..:: Pomoc w wyborze wiatrówki ::..

Łódzka Grupa "Orzeł"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

lola
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 19 września 2008, 21:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

..:: Pomoc w wyborze wiatrówki ::..

Post autor: lola »

Witam,

Przepraszam, że zwracam się do profesjonalistów z tak banalnym pytaniem, które pewnie nie raz przerabialiście, jak wybór wiatrówki.

Proszę o pomoc w wyborze wiatrówki. Niestety mam ograniczony budżet ( max 600 pln ) i dopiero rozpoczynam zabawe z bronią. Wiatrówkę chciałabym używac na działce do strzelania w tarcze, puszki, butelki itp. Myślałam o BMK 20/21 (na oryginał mnie narazie nie stać ;o)) lub Slavia 364 Czy lepiej 4,5 czy 5,5 mm przy max 17 J ? Gdzie w Łodzi można kupić wiatrówkę lub chociaż ją obejrzeć ? W przyszłym tygodniu zgodnie z wczesniejszymi postami wybieram sie na zachodnią 22 ... zobaczymy.

P.S. Sorki za nicka, ale po 15 nieudanych próbach tylko głupie nicki przychodzą do głowy...

Pozdrawiam,
Karolina
commandante
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 916
Rejestracja: 23 listopada 2007, 17:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Witam

Post autor: commandante »

Szczerze mówiąc jeśli chodzi o limit to tylko 4.5 mm (0.177)
Większy kaliber, czyli większa masa pocisku (śrutu) wymaga większej energii, tor lotu będzie bardziej balistyczny, jako, że jestes kobietą poszukaj raczej sprzętu klasy PCA, nie będzie mitycznego "kopa", lepsza celność, i .........namiastka ćwiczeń aerobowych :D
Moim zdaniem kobieta + wiatrówka = PCP lub PCA, jeżeli chodzi o Twój budżet "na stuff" zostaje PCA, a najlepiej postrzelać z różnych typów i samemu wyrobic sobie zdanie w tej materii, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Wiatrówkę chciałabym używac na działce do strzelania w tarcze, puszki, butelki itp. Myślałam o BMK 20/21 (na oryginał mnie narazie nie stać ;o)) lub Slavia 364 Czy lepiej 4,5 czy 5,5 mm przy max 17 J ? Gdzie w Łodzi można kupić wiatrówkę lub chociaż ją obejrzeć ?
Slavia 631 4,5 mm.
Do strzelania do puszek w sam raz, butelkę też stłucze a naciąg ma lekki..
Jeśli 634 to też w kalibrze 4,5 mm.
I umówić się na "oględziny" na Orle.
http://orzel.org.pl/index.php
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

Witaj Karolino!

Wybacz, że nie od razu odpowiadamy, ale właśnie skończyły się zawody organizowane przez Łódzką Grupę Strzelecką "ORZEŁ", które odbyły się poza Łodzią. Siłą rzeczy nie mieliśmy dostępu do netu oraz uwaga nasza była skupiona na innych sprawach niż forum.

Najlepiej jak wejdziesz na zacytowane w poprzednim poście nasze forum łódzkie.
www.orzel.org.pl
Strzelamy praktycznie co niedzielę na strzelnicy klubu sportowego KS "ORZEŁ" w Łodzi, znajdującej się wzdłuż al. Włókniarzy (wjazd od ul. 6-go Sierpnia przez bramę główną- droga wewnętrzna do końca i w lewo za kortami tenisowymi za takim wysokim betonowym murem). Mapkę dojazdu na strzelnicę znajdziesz na naszym forum.
Jeśli wpadniesz - będziesz mogła przymierzyć się do paru wiatrówek, pogadać, zorientować się co ci będzie pasowac lepiej. Ponadto jeśli już zdecydujesz sie strzelać z wiatrówki, to zapraszamy do współnego strzenia.
Zimą mamy wstęp na kryta i ogrzewaną strzelnicę 10m. Nie jesteśmy jakimiś wyczynowcami, strzelamy dla przyjemności, czasem jak nam się znudzi do blaszanych zwierzaków, czy tarcz, to i do puszek. ;)
Na naszym forum jest też wątek ze regularnie redagowaną listą wszelkich miejsc, gdzie można kupić wiatrówkę (w Łodzi i nie tylko) - lista sklepów w Łodzi znajduje się na końcu postu:
http://www.orzel.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=5

Za 600PLN (przy założeniu, że na początek kupujesz karabinek bez lunety, do strzenia z otwartych przyżądów celowniczych -muszka i szczerbinka), są w zasadzie 2 propozycje, z karabinków sprężynowych dla kobiet i dzieci (bez urazy - chodzi o siłę naciągu sprężyny przed załadowaniem śrutu do lufy), są to:

Slavia 631 - tańsza, ale wymagająca troszkę obróbki i smarowania bebechów na początku, żeby potem cieszyć się długim strzelaniem z niej (o pomoc w takim dostosowaniu wiatrówki możesz poprosić naszych kolegów na forum łódzkim, lub tu na iwebie).

Oraz nieco droższy, ale jakościowo znacznie lepszy, niemiecki karabinek HW30 - czyli Weihrauh HW30 - koszt około 615-625PLN (ile obecnie kosztuje nowa Slavia nie wiem).

Jest też WH25 - wersja karabinka WH 30 z krótszą i lżejszą kolbą, głównie dla dzieci (jeśli np. zamierzasz kupić karabinek dla dziecka) - karabinek ten kosztuje trochę poniżej 600PLN.
(Karabinek dobiera się do strzelca - nigdy odwrotnie).

Można też nabyć taniej jakiś karabinek używany (niekoniecznie zniszczony - faceci lubią dbać nie tylko o kobiety - również czasem i o karabinki ;) )- ale preferować należy raczej zakupy z możliwością wypróbowania i oględzin na strzelnicy (na naszym forum łódzkim czasem ktoś ogłasza jakąś zabawkę, którą odsprzedaje, bo kupuje coś z wyższej półki cenowej i jakościowej - można się umówić i dogadać sprawę).

Generalnie należy unikać jak diabeł święconej wody wszelkiej maści chińskiej produkcji karabinkiów typu BMK, B ...coś tam, Lider, itd.
Nie należy za bardzo słuchać rad sprzedawców w sklepach z wiatrówkami - przynajmniej w łódzkich wygadują głupoty i wciskają ludziom towar, który najwygodniej im sprzedać z różnych względów.
Często pracownicy takich sklepów nie mają większego pojęcia o wiatrówkach, które mają na półce np. przy okazji handlu bronią palną, lub są to młodzi ludzie, pracujący z przypadku w danej branży handlu, którzy z wiatrówek sami nie strzelają.

Pozdrawiam,
Bartek
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

HW-30S i tyle... Wpadnij na Orła, powiemy, gdzie kupić...
Gwozdziu_oi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 745
Rejestracja: 11 marca 2006, 23:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gwozdziu_oi »

Jeśli chcesz żeby było tanio i w miarę dobrze to przyszedł mi do głowy pewien pomysł i jest nim QB78.
Produkt jest chiński ale to nie sprężyna tylko CO2. Wada jest kolba nie najlepsza, bardzo lekki karabin, spust też normalny. Napewno jest produkowany do nabojów 88g CO2 i 2x12g CO2.
Jeden kolega z Orła ma więc proponuje poszukać i z nim pogadać kiedy będzie.
Słyszałem opinie ze to najlepsza chinka, ale ogólnie radze popytać na forum w dziale "Najlepsze, najszybsze, najtańsze".
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

Tylko jak Karolina będzie cześciej strzelać, to jej trochę drogo wypadnie to CO2 (koszt naboi tego gazu), a nabój wielokrotnego napełniania jest kłopotliwy w napełnianiu, trzeba sporo czarów odczynić (schłodzić zbironik aby gaz w nim mógł być w skroplonej formie).
Pod tym względem HW czy Slavcia będzie o wiele prostrzym i w sumie tańszym rozwiązaniem. ;)
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
Gwozdziu_oi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 745
Rejestracja: 11 marca 2006, 23:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gwozdziu_oi »

Niby trzeba płacić, ale koleżanka chce strzelać tylko na działce.
MP 512 mało popularny i tani karabin rekreacyjny.
Jery_M
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 12:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Poddębice / Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jery_M »

Witam

W jednym z tematów Wiatrówki - podsumowanie co kupić czy jakoś tak napisałem co mnie interesuje. Bardzo fajna propozycja jest w k/s na forum ale niestety obecnie nie jestem w stanie jej nabyć. Nie strzelałem do tej pory z wiatrówek i nie wiem czego się spodziewać po różnych modelach czy można gdzieś podjechać i pooglądać może z raz oddać strzał z wiatrówki w okolicy Łodzi, Poddębic? Jeśli tak to gdzie i w jakich godzinach?
Interesują mnie z niedużym kopem bo ma być to sprzęt dla mnie i dla niej. Myślę o HW 30, 50, slavce lub gamo.

Pozdrawiam
Jarek

PS a może ktoś z okolicy ma jakiś ciekawy sprzęt do sprzedania w najbliższym czasie?
Czytam forum i szukam odpowiedniej wiatrówki...
Bartek z Łodzi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 06 czerwca 2003, 13:51
Tematy: 49
Lokalizacja:
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bartek z Łodzi »

Kolego w Łodzi od 2003 roku działa Łódzka Grupa Strzelecka "ORZEŁ".
Strzelamy FT i HFT i nie tylko.
Strzelamy głównie na strzelnicy klubu sportowego KS "ORZEŁ" w Łodzi, przy ul. 6 Sierpnia i al. Włókniarzy (koło torów żużlowych).
Strzelamy zazwyczaj w niedziele w godzinach 10:00-15:00.
W jutrzejszą niedzielę akurat nas tam nie będzie, bo będą się na strzelnicy odbywać zawody w Paintball'u.

Mamy swoje forum regionalne, gdzie głównie piszemy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę adres:
orzel.org.pl
Tutaj zaglądamy okazjonalnie.

Proponuję zaglądnąć na nasze forum i śledzić wątek odnośnie spotkań.
Najlepiej zalogować się, przywitać się i pytać - poradzimy. Przyjedziesz - pokażemy. :wink:
Mamy też przy okazji swój mały wewnętrzny dział Kupię-Sprzedam. Jak ktoś z grupy coś zbywa, to wisi ogłoszenie.

Pozdrawiam,
Bartek z Łodzi :wink:
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2009, 19:07 przez Bartek z Łodzi, łącznie zmieniany 1 raz.
CZ 200s+ Delta Optical 4-16 x 50 AO mildot
Pamiętaj, że woda i świnia zawsze znajdą drogę do koryta - autorstwa własnego ;-)
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Jutro do 10.00 jesteśmy na polu u Konrada (ul. Nery 5)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Łódzka Grupa "Orzeł"”