Logika działania "Nieprzeczytane posty"

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Marcin z Piły.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 08 maja 2006, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Piła.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marcin z Piły. »

Mnie z kolei brakuje jedneh rzeczy - do tej pory jeśli pojawiły się jakieś nowe posty pod moją nieobecność - ikona z działem lub tematem miała inny kolor. U Was jest tak samo? Już sprawdziłem - ''nowe forum'' jest ''zoptymalizowane'' pod IE, w Mozilli nie widzę ikon nowych tematów w innym kolorze.
UKS "Tarcza" Piła.
seBOOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 18 czerwca 2005, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Śrem Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: seBOOL »

ja mam operę i wszystko gra ...
I. Regulamin ogólny
d) umieścić własną sygnaturę tekstową bądź graficzną w podpisie, o maksymalnej, łącznej wielkości odpowiadającej 3 linijkom tekstu, w tym link do strony hobbystycznej (niekomercyjnej),
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14891
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

PREZES. pisze:Mnie z kolei brakuje jedneh rzeczy - do tej pory jeśli pojawiły się jakieś nowe posty pod moją nieobecność - ikona z działem lub tematem miała inny kolor. U Was jest tak samo? Już sprawdziłem - ''nowe forum'' jest ''zoptymalizowane'' pod IE, w Mozilli nie widzę ikon nowych tematów w innym kolorze.
Po drugim zalogowaniu powinno być ok.
Marcin z Piły.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 08 maja 2006, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Piła.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Marcin z Piły. »

yaro pisze:Po drugim zalogowaniu powinno być ok.
I jest!
A więc to ta ''pułapka na duchy''? Nie będą widziały niczego interesującego dla siebie? A jeśli też się drugi raz zalogują?
UKS "Tarcza" Piła.
Mauser98k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 508
Rejestracja: 25 listopada 2004, 00:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mauser98k »

Po chwili użytkowania muszę powiedzieć, że troche trudno się zorientować, gdzie są nowe posty. Te nowe kolorki jakoś nie rzucają się w oczy jak poprzednie.

Pozdro
Wracam do gry :)
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

Do tej pory opuszczenie forum powodowało, że wszystkie tematy stawały się przeczytane. Teraz to tak nie działa. W efekcie tematy, do któych się nie zaglądało, nadal powodują, że dział jest wyświetlany jako "nieprzeczytany". To już tak zostanie, czy coś da się zrobić?
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Lars
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2687
Rejestracja: 07 maja 2004, 00:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lars »

Wg mnie powinno tak zostać - czasami wchodzisz odczytać tylko PW, nie masz czasu na tematy a później wchodzisz i wszystkie są przeczytane.

Jak skończysz czytać to, co Cię interesuje, to na dole strony głownej masz "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" - klikasz i z głowy.
Cypis
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Cypis »

Nie znalazlem opcji. Wydaje mi się jednak że jest to zaleta. Najprościej klikać przed wyjściem z danego działu link "Oznacz wszystkie tematy jako przeczytane". Posty nie przeczytane trzymane są w kolejce najdalej 3 dniowej. Można to zmieniać - wydłużyć, skrócić. Niestety tylko globalnie dla wszystkich użytkowników.
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

Lars pisze: klikasz i z głowy.
Do tej pory miałem to z głowy bez klikania.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
bjudas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 631
Rejestracja: 18 września 2006, 23:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: bjudas »

Hmm.. po troche dłuzszym czasie uzytkowania, zaczęłem dostrzegać niedogodność...
Troche trudno się połapać, który temat jest nowy, a który stary. Ponieważ gdy ktos da swoją odpowiedz do jakiegoś tematu, to podświetlany on jest jako nieczytany jeszcze.. A po kilku godzinach tych nieczytanych jest tyle, że... :shock:
Akurat stara opcja była wygodniejsza.. :wink:
Pozdrawiam - Łukasz :)
Awatar użytkownika
WJarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 806
Rejestracja: 17 czerwca 2005, 13:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WJarek »

Leopoldos pisze:Nowe funkcje naszego forum są dołujące :!: Zajrzałem do mojego profli i oto co zobaczyłem:

Dzisiaj 17:26 (Minut: 2) Online
Wizyt: 35 Łączny czas wizyt Godzin: 3.9


Chyba muszę zacząć się leczyć :roll:
Nowy silnik liczy czas naszych wizyt od zera, od momentu jego uruchomienia. Tylko w sumie po co?
Mnie o wiele bardziej zmartwił taki komunikat:

Twoje konto przekroczyło maksymalną ilość nieprzeczytanych postów: 1000 Zostały usunięte informacje o nieczytanych postach z wyjątkiem postów napisanych przez ostatnie: 3 dni
Ilość usuniętych nieczytanych postów: 807

Aby nie otrzymywać tego komunikatu, przeczytaj oznaczone tematy, lub oznacz wszystkie jako przeczytane.
W każdej chwili możesz skorzystać z wyszukiwarki postów aby odszukać posty napisane w ciągu ostatniego wybranego czasu.


Nieobecność na forum dłuższa niż 3 dni jest karana!
Wcześniej nawet chwilowe zajrzenie na forum, np. dla sprawdzenia PW, skutkowało oznaczeniem wszystkich postów jako przeczytanych. Łatwo było coś stracić.
Obecnie nie ma tego problemu. Fajnie...
Pojawił się natomiast inny: niezaglądając na forum przez kilka dni (rzadko, ale zdarza się...) nie mamy pewności, że nic nam nie umknie. Wystarczy, że nasza nieobecność przekroczy magiczne 3 dni... (albo 1000 postów). Może warto wydłużyć ten czas ?

Ogólnie - jest lepiej niż było.
Cypis - chylę czoła!
Andreas
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1301
Rejestracja: 22 listopada 2002, 06:23
Tematy: 98
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: RIP

Post autor: Andreas »

Najczęściej zaglądam na forum po linku, który otrzymuję e-mailem ze śledzonego przeze mnie tematu. Od kilku dni, kiedy próbuję w ten sposób wchodzić na forum, zamiast wejścia w temat wyświetla mi się DURNY komunikat o nieprzeczytanym 1000 postów i do tematu muszę docierać na piechotę. Nie obchodzi mnie ten 1000 postów, nie chcę tego automatu :!: :!: :!:
Andreas
Cypis
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Cypis »

Jest na to rada. Wpadaj czesciej na forum ;)

A na poważnie.

Limit nieprzeczytanych postów jest ustawialny. Bez problemu można go zwiększyć lub zmniejszać. Jednak nieprzeczytane posty (flaga dla postu dla każdego użytkownika) jest informacją którą należy przechowywać w bazie danych. Zwiększenie tego limitu powoduje gwałtowne puchnięcie bazy na serwerze a tym samym niepotrzebne obciążenie serwera i prawdopodobnie wydłużenie czasu generowania strony. Zmniejszenie natomiast spowoduje, że niektóre posty nie zostaną zauważone (nie zostaną oznaczone jako nieprzeczytane) bo wypadną z kolejki (limitu).

Postulujesz by przywróciś poprzendni status-quo. W innym poście ktoś deklaruje by limit zwiekszyć. Jak sam wiesz trudno dogodzić wszystkim ;)

Nowy engine w ogólnym rozliczeniu jest lepszy niż poprzedni. Funkcje które działają inaczej niż poprzednio wymagają by się przyzwyczaić (podobnie jak przyzwyczajaliśmy się do interfejsu poprzedniej wersji)

Niemniej rozeznam sprawę czy daje się forum przerobić tak by nieprzeczytane posty oznaczały się jako przeczytane przy wylogowywaniu osoby z forum. Najlepiej by każdy mógł to samodzielnie ustawiać.
Awatar użytkownika
bulin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 352
Rejestracja: 28 września 2004, 07:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom - Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bulin »

Cypis pisze:J

Niemniej rozeznam sprawę czy daje się forum przerobić tak by nieprzeczytane posty oznaczały się jako przeczytane przy wylogowywaniu osoby z forum. Najlepiej by każdy mógł to samodzielnie ustawiać.
Cypis zrób to. Ten komunikat zabija moją cierpliwość. Z góry dzięki
HUNTERZY
DJ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 lipca 2006, 20:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: DJ »

Dlaczego jak pisze nowego posta i go wysyłam to w temacie jest znaczek brak nowych postów?
Hatsan 70s + Leapers 3-9x40 MD TS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”