Ograniczenia w dziale K/S

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

dzwonek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 lutego 2017, 22:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: dzwonek »

Kurcze to jakieś dla mnie jest niezrozumiałe. Rozumiem żeby nowi, czyli niby niezaufani, nie mogli wystawiać nic na sprzedaż, bo mogą ściemniać/wyłudzać/cokolwiek.
Nie rozumiem natomiast dlaczego dział ma być przed nowymi chowany. Ja jako nowy zanabyłem drogą kupna bardzo fajne zbijaki wszyscy na pewno wiedzą od kogo, również pas z ładownicami. Rzeczy, które właśnie były mi potrzebne, potrzebne świeżakowi na początku przygody ;)
Jak takim działaniem mogłem kogoś oszukać to nie wiem.
Na ten moment więcej potrzeb nie mam więc przeżyję bez dostępu, mogę też w kryzysie poprosić kumpla, który polecił mi to forum żeby czegoś poszukał.
Niemniej jednak też uważam, że powinniście wszechadmini w takim razie poprawić "rules" alby było na czysto, nie będą się Was czepiać :568:
Rąsia
Cień SP-01,G19.
TeGies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Bytom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: TeGies »

Wystarczy żółtym w uprawnieniach do forum handlowego zabrać tworzenie nowych tematów , żeby nie sprzedawali. Po co od razu dostęp zabierać?
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: Senio »

TeGies pisze:Wystarczy żółtym w uprawnieniach do forum handlowego zabrać tworzenie nowych tematów , żeby nie sprzedawali. Po co od razu dostęp zabierać?
Nie wystarczy. Wystaw ogłoszenie kupię DOC-a czy inne podobne. Jesteś w tym momencie UGOTOWANY przez złodzieja który usypia czujność niską ceną, a później perfidnie okrada jak kilku ostatnio okradziono. Czy to jest teraz zrozumiałe czy jeszcze jakieś wątpliwości ?. Wspomniany złodziej / złodzieje mają po kilka kont. Wiesz z którego do Ciebie napisze jutro ?. My nie wiemy i nie jesteśmy w stanie temu zapobiec inaczej. Tego się nie da wytępić bo jest jak hydra. Jeden łeb odrąbiesz, a dwa wyrastają. Czy to jest jasne ?
Ostatnio zmieniony 12 marca 2017, 03:00 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: pmajes »

Czerpałem z tego forum wiedzę nie rejestrując się wcześniej. Ułatwiło mi to uzyskanie pozwoleń, niezbędnych informacji, zawęzić pole przyszłych zakupów.
Wiem, że są inne portale gdzie można używaną broń kupić ale to jest największe forum tego typu w Polsce. Miałem z 2 szt upatrzone w dziale sprzedam/oddam, nie zdążyłem nawet nr tel zanotować.
Oszuści zdarzają się wszędzie, trochę mnie tylko dziwi, że również w tak śliskim temacie jak sprzedaż broni.
Działam na różnych forach bliskich moim zainteresowań od samochodowych, motocyklowych, eksploracyjnych, po OT. Wszędzie trafiają się oszuści ale jeszcze nie trafiłem na przypadek by gdzieś blokowano dostęp kupującym do giełdy.
Nie mam w zwyczaju wypowiadać się w tematach gdzie moja wiedza jest za mała. Jak jako początkujący mam nabić tych postów skoro uniemożliwiacie mi dostęp do zakupu tej broni i zdobywania doświadczenia, blokując giełdę?
Kochani admini, w ten sposób zamiast propagować dostęp do broni w pewnym stopniu go utrudniacie. Działacie trochę jak dyrektywy UE czy WPA, które najpierw każe się nastrzelać z sprzętu, którego mieć nie możecie to może później będziecie mogli wogóle wniosek złożyć.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: kewalsPL »

pmajes pisze: Miałem z 2 szt upatrzone w dziale sprzedam/oddam, nie zdążyłem nawet nr tel zanotować.
...i nie znasz nikogo "starszego stażem" z forum który by Ci pomógł w tej sprawie (byłby takim poręczającym za Ciebie) ? Z głową na karku da się wszystko zrobić uczciwie :-D .
Wieszak74
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 01:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: Wieszak74 »

Wszystkie fora mają takie problemy, nawet na all..o też tak było i sobie z tym poradzili. Po pierwsze wystarczy być ostrożnym i żądać odpowiednich zabezpieczeń przy zakupach, adresu, telefonu, pełnych danych do konta (teraz praktycznie każdego można wygooglować) , ale najlepszym było by uszczelnienie procesu rejestracji. Np: w formularzu rejestracyjnym zawrzeć obowiązek wykonania przelewu w kwocie np: 1 złotego z konta gdzie dane pokrywają się z danymi rejestracyjnymi konta na forum. Konieczność wpisania 30 postów to jest pewne zabezpieczenie ale inteligentny oszust zrobi to w tydzień i będzie dalej miał możliwość oszukiwania.
Ja raczej nie robię interesów z ludżmi którzy nie chcą podać swojego telefonu (bo po rozmowie tel na 90% wiem czy gość jest ok) lub pytam czy wyślą za pobraniem, jeśli nie to jest to już dla mnie podejrzane i jestem podwójnie ostrożny.
pmajes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 24 lutego 2017, 21:57
Tematy: 4
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: pmajes »

Własnie nie mialem żadnego 'starszego' znajomego. Pozwolenie robiłem sobie 'sam', w klubie średnia wieku mało 'internetowa', ogólnie mało znajomych w temacie. W przedpokoju stoi pusta szafa. Zablokowanie giełdy bez żadnej informacji czy ostrzeżenia do dnia dzisiejszego, trochę mnie zaskoczyło. Wydaję mi się, że stracą na tym i uczciwi sprzedający starzy forumowicze.
Po za tym nie wyobrażałem sobie zakupu pierwszych sztuk bez wycieczki do sprzedającego, obejrzenia broni, zapłacenia na miejscu, przekazaniu promesy..
Awatar użytkownika
Kucyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 2016, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: Kucyk »

Senio pisze:Pisać sensownie, dyskutować i pracować na zaufanie. Tyle.
Tu zwracam się do obu Panów z Zielonym Wyróżnikiem: dobrze zdajecie sobie sprawę iż przeciętnemu Użytkownikowi trudno będzie „wytworzyć” 30 merytorycznych postów. Z resztą, co to znaczy merytorycznych? Popatrzmy na moją twórczość. Jest ona merytoryczna – dla większości z Was nie, bo wszystko, o czym napisałem zostało już gdzieś opisane.

Czy merytorycznymi można nazwać posty w zgłoszeniach do zawodów typu: „Gdzie dokładnie się zbieracie?” czy „Też bym przyjechał, ale nie dam rady”?
A może jak napiszę 29 razy powtarzane tu niczym mantra: „Szukaj, na forum wszystko jest.” A na koniec 2 X dodam „Na twoim miejscu wysłał bym na przegląd do (i tu wiadomy nick)” to będę wiarygodny i uczciwy? Jeśli miałbym oszukać, to tak dokładnie bym uczynił i po tygodniu spamowania miał uprawnienie.

Kolega Wieszak sugeruje, że warto prosić sprzedawcę o dokładne dane – ja proponowałem pójść dalej, a mianowicie ustalić wymóg że sprzedawca ma w poście ofertowym publicznie podać swe dane (imię, nazwisko, adres, nr konta, tel.) aby możliwa była nie tylko weryfikacja ich prawdziwości, ale i namierzenie gościa. Jeśli jest uczciwy, to nie będzie miał nic do ukrycia. Ten pomysł jednak z pewnych względów nie przeszedł.

Na oszustów nie ma dobrej rady, ani sposobów pewnych w 100%. Byli, są, i będą, póki dający się oszukiwać stąpają po powierzchni trzeciej planety od Słońca. A na to nie istnieje kryterium bo jak łatwowierność określać: wzrostem, zarostem, wiekiem, wagą, siłą mięśni? Nie da się, bo ludzie niezależnie od żadnych parametrów posiadają różną duszę która rzadko rządzi się twardym, matematycznym rozsądkiem.

No dobra – popieram powiedzmy ten stan, że świeży nie ma możliwości zamieszczenia ogłoszenia o sprzedaży. Ale naprawdę – blokowanie dostępu do kupna ludziom tylko dlatego, że się zarejestrowali niedawno (albo są internetowymi milczkami) można porównać do zakazu sprzedaży nieletnim prezerwatyw – bo młodość plus guma, to niechybna ciąża.

P.S.
He, właśnie widzę że ja jednak mam już uprawnienie. No to idę się dać nabrać na jakieś ogłoszenie... :621:
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: Michaus »

Nygus88 pisze:"1. Użytkownik ma prawo:"
Jak słusznie zauważyłeś "Użytkownik ma prawo", ale warto zwrócić uwagę na fakt, że Nowy użytkownikUżytkownik.
Na status Użytkownika trzeba sobie obecnie zapracować.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: WRL »

Nie wiem czy administracja zauważyła, ale w dziale K/S WPB raczej ciężko wała zrobić, ponieważ przeważająca większość transakcji musi się odbyć "face to face".

Z tego co obserwuję, to wałki pojawiają się raczej w innych działach ...

Wydaje mi się, że tak restrykcyjne podejście do kwestii działu K/S może mieć inne podłoże. Wnikliwy obserwator mógł to zauważyć w ostatnim czasie :wink:

Ale jak to mówią: gdy nie wiadomo o co chodzi... 8-)
Ostatnio zmieniony 12 marca 2017, 17:41 przez WRL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2596
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: tommylee »

Cześć.

Proszę nie dorabiajcie teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma. :-D
Mamy kilku oszustów i musimy z nimi żyć.
Niestety ale niska cena w k/s u większości wywołuje wypieki na twarzy.
Dla tego mamy kilka zgłoszeń na policję w sprawach oszustw.

Forum to nie allegro i nie będzie tu opcji PayU.
Nie chcemy też być mieszani w sprawy nie odpowiedzialnych kupujących.

Dla tego została podjęta taka a nie inna decyzja.
Proszę ją uszanować.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Kucyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 2016, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: Kucyk »

tommylee pisze:Nie chcemy też być mieszani w sprawy nie odpowiedzialnych kupujących.
Trochę statystyki dotyczącej kupujących oszukanych w ostatnim czasie:
Pierwszy nabrany kandydat narżnął ponad 350 postów, 6 lat jest na foremce;
2. 250 postów, 6 lat;
3. 60 postów, 3,5 roku;
4. 80 postów, 2,5 roku;
5. 150 postów, 9 miechów... Mam pisać dalej?

Jeśli być konsekwentnym, i nie chcieć mieć kłopotów z nie_odpowiedzialnymi kupującymi, to ci powyżej powinni mieć zablokowane dostępy do Giełdy, bo naprawdę są nieodpowiedzialni, co publicznie sami, bez bicia i własną krwią udowodnili.

Panowie - gdzie sens, gdzie logika z tym blokowaniem możliwości zakupu? Czy przepisami i ograniczeniami ktokolwiek zmniejszył naszą naiwność, chciwość, niefrasobliwość, działanie na szybciora, a przede wszystkim wewnętrzną wiarę w nadarzającą się właśnie teraz okazję? Przecież tego nie da się opanować inaczej, niż jeśli my sami, na własnych błędach się przekonamy i ze spuszczoną głową przyjdzie nam łykać wstyd w samotności. A potem... i tak znów się trafi okazja nie do odrzucenia...
Dusza polska tak zwyczajnie ma. :-D
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2596
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Nowa wersja forum - problemy /zgłoszenia

Post autor: tommylee »

Kucyk pisze:niż jeśli my sami, na własnych błędach się przekonamy i ze spuszczoną głową przyjdzie nam łykać wstyd w samotności.
Właśnie a później mail do Admina, proszę zabezpieczyć to czy tamto bo mnie oszukali.
Tak źle i tak nie dobrze.

Ja wiem, że nowi użytkownicy mogąc korzystać z giełdy mieli możliwość kupić sprzęt taniej niż w sklepie.
Jednak mamy kilku którzy skupują tutaj a sprzedają na innych forach czy allegro.
Działa z założenia miał i ma dalej za celu "migracji sprzętu między forumowiczami".

Nowi stażem mogą poczuć się urażeni, jednak jest kilka innych for (latarki czy rowerowe) gdzie dział K/S jest niewidoczny dla nowych użytkowników, właśnie w celu zachowania wymiany między użytkownikami.

Tak jak pisali wyżej koledzy moderatorzy, ostatnimi czasy naprawdę nasiliła się taka ilość osób które w bezczelny sposób zakładają konta, piszą sami ze sobą. Nasze działanie ma na celu ukrócić ich praktyki i chronić użytkowników.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Kucyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 2016, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ograniczenia w dziale K/S

Post autor: Kucyk »

tommylee pisze:mamy kilku którzy skupują tutaj a sprzedają na innych forach czy allegro
No, nareszcie! Kolega Tommy wyjaśnił przyczynę wprowadzenia takiego ograniczenia - i tu się całkowicie z działem moderacji zgadzam, że rozwiązanie jest w sumie hoojowe, ale jednak będzie działać, w związku z tym przepraszam za zamieszanie wywołane swymi postami.

Jednakże dla równowagi (i na osłodę :mad: ) pragnę rozwinąć słowa:
tommylee pisze:nowi użytkownicy mogąc korzystać z giełdy mieli możliwość kupić sprzęt taniej niż w sklepie
Strata zatem podwójna, gdyż należy pamiętać że zdarzały się też "okazje" gdzie można było w cenie prawie-sklepowej kupić sprzęt porządnie używany sprawdzony. Sprawdzenie było, oczywiście, gratisowe.

Dziękując Koledze Tommiemu za merytoryczną odpowiedź (myślę, że licznik postów Kolegi można uczciwie o punkt podnieść) odmeldowuję się, bo to dziś właśnie nastał czas nasmarować porządnie moją chińską wiatróweczkę. :)
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ograniczenia w dziale K/S

Post autor: Tommy54 »

Jest bardzo prosty sposób, aby "przefiltrować" oszusta forumowego.
Primo - prośba o kontakt telefoniczny ze Sprzedawcą i rozmowa z nim (tu trzeba trochę psychologicznie "poblefować" ).
Secundo - proponujemy mu dopłatę do przesyłki ok 10-15 zł - ale tylko opcja POBRANIOWA z MOŻLIWOŚCIĄ ZAPŁATY PO SPRAWDZENIU ZAWARTOŚCI .
Jak kontakt się urwie - to wiemy kto zacz ( Sprzedający).
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”