Strzelnice na ostrą w Świętokrzyskim

Forum dyskusyjne lokalnej społeczności strzeleckiej.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
shiwax
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 16 maja 2008, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelnice na ostrą w Świętokrzyskim

Post autor: shiwax »

Tak jak w tytult, czy wiecie gdzie są jakieś strzelnice na broń ostrą w świętokrzyskim?
KRGS
Awatar użytkownika
vox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5097
Rejestracja: 08 marca 2009, 23:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vox »

Mechanik na Jagiellońskiej?
Obrazek
Duli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 437
Rejestracja: 04 maja 2004, 23:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Duli »

Nie jestem pewien, ale chyba są strzelnice na WSH i Politechnice. Na pewno jest w Starachowicach (kiedyś K-RGS tam strzelał), w Suchedniowie. Tyle wiem.

Najprędzej Darek lub Włodek (Cerber) będzie wiedział.

Trochę też jest tu: http://ipsc-poland.org/forum/viewforum.php?f=51
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Cerber »

Jest kilka strzelnic w naszym województwie ale sportowych i myśliwskich.
O żadnej komercyjnej, ogólnodostępnej dla chętnych postrzelać sobie indywidualnie nie słyszałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
shiwax
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 16 maja 2008, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shiwax »

No to sobie postrzelałem, pozwolenia nie mam, sprzetu tym bardziej, liczyłem, ze opłace pewne sprawy i w asyście instruktora postrzelam, chyba ,że Włodek mógł bym liczyć choćby na popatrzenie jak inni strzelają?
KRGS
wicekCK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1536
Rejestracja: 01 stycznia 2004, 19:25
Tematy: 18
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wicekCK »

Witam!

To nie jest do "popatrzenia",to trzeba strzelać :) ,a jak napisał Włodek,komercyjnej niet :evil: ,niestety.
Awatar użytkownika
shiwax
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 16 maja 2008, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shiwax »

Toteż nie musi być komercyjna, byle bym mógł sobie postrzelać pod okiem doświadczonych kolegów oczywiście odpłatnie
KRGS
wicekCK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1536
Rejestracja: 01 stycznia 2004, 19:25
Tematy: 18
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wicekCK »

Witam!

Piotr,nikt nie weźmie "surowego" gościa na strzelnicę,nie wiadomo kto zacz i co może mu do łba strzelić :) - za duża odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
manolo4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Skarżyko-Kamienna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: manolo4 »

shiwax pisze:No to sobie postrzelałem, pozwolenia nie mam, sprzetu tym bardziej, liczyłem, ze opłace pewne sprawy i w asyście instruktora postrzelam, chyba ,że Włodek mógł bym liczyć choćby na popatrzenie jak inni strzelają?
W zeszłym roku byliśmy na strzelnicy "Świt" w Starachowicach. No i strzelaliśmy co prawda z cp. Ale jeden z panów pp instrukorów coś tam wspomniłał że jakbyśmy mieli ochotę to jest możliwość strzelania z ostrej. Broń klubowa instruktor ale co do kosztów to nic nie wiem.
:galy:
marder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 18 maja 2006, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marder »

Na strzelnicy Swit w starachowicach płacisz za amunicje i strzelasz z instruktorem. Krótka 9m m para to 2zł/szt. i tyle płacisz...za instruktora nie (he he)Strzelałem tak już kilkakrotnie. Nie musisz mieć pozwolenia. Jesteś pełnoletni,spisują Twoje dane,płacisz w kasie za amo. i idziesz strzelać z wybranej broni. Jak coś to mam numer do instruktora,trzeba się umówić wcześniej (czy nie ma jakiś zawodów itp) Ja strzelałem z CZ75B i Maga 95. Mają też glocki,TTki. Amunicja czeska S&B Z długiej napewno Kałchy 7.62,broń myśliwską i sportową bocznego zapłonu. Podobno miał też dojśc belgijski FN FAL. Nie ma problemu że jesteś ''świeży''. Instruktor wszystko tłumaczy. Ja kiedyś zabrałem żonę która nigdy z palnej nie strzelała. Pozdrawiam.
Theo Evo - SS 6x42
Łuczek wz.70
HW 30S
marder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 18 maja 2006, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marder »

Wkrótce będę się wybierał więc możemy się zgadać. Instruktor ( p. Adam) spoko gość. Wszystko tłumaczy i pogadać można gdy krótka przerwa w strzelaniu. To nie jest strzelnica komercyjna,ale czasy sie zmieniły i kluby sportowe też chca zarobić na siebie. Sporo osób tak strzela. Nie wymagane jest pozwolenie ani obycie z bronią. Gość tłumaczy postawy, obchodzenie sie z bronią,celowanie,ładuje broń,podaje i strzelasz. Jak ktoś już strzelał (pyta o to) podaje załadowany magazynek i broń. Reszte robi się samemu (włożenie magazynka i przeładowanie broni). Tarcze i łuski można zabrać na pamiątke. Broń krótka to odległość 25m,tarcza TS-4
Theo Evo - SS 6x42
Łuczek wz.70
HW 30S
Awatar użytkownika
maut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 19:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Starachowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maut »

marder pisze:Wkrótce będę się wybierał więc możemy się zgadać. Instruktor ( p. Adam) spoko gość. Wszystko tłumaczy i pogadać można gdy krótka przerwa w strzelaniu. To nie jest strzelnica komercyjna,ale czasy sie zmieniły i kluby sportowe też chca zarobić na siebie. Sporo osób tak strzela. Nie wymagane jest pozwolenie ani obycie z bronią. Gość tłumaczy postawy, obchodzenie sie z bronią,celowanie,ładuje broń,podaje i strzelasz. Jak ktoś już strzelał (pyta o to) podaje załadowany magazynek i broń. Reszte robi się samemu (włożenie magazynka i przeładowanie broni). Tarcze i łuski można zabrać na pamiątke. Broń krótka to odległość 25m,tarcza TS-4
Ja bym chętnie postrzelał, jak będziesz się wybierał to daj znać, tylko z wyprzedzeniem to może będzie więcej chętnych.
:)
WH+BE
Awatar użytkownika
shiwax
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 16 maja 2008, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shiwax »

Dzieki Panowie napewno skorzystam, teraz tylko czekam az zdejmą mi gips z barku,odezwe sie
KRGS
mauser1973
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 18 listopada 2010, 20:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mauser1973 »

Witam ,maja tam cos w kal 7,65 br ?
marder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 18 maja 2006, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marder »

Nie wiem czy mają coś w kalibrze 7.65 Browning...wydaje mi się że nie. O tym co wiem napisałem...myśle że wiecej jest tego,nie wnikałem zbytnio. Mnie i tak najbardziej interesuje postrzelanie z naszego VISa,ale niestety najbliższy mi znany (strzelany na strzelnicy) jest w Bydgoszczy ( a jako eksponat wystawiony jest choćby w Skarżysku) i jeszcze niestety z niemieckiej okupacyjnej serii (nie polski oryginał). Tak swoją drogą to proponuje zainteresowac się piknikami strzeleckimi organizowanymi przez różne strzelnice (niestety głównie w okolicy Warszawy...Rembertow,Zielonka). Można odpłatnie,czasem gratis postrzelać z różnej broni pod okiem instruktorów. Znajomek był i strzelał np; z Mausera k98. , Mosina oraz Wlthera P-38. Super sprawa. Kolego Shiwax a kiedy przewidujesz być w pełni zdrowy...w styczniu czy trochę później? Pozdrawiam.
Theo Evo - SS 6x42
Łuczek wz.70
HW 30S
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kielecko-Radomska Grupa Strzelecka”