ZDUŃSKA WOLA gdzie strzelać?

Łódzka Grupa "Orzeł"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

ZDUŃSKA WOLA gdzie strzelać?

Post autor: wookash »

Witam,
Chciałbym podpytać wyjadaczy strzelectwa, czy w Zduńskiej Woli lub okolicach, jest jakaś strzelnica, albo miejsce, gdzie można się spotkać i spokojnie postrzelać? Może macie jakieś ustalone i wypróbowane miejsce?
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

Cześć!

Niegdyś takim miejscem była strzelnica koło pułku lotniczego w Ostrowiu pod Łaskiem.
Niestety teren należący do Lasów Państwowych został wydzierżawiony podobno przez łaski LOK i ogrodzony. Zorganizowano tam podobno strzelnicę do IPSC, postawiono jakieś przegrody, przeszkody, itp.

Przez kilka lat co roku urządzaliśmy tam nasze zawody, które od zeszłego roku przenieść musieliśmy do Piekar k. Piątku. Regularnie w soboty lub niedziele tam jeździliśmy postrzelać, "ale to se ne wrati."

Pozdrawiam,
Bartek z Łodzi :wink:
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

Czasami bywam w Zduńskiej Woli :-D i też bym chętnie postrzelał na strzelnicy a nie tylko na podwórku ojca gdzie maksymalny dystans do celu to 20 m :cry: . Do Piekar jest kawałek drogi. Pamiętam, że kiedyś na stadionie Pogoni w Zduńskiej Woli była strzelnica ciekawe, co tam jest teraz? Sto lat tam nie byłem
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wookash »

jarek1300 pisze:Czasami bywam w Zduńskiej Woli :-D i też bym chętnie postrzelał na strzelnicy a nie tylko na podwórku ojca gdzie maksymalny dystans do celu to 20 m :cry: . Do Piekar jest kawałek drogi. Pamiętam, że kiedyś na stadionie Pogoni w Zduńskiej Woli była strzelnica ciekawe, co tam jest teraz? Sto lat tam nie byłem
A i owszem na stadionie pogoni strzelnica kiedyś była, ale to było ze 20 lat temu. Pamiętam jak tam się chodziło i zbierało łuski po KBKsie. A teraz z tego co się orientuję, to strzelnicę zrównano z ziemią.
A co do dystansu, to ja u siebie na podwórku już mam 27m, zawsze 7m więcej ;) A tak na serio, to niestety w tym rejonie jeśli chodzi o strzelectwo to pustynia. A do Łodzi czy Piekar niestety za daleko i za żadko :(
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

A z kulochwytu czubki kul chyba 9 mm wydłubywaliśmy :-D mieszkałem kiedyś na ul. Wspólnej, ale to było 29 lat temu
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

Szkoda tej strzelnicy z tego, co pamiętam stanowiska do strzelania były w murowanym budynku pod dachem wysokie wały teraz by było jak znalazł
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wookash »

jarek1300 pisze:A z kulochwytu czubki kul chyba 9 mm wydłubywaliśmy :-D mieszkałem kiedyś na ul. Wspólnej, ale to było 29 lat temu
To kolega z moich rejonów :) Szkoda, że teraz tylko pustynia strzelecka nam została w tych okolicach :(
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
Awatar użytkownika
Galaxy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 16 lipca 2007, 09:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Los Lututos
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Galaxy »

Koło Sieradza jest jeszcze strzelnica w Pyszkowie, nie byłem tam ale szwagier jeździ tam z czarnoprochowca walić, jak znajdę chwilę to podjadę i obadam. Ze ZDW to bliżej niż do Łodzi czy Piekar.
slavia; Umarex WildLife 5,5mm i AM 850; a teraz HW100T :) Lidera 44 też mam :D
Awatar użytkownika
wookash
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wookash »

Galaxy pisze:Koło Sieradza jest jeszcze strzelnica w Pyszkowie, nie byłem tam ale szwagier jeździ tam z czarnoprochowca walić, jak znajdę chwilę to podjadę i obadam. Ze ZDW to bliżej niż do Łodzi czy Piekar.
Rozumiem, że mówisz o strzelnicy w leśniczówce? Koło pyszkowa?
Byłem tam nie dalej jak tydzień temu, ze znajomym który jest członkiem koła leśniczego i ma broń ostrą. Strzelałem ze sztucera i dubeltówki. I do tego ta strzelnica jest skonstruowana i nadaje się perfekcyjnie (mają dwa stanowiska rzutek, przebiegającego zająca, oraz kilka torów na 100m na sztucery), mój brat też tam strzelał ostatnio z czarnoprochówki. Ale do wiatrówek niestety ta strzelnica nie jest przygotowana.
Bez wątpienia największym wynalazkiem ludzkości jest piwo. Koło też jest ważne, ale nie pasuje do pizzy…
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zdaszek »

W Zduńskiej Woli są dwa kluby strzeleckie (wg mojego kolegi).
Jeden, ktorego jestem pewien, znajduje się przy ulicy Łaskiej na przeciwko "Elektronika" - wejście od tyłu budynku.
Jest to Klub strzelecki "SM LOKATOR"
Na drzwiach jest info, Strzelania odbywają się w Poniedziałki i Środy w godzinach 17-20.
Może nie nowość, ale jakoś wzmianki o tym klubie nigdzie nie widziałem.
ps. wg. mojego kolegi, można sobie przyjść i bezplatnie kilka razy strzelić do tarczy (tarcze i śrut oczywiście zapewniają) w celu "sprawdzenia się".
Jak się komuś spodoba, to oczywiście zapraszają na treningi które odbywają się w w/w dniach.
Miesięczna opłata jest wg. kolegi niewielka - był, postrzelał za darmo i powiedzieli mu ok 20-25zł na miesiąc ("około" bo nie pamiętam dobrze).
Ogólnie jest miło, bo nie trzeba się chować "po krzakach".
Pozdrawiam Stasiek
ŁGS LOK
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

Cześć zdaszek.
A gdzie odbywają się strzelania? Od dawna już nie mieszkam w Zduńskiej-Woli , ale o ile pamiętam w miejscu, o, którym piszesz jest ciąg pawilonów handlowych. Czy strzelanie odbywają się gdzieś w piwnicach?
Pozdrawiam Jarek
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

Wszedłem na stronę Domu Kultury "LOKATOR" w Zduńskiej Woli faktycznie jest tam sekcja strzelecka :-D , fajna sprawa a już myślałem, że w moim rodzinnym mieście pustkowie i strzelectwo pneumatyczne nie istnieje. Ciekaw jestem czy w soboty i niedziele jest tam możliwość postrzelania (oczywiście odpłatnie) dla ludzi z własnym sprzętem, lecz nienależącymi do Klubu.
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zdaszek »

Nie jestem pewien czy w soboty i niedziele mozna, ale ponoć w dni kiedy jest "czynne" można przyjść z własnym sprzętem i popykać.
Myślę, że z czystej uczciwości należałoby coś uiścić, gdyby takie strzelania własnym sprzętem miały być regularne.
O tym klubie dowiedziałem się na jedym z festynów/świąt (bodajże Święto Młodości), które obchodzone było jeszcze przed wakacjami.
Na boisku szkolnym rozstawiono wtedy scenę, gdzie uczennice technikum odzieżowego pokazywały (na sobie :) ) co potrafią uszyć.
Były pokazy akrobatyki, a na parkingu szkolnym (należącym do Zespołu Szkół Zawodowych - popularnie zwany "mechanikiem") rozstawili się panowie z klubu strzeleckiego SM LOKATOR.
Mieli dwie slavie 630 z otwartymi przyrządami celowniczymi.
Za 10strzałów wołali wtedy "co łaska ale nie mniej niż 1zł" :)
ŁGS LOK
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Jest też w Zduńskiej Woli koło LOK Sokół.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jarek1300 »

A gdzie strzela LOK Sokół, odwiedzam czasami rodziców w Zduńskiej Woli i chętnie bym sobie też wtedy postrzelał :-D , dlatego tak się dopytuje. Na podwórku rodziców tylko 20m :cry: a na Kępinie lub w lesie to nierozsądne. 8-)
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Łódzka Grupa "Orzeł"”