Dział kupię, sprzedam

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
SDz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 13 lipca 2018, 21:37
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: SDz »

marco polo Coś tu widocznie nie działa prawidłowo. Zobacz na mój profil a na swój. Ja rejestracje mam ciut ponad rok temu i 24 wpisy lecz nadal widnieje jako nowy użytkownik a Ty rejestrowałeś się miesiąc temu i już jesteś normalnym użytkownikiem mając do tej pory 16 wpisów. Tak że regulamin nie trzyma się sam siebie ;laughing:

Wydaje mi się też że nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi od nikogo kto się zajmuje organizacją forum i takimi sprawami.
Steyr Challenge HFT&Walther LG400&HW100&HW30s
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: Ślubek »

Po osiągnięciu założonego limitu postów (w domyślnej konfiguracji phpBB muszą być zatwierdzone) użytkownik usuwany jest z grupy nowych.
Prawdopodobnie posty @SDz nie są zatwierdzone, ale to pytanie do moderatorów.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: Yurko »

SDz pisze:marco polo Coś tu widocznie nie działa prawidłowo. Zobacz na mój profil a na swój. Ja rejestracje mam ciut ponad rok temu i 24 wpisy lecz nadal widnieje jako nowy użytkownik a Ty rejestrowałeś się miesiąc temu i już jesteś normalnym użytkownikiem mając do tej pory 16 wpisów. Tak że regulamin nie trzyma się sam siebie ;laughing:

Wydaje mi się też że nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi od nikogo kto się zajmuje organizacją forum i takimi sprawami.
Nie znam się, ale się wypowiem. Może w Twoim wypadku liczy się taka historyczna zaszłość, że gdy się rejestrowałeś obowiązywał jeszcze limit 30 "merytorycznych" wypowiedzi, i z jakiegoś powodu nowe zasady Ciebie nie objęły?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
SDz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 13 lipca 2018, 21:37
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: SDz »

Właśnie też tak myślę że zmiana regulaminu była już po mojej rejestracji. Dlatego mnie obowiązuje liczba 30 a nie 15.

Zobaczymy kiedys bo narazie mi to w niczym nie przeszkadza :wink:
Steyr Challenge HFT&Walther LG400&HW100&HW30s
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: Yurko »

Zdrowe podejście. Ja po rejestracji narażałem się Moderatorom nabijając bezsensowne posty, a później po osiągnięciu limitu bardzo długo niczego nie wystawiałem. Tak, że ta zmiana z 30 na 15 była rozsądna, bo prawie każdy nowy będzie i tak zaśmiecał forum tylko po to, by "uciec z żółtego"...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: panKompot »

Dam głowę swojej żony pare, że gdy sprawdzałem jakiegoś, to pierwszego albo drugiego dnia po rejestracji mając trzy czy cztery posty nie był żółty. Gdzieś pare miesięcy temu. :516:
Ostatnio zmieniony 18 września 2019, 21:37 przez panKompot, łącznie zmieniany 2 razy.
Ten niżej śmierdzi rybką...
Awatar użytkownika
wierzbamichal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 listopada 2019, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Chwaszczyno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: wierzbamichal »

mam podobnie, żółć mi pozostała:D wg profilu jestem czlonkiem 2 grup, nowych i zarejestrowanych , coś chyba nie zagrało
H&K SFP9L OR :502: :502:
Glock44 :502: :502:
Ruger556 MPR :502: :502:
Doruk Advanced Gladiator :502: :502:
CZ457 Synthetic :502: :502:
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1021
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: slepe_oko »

Michaus pisze:Slepe_oko, nie jesteś zbanowany, bo nie zalogowałbyś się na forum.
Masz "obcięty" dostęp do giełdy. Nie wiem za co, ale bez powodu się takich ograniczeń nie dostaje..
:one: zlustruje może to Ktoś po pół roczu, nadal nie widzę k/s, ani nie podał powodu?
:512:
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: Leon83 »

W końcu nie bez powodu masz taki nick ;-)

Leshiy I ?
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
tekado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 10 września 2009, 21:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: tekado »

Od 11 lat zaglądam na forum, dużo nie napisałem, za to czytam sporo. Próba skorzystania z działu K/S i mój post na mocy punktu IV.2 zostaje usunięty. Pierwsza myśl (po ocenzurowaniu): "Moderator kalosz!".

Ochłonąłem trochę i myślę, moderator jedynie wykonał co zostało ujęte w regulaminie, więc pozdrowiłem serdecznie jego twórców.

Nasuwają mi się pytania:
1) jaki cel ma ograniczenie dostępu do działu K/S
2) czy obecny sposób ograniczenia spełnia swój cel
3) czy obecny sposób ograniczenia ma wady

Znając odpowiedzi na te pytania można zastanowić się, czy można to zrobić lepiej. Wyprzedzając fakty, zdaję sobie sprawę że forum utrzymywane jest przez pasjonatów pro publico bono i nie będą oni poświęcać czasu, bo jakiemuś tam "użyszkodnikowi nie chce się" napisać 15 merytorycznych* postów. Niech zagadką pozostanie czy moją motywacją jest nabijanie licznika postów, burzenie porządku, dzielenie się wiedzą/opiniami, chęć rozmowy i wymiany myśli a może wylanie frustracji.

*ciekawe czy ten meta post na temat merytoryki postów zostanie zaliczony w poczet tychże. Ile to było narzekania na uznaniowość policji w zakresie pozwoleń na broń do ochrony osobistej, bo przepis niedookreślony i uznaniowy.
FX Streamline + Vortex DB 4-16x44
Stare Maxisko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 15 marca 2017, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: Stare Maxisko »

Odpowiedzi na trzecie pytanie nie znam, ale mogę pomóc z 1 i 2. Otóż, należy pamiętać, że jest to forum i głównym jego celem jest "rozmowa" w formie pisanej. Gdyby do działu k/s miałby dostęp każdy od razu, powstawało by mnóstwo fejk-kont nastawionych tylko na natychmiastową sprzedaż swoich zabawek. Chyba nikt by nie chciał, żeby wchodząc na wiatrówkowe/czarnoprochowe k/s wyświetlało mu się beżowe alledrogo z milionem najlepszych/najfajniejszych/najcelnieszych/super/duper ofert. Nie do tego służy forum, dział k/s jest tylko jednym z wielu i wcale nie najważniejszym. Więc moderacja działa tak, żeby nie było to forum pośredników handlu bronią wszelaką. Poza tym ja rozumuję tak, że kupując tutaj masz pewność (w większości przypadków), że sprzedający to ktoś z grupy i dzięki temu towar staje się bardziej "pewny" choćby przez fakt, że jak Cię sprzedawca naciągnie, to obsmarujesz go na forum. Te kilkanaście postów szybko zleci i zapomnisz o sprawie. A kryterium "czasowe" nie do końca będzie działać, bo są jeszcze konta martwe, których właściciele je porzucili albo zapomnieli albo coś i jaki jest sens zmieniać im status gdy ktoś na wywalone w strzelanie od 2 lat. Chyba, że się loguje co jakiś czas i nic nie pisze. Taki stalker :027: . A odpowiedzią na drugie pytanie niech będzie fakt, że k/s nie wygląda jak beżowe alledrogo, więc chyba działa :wink:
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!
Awatar użytkownika
tekado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 10 września 2009, 21:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: tekado »

Pytanie 1) miało na celu ustalić odpowiedni porządek rozumowania. Żeby znaleźć dobre rozwiązanie najpierw trzeba zrozumieć cel. Moim zdaniem celem jest zapewnienie że osoby sprzedające nie są anonimowe, tylko są znane w środowisku. Powyższe implikuje to, że jeśli dużemu sprzedane zostanie coś w sposób nieuczciwy to taka osoba poniesie tego społeczne konsekwencje.
Czy zgadzacie się z moją wizją celu?

Pytanie 2) czy obecny sposób spełnia wyżej wymieniony cel? W dużym stopniu owszem, kultura zawierania transakcji jest dosyć wysoka. Ale przytrafiło mi się kiedyś coś takiego, że kupiłem jakąś drobną rzecz, po chwili dostałem PW od innego użytkownika żebym uważał na sprzedawcę bo naciąga i potrafi kombinować. Było to bardzo miłe, że któryś kolega się o mnie zatroszczył, ale czy nie lepiej byłoby zablokować tamtemu konto jeśli jest znany z krętactwa? Poza gówno-burzą wróciłby on pod innym nickiem, odfajkował 15 postów i tyle.

3) czy można lepiej? Na pewno, zawsze można. Aczkolwiek trzeba uwzględnić też kategorię co jest realnie wykonalne. To co mi przyszło do głowy to rodzaj rekomendacji/zaproszenia. Żeby zostać zaliczonym do grona osób zaufanych, ktoś dobrze rozpoznawalny musiałby taką osobę namaścić. Żeby dać się poznać można pisać posty na forum albo dać się poznać osobiście na zawodach/strzelaniu.

Ma to sens, było wcześniej próbowane?
FX Streamline + Vortex DB 4-16x44
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 584
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: Januszpelle »

Wybacz tekado, ale tylko po karabinku Cię rozpoznałem :-D
Na 15 wpisów też patrzyłem z boku, ale prostszego sposobu nie ma. Nawet te 15 wpisów zniechęca wielu do niepotrzebnych tutaj transakcji.
Zwróć uwagę, na pojawiające się często zapytania - jaki ...karabinek, jaka lunetka... Na podpowiedź, że masz koło siebie gromadę ludzi z różnymi karabinami i lupami, tylko musisz do nich podjechać, kończy się rozmowa. Boją się, przeszkoda nie do przeskoczenia! Dlaczego?

Ps. tekado - brakuje Ci tylko 8 wpisów, więc pytaj, teraz już wiem żeś Jacek :-D
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: gabro »

Swego czasu próbowałem wystawić na sprzedaż książki związane z tematyką strzelecką "precyzyjną", niestety moderator kilkakrotnie usuwał moje ogłoszenia. Nie doszukałem się w regulaminie mojej nieprawidłowości.

Poszły gdzie indziej :)
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 584
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dział kupię, sprzedam

Post autor: Januszpelle »

gabro pisze:Swego czasu próbowałem wystawić na sprzedaż książki
Poszły gdzie indziej :)
Może bez akcyzy były? :-D
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”