Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Reorganizacja działu "Współczesna broń palna"

Ogólne sprawy organizacyjne i techniczne dotyczące Naszego forum

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

/dev/null
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Reorganizacja działu "Współczesna broń palna"

Postautor: /dev/null » 2018-11-29, 13:25

Czy istnieje możliwość dodania dodatkowych podkategorii lub działów w forum "Współczesna broń palna"?

W chwili obecnej dział " Broń i amunicja - WBP" robi za swoisty worek dla wszystkich tematów związanych z bronią palną a nie związanych z prawem lub kolekcjonerką.
Doprowadza to do tego, że wyszukiwanie czegoś w danym temacie jest mocno utrudnione, bo ogranicza się tylko do jednego działu. Dlatego tematy się powielają i przeglądanie forum tak na prawdę nie jest możliwe a jedynie próba wyszukiwania tego co interesuje lub uczestniczenie w "Najnowszych tematach".

Jeśli ktoś z zarządzających forum jest zainteresowany wprowadzeniem podziału, to proponuję coś takiego:
Współczesna broń palna
    - Pistolety
    - Karabiny
    - Strzelby
    - Strzelanie długodystansowe (przeniesienie z forum głównego)
Akcesoria i dodatki
Strzelectwo sportowe

Może ktoś ma inne propozycje?

/dev/null

Re: Reorganizacja działu "Współczesna broń palna"

Postautor: /dev/null » 2018-12-08, 11:53

Na prawdę każdemu wszystko jedno?

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2018-12-08, 12:18

Ja już kiedyś proponowałem dodatkowy dział "WARSZTAT", w którym były by tematy związane tylko z modyfikowaniem broni, ale modyfikowanie na zasadzie odnawiania lub udoskonalania a nie np. zmianie okładzin lub zakup futerału.
Niestety, mimo popierających głosów wielu osób pomysł nie został wprowadzony, mimo że w innych działach takie tematy istnieją.
Zmotany Makarov, zmotany P99 desert.
Ostre: Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-12-08, 12:57

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz mój temat, w którym proponowałem jeszcze szerszy podział, ale też przeszedł on bez echa.

I w ten sposób mamy x tematów o montażu optyki do AK czy kolejne tematy o AR15 różnej maści rozstrzelone po całym dziale WBP.

Dexter

Postautor: Dexter » 2018-12-08, 13:00

A ja jestem za tym, żeby zostało jak jest. Bo i tak i tak będzie pierdylion takich samych tematów a jedynie będą one rozrzucone po 3 działach zamiast w jednym.

kosior303
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: kosior303 » 2018-12-08, 14:15

Ja bym dodał jeszcze dział "szkolenia".

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2018-12-09, 23:27

Lepiej mieć kilka tematów o szynie do AK czy mechanizmie spustowym AR w jednym dziale i poddziale niż rozsiane wszystko w jednym wielki dziale, gdzie miesza się to ze wszystkim innym.

Łatwiej jest przejrzeć dział np. karabinki, karabiny niż jeden ogólny, a jak jest podzielony na jeszcze nieco bardziej szczegółowe poddziały np. AK, AR, Mosin itd. - bardziej popularne konstrukcje miałyby swój poddział, a reszta do działu ogólnego "karabinki/karabiny".
To samo z pistoletami czy strzelbami.

Łatwiej przeszukać jeden dział niż całe podforum WBP - mimo powtarzających się tematów to spokojnie ktoś je znajdzie w takim mniejszym dziale i poczyta niż założy nowy szukając go w kilkudziesięciu podstronach.

/dev/null

Postautor: /dev/null » 2018-12-10, 11:08

@Dexter Równie dobrze można mieć jeden dział na całe forum. To normalne że tematy będą się powtarzać, ale na pewno mimo wszystko nada to większego ładu niż 50 stronicowe wątki na temat jednej broni, gdzie rozwiązywanych jest 20 różnych problemów. W takiej sytuacji graniczy z cudem, żeby osoba szukająca rozwiązania na dany problem, dotarła do niego w tym wątku.

@KAPRAL Masz gdzieś jeszcze swoją propozycję odnośnie działów?

EDIT: Znalazłem viewtopic.php?f=28&t=146491
Propozycja z twojego wątku jest bardziej rozbudowana, jestem za.

Dodając twoje zmiany, wychodzi mi coś takiego:
Współczesna broń palna
- Broń krótka - pistolety i rewolwery, pistolety maszynowe
- Karabiny:
-- Broń z serii AK
-- Broń z serii AR
- Broń śrutowa
- Strzelanie długodystansowe (przeniesienie z forum głównego)
- Pozostała broń palna
Amunicja
Optyka
Akcesoria i dodatki
Strzelectwo sportowe
Ostatnio zmieniony 2018-12-10, 11:52 przez /dev/null, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:

Postautor: montrala » 2018-12-10, 16:48

! Wiadomość od: montrala
Jeżeli ktoś chciałby sfinansować koszty pracy potrzebnej do przebudowy struktury forum i podziału istniejących wątków, to może taką propozycję złożyć bezpośrednio do właścicieli forum (kontakt w regulaminie). Jeżeli nie ma chętnych, to proszę korzystać z tego co forum ma do zaoferowania w obecnym stanie. Zwłaszcza nowych kolegów zachęcam żeby najpierw trochę poznali nasze forum, po udzielali się, coś od siebie merytorycznie wnieśli, zanim zaczną je przemeblowywać.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenrex, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.

Wróć do „Sprawy Organizacyjne i techniczne”