HW45 BS

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW45 BS

Post autor: Cin91 »

1. Zgłoszę to i nie zostanie to umorzone tak jak twierdzisz, bo sprawa wyczerpuje znamiona przestępstwa z 286KK i nie ma znaczenia, czy to jednostkowa sprawa i czy dotyczy kwoty 100 zł czy 50 groszy. Mają obowiązek się tym zająć. Umorzyć mogą jedynie z powodu "niewykrycia sprawcy", co raczej słabo by wyglądało, bo dane sprawcy posiadam. I mają obowiązek je sprawdzić. Proszę nie "misiać", bo to nie ma sensu. Zgłaszałem i to W SOBOTĘ oszusta z jakiegoś portalu ogłoszeń. Kwota była również symboliczna - 200 zł. I co? No i sprawa nabrała pędu. Po 2 miesiącach dostałem do wiadomości pismo z prokuratury, które zostało wysłane do kolesia. Po kolejnych kilku dniach dostałem przelew od typa. Wystraszył się i oddał kasę. Sprawę wtedy umorzono.

2. Owszem, reguła 30 merytorycznych postów jest idiotyczna. Lepsza by już była reguła czasowa - konto minimum miesiąc, czy ile tam.

3. Nie każdy zakłada, że wszyscy kradną. Kupiłem tu na forum naprawdę baaardzo dużo rzeczy, wiele z nich od użytkowników, którzy mieli konta od tygodnia. I wszystko było ok.
Za Walthera przelałem kolesiowi 2600 zł na konto, choć był użytkownikiem, który posiadał konto od 2 lat, a miał 4 posty - wszystkie w dziale k/s. I wszystko bezproblemowo.

Tak czy inaczej - nadaję sprawie dalszy bieg. I zobaczymy :)

Masz rację, szkoda bić piany. Dobrze by było, jakby był jakiś dział "oszuści" i wszelkie takie dyskusje byłyby tam przenoszone. Ku przestrodze.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: excar »

Kolega "kucyk" ma sporo racji. Większości z nas nie chciałoby się rozpoczynać procedury za kilkadziesiąt złotych straty. I sporo osób w przyszłości da się skusić na atrakcyjne oferty ale może dlatego że akurat oszust trafia w zapotrzebowanie. . Jednak im dłużej taki temat będzie wisiał i więcej ludzi to przeczyta to może chociaż kilkoro uratuje się od pochopnych zakupów.
Przecież ostatnio był wysyp takich ofert . Jeden typ miał 4 pozycje po kilkaset złotych gdzie od razu zapytałem go o cenę pozycji nr.5 (wkładu do chechłacza :052: ) ..oczywiście że nic takiego nie oferował ale od razu wiedziałem że oszust.
Następna była luneta gdzie dałem fotkę starych pieniędzy że nimi zapłacę i że jeszcze ich powinno wystarczyć na zakup tego HW o którym teraz tu się wypowiadamy. Była jeszcze wcześniej oferta gościa "Weźpigułkę" ale to był troll co chciał się zabawić i stąd ten nick jako zalecenie dla kupujących ;laughing:
Oszust ma skrzywione podejście do świata. Każdy z nas gdyby zarejestrował się gdzieś na jakimś forum i faktycznie miał coś do sprzedania za kilkaset czy kilka tysięcy złotych to sam by zaproponował odbiór osobisty ,może wizytę kogoś ,jakiegoś innego członka forum co mieszka bliżej aby sprawdził towar czy właśnie wysyłkę pobraniową z opcją sprawdzenia. Słowem zrobił wszystko aby uwiarygodnić swoją osobę. Dlatego trzeba umieć zadawać pytania i negocjować warunki bo w którymś momencie oszust obawiając się zdemaskowania zacznie się wykręcać od przejrzystości w transakcji a to już w tym momencie całkowicie pacjenta dyskwalifikuje.
coś tam jest
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: excar »

.....no dobra ,my sobie tu gadu gadu a trzeba założyć jakiś nowy temat w K/S może się uda kogoś rąbnąć w portfel :052: ;laughing:
coś tam jest
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW45 BS

Post autor: Cin91 »

Najgorsze jest to, że koleś:
1. najpierw zapytał, czy mogę odebrać osobiście - stwierdziłem, że za daleko jak na wartośćprzemdiotu
2. zaproponował wysyłkę za pobraniem, ale po zaliczce bo się boi, że nie odbiorę
3. wysłał zdjecia na maila - mail zgadza się z danymi z nr konta (imię i nazwisko)
4. miał post napisany na forum w jakiejś grupie lokalnej, gdzie pisał gdzie jeździ na strzelnicę

To trochę go uwiarygodniało, dlatego zgodziłem się na symboliczną zaliczkę...

Mniejsza o to, niech ten temat wisi jak najdłużej i będzie przestrogą dla innych, a ja robię swoje ;)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: IvanZasadniczy »

Wrzuć tu zdjęcia, które dostałeś od "sprzedającego".
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: kewalsPL »

Nie wchodzę ostatnio za często do K/S ale coś mnie tknęło czytając niektóre ogłoszenia, kilka z nich było pisanych w podobnym stylu chociaż inne były niki. Zastanawiałem się co z tego wyniknie i teraz już wiem.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: adnikauto »

Cin91 pisze:Najgorsze jest to, że koleś:
1. najpierw zapytał, czy mogę odebrać osobiście - stwierdziłem, że za daleko jak na wartośćprzemdiotu
2. zaproponował wysyłkę za pobraniem, ale po zaliczce bo się boi, że nie odbiorę
3. wysłał zdjecia na maila - mail zgadza się z danymi z nr konta (imię i nazwisko)
4. miał post napisany na forum w jakiejś grupie lokalnej, gdzie pisał gdzie jeździ na strzelnicę

To trochę go uwiarygodniało, dlatego zgodziłem się na symboliczną zaliczkę...

Mniejsza o to, niech ten temat wisi jak najdłużej i będzie przestrogą dla innych, a ja robię swoje ;)
Chcesz Kolego dowiedziec sie/zebrac informacji o sprzedajacym? Wpisz prosze jego imie nazwisko w google search, oprocz tego mozesz w ten sam sposob sprawdzic jego emaila- bedziesz mial od razu- gdzie gosc pisze, z jakich forum korzysta, jak dlugo, dostep do jego postow itp. jak nie wierzysz w to co pisze- wpisz swoje imie nazwisko i miasto w ktorym mieszkasz- bedziesz sam zaskoczony ile "internety" wiedza o Tobie... :one: ta procedura to tzw. "bialy wywiad" mozesz sprawdzic kazdego, dziewczyne, zone, kochanke, z kim masz do czynienia, gdzie "uczeszcza"/w internetach... co robi.... :one: na podstawie ogolnie dostepnych informacji!

Ciekawej lektury... :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1003
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: Linek »

Ja zawsze sprawdzam nr konta
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
bogoles
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 539
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 23:35
Tematy: 19
Lokalizacja: woj.śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: bogoles »

.....no dobra ,my sobie tu gadu gadu a trzeba założyć jakiś nowy temat w K/S może się uda kogoś rąbnąć w portfel :052: ;laughing:
coś już masz: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=107&t=153940 może niekoniecznie naciąganie, ale tuning warty 300pln, a wiatrówka 250... Po raz kolejny wystawiona również na OLX....
HW - 30,45,75,97,...
Awatar użytkownika
panhorror
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 11:59
Tematy: 0
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: panhorror »

Ciekawe co z tymi 30 postami jak koleś nie napisał a sobie wystawił co chciał , gdzie ta blokada w końcu jest?!
Jeśli napiszę kiedyś że z nieba będą padały żaby ... to tak będzie ;]
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: bunkier »

Witam.
Wlasnie to mnie dziwi, przeciez mozna napisac warunek sprawdzajacy ilosc postow, np. w dziale wiatrowki, warsztat, match i optyka, jesli ilosc mniej niz 30 brak uprawnien tworzenia postow w K/S a nie ma tego i nowe posty nowych powstaja, choc trzeba przyznac, ze sa natychmiast moderowane. Plus dla adminow i modow.
Pozdrawiam,
Piotrek.
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 405
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: zbisz41 »

No dobra 30 postów .... mam konto ro , napisałem ostatnio 5 postów bo muszę dozbierać 30 ....co teraz mam spamować?
Sprzedałem i kupiłem kilka rzeczy bez problemu .....teraz co ?
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: bunkier »

Dlatego kryterium czasowe bylo lepsze niz te 30 postow. W zasadzie to ciezko powiedziec, kto wpadl na pomysl ilosciowy. Ale skoro jest to wypada sie go trzymac. To, ze jest krzywdzacy, bo jest, to inna sprawa.
Pozdrawiam,
Piotrek.
PS.
Gdy ja zaczynalem, po raz ktorys :), byl miesiac probny i bylo OK! Po co bylo znosic ten przepis w regulaminie?
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW45 BS

Post autor: Cin91 »

adnikauto pisze:
Cin91 pisze:Najgorsze jest to, że koleś:
1. najpierw zapytał, czy mogę odebrać osobiście - stwierdziłem, że za daleko jak na wartośćprzemdiotu
2. zaproponował wysyłkę za pobraniem, ale po zaliczce bo się boi, że nie odbiorę
3. wysłał zdjecia na maila - mail zgadza się z danymi z nr konta (imię i nazwisko)
4. miał post napisany na forum w jakiejś grupie lokalnej, gdzie pisał gdzie jeździ na strzelnicę

To trochę go uwiarygodniało, dlatego zgodziłem się na symboliczną zaliczkę...

Mniejsza o to, niech ten temat wisi jak najdłużej i będzie przestrogą dla innych, a ja robię swoje ;)
Chcesz Kolego dowiedziec sie/zebrac informacji o sprzedajacym? Wpisz prosze jego imie nazwisko w google search, oprocz tego mozesz w ten sam sposob sprawdzic jego emaila- bedziesz mial od razu- gdzie gosc pisze, z jakich forum korzysta, jak dlugo, dostep do jego postow itp. jak nie wierzysz w to co pisze- wpisz swoje imie nazwisko i miasto w ktorym mieszkasz- bedziesz sam zaskoczony ile "internety" wiedza o Tobie... :one: ta procedura to tzw. "bialy wywiad" mozesz sprawdzic kazdego, dziewczyne, zone, kochanke, z kim masz do czynienia, gdzie "uczeszcza"/w internetach... co robi.... :one: na podstawie ogolnie dostepnych informacji!

Ciekawej lektury... :one:
Wpisywałem go. Nic nie wyskakuje. Wpisywałem e-mail. też nic. O mnie też nie znajdziesz. To kwestia bytowania w internecie. Ja zawsze starałem się być w miarę anonimowy. No i jestem ;)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
slawpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 13 marca 2009, 11:25
Tematy: 4
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: slawpa »

A może by tak czarną listę tutaj zrobić , przyklejać numery kont i inne dane .
Czarna lista w dziale K/S.
Ewentualnie gablotka ze zdjęciami :)
HW95 cal. 4,5
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”