Pytanko o "forum zamknięte".

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

josearkadio
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2011, 22:31
Tematy: 0
Lokalizacja: z za pieca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: josearkadio »

Mam pytanie dotyczące ogłoszenia na głównej stronie, a dokładnie co to za wymogi prawne które nakazują logowanie się na stronie? Czy ma to coś wspólnego ze zmianami w UoBiA? Weszły albo czy wejdą w najbliższym czasie jakieś obostrzenia co do informacji na temat broni palnej?
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Kraku »

Też jestem ciekaw.
Bo spadnie ruch z google...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: adnikauto »

Jest tak na wielu forach dotyczacych nie tylko broni palnej ale takze wiatrowek w USA- no,... nie poczytasz lub nie obejrzysz zdjec jak nie jestes zalogowany... :621:

Nie musze dodawac, ze wiele razy mruknalem sobie pod nosem Ch.. wam w D... i dalem sobie spokoj :roll:

Jednakze nigdy sie nie zastanawialem dlaczego tak jest... rowniez chcialbym poznac przyczyne obostrzen korzystania tylko po zalogowaniu z polskiego Forum?!
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: wiatq »

adnikauto pisze:Jest tak na wielu forach dotyczacych nie tylko broni palnej ale takze wiatrowek w USA- no,... nie poczytasz lub nie obejrzysz zdjec jak nie jestes zalogowany... :621:

Nie musze dodawac, ze wiele razy mruknalem sobie pod nosem Ch.. wam w D... i dalem sobie spokoj :roll:

Jednakze nigdy sie nie zastanawialem dlaczego tak jest... rowniez chcialbym poznac przyczyne obostrzen korzystania tylko po zalogowaniu z polskiego Forum?!
To że zdjęcia możesz zobaczyć tylko po zalogowaniu, albo że np. widzisz tylko część dyskusji a aby zobaczyć resztę musisz się logować i inne podobne to nie ma nic wspólnego z żadnymi wymogami prawnymi i nie dotyczy tylko forów o wiatrówkach broni czy innych podobnych. Takie zagrania to zwyczajny chłit matetindowy mający na celu zachęcić Cię jakąś treścią do wejścia i pozycjonować się nią w google, ale w celu obejrzenia całej treści zmuszony jesteś do założenia konta. I własnie o to założenie konta chodzi bo każde nowe konto, każda nowa duszyczka i każdy nowy mail jest w pełni przeliczalny dla administracji na konkretne plny z ewentualnych reklam albo akcji mailingowych.

W przypadku całkowitego zamknięcia forum dla użytkowników a co za tym idzie i dla wujka google to już zupełnie inna sprawa bo takie forum odcina sobie wejścia organiczne z wyszukiwarek, wejścia przypadkowe z linków - jedyne na co może liczyć to obecni użytkownicy i renoma forum. Czy to wystarczy - nie wiem, ale to nie ja a admini muszą sobie na to pytanie odpowiedzieć.
Jeśli chodzi o mnie to sam jako mod i admin przez lata prowadzący i współprowadzący różne społeczności powiem tylko tyle - admini decyzję podjęli a naszym obowiązkiem jest się jej podporządkować i tyle.
josearkadio
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2011, 22:31
Tematy: 0
Lokalizacja: z za pieca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: josearkadio »

wiatq pisze:Jeśli chodzi o mnie to sam jako mod i admin przez lata prowadzący i współprowadzący różne społeczności powiem tylko tyle - admini decyzję podjęli a naszym obowiązkiem jest się jej podporządkować i tyle.
Mnie bardziej interesują same "wymogi prawne" na które decyzja jest powoływana. A co do forum to jest ono prywatne, jeśli właściciel wpadnie na pomysł zmniejszenia maksymalnej ilości osób z dostępem do 30 szt to jego wola i prawo. A jeśli to jest tylko decyzja adminów to po co chować się za "wymogami"?
salvatorfabris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 07:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: salvatorfabris »

W naszym kraju i w naszej sytuacji społeczno-prawnej forum miało i ma swój aspekt edukacyjny i popularyzatorski, zapewne sporo ludzi czyta interesujące ich tematy, potem się rejestruje ponieważ zaprowadziło ich tutaj np. wyszukiwanie informacji o wiatrówce czy broni, którą zapragnęliby posiadać. W sieci w tej dziedzinie jest sporo sponsorowanych pseudorecenzji, dezinformacji i powielania bzdur i legend.
Tutaj taki przypadkowy człowiek mógł je zweryfikować. Także mnie ciekawią przyczyny zamykania forum dla publiczności, choć dyskutować na temat słuszności nie mam zamiaru.
josearkadio
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2011, 22:31
Tematy: 0
Lokalizacja: z za pieca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: josearkadio »

Decyzja została podjęta i nawet nie myślę się z tym kłócić ale przydało by się zdanie jakiegoś moderatora albo admina. Od wczoraj ponad 400 odsłon tematu więc pewnie kilka osób też się zastanawia.
apatrion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 08 października 2017, 21:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: apatrion »

Szkoda, ja właśnie trafiłem tutaj przypadkiem, a robiąc pozwolenie skorzystałem z wielu informacji.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: MicromaX »

nic to nie zmienia, po prostu booty google nie beda indeksowac zawartosci.

wczesniej dalo sie wpisac w google fraze - "znalazlem bron i co zrobic" i google od razu pokazywalo wynik. potrzebne wam sa problemy ? dziwie sie ze tak pozno ktos wpadl na taki pomysl. bardzo dobry zreszta. :one:
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1550
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 69
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Rlyeh »

Wymogi prawne. Jakie? Interesuje mnie to, może SKS też będzie musiała to zrobić.
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 17:13 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: LWfilip »

Na to forum zaprowadziło mnie Google. Sporo czytałem zanim się zalogowałem. A co do zamknięcia to chyba nie jest zupełne lub jeszcze nie bo wczoraj zaglądałem z mojego kompa w pracy, właściwie z innego kraju i przeglądałem zawartość, bez przeszkód. Więc, o co chodzi??
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2955
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 39
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Josef »

To są te "dobre zmiany". Władza chce mieć możliwość uzyskania informacji nt. osób/identyfikacji osób aktywnych na forach społecznościowych, nie tylko tym. Chce wiedzieć, czy wypowiedzi na takich forach przypadkiem nie służą, np. przygotowaniu jakiejś rewolty.
milo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: milo »

dlaczego nie wypowie się admin ucinając spekulacje?
Awatar użytkownika
Grossus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 729
Rejestracja: 20 grudnia 2007, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: Grossus »

Kiedyś to władza wprowadzała cenzurę, a teraz sami sobie...

Chętnie poznam te "wymogi prawne".
Wielkopolska Sekcja Strzelectwa Terenowego STRZELEC
josearkadio
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 marca 2011, 22:31
Tematy: 0
Lokalizacja: z za pieca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanko o "forum zamknięte".

Post autor: josearkadio »

Chyba administracja nie zagląda w tą część forum bo odpowiedzi na pytanie z pierwszego postu jak nie było tak nie ma.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”