Dzień dobry i gdzie postrzelać

Forum dyskusyjne lokalnej społeczności strzeleckiej.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Dzień dobry i gdzie postrzelać

Post autor: erli »

Cześć, witam i dzień dobry.
Jak widać po ilości moich postów (0) jestem nowym użytkownikiem tego forum dlatego też na początku chciałbym się przywitać. Witam więc i mam nadzieję że tu posiedzę długo a z biegiem czasu i zdobywanym doświadczeniem również - poza braniem wiedzy i informacji - będę mógł się swoją wiedzą podzielić z innymi, ale do tego jeszcze długa droga przede mną. Ale do sedna.
Jako że jestem zupełnie nowym wiatrówkolubcą to - wstyd sie przyznać - ale jako pierwsza trafiła w moje ręce (chyba - bo nie ja kupowałem) najtańsza możliwa wiatrówka/karabinek B-3 czy jakoś tak ... z dolnym naciągiem (zwana też obcinaczem palców). W sumie to dobrze bo po co wpędzać cię w koszty jeśli okazałoby się że mi bardzo szybko przejdzie a strzelanie mi się znudzi.
Jak na ten moment po wystrzelaniu około 500-700 sztuk śrutu i mimo dość sporej - mówiąc delikatnie - nieprecyzyjności i przypadkowości lotu śrutu z tego chińskiego wynalazku to nic mi nie przechodzi a ochota na spędzanie coraz większych ilości czasu z karabinkiem nie spada a rośnie. Poza tym jako że moja praca zawodowa polega głównie na siedzeniu przed komputerem to rozruszanie kości i pobyt na świeżym powietrzu jest bardzo wskazana.
I tu moje pytanie zasadnicze - jeśli tu nikt mi na forum nie odpowie to będę wdzięczny za prywatną wiadomość i tam sobie pogadamy:
Czy macie, albo czy znacie jakieś ciekawe, spokojne i co najważniejsze - bezpieczne miejsca odosobnienia gdzie można by sobie spokojnie powiesić kulochwyt i tarczę i postrzelać w Radomiu?

Teraz strzelam u rodzinki za Radomiem na wsi(jakieś 20 km od Radomia), ale to jednak nie jest idealna sprawa bo nie codziennie jest czas żeby jechać tam i spędzić kilka godzin. A gdyby w Radomiu się udało postrzelać to w zasadzie kilka razy w tygodniu albo i codziennie można by się wyrwać i pośrucić.
Oczywiście z chęcią też spotkam się z Wami i postrzelam wspólnie w mniejszej lub większej grupie - chociażby żeby potestować sobie różne modele przed podjęciem decyzji o świadomym zakupie prawdziwej wiatrówki, ale to pod warunkiem że mnie nie zamordujecie za tą chińszczyznę z jaką się pojawię ;) Postanowiłem sobie że poczekam jeszcze jakieś 1k śrutu i po wystrzelaniu kolejnego 1000 śrutu sprawdzę czy:
a) nie przeszła mi ochota na strzelanie
b) moja kobieta mnie nie powiesi za to że spędzam więcej wolnego czasu z wiatrówką niż z nią ;)
c) wiatrówka którą mam nic mi nie utnie i będę miał wszystkie palce
... i jeśli odpowiedzi na każde z powyższych pytań będą zadowalające/pozytywne to kupuję coś normalnego, jakąś Slavię, Dianę albo przynajmniej Hatsana czy inne sprężynowe przyzwoite strzeladełko.
I teraz to od Was siostry i bracia z Radomia i okolic i od Waszych podpowiedzi gdzie postrzelać zależy jak szybko wystrzelam ten 1000 śrucin i w końcu przesiądę się na coś co będzie można nazwać wiatrówką. :)
Awatar użytkownika
robertw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3732
Rejestracja: 05 października 2009, 16:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Z iwebu 2005 rok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: robertw »

Cześć!
Z tego co wiem to w Radomiu "chłopaki" przesiedli się na palną. Niemniej obserwuj forum moze cos się wydarzy? :-D
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: erli »

No to mnie zmartwiłeś. Ale gdybyś jakimś cudem zauważył kogoś kto by jeszcze bawił się w wiatrówki i chciał postrzelac, albo podpowiedzieć "świeżakowi" gdzie w Radomiu lub bliskiej okolicy może sobie postrzelać. A może miałbyś pomysł gdzie jeszcze mógłbym "zapukać" w poszukiwaniu wiatrówkowiczów?
Na ten moment sam łażę i szukam miejscówek i na jednym z forów ASG ( samo ASG mnie nie interesuje, ale okazuje się że oni jakoś w Radomiu działają więc info jakieś w miarę świeże jest) znalazłem liste miejsc ich spotkań lub proponowanych spotkań więc odwiedzam jedno po drugim w celu "przetestowania" z wiatrówką, ale na razie nic co by się w 100% nadawało do bezpiecznego - dla strzelca i innych - oraz spokojnego.
No nic... może się ktoś jeszcze pojawi i coś podpowie, albo spotka się coby trochę postrzelać.
Będę wdzięczny za wskazówki.
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: erli »

I dalej nikogo ani niczego na horyzoncie... ani nikt z Radomia się nie odezwał, ani nie udało mi się znaleźć na tyle odludnego miejsca i na tyle dobrze "utrzymanego" (np. bez trawy wysokiej na 2 metry) gdzie można spokojnie postrzelać. Próbowałem gdzieś w okolicach doliny mlecznej/grodzisko piotrówka ale tam jednak albo bardzo wysoka trawa, albo bez naturalnych przeszkód i śrut leci tak daleko jak mu się chce jak niechcący nie uda mi się trafić w tarczę na kulochwycie. Próbowałem też w okolicach elektrociepłowni południe/ stara parowozownia czy coś takiego. Same budynki to nic szczególnego ale ściany są więc dość bezpiecznie można je wykorzystać jako bezpieczną barierę, ale cholera trawa wysoka jak cholera... trzeba by się namęczyć żeby wydeptać sobie kanał dla strzelnicy...
Całe szczęście mam jeszcze dom rodzinny na wsi za radomiem więc wyjazdy tam pozwalają postrzelać.
No nic ... dalej czekam aż ktoś z Radomia lub okolic się odezwie w celu spotkania się, postrzelania, wymiany doświadczeń etc. Nawet jeśli ktoś zna kogoś to również proszę o info tu w wątku lub na PW.
photochem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 czerwca 2015, 21:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Milanówek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: photochem »

No to bierz się do roboty ;-)
Jak udało się znaleźć opuszczoną szkolną strzelnicę to wyglądała dokładnie tak jak opisałeś (dwumetrowe zielska).
Tydzień pracy z kosiarką, trochę środków chemicznych i... już prawie dwa lata mam zabawy po pachy - warto było :-D
Awatar użytkownika
Mateusz Deja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2788
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, 16:56
Tematy: 57
Lokalizacja: Radom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Mateusz Deja »

Cześć
Przecież w okolicach Radomia pełno jest lasów, trawy nie ma miejsca jest mnóstwo. Jak chcesz bardzo bezpiecznie to wpadnij do piastowa na strzelnice a nóż bardziej spodoba Ci się strzelanie z palnej. Z wiatrówek już strzelam sporadycznie raz do roku. Jak coś to pisz na pw. ps. przeważnie strzelamy w niedzielę
pzdr
4.5/.36/.44/.45/22LR/6.35brow/7.65brow/9x18/9x19/38spec/357mag/45ACP/223rem/7.62x39/308win/12ga....
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: erli »

photochem - i tak chyba właśnie zrobię ;) należy tylko mieć nadzieję że nikt mnie z takiego terenu - po włożeniu sporej ilości pracy - nie przegoni.

Mateusz Deja - wiem, wiem że lasów jest sporo - jak już wspomniałem 20 km od Radomia mieszka mój ojciec na wsi i tam lasów aż zanadto, ale wiecie jako to jest gdy się rodzinę odwiedzi ... zawsze jest coś innego do roboty (jak nie pogadanie bośmy dawno nie gadali, a to pomoc przy jakiejś robocie, a to znowu np. piwko przy grillu a wtedy to już szlaban na wyciąganie wiatrówki - przynajmniej ja tak do tego podchodzę).
Dodatkowo przydało by się jednak coś bliżej Radomia gdyż nie zawsze jest czas żeby jechać na cały dzień na wieś - przydałoby się coś blisko aby móc nawet i codziennie wyskoczyć na te 2-3 h z wieczora.
Co do palnej i pojawienia się na strzelnicy to myślałem o tym, ale na ten moment kręcą mnie bardziej wiatrówki i inne w miarę ciche "metody pracy" i polowania na tarcze :) Dodatkowo trochę zaczynam się nakręcać na preperstwo a w tej filozofii - przynajmniej taka jest moja opinia - wiatrówka sprawdza się lepiej :) Nie znaczy to jednak że broń palną odrzucam na 100% - pewnie z zaproszenia skorzystam, ale to jeszcze nie teraz.

Co do lasów i miejsc w Radomiu i jego bliskich okolicach to widzisz Mateusz mam ten problem że o ile urodziłem się w Radomiu, to mieszkałem w jego okolicach (20 km od radomia) tylko do 16 roku życia a potem tułałem się po polsce i zagranicy. Dopiero od 2 lat jestem tutaj a wiatrówki i poszukiwanie miejscówek dopiero od kilkunastu dni więc okolicy nie znam na tyle żeby wiedzieć gdzie podjechać, gdzie mnie nikt nie przegoni bo to prywatne, albo na innego leśnika się nie napatoczę, albo gdzie nie postrzelę jakiegoś zagubionego grzybiarza ;) dlatego też czekam na sugestie od Was.
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dzień dobry i gdzie postrzelać

Post autor: erli »

I znowu wracam i ponawiam swoją prośbę:
Ludki z Radomia i okolic z wiatrówkami lub chęciami posiadania wiatrówek gdzie jesteście? Gdzie się ukrywacie? Odezwijcie się! :)
Awatar użytkownika
manolo4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Skarżyko-Kamienna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dzień dobry i gdzie postrzelać

Post autor: manolo4 »

W mojej wiosce jest miejscówka do strzelania. Tylko chęci i umiejętności brak.
Może to kryzys wieku średniego?
:galy:
pandur1
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 26 marca 2015, 21:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dzień dobry i gdzie postrzelać

Post autor: pandur1 »

Witam
Jestem ze Skarżyska i ludzi do strzelania też brak
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dzień dobry i gdzie postrzelać

Post autor: erli »

pandur1 dokładnie nad Tobą jest kolega który jest ze Skarżyska więc jest Was już dwóch :) I pewnie jeśli dobrze poszukasz znajdzie się Was więcej. Oczywiście zapraszam do Radomia na postrzelanie - co prawda miejsca do trzelania to takie DIY a nie pro strzelnice, ale zabawy też całkiem sporo.
pandur1
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 26 marca 2015, 21:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dzień dobry i gdzie postrzelać

Post autor: pandur1 »

Dopiero teraz spojrzałem, mój błąd :-D
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dzień dobry i gdzie postrzelać

Post autor: Linek »

Koledzy ze Skarżyska w Mircu jest kolega w Iłży też
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kielecko-Radomska Grupa Strzelecka”