usuwanie postów o "zwiększaniu mocy"

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

maszew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 12 października 2005, 07:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

usuwanie postów o "zwiększaniu mocy"

Post autor: maszew »

Proponuję z klucza usuwać takie posty, o ile piszący SENSOWNIE nie uzasadni takiej potrzeby.
CZ-200S+SimaluxGold 8-32x50,TwinmasterCO2,S&W 586 8",CP99Compact,BMK-20
Awatar użytkownika
Mihauek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 31 marca 2007, 22:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mihauek »

Ja bym proponował zacząć od utworzenia kosza... Że forum nie ma czegoś takiego...
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Ma... ;)
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
Awatar użytkownika
Astronauta_spif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 08 marca 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: z arsenału
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: usuwanie postów o "zwiększaniu mocy"

Post autor: Astronauta_spif »

maszew pisze:Proponuję z klucza usuwać takie posty, o ile piszący SENSOWNIE nie uzasadni takiej potrzeby.
A to ciekawe :D A po co uzasadniać potrzebę ? I jaką potrzebę skoro można strzelać tylko na strzelnicy ?? Nie wystarczy chęć posiadania ? Starczy że policja bawi się w jakąś dupną uznaniowość ! Bo po co Panu broń ? A może dlatego że chcę mam wizję iść postrzelać ZE SWOJEGO, USTAWIONEGO POD SIEBIE rewolweru !

I "z klucza" to należy działać zgodnie z regulaminem. A nie dopatrzyłem się tam zakazu rozmowy o FAC. Więc kolego maszew, nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
W terenie-im gorzej tym lepiej...
maszew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 12 października 2005, 07:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: maszew »

O właśnie - takie wypowiedzi utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że podjęcie tego tematu było jak najbardziej słuszne.
CZ-200S+SimaluxGold 8-32x50,TwinmasterCO2,S&W 586 8",CP99Compact,BMK-20
Awatar użytkownika
Astronauta_spif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 08 marca 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: z arsenału
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Astronauta_spif »

maszew pisze:O właśnie - takie wypowiedzi utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że podjęcie tego tematu było jak najbardziej słuszne.
Nie, nie. Podjęcie w ten sposób tego tematu jest jak najbardziej NIE SŁUSZNE. Bo zakłada że NIE MOŻNA zakładać wątków które NIE SĄ ZAKAZANE ANI REGULAMINEM ANI NIE NARUSZAJĄ PRAWA. FAC może kupić KAŻDA PEŁNOLETNIA osoba a prawie każda może zarejestrować. Dlaczego zatem mamy się nie dzielić wiedzą o FAC ? Pytam się teraz ja "co autor miał na myśli zakładając wątek z czapy " ?
W terenie-im gorzej tym lepiej...
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Odpowiem najprościej, jak się tylko da... Bo nabywając FAC'a kupujący nie narusza prawa. Natomiast planując przeróbkę "urządzenia pneumatycznego" poniżej 17J na FAC, czyli broń pneumatyczną - tak... Istnieje domniemanie, że skoro ktoś posiadając wiatrówkę okołolimitową pyta o zwiększenie "mocy", to prawdopodobnie pyta o osiągnięcie efektów FAC bez wymaganych prawem formalności. Czy to już jest jasne?
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
Awatar użytkownika
Astronauta_spif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 08 marca 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: z arsenału
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Astronauta_spif »

Radek Ch pisze:Odpowiem najprościej, jak się tylko da... Bo nabywając FAC'a kupujący nie narusza prawa. Natomiast planując przeróbkę "urządzenia pneumatycznego" poniżej 17J na FAC, czyli broń pneumatyczną - tak... Istnieje domniemanie, że skoro ktoś posiadając wiatrówkę okołolimitową pyta o zwiększenie "mocy", to prawdopodobnie pyta o osiągnięcie efektów FAC bez wymaganych prawem formalności. Czy to już jest jasne?

Nie, nie jest ciemne. Bo domniemanie to jest ale niewinności. PRAWNE jakbyś nie zauważył.
Ale oczywiście, można się zasłaniać pseudowiedzą i spychać do kosza takie tematy. Można straszyć, gryźć i kopać co obserwujemy w innych watkach. A gdyby tak PISAĆ JASNO że owszem przeróbka na FAC owszem ale np w zakładzie rusznikarskim. Że wiąże się to z "wymogiem formalnym" czyli rejestracją co nie jest trudna i skomplikowana. ? Można by tak ? Pewnie możnaby bo forum z założenia służy do dzielenia się wiedzą i radami. Ale zaraz, nie nie ja na iweb jestem pomyliło mi się ....
W terenie-im gorzej tym lepiej...
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Astronauta_spif pisze:A gdyby tak PISAĆ JASNO że owszem przeróbka na FAC owszem ale np w zakładzie rusznikarskim. Że wiąże się to z "wymogiem formalnym" czyli rejestracją co nie jest trudna i skomplikowana. ?
To już jest na forum od dawna opisane, dla chcącego nic trudnego znaleźć porady o rejestracji. Jakoś nie chciało Ci się chyba zauważyć, że gro pytań o przeróbkę na FAC'a zakłada "domyślnie" wygodę samodzielności działania nie skażoną nawet chęcią dostosowania się do wymogów prawa.
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
Awatar użytkownika
Astronauta_spif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 08 marca 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: z arsenału
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Astronauta_spif »

Radek Ch pisze:
Astronauta_spif pisze:A gdyby tak PISAĆ JASNO że owszem przeróbka na FAC owszem ale np w zakładzie rusznikarskim. Że wiąże się to z "wymogiem formalnym" czyli rejestracją co nie jest trudna i skomplikowana. ?
To już jest na forum od dawna opisane, dla chcącego nic trudnego znaleźć porady o rejestracji. Jakoś nie chciało Ci się chyba zauważyć, że gro pytań o przeróbkę na FAC'a zakłada "domyślnie" wygodę samodzielności działania nie skażoną nawet chęcią dostosowania się do wymogów prawa.
Mówisz że mi się nie chciało ? To teraz mi się zachce, ostatni raz bo kopanie się z osłami zle na mnie wpływa.

Kod: Zaznacz cały

Kim są Moderatorzy?
Moderatorzy są osobami (albo grupami osób), których zadaniem jest doglądanie forum od czasu do czasu. Mają możliwość zmieniania treści lub usuwania postów oraz blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie czuwają aby ludzie nie schodzili z tematu w dyskusjach oraz nie publikowali nieodpowiednich materiałow.
Jeśli dobrze zrozumiałem rolą moderatora jest pilnowanie porządku.
Póki co user maszew zaproponował robienie bałaganu czyli wycinanie "wiatrówek o podniesionej mocy" (Domyślnie JA NAPISAŁEM o FAC, bo pewnie o to mogło chodzić ale maszew nie sprecyzował). Tak czy inaczej maszew zaproponował działanie niezgodne z regulaminem. Halo ? Jest tu moderator ?

Regulamin mówi:

Kod: Zaznacz cały

Na forum niedopuszczalne jest:
a) zamieszczanie wypowiedzi sprzecznych z obowiązującym prawem, lub takich, które mogą być tak zrozumiane,
b) poruszanie tematów dotyczących polityki lub religii, 
Z tym że jak napiszę że chcę mieć FAC lub chcę go "zrobić". To raczej po to żeby się dowiedzieć co i jak. Maszew proponuje KASOWANIE zamiast informowanie ... Ale jak już pisałem chyba pomyliłem fora ...
W terenie-im gorzej tym lepiej...
Awatar użytkownika
WJarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 17 czerwca 2005, 13:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WJarek »

W polskim prawie zamiar (sam zamiar) popełnienia przestępstwa nie jest karalny z wyjątkiem zamiaru przemytu i zamachu stanu. Proszę mnie poprawić, jeśli łżę.

A Maszew nie pisał o wyrobie broni pneumatycznej a jedynie o zwiększaniu "mocy".
Astro tym razem ma rację.

A coś takiego spod palców moderatora:
Istnieje domniemanie, że skoro ktoś posiadając wiatrówkę okołolimitową pyta o zwiększenie "mocy", to prawdopodobnie pyta o osiągnięcie efektów FAC bez wymaganych prawem formalności. Czy to już jest jasne?
:galy: :galy: :galy:

A może by tak w ogóle kasować hurtem wszystkie posty dotyczące sprzętu, bo istnieje domniemanie, że kupujący wiatrówkę będzie z niej kłusował, pytający o celownik już to robi, ale kiepsko mu idzie, więc chce celniej, a amator tłumika chce pukać z okna i boi się, aby sąsiedzi nie usłyszeli...
Absurd, prawda ? A to jest uzasadnione domniemanie, bo przecież rzeczywiście zdarzają sie takie przypadki... :039:
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Moderator człowiek omylny, nieomylni nie istnieją. Ale, jak widzę, zarówno Astronauta jak i WJarek - nie zrozumieliście mojeko punktu widzenia, bo widocznie zakładacie, z góry - zgodnie z prawem z resztą, niewinne intencje pytającego, który zarejestrował się na Forum kilka dni temu i od razu pyta o wzrost energii, nie podając żadnych danych nt. energii aktualnej. Teraz sprawa jest jasna i bicie piany nie ma sensu. Jednak w sytuacji Forum, gdzie taki człowiek jest w zasadzie anonimowy - napisanie zarówno jak to zrobić oraz jak należy podejść do tematu od strony prawnej (w przypadku przeróbki na FAC) niekoniecznie będzie skutkować jego postępowaniem zgodnie z prawem - logicznym jest, że nikt nie będzie w stanie sposobu działania takiego Użytkownika sprawdzić. Lepiej więc chyba powiedzieć na początku za mało niż za dużo... prawda? Jeśli zauważyliście, nikt nic nie kasuje, nie przesuwa i nie usuwa, tylko się pyta, o co chodzi... To tak gwoli tak "bolesnego" sposobu traktowania użytkowników wytkniętego "opłotkami" przez Astronautę. O ile mnie pamięć zresztą nie myli, maszew nie jest moderatorem, ale chyba własne zdanie i opinię może mieć, tak jak Wam nikt nie broni mieć Waszej. Ja skończyłem, może inny Mod, ważniejszy ode mnie będzie miał coś do dodania...
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
Awatar użytkownika
Astronauta_spif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 08 marca 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: z arsenału
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Astronauta_spif »

ja widze ze RadekCh musi isc do okulisty :) bo inaczej nie wypada napisac. Maszew zaproponowal wycinanie z klucza czyli cenzure na podnoszenie mocy. Radek pisze o tym ze wsrod wielbicieli mocy sa tez po prostu debile. Jako ze jestem zwolennikiem mocy protestuje przeciw wrzucaniu mnie do jednego wora z debilami czyli wycinaniu WSZYSTKICH postow zawierajacych slowo klucz! I o tym jest/powinien byc ten watek.
W terenie-im gorzej tym lepiej...
Awatar użytkownika
Mihauek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 31 marca 2007, 22:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mihauek »

Radek Ch pisze:Ma... ;)
A gdzie jest ten kosz :?: Bo ja go jakoś nie widzę :zly2:
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2008, 19:29 przez Mihauek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Astronauta_spif pisze:ja widze ze RadekCh musi isc do okulisty :)
Chodzę :P Wydaje mi się, że jak maszew ma swoje zadanie, tak każdy inny może mieć inne :) Jego post był o wycinaniu w pień - mój, poniekąd - o konieczności subiektywnego oceniania "pomysłów" pojawiających się na Forum i - hmmm - cholernie czasem niesprawiedliwego analizowania, co "Pan Zenek" miał na myśli... Sorry - nie spałem dwa dni i moja zdolność percepcji jest nieco ograniczona ;) Z grubsza jednak Ty Astro, wiesz - o co mi chodzi... chyba...
Michauek pisze:A gdzie jest ten kosz ? Bo ja go jakoś nie widzę :zly2:
Lokalizacja kosza to raczej decyzja Właściciela i Administratora... Jest - ale ponieważ do kosza przesuwa wyłącznie grupa porządkowa, nie jest widoczny...
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”