Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Postautor: maciek199815 » 2018-07-17, 06:31

Może wyjść mniej bo kotły automatyczne pilnują temperatury w domu. Starym kotłem można częściej przegrzać dom. Do tego dochodzi sprawność cieplna. Mój obecny kocioł ma chyba 92% sprawności. A stary na drewno 75-80%.

gondol_jerzy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Pogadajmy o ogrzewaniu naszych domów

Postautor: gondol_jerzy » 2018-07-17, 13:08

Równie dobrze jak przegrzać, można też starym kotłem domu nie dogrzać. Zwłaszcza, że mowa jest o drewnie, które szybko się wypala, a chociażby nocą nikt raczej już do kotła nie dokłada. Porównywanie domu sąsiada niekoniecznie może mieć sens. Wystarczy, że sąsiad utrzyma w domu nie 23, a 19 stopni i już spalanie z 15-20% w dół. To samo gdy zakręci kilka grzejników w nieużywanych pomieszczeniach. Kolega miszle podał zużycie drewna. Ja to przeliczyłem na pellet przy założeniu podobnej sprawności uzyskiwania ciepła. Szczerze mu życzę, żeby pelletu spalił jak najmniej i nie musiał toczyć codziennej walki z drewnem.

Wróć do „Pozatematyczny”