HW45 BS

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW45 BS

Post autor: Cin91 »

Spoko, to konto nie jest prepaidowe. Prepaidy mają charakterystyczne numery. Sprawdziłem to zwykłe e-max konto w mBanku. Więc musi być zarejestrowane.

Po drugie - dlatego nie zgodziłem sie na przedpłatę, bo kolo jest nowy. Wpłaciłem symboliczną zaliczkę. Reszta miała być za pobraniem.

I tak gościa upupię dla zasady. Nie rozumiem, jak można być takim złodzijem i oszustem. To gorsze od.prostytucji za pieniądze
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: kewalsPL »

Cin91 pisze:Nie rozumiem, jak można być takim złodzijem i oszustem.
...i na tym to polega, uczciwi "idioci" nie wierzą w takie rzeczy, płacą i zostają z niczym...myślą, że wszyscy tacy są.
Kiedyś znalazłem na ulicy portfel i o mało nie pobił mnie znajomy jak w trójkę(komisyjnie) sprawdzałem komu go oddać, krzyczał: kasa do podziału a papiery do skrzynki na listy, nawet się nie wstydził-uważał to za normalne.
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 465
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: wiki09 »

Panowie już kiedyś i to jak dobrze pamiętam nie raz , były problemy ze sprzedającymi i to nawet nie chodzi że ktoś sprzedał coś czego nie ma . Były różne historie opis piękny a okazało się , że coś rozerwane , porysowane i inne takie historie . Może założyć temat od kogo warto ,a od kogo nie coś kupić , wymienić itp. Wiem że to nie portal aukcyjny , ale różne " kwiatki " bywają. Sam kilka rzeczy sprzedałem i kupiłem . Mam nadzieję że z mojej strony wszystko było ok. Jakiś " reklamacji " nie miałem ale może po prostu komuś się nie chciało pisać . Prośba do moderatorów może założyć coś takiego . Jeśli będą jakieś nieporozumienia co do transakcji niech tam się sprawy wyjaśniają .
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: Kraku »

Poza tym powinien być zakaz oferowania zdjęć tylko na maila, albo tutaj albo wcale.
Wrzucenie zdjęć na forum nie jest żadnym wyczynem.
A pomoże odfiltrować jakieś podejrzane, kopiowane z internetu zdjęcia.


Ps. Heh, zresztą powiem że lubię sam oglądać foty sprzętu w K/S :)
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: kewalsPL »

wiki09 pisze:Wiem że to nie portal aukcyjny , ale różne " kwiatki " bywają. Sam kilka rzeczy sprzedałem i kupiłem
Ja parę razy kupiłem coś od nowych-nieznanych mi osób, jednak dla bezpieczeństwa zapytałem czy podeśle w ciemno a jak jest zgodnie z opisem choć w 90% to biorę, jak nie to odeślę na mój koszt. Mogą sobie przeczytać czy przez te lata się ktoś na mnie zawiódł, mieli czyste sumienie i posłali a ja niektórym posłałem nawet na "dobrą flaszkę" więcej niż umowa obejmowała, paczkę taką otwierałem przed włączoną kamerą. Po aferach wielorybniczych wolę być ostrożnym wobec tych mniej mi znanych kolegów.
Jednak ostatnio byłem wręcz ciekaw co wyjdzie ze sprzedaży, śmierdziało z daleka......
Awatar użytkownika
lorak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 262
Rejestracja: 26 czerwca 2009, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: lorak »

Czytam i nie wierzę. Przecież poruszaliśmy w innym ogłoszeniu takie gówniane ogłoszenia nowych użytkowników. Przypominałem o nowych ustaleniach administracji i moderacji i co ? ...
Myślałem że kolega Cin91 zajarzył i wycofał się z zakupu tego HW45 :-/ .
Bądźcie realistami, ograniczmy zaufanie dla nowych w K/S. Nie wierzę nawet w poręczenia koleżeńkie. Polecam logiczne podejście do tematu okazyjnych zakupów w K/S.
... trochę stali, drewna, szkła i dużo amelinium ...
Mój arsenał, moja tajemnica.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: FireFighter »

Ale z treści ogłoszenia wynika, że "pan" raczej zna się na rzeczy co świadczy, iż jest jednym z "nas" :-/
Jak w każdej społeczności czy to motocyklowej czy wiatrówkowej znajdzie się czarna owca.
Najważniejsze żeby go uj...ć dla przykładu, żeby sobie nie myślał, że da sie ludzi "kiwać" bez konsekwencji.
Niestety w obecnych czasach honor i uczciwość coraz częściej schodzi na dalszy plan :(
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: excar »

A przecież przy tej lupce już i mówiłem (pisałem ) że tych starych pieniędzy na focie z kartką na mięso starczy mi jeszcze na zakup tego HW45 i ktoś się dał nabrać :124: :090:
coś tam jest
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: excar »

Muszę jeszcze jednego posta bo mnie nosi. Po co jest ten przedostatni kwadracik na pocztowym blankiecie ? Jak gość jest zarejestrowany od 3minut na forum i wystawia okazyjnie towar to się musi liczyć z pewnym brakiem zaufania. To on ma ponosić ryzyko a nie forumowicze ze stażem. Chcesz koleś sprzedać to albo odbiór osobisty albo wysyłka pobraniowa ze sprawdzeniem zawartości.Żadnych zaliczek. Tyle w temacie. Sam niedawno na poczcie przedzierałem się przez zwoje foli stretch z paki za 2000zeta. Co prawda strzelać nie dali :103: ale....
HPIM3866.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
coś tam jest
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW45 BS

Post autor: Cin91 »

Wiecie co? Jestem uczciwym człowiekiem. I dlatego mierzę ludzi swoją wiarą. Naiwne to, wiem. Ale nie spodziewałem się, że ktoś może być taką qrwą. No cóż, ja przebolałbym tę śmieszną zaliczkę, w końcu to nie była kosmiczna kwota. Ale dla przykładu udupię typa. Jestem po rozmowie z prawnikiem ode mnie z firmy. Powiedział, że jak najbardziej mogę złożyć zawiadomienie z art. 286 KK i tak zrobię. Nic mnie to nie kosztuje.
I choć obecnie kwota progowa to około 450 zł, to nie znaczy, że do tej kwoty można bezkarnie kraść. Kolesiowi normalnie będzie groziło - naprawienie szkody, grzywna, a nawet pozbawienie wolności. Najczęściej jest to nakaz naprawy szkody i grzywna. Ale może jakby cep dostał ze 2 tysiące grzywny toby się nauczył.

Więc dla przykładu złożę doniesienie do prokuratury. A swoją drogą nie odpuszczę gościowi i chyba zrobię sobie tripa do Żnina.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
excar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 07 marca 2012, 02:06
Tematy: 20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: excar »

Tutaj raczej chodzi o oszustwo a to zdaje się nie ma dolnego limitu albo jakiś śmieszny (kiedyś ,nie tak dawno tak było .teraz nie wiem)
coś tam jest
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: zbynio »

Dokładnie,nie ma dolnego limitu (art.286§1 k.k.) Dostanie wyrok , naprawę szkody i grzywnę.
Nie musisz iść do prokuratury. Wystarczy ,że zajdziesz na policje z danymi od niego (nawet jak fałszywe) i numer konta. Oni sobie poradzą.
Jeszcze wydrukuj sobie korespondencje z nim.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2017, 07:38 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
IZH 46
Awatar użytkownika
motaba_virus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 09 maja 2015, 09:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: motaba_virus »

Policja ostatnio stawia nacisk na transakcje internetowe, więc jest szansa, że się coś uda wskórać.
Mam nadzieję, że sprawę uda się zakończyć pomyślnie dla kolegi- bo nawet czytać o takich przypadkach przykro....

P.S Może przenieść temat z giełdy żeby nie zniknął?
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: HW45 BS

Post autor: Cin91 »

Tak zamierzam zrobić. Zgłoszę typa. Tym bardziej, że dostałem na PW 3 wiadomości od innych użytkowników, że oferował im sprzedaż rzeczy, których poszukiwali w dziale "kupię".

Mam wydrukowane ogłoszenie, korespondencję, potwierdzenie przelewu. Dziś albo w poniedziałek to zgłoszę. Nie będzie śmieć żerował.

Wizytę też mu złożę. Niezapowiedzianą :D
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Kucyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 2016, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW45 BS

Post autor: Kucyk »

Panowie, chyba zdajecie sobie sprawę, że ta cała dysputa to nic innego jak bicie piany? Zżymacie się, oburzacie, prężycie muskuły paragrafów, prześcigacie się w teoretycznym zadawaniu krętaczowi najbardziej wymyślnych tortur, a tak naprawdę nic się nie zmieni, bo oszuści, jak i oszukani, byli, są, i będą póki orkiestra na Titaniku gra.

Chcecie „zgłosić przestępstwo”. Ok. Tylko raz, że pani która zawiadomienie będzie przyjmowała jednocześnie wypełni druk umorzenia postępowania bo sprawa jest jednostkowa i zbyt błaha aby ABW do niej angażować. A dwa: nikt z Was nie zgłosi, bo trzeba by na to poświęcić dwie godziny w czasie gdy jesteśmy w pracy/szkole (w sobotę nie ma nawet w KPP pracowników którzy by się sprawą zajęli), i – no cóż – przez dwie godziny nie można było by obserwować giełdy na foremce, a przecież zawsze może się pojawić jakaś okazja...

Ktoś mówi o regułach. Że 30 merytorycznych postów. Ale jakich merytorycznych, skoro merytoryki na tym stającym się jednak portalem sprzedażowym forum jest ostatnio tyle, ile zdaniem niektórych ma być smaru na prowadnicy – czyli niewidzialna ilość.
Z resztą i tak inaczej by nie było, gdyż zasadą foremek jest że jeden Użytkownik na 1000 pisze artykuły tematyczne, a reszta tylko czyta.
To może ta „merytoryka” ma się sprowadzić do nawalenia jednego dnia 30 pościków w klimacie „Ale ładna ta osada, też taką bym zrobiła gdybym umiała.” czy „Jaką lunetę do tego Erarmsa polecacie?” – moim zdaniem nie będzie miało to wpływu na uczciwość sprzedawcy, za to wypełnia portal bezwartościową trociną.

Kolejna sprawa to posiadanie świadomości, że reguły będą przestrzegane, jeśli będzie się egzekwowało ich przestrzeganie.
Administratorzy i dział moderacji nie są cały czas na forum, zaś przykłady rażącego łamania ustalonych zasad, na które nie ma żadnej reakcji nawet ze strony Czytelników (jest chyba zakaz podbijania pozycji ogłoszenia bez obniżania ceny?) dowodzą, że prawa te są martwe
Rozumiecie: jak się nic nie mówi widząc że ktoś śmieci na ulicy, to będziemy brnęli przez papiery choćby zakaz ich rzucania był zapisany w Ustawie Zasadniczej.

Na koniec sprawa najważniejsza. Ludzka natura. A dokładniej ludzka naiwność. Oszustwa zawsze będą, bo dajemy się nabierać na „okazje” – czy to kradzione auta, czy akcjówki typu „na wnuczka”, czy wreszcie na obietnice wyborcze. Bo taka jest nasza dusza i z nią nie wygramy.

„Zaprawdę powiadam Wam, nim Hatsan 3 razy wystrzeli znów na giełdzie pojawi się kolejne lewe ogłoszenie, na które i tak się wszyscy rzucą”.
Co to? Widzę spojrzenia pełne oburzenia, że ten brzydki Kucyk, co ma mniej niż 30 merytorycznych postów wciela się w rolę mentora niczym Wałęsa z modnych ostatnio memów. Ale zanim spadnie zza klawiatur fala krytyki, zastanówcie się, czy jednak, w jakimś stopniu, nie mam racji tak pisząc?...

Dobra, Panowie, kończę, bo nie ma co marnować czasu na pisanie – trzeba pilnować giełdy, bo okazja może nam przejść koło nosa!
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”