GMO

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: GMO

Post autor: czemar »

Jak by nie patrzeć w GMO nic dobrego nie ma , poza interesem koncernów tu i owszem :one:
Co do roślin i pożywienia w ogóle myślę , że powinniśmy traktować je jako przyjemny przerywnik w codziennym życiu , stosować jak najmniej przetworzone i proste produkty a przede wszystkim jeść tyle ile potrzebujemy ot i cała filozofia .
A tutaj taki myk nie wiem na ile prawdziwy :
http://davidicke.pl/forum/woda-i-mikrof ... t1976.html
Jest tam też mowa o wodzie z mikrofali
Co do samej mikrofali należało by sięgnąć do źródła i poczytać o chorobach wśród żołnierzy , którzy jako pierwsi przypadkiem zorientowali się , że przy urządzeniach wykorzystujących mikrofale jest cieplej i w ten sposób umilali sobie frontowe zimne dni grzejąc się w okolicy radarów :one:
A odnośnie cywilizacji bystrzejszej od naszej niech mi ktoś zrobi blok z kamienia o wadze kilkudziesięciu ton z tolerancją wymiarów choć 0,1mm i ułoży z takich "klocków" jakiś obiekt -nie musi być wyższy niż 50m :) , albo wytoczy kulę o podobnej wadze .
Tu ciekawy wykład , pomijam fakt megalomanii chodzi mi o miejsca i obiekty prezentowane podczas wykładu :

Sam mam wiele wątpliwości ale im więcej czytam i oglądam tym bardziej jestem przekonany , ze to co wbijano mi do głowy w szkołach / choćby nieszczęsne piramidy i sposób ich budowy oraz transportowania bloków :roll: / delikatnie rzecz ujmując dalekie jest od podstaw logicznego myślenia .
Pozdrawiam
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: GMO

Post autor: czemar »

Ciąg dalszy tematu :
http://wolnemedia.net/piractwo-kwitnie- ... ch-wsiach/
Teraz pytanie kiedy w drogę ruszą urzędnicy z prikazem skrzętnego egzekwowania cos jak policjanci , że dziennie ma być "....tyle i tyle ..." i kropka bez dziennego urobku nie wracać .
Kilka lat temu to się nikomu nie śniło ale teraz to już rzeczywistość niestety :-/
Pozdrawiam
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: MaciekSz »

Co do budowy piramid, to wszystko staje się o wiele jaśniejsze, jak sobie uświadomimy, że wykorzystywano do tego setki tysięcy robotników, których życie było warte mniej niż nic.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: Parabellum »

GMO, tak jak koncerny farmaceutyczne i wszelką wynalazczość trzeba chronić patentami, ale też dążyć do tego, by nie były one zbyt długie - tak by chciało sięł i opłacało wymyślać ciągle nowe, ale też by nie za długo potem były produkty generyczne.
Jeśli to się nie zmieni i kilka innych rzeczy, to możni będą się bogacić w tempie jeszcze zawrotniejszym (bodaj mniej niż 1% ludzi na świecie ma więcej kasy niż cała reszta razem wzięta), my będziemy budować piramidę, a następcy NSDAP znów będą mogli ostrzyć zęby.
Awatar użytkownika
asasello
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2263
Rejestracja: 04 marca 2004, 15:18
Tematy: 173
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: GMO

Post autor: asasello »

Awatar użytkownika
mazmaciek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 23:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: mazmaciek »

ciekawe ile monsanto (bayer teraz jest właścicielem marki DKC) przymaściło aby to przeszło.
Polska od dawna nie jest wolna od gmo, 99% soi i z 50% kukurydzy jest GMO, więc czemu jej nie uprawiać u nas.
tylko żywność gdzie ponad 1% jest GMO powinno być oznaczone jak paczki papierosów :D
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: poeta »

Ta firma jest bardziej znana z produkcji Heroiny i Cyklonu B
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: Zbigniew Rybka »

A Ursus jest bardziej znany z produkcji czołgów, czy traktorów?
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Xarn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 02 września 2011, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: Xarn »

Przeczytałem prawie cały ten wątek i aż brakuje mi słów aby cokolwiek napisać w temacie :)
Powiedzcie jaki macie stosunek do szczepionek?
Po prostu zanim zacznę dyskusję chcę zobaczyć czy jest w ogóle sens ją zaczynać.


Pozdrawiam
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 988
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: jakiii »

Przeczytaj jeszcze tytuł wątku (ze zrozumieniem) to wtedy ten twój brak słów może będzie dla ciebie podpowiedzią.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
mazmaciek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 23:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: mazmaciek »

rob_martin pisze:Ich najpopularniejszy produkt to chyba roundup. Stosuję do chwastów i sprawdza się b. dobrze.
Bo u nas monsanto ma mały udział w nasiennictwie wiec roundap jest ich numerem jeden.
Jest wiele środków z glifosatem i to o polowe tańszych a równie skutecznych, nawet w Polsce się niektóre produkuje na przykład w Sarzynie,
W USA monsanto jest monopolista na rynku nasiennym
Aby zmniejszyć dawkę glifosatu dodaj do niego siarczanu amonu, poza tym działa szybciej
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2017, 20:41 przez mazmaciek, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: ben_sage »

Z każdym dniem mam coraz luźniejszy stosunek do gmo z początku byłem mocno uprzedzony. Widząc w składzie większości produktów taki syf że i ten gmo będzie 100% zdrowszy. Nie widziałem też w pełni udokumentowanych badań odnośnie jego szkodliwości więc nie chce powielać ewentualnych mitów lansowanych przez dody i inne gwiazdy jednego wieczoru.

Jedynie czego mi faktycznie szkoda to jeśli to prawda to tych pszczół o ile nie jest to kolejna ściema jako mocny argument przeciwników.

Wszyscy powołują się głównie na kwestie zdrowotne a ostatnio czytam skład baranka cukrowego dla dzieci 6x E i nikt o tym nie trąbi, więc można sobie zadać pytanie o co faktycznie chodzi w gmo kto na tym zyskuje kto traci jeśli ktoś ma na to więcej czasu.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 23:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: mazmaciek »

myślę że chodzi też aby żadna firma nie zrobiła w europie tego co w obu amerykach monsanto, czyli monopol na nasiona, u nas jest pewnie z setka firm, są nawet i niewielkie rodzinne produkujące odmiany warzyw.
co do gmo to do wszelakich mięs jest dodawana soja w 100% gmo, płatki kukurydziane też nie inaczej.
co do ochrony pszczół to kilka lat temu zakazano zapraw przeciw insektom w uprawach rzepaku i kukurydzy, efekt jest taki że zamiast kilku gramów substancji aktywnej na uprawy po wschodach wylewa się kilkadziesiąt razy tyle w opryskach, a części szkodników i tak nie da się zwalczyć.
w kilku krajach unii jakoś z tym sobie poradzili i odeszli od zakazu, ale nasz rząd jest bardzo eko
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: MaciekSz »

Mamy nadprodukcje żywności, a uprawy roślin są możliwe bez użycia jakichkolwiek środków biobójczych. Dajecie się "zbajerować" - nomen omen - firmie Bayer, która jest głównym dostawcą wszelkiego chemicznego świństwa na polski rynek. Co mają mówić - przyznać, że ich *-cydy i stymulatory zabijają wszystko co żyje na polu?

Ben_sage, twoje zdanie np. o zagrożeniach dla pszczół naprawdę zależy od wypowiedzi celebrytów? Nie będę tego komentować, ale proponuję ci sięgnąć do materiałów popularnonaukowych i prac naukowych, bo w sieci jest tego naprawdę sporo. Czasem wystarczy przyswoić abstrakt.
A przy okazji spora część tych "E" z twojego baranka to substancje typu kwasek cytrynowy, soda itp.

W szkodliwości GMO nie chodzi tylko ani przede wszystkim o fakt, że jesz roślinę ze zmanipulowanym kodem genetycznym, tylko o środki chemiczne, które są niezbędne przy uprawie tych roślin. Myślisz "kukurydza", a dostajesz pół fabryki chemicznej z niesławnym glifosatem na czele.
Druga sprawa to ochrona patentowa. Prędzej czy później zacznie dochodzić do zanieczyszczenia upraw tradycyjnych roślin materiałem genetycznym, który jest chroniony patentami, a to będzie koniec normalnego rolnictwa i początek dyktatu korporacji w rodzaju Monsanto. To między innymi oni finansowali prawników, którzy przez dekady bronili tezy o nieszkodliwości roundupu.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2017, 07:15 przez MaciekSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
mazmaciek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 23:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: GMO

Post autor: mazmaciek »

Tylko ze w naszym pięknym kraju ludzie nie chcą zdrowej rzewności, chcą tanią,
Jestem rolnikiem mam uprawy tradycyjne i ekologiczne wiec coś o tym wiem.
Wszystko w 100% z upraw eko jedzie na zachód
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”