wersji airsoftowej.
Tym razem chciałbym Was zaprosic do Warszawy na najwieksze krajowe zawody w tej dyscyplinie czyli na Polish OPEN. Odbedą sie one w dniach: 5-6 lipiec(sobota-niedziela).
Czyli dwa dni solidnego strzelania.Bardzo prawdopodobny przyjazd znakomitych zawodników z Hongkongu.
Zawody są poziomu Level 3,czyli do startu w nich wymagane jest zaliczenie egzaminu kompetencyjnego. Pamietam,ze ktos wspominał że macie tam u siebie jakiegos zaprzyjaźnionego strzelca IPSC. Moze on zna kogos na waszym terenie,kto mogłby przeprowadzic taki kurs i przeprowadzić egzamin.
Moze to byc naprawdę fajna impreza,a w tym czasie nie ma chyba zadnych waznych zawodów wiatrówkowych.
Jak byście mieli jakieś pytania,to oczywiście walcie śmiało.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
lisek1-72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 11:10
Tematy: 4
Lokalizacja: Nowogard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lisek1-72 »

AIR ARMS HFT 500 + Falcon Endura

Obrazek
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Pozwolę sobie zamieścic zaproszenie na Polish Open jeszcze tutaj.
Koledzy bardzo zachecam do wzięcia udziału w airsoftowych mistrzostwach Polski.Właśnie się dowiedziałem,ze bedzie mozna w nich wziąć udział bez wyrobionej licencji.Po prostu bedzie stworzona oddzielna klasa dla osób,które dopiero zaczynaja tę zabawę.
Przypominam strzelamy dwa dni,w sumie bedzie 16 torów. Naprawdę bedzie mozna się nastrzelac i podpatrzeć najlepszych. Tu link do zapisów:


Jakbyscie mieli jakies pytania to piszcie.
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

Odgrzewam temat !
Panowie - po co kupować TM za 700 zł jako tkzw bazę i zmieniać później "wszystko" ??
Nie lepiej od razu kupić "wszystko" ?
Zaoszczędzimy na replice - czyż nie tak ??
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze łatwiej wymieniąć części małymi kroczkami-płacąc nieduże kwoty, niż od razu wywalić ponad 1000$. Bo tyle trzeba wydać na średnio stunningowaną replike.
Kupując hi-capę TM od razu dostajesz fajny pistolet. Dobrze wykonany i w miarę celny. Jednak bawiąc się w airsoftowe IPSC trzeba usunąć pierwszy problem jakim jest szybkie zuzycie elementów. Każda stockowa replika prędzej czy później zacznie się psuć i dlatego trzeba się od razu zaopatrzyć w części zapasowe i wymienić kilka najsłabszych ogniw.
Jęsli do tego dodamy na początku mały tunning w postaci wymiany lufy na precyzyjną,ograniczenie drogi zamka i osłabienie blowbacku oraz wymianę głowicy i dyszy na lżejsze to otrzymujemy naprawdę świetny sprzęt do konkurencji IPSC AA.
Nie piszę to jako teoretyk,tylko osoba która kilku Kolegom przeprowadziła takie dopieszczenie klamki .Cieszą się teraz niezawodnymi sprzętami,które co najważniejsze nie zawodzą technicznie na zawodach. A w koło co chwila komuś coś nawala i psuje radość ze strzelania.
Kiedyś można było brać pod uwagę,kupno całej repliki ze sklepu w Hongkongu. Ale teraz kiedy poppierwsze jest sklep w Polsce,są ludzie którzy mogą pomóc w złożeniu lub zrobic to dla zainteresowanego,to kupno za granicą gotowej repliki nie jest opłacalne(trzeba jeszcze pamietąc o wysokiej sumie opłat za cło i wat).
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

pablo, co sądzisz o Hi capa 6.0 - KJW ??
Wg mnie ma ona już:
- wzmocnioną dyszę
- lufę precyzyjną
- wzmocnioną sprężynę powrotną + rozkręcana prowadnica
- wydłużony zrzutnik zamka
- lekki spust
- lekki kurek
- magwell

Zrobiłem:
- zapasowa dysza i tłok z MPCustom
- skróciłem skok zamka
- wymieniłem sprężynę powrotną dyszy z MPC
- dorobiłem większy zwalniacz magazynka - samoróbka
- dopasowałem, czyli ulepszyłem przez obróbkę dyszy i komory pracę BB
- w magazynkach wymieniłem szczęki na niełamliwe z MPC
- no i jest dual tone - papier ścierny plus pasta na zamek poszła
- przyjdzie jeszcze dźwignia naciągu zamka oraz może szyna i kolimator

co jeszcze ew ???

pozd rcieniu
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Wyglada całkiem nieźle sądząc po opisie. Nie wiem tylko jak rozumieć Twoje słowa "według mnie ma ona już"?
Jeżeli kupiłeś ją stockową to na pewno nie ma w sobie precki ani zadnej wzmocnionej dyszy anie tym bardziej rozkręcanej prowadnicy sprężyny powrotnej.
Jeśli jednak kupiłes od kogoś to możliwe,że są tam takie przeróbki.
Ogólnie stockowa Hi-capa KJW nie jest za bardzo wytrzymała. Chodzi mi o bebechy i oczywiście używanie do IPSC AA. Dodatkowo poprzez swoja długość od razu spycha sprzęt do klasy Open. Wersja 5.1 jest bardziej uniwersalna. Może byc po zamontowaniu koli uzywana do klasy Open,a bez celownika normalnie w klasie standard.

Nie wiem czy Koledzy nie mają nic przeciwko,że im zaśmiecamy temat. Może jakbys miał jakies pytania to pisz na PW.

Przy okazji zapraszam na ostatnie w tym roku duże zawody IPSC AA,które odbędą się 18 października w Warszawie, na strzelnicy ZKS Hutnik. Będą to zawody w ramach ligi Action Air. Do pokonania 6 torów,zawody jednodniowe. Koszt 40 PLN ( z posiłkiem).
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
Maciek85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 09 stycznia 2011, 19:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Maciek85 »

Panowie, pod żadnym pozorem nie przechodźcie na priv- tematów dot. aipsc ( a szczególnie sprzętu) jest w polskim internecie jak na lekarstwo. Każda dyskusja się liczy, może kiedyś ktś to gdzieś poskłąda w całość/podepnie.
Maciek
-----------------------------------

LG400
VORTEX
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: slepe_oko »

Miał ktoś w dłoni Tokyo Marui - 226 E2 ?Warta uwagi w temacie ?Magazynki są zamienne ze starszą wersją?
Awatar użytkownika
pablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1528
Rejestracja: 26 listopada 2002, 13:06
Tematy: 69
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pablo »

Koledzy Wikingowie i coś umarł u Was temat strzelania IPSC AA. Nie udało się przeprowadzić żadnych zawodów?
Troche osób się uzbroiło,zapał był i była szansa na mocny osrodek w tej dyscyplinie. Wiem,że u Was królują wiatróweczki,ale po takim fajnym początku(było przecież kilka imprez) wydawało się ,że temat ruszy galopem. Mam nadzieję,że jest jeszcze szansa na reaktywację tej formy strzelania .
Pustka i żal PSE Xpression 50# Infinity Hi-Capa 5.1 Standard Class WKFT, IPSC Action Air,ZKS Warszawa
PandiX
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2015, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PandiX »

Witam
może wypadałoby odgrzać temat troszkę czasu upłynęło ale informacji na temat AA IPSC w Polskim internecie dalej mało.

Pozdrawiam
Pandi
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

PandiX, Jest i to sporo, mniej "lenistwa" :-D

Wiesz - bo to nie jest gra internetowa typu CS i może dlatego się "mało dzieje" w sieci - w realu dzieje się sporo i kto chce, jest już czynnym zawodnikiem, a kto się cyrtoli - to dalej stoi w miejscu :-/
Skontaktuj się ze mną na PW - wyjaśnię, zachęcę, "oddam" gratis wiedzę - chcesz strzelać, będziesz strzelać :shock:
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2015, 16:32 przez cieniu, łącznie zmieniany 4 razy.
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

Obrazek

Wszystkich zainteresowanych zapraszam 27.06.2015. zapraszam na kurs AA IPSC do Twardogóry, do Klubu Feniks !!
Zwłaszcza ludzi z Dolnego Śląska - będziemy dość szybko tworzyć mocny (mam nadzieję ) ośrodek strzelectwa dynamicznego. Wszelkie pomysły i uwagi oraz pytania, mile widziane :wink:
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Szczecin - SKPST LOK WIKING”