Wątek rowerowy

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Josef »

Widzę, że w swojej prośbie wyraziłem się mało precyzyjnie. Jeśli dobrze zrozumiałem po przeczytaniu porad, należy rozróżnić sztycę z "pantografem" od siodełka z amorami. Jestem zdecydowany na sztycę.
Jka - dzięki za podpowiedź. Jeśli masz wyrobione zdanie o jakości takiej sztycy, wyślij mi mailem adres sprzedawcy.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ben_sage »

Jka pisze: Nie prawda.

Mając 60 lat cenię sobie wygodę i to kręgosłupa stąd piszę i polecam to co pokazałem.

Gdzieś mam prędkość, szybkość czy co tam jeszcze.
Za to wiem że po jednodniowym wypadzie na 126 km, w piachu, błocie, korzeniach, kamorach, zjazdach, i podjazdach, bolała mnie d..a, noga, a nie kręgosłup, czy np. nadgarstki.

Bym zapomniał :)
Oczywiście wiesz do czego te pokrętła służą i dlaczego napisałem coś markowego a nie "uginacze"

2016-03-20 11.12.11.jpg

2016-03-20 11.08.18.jpg

Jka
Nie ma żadnej wygody takim klockiem wręcz bym powiedział że rowery typu full nie jeżdżą po ścieżkach ani po szosie ani nie są stworzone do takiej jazdy to są rowery zjazdowe z przeznaczeniem do DH lub innej podobnej formy jazdy. Nie musisz mi tłumaczyć fascynacje z jazdy czerpie w zasadzie od urodzenia i czasem widuje twoje posty na innym forum więc od czasu do czasu czerpiemy informacje z podobnego źródła. Ja wyleczyłem się z tego typu zabawek sprężynowych czy gazowych ten etap mi już minął hopków,zjazdów itd mój dobry przyjaciel ma rower do dh fulla jechałem na nim komfort może i jest ale na pewno nie ma wygody przemieszczania się z miejsca na miejsce wręcz traci się przyjemność kiedy pedałowanie jest mało efektowne nie bez powodu kolarki są królami szos a gravele którami szutrówek a rigid to właśnie taki sensowny kompromis. Rower typu full nie ma kompromisów bo ma być bezkompromisowy w najcięższym terenie. Nie jeździ się nim dla wygody tylko dla poprawy osiągów i bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jka »

ben_sage pisze: itd mój dobry przyjaciel ma rower do dh fulla jechałem na nim komfort może i jest ale na pewno nie ma wygody przemieszczania się z miejsca na miejsce wręcz traci się przyjemność .
To co pogrubieniem wystarczy mi by Ci już więcej nic nie odpisywać.

Jechałem- a mieć używać, przejechać kilka tysięcy km. u mnie prawie 6000 już będzie, tymi samymi trasami jakimi się jeździło innymi rowerami, to trochę więcej jak tylko "Jechałem"

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ben_sage »

Takim fullem wszędzie wjedziesz i zjedziesz i tyle dla niektórych aż tyle i wystarczy. Nie przekonam się do setek innych zalet w terenie płaskim np kostce,leśnej ścieżce czy asfalcie fullem bo tylko taką jazdę mam na myśli w nawiązaniu do kolegi co szukał miękkiego siodła/sztycy już pisałem o tym. Nie wiem jak twój kręgosłup 60ki nie mam ale ja też z nim problemu nie mam na tym sztywnym badziewiu ale tak czy siak mogę życzyć ci zdrowia.
6000 na rok ? czy miesiąc?
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Michaus »

Nie przesadziłeś teraz?
Ilu znasz takich, którzy codziennie robią 200 km na rowerze?
Zrobiłeś kiedyś 6000 km w miesiąc, czy tak sobie piszesz, bo Ci się palce przyjemnie po klawiaturze ślizgają?
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ben_sage »

Wiec czym ty się zachwycasz?
krystianzach
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49
Tematy: 2
Lokalizacja: Zachełmie/Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: krystianzach »

Co moglibyście polecić z mtb do 3 tyś na przejażdżki po leśnych ścieżkach? Od czasu do czasu jakaś dłuższa trasa 100-120km.
Szukałem trochę, ale to co oferuja sklepy to poprostu smiech na sali.
W rowery za 2500 pakują altusa :shock: hamulce najnższej grupy.
Dobrze rozważam że w tej cenie powinno być minimum alivio? Rynek polski naprawde ma mało do zaoferowania w tej kwocie, no chyba że wy coś macie godnego polecenia?
Przeglądalem oferte niemieckiej marki Radon i całkiem przyzwoite były. Niestety nic nie wiadomo jak się zachowują ramy co z ich sztywnością i wytrzymałością.
Było: Hatsan 90 --->Daystate X2 -->HW97--> Walther Lg Dominator
Jest: Diana 75 03'82 i coś jeszcze 8-)
Awatar użytkownika
Jorguś
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 590
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 07:44
Tematy: 19
Lokalizacja: Lublin FrontWschodni
Grupa: Użytkownik komercyjny

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jorguś »

Wiele lat temu jednym z lepszych producentów był UNIBIKE, krajowa montownia na na dobrym osprzęcie. Kupiłem treka XENON na osprzęcie Deore za 2,600 ( przyznaję że dostałem spory rabat w zaprzyjażnionej hurtowni) W detalu był za 3200. Jeżdzę nim do tej pory i nic się z nim nie dzieje.

Znalazłem papiery, kupiony w 2004 r.
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 14:52 przez Jorguś, łącznie zmieniany 1 raz.
Szycie Osprzętu Strzeleckiego viewtopic.php?t=116842
Awatar użytkownika
Wiecho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 869
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 23:10
Tematy: 10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Wiecho »

krystianzach pisze:Co moglibyście polecić z mtb do 3 tyś na przejażdżki po leśnych ścieżkach? Od czasu do czasu jakaś dłuższa trasa 100-120km.
Obrazek
Wytrzymuje 3 sezony karkołomnych zjazdów w Beskidach z 90 kg na pokładzie, więc jest szansa, że po leśnych ścieżkach da radę :wink:
Blokada amortyzatora przydatna na asfaltowych dojazdach w teren i na dłuższych trasach po asfalcie.
W Twoim budżecie zmieści się też wersja z Deore.
LG300 Dominator, AirArms FTP900, FWB P44
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: blair7 »

krystianzach pisze:Co moglibyście polecić z mtb do 3 tyś na przejażdżki po leśnych ścieżkach? Od czasu do czasu jakaś dłuższa trasa 100-120km.
Szukałem trochę, ale to co oferuja sklepy to poprostu smiech na sali.
W rowery za 2500 pakują altusa :shock: hamulce najnższej grupy.
Dobrze rozważam że w tej cenie powinno być minimum alivio? Rynek polski naprawde ma mało do zaoferowania w tej kwocie, no chyba że wy coś macie godnego polecenia?
Przeglądalem oferte niemieckiej marki Radon i całkiem przyzwoite były. Niestety nic nie wiadomo jak się zachowują ramy co z ich sztywnością i wytrzymałością.
Kiepsko patrzyłeś: https://www.kross.pl/pl/2018/mtb/hexagon-7-0-275 lub wyższy model: https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-4-0-275
przednia przerzutka nie jest tak istotna, tyl musi być dobry
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 16:19 przez blair7, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ben_sage »

krystianzach pisze:Co moglibyście polecić z mtb do 3 tyś na przejażdżki po leśnych ścieżkach? Od czasu do czasu jakaś dłuższa trasa 100-120km.
Szukałem trochę, ale to co oferuja sklepy to poprostu smiech na sali.
W rowery za 2500 pakują altusa :shock: hamulce najnższej grupy.
Grupa alivio to chyba takie minimum zależy do czego ale od tej grupy rozpocząłbym właśnie poszukiwania.
Nie tylko pakuje altusy acery ale i kiepskie amortyzatory tzw uginacze. Dlatego ja polecam złożyć samemu od podstaw pod siebie w zależności od potrzeb.
Przy takim budżecie i jak to napisałeś leśna ścieżka to możesz też zrezygnować z tarcz i kupić inny osprzęt lepszy bo te pakowane w tych budżetowych rowerkach tylko wizualnie przypomina hamulce tarczowe.

Blair ale tam korba altusa piasty i obręcze też niezbyt ciekawe Suntour XCR 32 :583:
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 17:23 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: blair7 »

Przy takim budżecie to ciężko kupić coś lepszego, ale dobra baza pod rozbudowę na przestrzeni kilku lat, wiadomo, wszystko się zużywa. Ja tym sposobem w 2 sezony zrobiłem rower wart kilka lat temu 10 tys
krystianzach
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49
Tematy: 2
Lokalizacja: Zachełmie/Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: krystianzach »

blair7 pisze:Kiepsko patrzyłeś: https://www.kross.pl/pl/2018/mtb/hexagon-7-0-275 lub wyższy model: https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-4-0-275
przednia przerzutka nie jest tak istotna, tyl musi być dobry
Myśli że zamiast tego krossa lepiej wziąć tego canyona https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-can ... l-3-9.html
Zapomniałem dodać szukam tylko i wyłącznie 29-era
Było: Hatsan 90 --->Daystate X2 -->HW97--> Walther Lg Dominator
Jest: Diana 75 03'82 i coś jeszcze 8-)
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Seamaster »

To:
http://northtec.pl/rowery/mtb-29/cayon-dr

...cena nieco wyższa niż 3 tys ...ale wystarczy zadzwonić :wink:
(i chyba zdaje się że dopiero na drugim obrazku jest to co kupujesz - czarno pomarańczowy mat)
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 18:51 przez Seamaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: blair7 »

krystianzach pisze:
blair7 pisze:Kiepsko patrzyłeś: https://www.kross.pl/pl/2018/mtb/hexagon-7-0-275 lub wyższy model: https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-4-0-275
przednia przerzutka nie jest tak istotna, tyl musi być dobry
Myśli że zamiast tego krossa lepiej wziąć tego canyona https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-can ... l-3-9.html
Zapomniałem dodać szukam tylko i wyłącznie 29-era
Bardzo porównywalny, ale kross na jedną najważniejszą zaletę: jest polski (przynajmniej firma, bo jak wiadomo najlepsze ramy spawa się na Tajwanie)
Zobacz co ma jeszcze romet w ofercie, w półce w którą ja celuje (full do enduro) mają ciekawą opcję, znajomy kupił i jest zadowolony. Natomiast kross ma napewno dobrej jakości ramy, reszta i tak się zużyję i wcześniej czy później coś trzeba będzie wymienić
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”