Wątek rowerowy

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Michaus »

Używam na szosówce i rowerze trekkingowym.
Mam jedne buty do obu rowerów.
W ciężki teren nie jeździłem, bo ani nie mam do tego roweru, ani warunków w okolicy.
Górki i dołki - nie mój klimat.

Nie jestem jakoś mocno uparty na to konkretne rozwiązanie, ale na razie nie widzę potrzeby, aby cokolwiek zmieniać.
Przy moim użytkowaniu SPD jest OK.
Na trasach, którymi porusza się Jka, w sezonie letnim dawały radę.
Jeśli masz jakieś lepsze rozwiązanie, to możesz śmiało polecić.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2018, 08:38 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Jka »

Jak już wcześniej pisałem u mnie nie ma powrotu do pewnych rozwiązań.

Pedały zatrzaskowe o takie -już dawno u ludzi.
Pedały SPD i platforma 2015-10-27 (1).jpg

Buty do nich - o takie
Buty SPD (4).JPG
Już dawno dostały nową podeszwę i się nieźle sprawdzają z platformami.
Buty po szewcu (2).JPG
Te pól noski - założyłem i pokazałem tylko dla tego by nie było że lekceważę czyjeś porady.

Docelowo będzie coś takiego i po temacie.
http://www.ebikeserwis.pl/pedaly-xlc-ul ... ,4068,2873

Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Zbigniew Rybka »

Tor kolarski jest gładki i powoduje mało kontuzji, to nie szosa. A porządne wpięcie butów daje naprawdę rewelacyjne efekty - właśnie dzięki możliwości ciągnięcia pedału do góry. Lepsza szybkość, pewność ruchu (but nie ześliźnie się z pedału), odciążenie nogi pchającej. W trudniejszych warunkach - jazda pod górę - trzeba samemu spróbować, żeby docenić. Nauka trwa chwilę, a korzyści są niezaprzeczalne. W kolarce (ukradli mi w tym roku :cry: :cry:) miałem pedały i buty Look'a, w góralu mam SPD i też nie narzekam.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: poeta »

Jak ktoś spróbuje górskiej wersji Time, albo systemu Crank B to zapomina o SPD bo to dziadowstwo. Na PŚ w kolarstwie górskim na SPD jeżdżą tylko Ci co muszą(sponsor) reszta j.w. nie bez powodu
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ben_sage »

Zbigniew Rybka pisze:butów daje naprawdę rewelacyjne efekty - właśnie dzięki możliwości ciągnięcia pedału do góry..
Właśnie o to chodzi że kiedy pchasz jedną w dół drugą ciągniesz do góry to jest naprawdę super jeśli ktoś faktycznie dużo km robi.
Niekiedy bym chciał bardzo a czasami cieszę się że nie mam sporo zależy od sytuacji trasy czasem od innych czynników.
Niestety nie ma złotego środka i wszystko ma zalety i wady, nad lepszością nie ma się co rozwodzić każdy kupi coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Spidi!
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1851
Rejestracja: 16 października 2012, 00:45
Tematy: 18
Lokalizacja: NS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Spidi! »

Mam pytanko w temacie, wiosna niedługo więc można pomyśleć o kupnie rowerka a chciałbym jakiegoś Crossa na 28" co bym w mieście i lesie jako tako pojechał, dylemat mam następujący - czy lepiej wybierać tradycyjną kasetę i przerzutki czy pchać się w piastę wielobiegową typu Nexus 7 lub 8?
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Michaus »

Nexus to raczej rozwiązanie do rowerów miejskich, w crossach tego nie widziałem.
Myślę, że nie bez powodu stosowane są w nich tradycyjne przerzutki zamiast przekładni planetarnych. :wink:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Spidi!
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1851
Rejestracja: 16 października 2012, 00:45
Tematy: 18
Lokalizacja: NS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Spidi! »

Nexusów w crossach/trekingach jest owszem mniej aleto chyba głównie ze względu na pożądaną ilość przełożeń, mnie ciekawi czy taka przekładania jest równie wytrzymała na chwilowe obciążenie jak kaseta? Mieszkam na nizinach a jedyne górki to polodowcowe kemy więc pięćdziesięciu przełożeń nie potrzebuję :033:
Czy taki nexus8 wytrzymuje z powodzeniem stawanie na pedałach?
Czy może jednak jak się przesadzi to będzie tylko chrupnięcie i kosztowny Nexus do kosza :-/
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Michaus »

Żona ma siedmiobiegowego Nexusa w swoim rowerze, ale ona raczej nie jeździ "siłowo".
Nie umiem się wypowiedzieć, czy prędzej padnie przy brutalnym traktowaniu niż tradycyjne rozwiązanie.
Wiem natomiast, że ewentualna naprawa będzie trudniejsza, bo mechanizm bardziej skomplikowany i nie każdy sobie z tym poradzi.

Z dziwniejszych wynalazków jakimi jeździłem, to połączenie kasety i trzybiegowej przekładni planetarnej oraz dwunastobiegowa przekładnia planetarna, która wyglądała jak od motoroweru.
Miałem kiedyś rower z trzybiegowym Nexusem, napędzany wałem. Stawanie na pedałach mu nie zaszkodziło.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
GHOSTek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wola Uhruska Lubelskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: GHOSTek »

Spidi! pisze:Mam pytanko w temacie, wiosna niedługo więc można pomyśleć o kupnie rowerka a chciałbym jakiegoś Crossa na 28" co bym w mieście i lesie jako tako pojechał, dylemat mam następujący - czy lepiej wybierać tradycyjną kasetę i przerzutki czy pchać się w piastę wielobiegową typu Nexus 7 lub 8?
Mam rower miejski. Gazelle z Nexusem 8
Traktuje go bardziej jako turystyka, trasa 120km w 5h nie stanowi dla niego problemu. W sezonie zrobiłem nim 1200km i zero zaglądania, regulowania. I na pedalo się też stanie. Mam go od nowości 3lata i zero zaglądania. .
Zaleta- bezszelestna praca. Ale w crossie...
HW 97K mDOT 4-16x42 AO
lola290
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 19 lutego 2018, 10:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wątek rowerowy

Post autor: lola290 »

wiem ze to moze glupie pytanie i cos takiego nie istnieje ale .. czy sa jakies dobre opony do rowerow na zime? takie na snieg
Awatar użytkownika
Michal_00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2017, 12:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: Michal_00 »

Schwalbe ma w ofercie sporo opon zimowych, rożne bieżniki z kolcami, a jeśli to ma być do zabawy na śniegu to chyba szedł bym w kierunku Fatbike'a na niskim ciśnieniu i dużo pary w nogach :-D
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ravkill »

Miałem się pochwalić, jak przebuduję ebajka, to się chwalę. W tym wątku, bo to prawie formalnie rower...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek rowerowy

Post autor: adnikauto »

@Ravkill

Fajny ten Twoj elektryk tylko czy to jeszcze rower? :) Bardziej elektryczny moped... chociaz oczywiscie mozna sie spierac.... grunt, ze Tobie pasuje :one:

Ja swojego "gorala" tez przerobilem na elektryka - tylko zalozenie bylo inne:

- jak najmniej widocznej ingerencji w rower /ma byc taki "sleeper"/ :wink:
- ma ciagle byc rowerem, zeby nadal moc pracowac pedalami
- mala moc 250W - sluzy mi tylko do pomocy przy wjezdzaniu na wzniesienia, zebym nie lapal powietrza jak ryba wyjeta z wody...
- utrzymanie jak najmniejszego zwiekszenia wagi o ile to tylko mozliwe... rower czesto podrozuje na bagazniku rowerowym za autem i nie chce rak sobie wyrywac podnoszac go na bagaznik...
- naped dziala w sytemie zero-jedynkowym albo zalaczony albo wylaczony- patrz powyzej
- bateria 10.4 Ah powinna mi pomoc pokonywac wzniesienia na regularnej dlugosci wycieczce
- kask Bella z integralna opuszczana oslona na oczy - jak sie rozpedzisz na rowerku do 50 km/h to raz, ze chroni przed uderzeniem owadow w twarz/oczy a dwa dzieki dobrej wentylacji zapobiega lzawieniu oczu przy duzej predkosci a po trzecie - umozliwia jazde w deszczu....

Tyle ode mnie :one: :piwo:

Rowerek:
Obrazek

Kask /zdjecie pogladowe/:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 12:59 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek rowerowy

Post autor: ravkill »

U Was macie lepsze prawo, możecie mieć w legalu 750 Watt...|(pewnie dlatego, że statystyczny hambureg waży więcej niż starokontynentalny) mój śmiga tylko po lasach i na mieście na pedałach. Mocy nie podaję (jak każde urządzenie elektryczne, zeżre tyle ile mu dasz, o ile się nie zjara...). A do kasku mam motokrosowe google.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 13:17 przez ravkill, łącznie zmieniany 2 razy.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”