Wątek rowerowy

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: blair7 »

Napisz, co tam masz w tym rowerze, bo po zdjęciach dobrze nie widać, ale wydaję sie mi że coś ciężki ten rower wyszedł, jak na sztywniaka. ja mam fulla z amorem przednim 165mm na ośce 20mm i waży 13 kg
koła 26"?
Ostatnio zmieniony 14 września 2017, 14:15 przez blair7, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ben_sage »

A kto powiedział że miał być lekki? założenia wstępnego nie miał być lekki bo sam ważę blisko 100kg i mój styl jazdy nie pozwala mi na to(nawyki z młodszych lat) gdybym robił w podobnym budżecie lekko to by się rozsypał.
Celowo wziąłem cięższą ramę o blisko 500gr bo takiego accenta bym połamał , podobnie obręcze nie są specjalnie lekkie dh19 no i to budżetówka na wieś więc jak ktoś ukradnie to nie będzie płaczu.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: adnikauto »

No dobra... :) Wy tutaj o super hiper sprzetach a ja Was zaskocze... :wink:

Rowerk sobie kupilem... /ktorys kolejny/ :) ale powaznie pisze- mam 56 lat waze lekko ponad 200 lbs czyli 100 kg i "skladaczka" do samochodu sobie kupilem... :) ... obok na zdjeciu dla porownania normalny rower.

Idea jest tak, ze jak jade w teren gesto zaludniony czyli do "dzungli miejskiej" to parkuje auto, wyciagam sprzeta z bagaznika "prostuje" bo to skladak jest - montuje siodelko i w mysl zasady, ze lepiej slabo jechac niz dobrze isc- hajda na kon... lejce wziasc w dlon... :one:

Obrazek

Wniosek:

Jednak na starosc sie dziecinnieje- to prawda jest! :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
kobraalien
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 11 września 2017, 22:38
Tematy: 0
Lokalizacja: K-g
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: kobraalien »

Świetny maluch !!
Jaka cena i producent?
Były 4,5mm: Walther CP99 BlowBack, Walther PPS BlowBack, Crosman Vigilante, CZ SP-01 Shadow, Crosman 1077, Dan Wesson 8"
Jest 4,5mm: Hamerli AirMagnum 850 Co2, AirMaster Puncher PCP, Artemis PR900W PCP, CP-1M.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: adnikauto »

Kupilem jako uzywany z eBaya w styczniu tego roku... :) link do aukcji wygasl mam tylko to:

"Silver Roll N Fold Bicycle Collapsible Mini Folding Bike w/ Bell"...
( 272390134902 )

ITEM PRICE:
US $160.00

Malutkie koleczka ma- trzeba sie uczyc jezdzic "od nowa"... :103: bo mozna "przylozenie" gleby "wypraktykowac"... :wink: ale maluski do bagaznika wchodzi i jest luz i jako "przydupny" srodek transportu jest OK, bez przerzutek, bez niczego... o.. zapomnialem - dzwonek jest ;laughing: i "torebke" nie kiere zakupilem... na phona i butelke wody...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: adnikauto »

BTW - Tak sie przyjrzalem rowerkowi i mnie "olsnilo"... ;laughing:

Przeciez w garazu mam pare "drobiazgow" od innych rowerkow.... np. siodelko... jezdze na takim "bele-czym" a fajne siodelko sobie w garazu lezy... to samo uchwyt do butelki z woda... /na kosiarce do trawy byl zamontowany/ i tak go nie uzywalem... no i teraz jest nieco lepiej... niby taki sam a inny ;laughing: :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

:one: :piwo:

P.S. Po jezdzie testowej do skrzynki z poczta i z powrotem musze przyznac, ze sie "komfort" siedzenia polepszyl i to znacznie... bedzie sie czesciej jezdzic... :wink:

EDIT:
Jest o tyle fajny, ze sie spodnie/nogawki w lancuch nie wkrecaja i nie brudza sie... mozna w garniturze jezdzic :wink:
Ostatnio zmieniony 24 września 2017, 03:37 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Josef »

Jakie polecacie siodło z amortyzatorem do roweru w celu ochrony kręgosłupa, głównie odcinka lędźwiowego, przez wstrząsami? Cena nie jest najważniejsza. Zdrowie nie ma ceny. :-D
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Zbigniew Rybka »

Najprostsza i najkorzystniejsza cenowo a również zdrowotnie jest amortyzacja nogami, czyli wstawanie z siodełka przed spodziewanymi wybojami czy innymi nierównościami terenu. Również ustawienie wysokości siodełka tak, aby część ciężaru ciała przejmowały ręce zapobiega przeciążaniu kręgosłupa. Zbyt wyprostowana pozycja nie jest korzystna, grzbiet powinien być pochylony do przodu, wtedy naturalna amortyzacja jest najskuteczniejsza.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Josef »

Te zasady znam i stosuję. Dzięki za ich przypomnienie. Dodatkowo można jeszcze unikać mocno napompowanych opon - na "kamień". :-D Chciałbym jednak te zasady jeszcze wesprzeć rozwiązaniami technicznymi.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Zbigniew Rybka »

Z mojego bardzo krótkiego doświadczenia (zrezygnowałem po kilku jazdach) z amortyzowanymi lub zbyt miękkimi siodełkami: fatalnie wpływa to na efektywność jazdy, zmieniając odległość hm... siedzenia od pedałów. Ale doświadczenia mam głównie szosowe, chociaż terenu też nie unikam. Wolę twarde siodło (nie znaczy niewygodne) i szybką jazdę niż niestabilne pedałowanie na różnej wysokości siedzenia. Ale każdy ma swoje preferencje. Na kolarce zmiana wysokości siodełka o pół centymetra jest odczuwalna.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Josef »

Stan mojego kręgosłupa w części lędźwiowej i wiek są takie, że w chwili obecnej praktycznie jeżdżę typowo rekreacyjnie po szosach i chodnikach/ścieżkach rowerowych. W tej sytuacji amortyzowane siodełko nie ma dla mnie znaczenia w kontekście komfortu jazdy związanego ze zmianą odległości siedzenia od pedałów w trakcie działania amortyzatora. Zwracając się o jakieś sugestie mam na uwadze przede wszystkim trwałe i skuteczne amortyzowanie.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jka »

Josef pisze:Jakie polecacie siodło :-D
Ziutek ja zamiast siodła przede wszystkim polecę Ci to co na pierwszej fotce.

Dokładnie to co na tych fotkach, z tym ze nie koniecznie to siodełko, ale możesz śmiało i takiego poszukać.
Sztyca nex sprzedana (7).jpg
Siodełko Terry i Sztyca NEX (1).JPG

A najlepiej byś zrobił jakbyś sobie kupił rower z tym czyś ale markowym a nie tylko "uginaczem" :-D
2016-03-17 (16).jpg
Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: 03fxt »

też polecam taką sztycę z "pantografem", śmigam już kilka lat na takiej i w kręgosłup już nie dostaję.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ben_sage »

Josef pisze: jeżdżę typowo rekreacyjnie po szosach i chodnikach/ścieżkach rowerowych..
Jka pisze:
A najlepiej byś zrobił jakbyś sobie kupił rower z tym czyś ale markowym a nie tylko "uginaczem" :-D

Jka
Sztyce ok jeśli faktycznie są jakieś tam problemy ale jakiekolwiek amory w tym przypadku to strata pieniędzy i sporo gorsze właściwości jezdne. Jeździłem na amorach zarówno w terenie jak i w podobnym terenie co Josef teraz głównie tak jak Josef i powiem tyle żadnych amorów itd nie polecam. Kto pojeździ na sztywniaku a wcześniej na fullu lub z przednim amorem nie będzie go chciał znać na szosach i ścieżkach rowerowych włącznie z chodnikiem.
Takie rowery to się nadają w góry gdzie są kamienie ewentualnie wielkie korzenie o ile śmigamy na czas- zawody.No ale trend gdzie pakuje się amory wszędzie a korzysta się z nich tylko od święta no na plus można dodać mniejsze obciążenie na nadgarstki na lekkie nierównościach i tyle.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jka »

ben_sage pisze: Takie rowery to się nadają w góry gdzie są kamienie ewentualnie wielkie korzenie o ile śmigamy na czas- zawody
Nie prawda.

Mając 60 lat cenię sobie wygodę i to kręgosłupa stąd piszę i polecam to co pokazałem.

Gdzieś mam prędkość, szybkość czy co tam jeszcze.
Za to wiem że po jednodniowym wypadzie na 126 km, w piachu, błocie, korzeniach, kamorach, zjazdach, i podjazdach, bolała mnie d..a, noga, a nie kręgosłup, czy np. nadgarstki.

Bym zapomniał :)
Oczywiście wiesz do czego te pokrętła służą i dlaczego napisałem coś markowego a nie "uginacze"
2016-03-20 11.12.11.jpg
2016-03-20 11.08.18.jpg
Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 września 2017, 19:02 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”