Wrocław i okolice. Gdzie mozna postrzelać.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
wavi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 638
Rejestracja: 13 czerwca 2004, 13:57
Tematy: 51
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wrocław i okolice. Gdzie mozna postrzelać.

Post autor: wavi »

Witam.
W tym wątku proszę o podawanie dobrych i rzetelnych informacji o strzelnicach , lokach , ew. miejscach gdzie mozna bezpiecznie postrzelać.

LOK we Wrocławiu.
ul. Swidnicka 28 IVp . ( wejście jak do teartu kameralnego - tylko że zielone drzwi na lewo )
Strzelnica pneumatyczna 10 m .
Czynna: wtorki , środy , czwartki. od godz 15-19
W tymże LOKu istnieje równiez mozliwośc zorganizowania strzelania dla szkól itp .
Wystarczy skontaktować sie z P. Ryszard Czepik tel. 504 635 240 .
Polecam spotkania w czwartki . Mało "obcych" sami swoi :)

Stadion Olimpijski .
Tor 50 m .
Dalsze dane uzupełnię po dokładnym sprawdzeniu.

WKS Śląsk ul. Wodzisławska 10
Co prawda nie wpuszczają tam ludzi z "ulicy" chcących postrzelać , tylko ludzi zrzeszonych w klubie . Informacja dla tych co tego obiektu szukają .

Pozdrawiam
Bartosz-Wavi
Nie życz zdrowia , życz szczęścia
Na Titanicu wszyscy byli zdrowi. ( S Tym )
passenger22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 11 czerwca 2006, 22:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: passenger22 »

Witam!
Olimpijski zweryfikowałem po raz kolejny, wraz z kolegą Ginbit i Rafałem, dzisiaj :diabel: . Kontakt na osobę zarządzającą : 601 892 810 (071) 347 32 22 jan_kolakowski@o2.pl . Najlepiej złapać Pana Jana na tel. kom. Tor 50m - kilkanaście zadaszonych stanowisk cena 10 pln bez ograniczeń czasowych. Warto dla chcących popykać na koncesjonowanej strzelnicy.
pzdr
rysiekb
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 24 marca 2003, 11:20
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: rysiekb »

Strzelnica Miejska "LOK" w Twardogórza
ul. Lipowa

Szczegóły:
http://feniks.twardogora.webpark.pl
http://lok-twardogora.webpark.pl

pozdrawiam
rysiekb
Awatar użytkownika
Palindrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 633
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 11:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Palindrom »

Koledzy, a co z "dzikimi" strzelnicami?
Niegdyś rozgorzała dyskusja na temat takich miejsc jak estakada na Gądowie. Czy ktoś tam jeszcze chodzi?
Wczoraj wyjechałem za Kąty Wrocławskie żeby znaleźć kawałek pleneru i 20m pola przed skarpą.
Nie wierzę, że w granicach miasta nie ma takich przyjemnych miejsc, tylko pewnie każdy trzyma swoje w tajemnicy?

Chwalić się :]


[EDIT]
Jakby nadeszła wiosna i ktoś chciał pochwalić się swoim miejscem; do tego ma Slavię 631/634, to niech da znać gdzie i kiedy da mi postrzelać... :D
Logun Solo; HW50s; HW40; LOV-21; C357; Remington NMA .44; Whitworth
Strzelcy Wrocławia, ROMB
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szyszlel »

Heh. Co do miejsca to w przyszłym tygodniu pogadam o użytkowaniu jednej strzelnicy półdzikiej 50 metrowej. A co do Slavi to w kwietniu dam postrzelać z 634. A tak poza tym to witam wszystkich serdecznie jako świerzynka :diabel:
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szyszlel »

No i byłem na tej półdzikiej strzelnicy. Znajduje się ona na terenie Zespołu Szkół w Praczach Odrzańskich. Niestety smutna wiadomość. Nie jest ona już pod patronatem szkoły, lecz "łapy" na nią i okoliczne tereny położył Urząd Miasta. Więc zezwolenie na użytkowanie tego obiektu trzeba od nich brać. W przyszłym tygodniu pojeżdżę i popytam sie czy to jest w ogóle możliwe, czy coś będzie kosztowało, jeśli tak to ile, i czy da rade za darmo. Poniżej kilka fotek z niej.
Tak wygląda z daleka sam budynek strzelnicy
Obrazek




Ten sam budynek z bliska
Obrazek




Wnętrze
Obrazek



W takim stanie jest dach
Obrazek




Widok przez szczeliny strzelnicze
Obrazek



rzut okiem na tor
Obrazek



Resztki kulochwytów
Obrazek



Nasi tu byli :P To na dole to resztki śniegu
Obrazek



Jak myślicie. Warto sie o nią starać?

Jak doszły mnie słuchy w Lesnicy w jednostce wojskowej jest możliwość wynajęcia za grosze lub za darmo strzelnicy. Czy mógłby ktoś to sprawdzić?
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
Awatar użytkownika
mrs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 228
Rejestracja: 21 marca 2006, 09:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław, często
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mrs »

Pod estakadą na Gądowie dalej można strzelać. Ale dojście/dojazd jest przez głębokie błoto rozorane przez ciężarówki. Ale juz niedługo słoneczko osuszy .... i wtedy nawet w czasie deszczu, kiedy dzieci się nudzą...
Ale najprzyjemniej w lasku rędzińskim. Ulica żużlowców, mniej wiecej w połowie jej długosci, w lasku po prawej jest wał ziemny 1-1,5m w odległosci 55 m od drogi a 45 od lini drzew. Tylko proszę do drzew nie strzelać. Gdzieś miesiac temu zauważyłem, że jakieś złamasy kutane zawieszały tarcze na drzewach - dużo wtedy śrutu musieli wystrzelić.
Pozdrawiam
Marek
sprężynowe i PCP; długie i krótkie
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szyszlel »

Kod: Zaznacz cały

Palindrom
[/b]
Nie za szybko ta ekipą. Teren należy do miasta i trzeba wpierw się postarać o pozwolenie. jak dowiedziałem się nieoficjalnie od "przepustkowego" na bramie wjazdowej na teren szkoły czasem przychodzą z zewnątrz dmuchacze ale mieszkańcy (mieszka ich tam około 100 osób) nieodmiennie wzywają wtedy policję. A na co nam to? A jak będzie pozwolenie od miasta na użytkowanie tego obiektu to policja przyjdzie, popatrzy na zezwolenie, pyknie parę razy z wiatrówki, pogawędzi i pojedzie:) W przyszłym tygodniu polazę po urzędzie miasta dowiedzieć się szczegółów. Wtedy mamy dość niezły obiekt.
A w którym miejscu estakady? Mieszkam nieopodal (okolice Astry) a nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Może fotkę wrzucisz? Lasek rędziński też bomba sprawa. Tez można by dać jakaś mapkę, kilka zdjęć. Potem wyznaczyć dzień, godzinę i kto co przynosi prócz wiatrówki :) I pierwsze spotkanie w 2007 gotowe :)
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
Awatar użytkownika
mrs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 228
Rejestracja: 21 marca 2006, 09:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław, często
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mrs »

Z tego co wiem, to strzelnica w Leśnicy miała być "zaorana" już w zeszłym roku. Podobno były przypadki trafień pocisków w okoliczne domostwa :D . Brzmi to prawdopodobnie, jak przypomnę sobie stan nieważkości mojej kompanii na dawnych ćwiczeniach rezerwy :P.
PS. Zdjęcie w moim awatarze pochodzi właśnie ze strzelnicy w Leśnicy, z lat dziewięćdziesiątych :) .
Pozdrawiam
Marek
sprężynowe i PCP; długie i krótkie
mike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1040
Rejestracja: 02 czerwca 2004, 19:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mike »

ta strzelnica na Praczach -byl tam ze 2 jak nie 3 lata temu zlot grupy wrocławskiej-bylem tam z jakis rok temu zeby zobaczyc,ale trawa byla cholernie wysoka,wszedzie masa potluczonego szkla,wiec pojechalem na polane za Marszowicami-tez b.fajne miejsce-i raczej nie zlecą sie gapiowie,co na Praczach nas spotkalo
aria compressa
kowalus
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 marca 2007, 15:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kowalus »

a powiedzcie gdzie mozna by postrzelac w okolicach Gaju / w tej czesci wroclawia ?

Dzis z kolega strzelalismy za Bartoszowicami przejsciem przez odre na jazie opatowickim i w prawo az sie dojdzie do jakiegos dziwnego obiektu ktory jest jakas forma zadaszenia;) miejsce wyglada dosc czesto uzywane w charakterze miejsca na ogniska lecz dwa razy tam strzelalismy i zywej duszy tam nie widzielismy wiec mozna spokojnie strzelac
Awatar użytkownika
Palindrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 633
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 11:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Palindrom »

Jestem żywo zainteresowany. Mieszkam na Krynickiej (tymczasowo na Ślicznej) i nie mogłem tu nic ciekawego znaleźć. Zastanawiam się, czy gdzieś w sąsiedztwie Buforowej może coś się znajdzie.
Wzgórze Gajowe odpada, sporo ludzi się plącze i za mili to też nie są.
Logun Solo; HW50s; HW40; LOV-21; C357; Remington NMA .44; Whitworth
Strzelcy Wrocławia, ROMB
virco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwietnia 2007, 18:01
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: virco »

czesc!
ja mieszkam w samym centrum kolo dworca glownego...
zdaje sie ze w kierunku olawy jest jakas stzrelnic.. kiedys ze znajmoa luczniczka kilka stzralek tam oddalismy.. nie wiem jak wyglada tam sprawa ze stzrelaniem ze srutu...
....
Awatar użytkownika
Jarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 11 marca 2007, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek »

Witam, wczoraj strzelałem niedaleko dawnego wysypiska na Maślicach piękna łąka zakończona wałem ziemnym. Niestety bez foto (nie byłem przygotowany). Dojazd ulicą Kozią przy wysypisku. Cicho, pusto, super... Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szyszlel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 01 marca 2007, 12:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szyszlel »

Jakbyś mógł zrobić fotoreportaż tego miejsca i wrzucić tutaj to byłoby świetnie
Slawia 634, Delta Optical Classic 3-9 x 40
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa Strzelecka Wrocław”