Strzelnica Na Brusie

Łódzka Grupa "Orzeł"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
VoytekKraso64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 06 września 2009, 13:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelnica Na Brusie

Post autor: VoytekKraso64 »

Czy na dawnej wojskowej strzelnicy na Brusie można sobie postrzelać? Może ktoś opisać jak tam wygląda obecnie sytuacja.
VoytekK
(Crosman 3576 GW, Hatsan 35)
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Tu są jakieś niestare zdjęcia:

http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2928

Piszą, ża airsoftowcy strzelają... jeszcze...


26 stycznia 2009 roku miasto za 73 mln zł kupiło 146 hektarów gruntu na Brusie, należącego do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Akt notarialny podpisali prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki oraz Jan Moś, przedstawiciel WAM. Zgodnie z przeznaczeniem teren ma służyć wypoczynkowi i rekreacji (być może powstanie tu zoo-safari (filia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego), pole golfowe lub centrum sportowe.[1]


http://picasaweb.google.pl/hubbar/PoligonNaBrusie#
Awatar użytkownika
VoytekKraso64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 06 września 2009, 13:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Byłem dzisiaj na Brusie

Post autor: VoytekKraso64 »

Dzięki za ciekawe fotki. Teraz to aż tak ładnie nie wygląda.
Ale jest całkiem nieźle. Cisza, spokój, świeże powietrze, mój syn, Hatsan 35, Crosek 3576 i ja!
Niestety zapomniałem z domu puszek i innych celów, ale na terenie strzelnicy znalazłem puszkę po owocach i deskę do której umocowałem tarczę. W pobliżu ktoś jeździł na motorach i quadach, jacyś ludzie spacerowali z psami, a ja z młodym trochę popykałem - resztę niech opowiedzą wam fotki i komentarze które do nich zamieściłem:

http://picasaweb.google.com/pik.foison. ... rusieWOdzi#

chcę tylko dodać, że przy dzisiejszej szarości - to mój pomysł na poprawę widoczności muszki i szczerbinki chyba zdał egzamin.
Pozdrawiam
VoytekK
(Crosman 3576 GW, Hatsan 35)
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

No to jutro na Orła zapraszamy...
Awatar użytkownika
VoytekKraso64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 06 września 2009, 13:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wielkie dzięki za zaproszenie...

Post autor: VoytekKraso64 »

witboj pisze:No to jutro na Orła zapraszamy...
Wielkie dzięki za zaproszenie, ale większość niedziel do południa mam dość ścisło zagospodarowane (kościółek, spacer, rodzinny obiadek itp.), a z tego co zauważyłem to strzelacie do 14 czy 15:00.
Bywacie może też na strzelanku w tygodniu?
Pozdrawiam
Wojtek
VoytekK
(Crosman 3576 GW, Hatsan 35)
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wielkie dzięki za zaproszenie...

Post autor: witboj »

VoytekKraso64 pisze: Bywacie może też na strzelanku w tygodniu?
Pozdrawiam
Wojtek
W zimie raczej nie.
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

No proszę.
Bo z tego co mnie powiadomiono w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym 2-3 lata temu, za pośrednictwem którego mieliśmy dostęp na telefon do tego terenu przez ponad rok, to teren miał iść do parcelacji pod zabudowę mieszkalną.
Później trwało tam oczyszczenie terenu, bo od czasów przed IIWW był tam poligon strzelecki i mogły być pozostałości.
Potem miano tam szukać i ekshumować zwłoki ofiar NKWD i UB.
Niedawno podobno szukano tam zwłok Warszyca, którego najprawdopodobniej tam stracono.
Historię utraty przez tą strzelnicę zgody na ostre strzelania poznałem swego czasu od łódzkich wojskowych i nie tylko.

A szkoda to była największa strzelnica na terenie Łodzi, oś 300m z oświetleniem i infrastrukturą (kilometry kabli wkopane w teren), parkingiem, budynkiem. Brakowało tylko wodociągu.

Po likwidacji Brusa, najbliższą wojskową strzelnicą o osi 200m była strzelnica w Jeżewie k. Białej. będąca w zarządzie jednostki wojskowej w Zgierzu. Ale jednostka była w stanie likwidacji i czy i kto miał przejąć strzelnicę i czy nadal funkcjonuje nie śledziłem później. Strzelnica ta była parę lat temu remontowana. Ponieważ ugadywaliśmy ten teren pod zawody kiedyś więc nawet raz nas tam uczynny dowódca jednostki zabrał, bo akurat mieli tam zajęcia.
Ale potem zrezygnowaliśmy z tej miejscówki i kontakt się urwał.
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
Awatar użytkownika
mario8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 30 września 2009, 20:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario8 »

Możecie podać ulicę tego miejsce . To jest gdzieś jak leci się z Łodzi na Konstantynów ?

Z góry dziękuję .
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

mario8 pisze:Możecie podać ulicę tego miejsce . To jest gdzieś jak leci się z Łodzi na Konstantynów ?

Z góry dziękuję .
Na Brus jedzie się ul. Konstantynowską w kierunku Konstantynowa Ł. Kręcasz w prawo w ul. Krańcową (pierwsza uliczka w prawo jakieś 400m za skrzyżowaniem z ul. Krakowską). Jedziesz tą ul. Krańcową około 800m (po lewej stronie będzie się ciągnąć pas terenów zielonych) skręcasz w lewo w drogę gruntową z drewninym szlabanem (o ile jeszcze tam jest), droga idzie prosto jak strzelił, kilkaset metrów przez nieużytki i tereny poligonu do jego centralnej części, gdzie jest wśród starych drzew budynek gospodarczy i przed nim rubież wyjściowa ognia strzelnicy 300m. W prawo ciągną się drogi i są obwałowania starych strzelnic pistoletowych. Teren jest bardzo duży.

P.S. Strzelnica w Jeżewie to nadal strzeżony obiekt wojskowy.

Pozdrawiam,
Bartek
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
Awatar użytkownika
mario8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 30 września 2009, 20:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario8 »

Bartek , krótko - Dziękuję . Podjadę w wolnej chwili obejrzeć teren .
Awatar użytkownika
VoytekKraso64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 06 września 2009, 13:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

mapa dojazdu do strzelnicy z Zduńskiej Woli

Post autor: VoytekKraso64 »

Na Brus jedzie się ul. Konstantynowską w kierunku Konstantynowa Ł. Kręcasz w prawo w ul. Krańcową (pierwsza uliczka w prawo jakieś 400m za skrzyżowaniem z ul. Krakowską). Jedziesz tą ul. Krańcową około 800m (po lewej stronie będzie się ciągnąć pas terenów zielonych) skręcasz w lewo w drogę gruntową z drewninym szlabanem (o ile jeszcze tam jest), droga idzie prosto jak strzelił, kilkaset metrów przez nieużytki i tereny poligonu do jego centralnej części, gdzie jest wśród starych drzew budynek gospodarczy i przed nim rubież wyjściowa ognia strzelnicy 300m. W prawo ciągną się drogi i są obwałowania starych strzelnic pistoletowych. Teren jest bardzo duży.

P.S. Strzelnica w Jeżewie to nadal strzeżony obiekt wojskowy.

Szlabanu już nie ma - więc staraj się znaleźć ten wjazd lub kogoś zapytaj. tu masz dokładne współrzędne: 51.739467,19.408379 - lub wejdź na google map i wczytaj trasę:
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 8&t=h&z=13
Pozdrawiam
Wojtek
VoytekK
(Crosman 3576 GW, Hatsan 35)
Awatar użytkownika
mario8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 30 września 2009, 20:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario8 »

Szlaban już się komuś przydał . Droga jest na wysokości ul.Krańcowej 57 . Jakieś 500 m i jest budynek i 9 torów strzeleckich . Zazdroszczę takiego miejsca . Tylko jak to w naszym kraju nie ma kto się tym terenem zająć . Mogli by tam pyknąć fajną strzelnicę i jakieś place zabaw dla dzieciaków . Teren naprawdę piękny . Powiedzcie czy można tam bez przeszkód pykać , czy jakiś zakaz ?
Awatar użytkownika
VoytekKraso64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 06 września 2009, 13:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VoytekKraso64 »

. Powiedzcie czy można tam bez przeszkód pykać , czy jakiś zakaz ?[/quote]
Można pykać bez problemu. Bywam sam tam od czasu do czasu. Też mi się podoba. Czy będąc widziałeś moje cele? Puszeczki, blaszki tarcze...
Wiem, że bywają tam również paintballowcy, miłośnicy quadów i jakie grupy "para-militarne". Ale zawsze znajdzie się miejsce do postrzelania.
Teren należy do miast i jest tam planowana jakaś inwestycja (chyba osiedle domków) więc na razie trzeba się cieszyć że nie przeganiają nikogo. Ponad to jet to też teren historyczny. W latach wczasnego PRL'u wykonywano tam egzekucje na żołnierzach AK i "wrogach ustroju".
Pozdrawiam
Wojtek
VoytekK
(Crosman 3576 GW, Hatsan 35)
Awatar użytkownika
mario8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 30 września 2009, 20:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mario8 »

Byłem tam w tygodniu . Nie było nic poza wielkimi śniegami . Wracałem z pracy przez Łódź i pomyślałem ,że zajrzę . Było puściutko . Nie łaziłem po całym terenie bo byłem nie przygotowany ,lekkie butki itd.... . Obszedłem z grubsza teren plus tam gdzie mogłem dojechać autem .
Jak byś się wybierał kiedyś w tygodniu po 14-15 to daj znać . Spróbuję ustawić sobie tak trasę żeby podjechać .
Awatar użytkownika
drhardware
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwietnia 2004, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: HollyŁódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: drhardware »

Witam,

obejrzałem sobie zdjęcia i relację z Brusa. Szkoda tego miejsca, strzelałem tam jeszcze kilka lat temu, czy to przy okazji likwidowania amunicji w Umedzie, czy z okazji Zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Dziś to miejsce wygląda strasznie zaniedbane.
Pozdrowienia
drHardware


Hw97k (oczywiście od Andrzeja), moc niemiecka, Walther Cp88, Iż 53M, starożytna Diana, ZV-4, Łucznik 87 3-9x32 bazaroptyk :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Łódzka Grupa "Orzeł"”