Układ forum - działy, poddziały WBP.

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Układ forum - działy, poddziały WBP.

Post autor: LARPAK »

Mimo, że podział na forum jaki panuje jest całkiem spoko dla użytkowników, którzy już na forum trochę siedzą (ale nie tylko) to jednak panuje w nim spory chaos (mowa o dziale WBP bo w innych zbytnio się nie udzielam) i dochodzi do powtarzania tematów typu "co jako pierwszy pistolet", "jaki montaż lepszy" itd.

Moja propozycja jest taka, aby dział Broń i amunicja WBP podzielić na wzór innych for (na myśli mam kilka amerykańskich), gdzie tego typu dział jest podzielony na różne kategorie i co za tym idzie wstępnie proponuję taki podział:
- broń z serii AK
- broń z serii AR
- broń myśliwska (kwestia potrzeby posiadania takiego działu czy może zastąpić go pozostałą bronią palną)
- broń śrutowa (strzelby)
- broń krótka - pistolety i rewolwery, pistolety maszynowe
- amunicja
- akcesoria/oporządzenie - kabury, ładownice, pasy - może to być poddział do każdej z powyższych kategorii, ale raczej nie ma sensu aż tak tego dzielić
- pozostała broń palna
- optyka

Oczywiście działy można zrobić mniej lub bardziej szczegółowe, ale łatwiej jest przeszukać np. 20 stron wątku o AK niż 165 stron ogólnego wątku o wszystkim.
Opcja szukaj nie zawsze jest pomocna zwłaszcza jak nie do końca wie się jak zadać pytanie czy też czego się szuka. Dla przykładu po wpisaniu "ustawianie kolimatora" wyskoczył wątek tak nazwany, ale z innego tematu zostały wydzielone posty odnośnie wstępnego ustawienia kolimatora na sucho, gdzie opisałem co trzeba zrobić i aby to znaleźć trzeba o tym wiedzieć.

Korzystałem na kilku zagranicznych forach z takiego właśnie układu i jeżeli interesowało mnie tylko wszystko w kwestii AK to przeglądałem jeden dział z wątkami, które mnie interesują mniej lub bardziej, ale nie przedzierałem się przez gąszcz tematów, którymi nie byłem w ogóle zainteresowany jak np. AR, strzelby czy broń krótka lub CCW.

Nawet jeżeli taki poddział będzie miał tylko 2 - 3 strony tematów to i tak o te kilkadziesiąt tematów mniej, które kogoś nie interesują i łatwiej o znalezienie tego co potrzebne bez konieczności zakładania nowego wątku.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Układ forum - działy, poddziały WBP.

Post autor: franek »

Uważam, że było by sensownie, gdyby wyciągnąć przed nawias do osobnego podforum (Raporty z frontu urzędniczego)
wszystkie wątki "WPA XXX po staremu/nowemu" ze zunifikowanymi "WPA XXX" bo jedne byly "po staremu" a są "po nowemu" a inne dryfują w przeszłość ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Rebeliant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 637
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Międzyrzecz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Układ forum - działy, poddziały WBP.

Post autor: Rebeliant »

Raczej by się przydał zbiorczy rozdział o nazwie "piaskownica" niż takie rozbijanie na mniejsze działy w których nic się nie będzie działo.

Ja to widzę tak:

- Dział dla początkujących.
- Dział poświęcony samej broni (z wymienionymi podforami)
- Dział poświęcony samej amunicji
- Dział poświęcony dodatkom (kabury, optyka, szafy itp)
- Dział poświęcony kwestiom prawnym
- Dział poświęcony luźnym dyskusjom w WBP
- "Curio&Relic" czyli kolekcjonerzy
- Myślistwo (podział na subfora na wniosek zainteresowanych)
- Strzelectwo sportowe i zawody (podział na subfora na wniosek zainteresowanych)
- Dział handlowy

Na więcej trudno się rozbijać, jeszcze przez kilka (?) następnych lat strzelectwo z WBP będzie długo dosyć niszowe więc raczej nie będzie zapotrzebowania na aż takie rozbicie tematu jak ma to miejsce na zagranicznych forach
Diabeł tkwi w szczegółach więc nigdy nie wahaj się dzielić włosa na czworo by wiedzieć gdzie jest pies pogrzebany

Mam
Iż-38, Bajkał Iż-53M, nieśmiertelna chinka B-2...

Braterstwo - członek
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Układ forum - działy, poddziały WBP.

Post autor: LARPAK »

Mniejsze rozbicie np. na AR, AK itp. można zrobić jako poddziały - nawet jakby się w nich nic nie działo to ktoś mający pytanie szybciej, łatwiej i sprawniej przejrzy sobie kilka stron z różnymi tematami dotyczących danej konstrukcji niż wertować tego 3x tyle.

Oczywiście to tylko luźne propozycje, ale jak widać potrafią powstać dwa tematy dotyczące tego samego na przestrzeni kilku dni dla przykładu: amunicja B&N, kolba komercyjna do AKGN...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”