Pytanko o "forum zamknięte".

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Adzyo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 11 lutego 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Adzyo »

Może i lepiej że trzeba się logować bo jak ktoś sprzedaje "czarny kawior z czech" na forum to mnie biere...
Awatar użytkownika
NIKO72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 01 października 2015, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: NIKO72 »

Josef pisze:To są te "dobre zmiany". Władza chce mieć możliwość uzyskania informacji nt. osób/identyfikacji osób aktywnych na forach społecznościowych, nie tylko tym. Chce wiedzieć, czy wypowiedzi na takich forach przypadkiem nie służą, np. przygotowaniu jakiejś rewolty.
zalatuje irracjonalnym lękiem i manią prześladowczą....kolega powinien odstawić GW i TVN..... :-D ;laughing:
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: MicromaX »

Ja bym nie szukał złych intencji kolegi Jozefa, za dużo kawy po prostu...
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Darth Hunterix »

Jeśli już, to ma to jakiś związek z UE i "Right to be forgotten", ale bez informacji od administracji to czysta spekulacja.
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: ravkill »

Raczej to dokładnie o to biega. Jak zwykle w uni jakiś pasztet wymyślili, a normalni ludzie się muszą z tym użerać. Normalnie RODeO... Pierdylion pseudo doradców i biurw musi z czegoś żyć.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: tommylee »

Panowie proszę bez spekulacji.

W skrócie.
Właściciel nie chce odpowiadać prawnie za wypowiedzi niektórych z użytkowników. Niestety takich kilku tutaj mamy.
Tematy o "rzekomych postrzałach", mniejszościach rożnej mści i polityce które czasami się tutaj pojawiają są rodem z Onetu.
Ktoś z zewnątrz to przeczyta, poczuje się urażony i ....

Dla tego moderatorzy zamykają i usuwają takie tematy.

Proszę nie pytajcie mnie o podstawy prawne, takie wytyczne otrzymaliśmy od Właściciela.

"Zamknięcie" forum ma na celu ograniczenie treści wypływającej w "eter" które mogą czytać osoby postronne - czyli wszyscy niezalogowani o statusie "gość".

Na ten moment możne to nie wyjść w życie.
Właściciel zastanawia się czy wprowadzić te zmiany.

To chyba tyle.
I takie tam -> http://www.giodo.gov.pl/ :-D
Ostatnio zmieniony 24 października 2017, 20:49 przez tommylee, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Aligatius »

Nie szukajdzie odpowiedzi, ta ta już najprawdopodobniej padła..
wiatq pisze:(...) to nie ma nic wspólnego z żadnymi wymogami prawnymi i nie dotyczy tylko forów o wiatrówkach broni czy innych podobnych. Takie zagrania to zwyczajny chłit matetindowy mający na celu zachęcić Cię jakąś treścią do wejścia i pozycjonować się nią w google, ale w celu obejrzenia całej treści zmuszony jesteś do założenia konta. I własnie o to założenie konta chodzi bo każde nowe konto, każda nowa duszyczka i każdy nowy mail jest w pełni przeliczalny dla administracji na konkretne plny z ewentualnych reklam albo akcji mailingowych.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1948
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Dexter »

Off Topic
co to za wymogi prawne które nakazują logowanie się na stronie?
Odpowiadając na Twoje pytanie: żadne. Nie ma takich wymogów ani żadne takie wymogi "nie wchodzą". Reszta to bicie piany.

Nie musisz dziękować :). Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: tommylee »

Aligatius pisze:Nie szukajdzie odpowiedzi, ta ta już najprawdopodobniej padła..
wiatq pisze:(...) to nie ma nic wspólnego z żadnymi wymogami prawnymi i nie dotyczy tylko forów o wiatrówkach broni czy innych podobnych. Takie zagrania to zwyczajny chłit matetindowy mający na celu zachęcić Cię jakąś treścią do wejścia i pozycjonować się nią w google, ale w celu obejrzenia całej treści zmuszony jesteś do założenia konta. I własnie o to założenie konta chodzi bo każde nowe konto, każda nowa duszyczka i każdy nowy mail jest w pełni przeliczalny dla administracji na konkretne plny z ewentualnych reklam albo akcji mailingowych.
I teraz tak będziecie bić pianę dla samej zasady.
Skoro wam te reklamy tak przeszkadzają i tyle wnieśliście wiedzy w to forum, proszę dorzućcie się jeszcze do serwera.
Na razie Właściciel utrzymuje je przez wszystkie lata z własnej kasy.

Najlepiej przyjść na gotowe i jeszcze jęczeć, ze wódka ciepła.

Powtarzam jeszcze raz.
Właściciel nie chce brać odpowiedzialności za bzdury które czasami tutaj Użytkownicy piszą.
Skoro forum jest publiczne to zawsze ktoś z zewnątrz może czuć się urażony.

A ilu User'ów jest urażonych. Jak się im odmawia bo zachowują się jakby to forum było ich własnością i maja prawo do wszystkiego to na PW walą paragrafami a na zawodach podają rękę. :one:
Tak to wygląda czasem :-D
Pisze z własnego doświadczenia i nie jestem tutaj odosobniony.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Tommy54 »

Chyba słuszna decyzja, coraz więcej przedstawicieli "suwerena" czuje się urażonych czymkolwiek ... nadchodzą NOWE CZASY.
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: wiatq »

tommylee pisze:.
Żeby nie było wątpliwości - ja nie starałem się bić piany a tylko wyjaśnić kolegom jakie są najczęstsze powody takich działań jak np. ukrywanie zdjęć czy części treści za logowaniem - to najczęściej marketing i działanie mające na celu powiększyć bazę. Nie widzę w tym nic złego - po prostu wyjaśniam.
Decyzja o całkowitym zamknięciu forum raczej w żaden sposób nie działa "marketingowo" a wręcz przeciwnie bo wycina wejścia z przeglądarek więc nie chodzi o bazę czy pieniądze - to również wyjaśniłem w swoim poście co nie zostało zacytowane.
I sprawa trzecia - mam nadzieję że w mojej wypowiedzi nie widzisz żadnego zarzutu dotyczącego czy to powiększania bazy czy reklam - jedynie wyjaśniam że takie działania mają to na celu. Nie widzę w tym nic złego i zdrożnego bo nie ma nic za darmo w sieci i każdemu kto tak bardzo nie lubi reklam z chęcią dałbym jednoznaczny wybór na 24h - albo możesz daną stronę w necie oglądać za darmo upstrzoną reklamami tu i tam, albo za dostęp do danej treści musisz zapłacić jednorazowo albo w postaci miesięcznego abonamentu - osoby tak nie lubiące reklam bardzo szybko się do nich przekonują gdy zdają sobie sprawę że wszystko kosztuje i ma swoją cenę.
I co do admina - chwała mu za to że forum założył i trzyma je przy życiu i chwała mu też za to że zdobył reklamodawców, że firmy swoje banery wrzucają i że z tego utrzymuje serwer i domenę i że coś dla niego również "do pierwszego" z tego zostaje. I nikt rozsądny nie ma z tego powodu do nikogo pretensji mam nadzieję a jeśli ma to polecam każdemu - i piszę to z perspektywy osoby która przez lata prowadziła i współprowadziła wiele forów, grup i stron w różnych branżach - komu to nie pasuje na założenie swojego forum, rozkręcenie go, utrzymania aktywności i atrakcyjności przez wiele lat, bez reklam, bez zniechęcenia i z uśmiechem poświęcając codziennie czas na takim forum.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: tommylee »

wiatq pisze:Nie widzę w tym nic złego i zdrożnego bo nie ma nic za darmo w sieci i każdemu kto tak bardzo nie lubi reklam z chęcią dałbym jednoznaczny wybór na 24h - albo możesz daną stronę w necie oglądać za darmo upstrzoną reklamami tu i tam, albo za dostęp do danej treści musisz zapłacić jednorazowo albo w postaci miesięcznego abonamentu - osoby tak nie lubiące reklam bardzo szybko się do nich przekonują gdy zdają sobie sprawę że wszystko kosztuje i ma swoją cenę.
Od jakiego czasu mamy reklamy???
Od dwóch lat???
Czy tu reklamują leki albo biustonosze???
Nie, są to produkty związane z branżą.

Ja jestem jak najbardziej za tym, żeby właściciel miał chociaż na serwer.
Ja jak mu zostaje na flachę to też dobrze.
wiatq pisze:I nikt rozsądny nie ma z tego powodu do nikogo pretensji mam nadzieję a jeśli ma to polecam każdemu - i piszę to z perspektywy osoby która przez lata prowadziła i współprowadziła wiele forów, grup i stron w różnych branżach - komu to nie pasuje na założenie swojego forum, rozkręcenie go, utrzymania aktywności i atrakcyjności przez wiele lat, bez reklam, bez zniechęcenia i z uśmiechem poświęcając codziennie czas na takim forum.
Niestety tak nie jest.
Ludzie w tych reklamach widzą garniec złota na końcu tęczy :-D
I wierz mi wielu to nie pasuje.

Jeden z administratorów fajnie to ujął.
Przychodzą do twojego domu, w uwalonych buciorach. Musisz robić co ci każą bo oni przecież przyszli.
Narobią syfu i jeszcze mają pretensje o to, że chcesz ich wyrzucić. :516:

Wracając do wątku głównego.
Właściciel cały czas zastanawia się co zrobić.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Darth Hunterix »

Poza tym większość piany jest o "wymogi prawne", bo biorąc pod uwagę jak delikatną kwestią jest relacja prawo-broń, u wielu osób takie stwierdzenie wywołuje atak paniki. I nie jest to panika nieuzasadniona.

Biorąc pod uwagę, że w przeciwieństwie do polityków właściciel forum zaskarbił sobie zaufanie forumowiczów brak jakiegokolwiek uzasadnienia lub uzasadnienie "z związku z niestosownym zachowaniem niektórych użytkowników" lub "w związku z decyzją właściciela forum" byłoby o wiele mniej kontrowersyjne.
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Awatar użytkownika
kotwworku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: kotwworku »

Chwila.
Administracja publikuje na głównej stronie ogłoszenie o planowanym zamknięciu forum dla gości, podpierając się bliżej nie sprecyzowanymi "wymogami prawnymi".
No nie ma się chyba co dziwić że ludzie są ciekawi co się dzieje. Oskarżenie o bicie piany jest tu nieco na wyrost.
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Aligatius »

@tommylee
Tu nie chodzi o bicie piany.
Mnie to zwisa, czy są reklamy, czy nie. To prywatne forum, szanuję nakład pracy, rozumiem koszty utrzymania itd. itp. Mnie to ani ziębi, ani grzeje, czy Właściciel ma z tego garnuszek, czy pięć garnuszków PLN. Ma do tego święte prawo i nikomu nic do tego!
Natomiast jeśli ktoś powołuje się na "wymogi prawne", to rodziło się pytanie "jakie" i czy wynikają może z jakiś ostatnich nowelizacji, czy może jednak motyw tych zmian tkwi w innym miejscu, co w mojej ocenie było / jest najbardziej prawdopodobne.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”