Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pistolety ASG :)

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Postautor: browar25 » 2015-06-26, 18:50

cieniu słyszałem o tej zawodności glocków :( Ale też słyszałem, że ten od TM, po wymianie paru rzeczy, jest ok i dosyć niezawodny. A co padło w twoim?

Ten Stark Arms bardzo efektowny, ale ja właśnie szukałem czegoś niecustomoweg. Zamka bez otworów z oryginalnymi oznaczeniami, itp. Na tej stronie znalazłem jeden od CNC, ale muszę więcej o tym poczytać. Powiem, że szukałem wcześniej czegoś takiego. I niestety jedyne co znalazłem to ten zestaw guardera :-/ A wiem, że też ma pewne wady. Coś tam było z zamkiem, że czasem spasować. Dokładnie szukam czegoś takiego: http://www.airsoftglobal.com/shop/index ... ts_id=6534
Może być jakiejkolwiek firmy, oby trwałe.
HW 40

Awatar użytkownika
cieniu

Postautor: cieniu » 2015-06-26, 18:57

Jak zwykle - mechanizm spustu :-/
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom

Awatar użytkownika
xxxam

Postautor: xxxam » 2015-06-27, 00:41

Chwyt jak chwyt - zawsze można coś dokleić, wymienić okładziny itp. Glock i Hi-capa (1911) to przede wszystkim różnica w spuście i mechanice obsługi : SA i cocked&locked vs. striker i większy opór na spuście. No i sama składność broni/repliki (to jak się strzela a nie jak leży w ręce). Najlepiej jakby replika była po prostu repliką tego co strzela się palną :-)

Ja nie mam nic do Glocków - z G19 strzela mi się dobrze, z repliki WE też było ok. Jednak XDM jest jeszcze fajniejszy i tańszy jak napisał cieniu (tylko dla mnie mniejsze niż 5.25). A od kiedy zaprzyjaźniłem się z CZ85 to plastika kupie sobie kiedyś ... później :-)

AK na częściach z FB robi Pan Tobys - czy to całkiem nowe - zdania na ten temat są różne - osobiście nie widziałem, więc nie potwierdzę. Są jednak dosyć drogie >3000 pln a to już niebezpiecznie blisko najtańszych AR-ów lub wypasionych CZ858

Awatar użytkownika
cieniu

Postautor: cieniu » 2015-06-27, 05:45

Glock i HiCapa nie mają żadnych okładzin - to jak je wymienić :) :)
Okładziny ma Colt, CZ np !
A opór na spuście, to wg Ciebie od czego zależy w replikach Glocka i HiCapy i gdzie jest większy ? Bo nie skumałem tego wersetu ???
Repliki ASG są replikami, tego, co strzela się z palnej - nie mogą być dokładnie w 100% takie same, bo mają inne "pociski" - też nie rozumiem tej konkluzji :-D
XDM też wolałbym 4.5 - ale zbyt znaczące różnice są między 4.5 i 5.25 - oprócz długości :-/
Sądzę, że nie bierzesz pod uwagę tych różnic i pewnie o nich nie wiesz :shock: , a w dynamice są one ważne ...
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom

Awatar użytkownika
browar25

Postautor: browar25 » 2015-06-27, 22:30

3000 za składanego AK to nie mało, biorąc pod uwagę, że zawsze jest niepewność z czego składany. To za tyle AK od Arsenala kupi nowego.

XDM nawet fajny, jak tak dłużej na niego popatrzy. Patrzę, że cenowo trochę tańszy, ale różnica nie aż tak wielka ze 300zł, a do gen 3 tylko 100.

Co do replik, to widzę, że zdania podzielone. Pewnie Hi-capy byłby najlepszym wyjściem. Też jakieś ubezpieczenie na wypadek jakby jednak kiedyś na jakieś aa ipsc naleciało :) A nigdy nie wiadomo co tam się w przyszłości spodoba.
HW 40

Awatar użytkownika
xxxam

Postautor: xxxam » 2015-06-28, 09:30

cieniu, powiało chłodem jak od mojej żony z łóżka :-D

W obydwu przypadkach (Glock i HC) jest kilka sposobów aby chwyt zmienić - zgadzam się że nieprecyzyjnie nazwałem to okładzinami. Gen 4. ma nakładki/okładziny w kpl w pudełku ...

Na pewno też znasz lepiej ode mnie konstrukcje spustów w tych dwóch przypadkach (fabrycznych) ale wg mnie laika zależy od sprężyny lub/i przerywacza. Praca na spuście jest inna i już. Replika zawsze będzie repliką ale do momentu uwolnienia gazu z dyszy zachowuje się i czuje w miarę podobnie jak ostry odpowiednik.

xdm 4.5 ze względu na Production. Tak naprawdę to najlepiej leży mi 3.8 z krótkim chwytem :-)
Niestety w moim klubie nie ma sekcji dynamicznej i muszę się uczyć sam :-)

Awatar użytkownika
juby
Kontaktowanie:

Postautor: juby » 2015-06-28, 11:31

xxxam pisze:Replika zawsze będzie repliką ale do momentu uwolnienia gazu z dyszy zachowuje się i czuje w miarę podobnie jak ostry odpowiednik.

W porównaniu z replikami to Margolin kopie jak muł :)
Owszem coś tam się przesuwa i klekota symulując odrzut, ale nieporównywalny nawet z .22lr
Ranger .45 Navy 1851 .36 (lufy 5 i 7,5 cala)
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris

Awatar użytkownika
xxxam

Postautor: xxxam » 2015-06-28, 12:04

z naciskiem na klekota :-)

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2015-06-28, 13:11

Cieniu, możesz mi przybliżyć temat różnic między XDM 4.5 a 5.25..
Po weekendowych testach różnych modeli na stołecznych strzelnicach, XDM bardzo mi przypadł do gustu i spośród 6 różnych modeli, które do tej pory brałem pod uwagę jako pierwszy pistolet centralnego zapłonu, obecnie rozważam już tylko dwa: XDm9 i HK SFP9.
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

Awatar użytkownika
cieniu

Postautor: cieniu » 2015-06-28, 14:00

Różnice dla mnie istotne: 5.25 ma regulowany spust, światłowód, odelżony zamek (w moim odczuciu pracuje łagodniej i jest mniejszy kop), lżejszą sprężynę powrotną zamka oraz regulowaną szczerbinkę :wink:
Wersja 4.5 tego nie ma !!! Ale jest bardziej składna. Na szczęście zamki są wymienne :shock:

Awatar użytkownika
cieniu

Postautor: cieniu » 2015-06-28, 14:02

juby, dobre masz odczucie. Replika do dynamiki wogóle nie powinna mieć odrzutu :-D
Ja tuningując zawsze do tego dążę.. Ma mieć miękki i szybki cykl strzału, dobrą prędkość najlepiej około 100m/s - i jak najmniejszy odrzut. To nie jest klamka do biegania po lesie i udawania "komadira czapajewa" :)

Awatar użytkownika
juby
Kontaktowanie:

Postautor: juby » 2015-06-28, 14:47

Ja nie mam dobrych odczuć tylko praktykę :) i kilkanaście replik przygotowanych do AIPSC.
Ranger .45 Navy 1851 .36 (lufy 5 i 7,5 cala)

sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris

Awatar użytkownika
cieniu

Postautor: cieniu » 2015-06-28, 15:42

juby, nie rozumiem Ciebie wcale w tych 2ch ostatnich postach, to jak ma być wg Ciebie ? Ma kopać, czy nie ma - co ma do tego margolin ?? No kilkanaście klamek - super, to znaczy, że masz zapędy kolekcjonerskie !! ?? czy masz więcej ode mnie ? :shame:
... chyba sam tylko rozumiesz, co piszesz :-/
Ja dzielę się po prostu tym, co wiem, ale nie wiem pewnie wszystkiego, może też się podziel tym, co wiesz, jak masz praktykę - chętnie wchłaniam nową wiedzę ...
W takim razie do spotkania na torach :) Ale ja nie mam szans chyba, bo mam tylko 2 klamki, niemniej jednak "nie pękam" :wink:

Awatar użytkownika
xxxam

Postautor: xxxam » 2015-06-28, 22:52

porównanie jubego (btw - to MOJA ksywka była zanim nie schudłem ;-) jak najbardziej na miejscu - Margolin kopie bardziej niż Hi-capa na CO2, I piszę to pomimo tego że mam tylko jedną klamkę Nie przygotowaną do AA :-)

a wracając do pytania kolegi którego nicka już nie pamiętam (w końcu to było jakieś 3-4 strony temu :-D):

Jak masz hajs kup sobie Hi-capa lub Glocka TM + 3-4 magazynki, pas, kabura, ładownice i jesteś kozak
Jak masz mniej hajsu to kup WE Glocka/Hi-capa lub KJW Hi-capa + 2 magazynki LUB poluj na używkę TM. Jak zostanie floty to pas, kabura itd....
Jak nie masz hajsu to kup coś sensownego używanego na Green Gas a za resztę kulek i gazu i ciesz się ze strzelania kompozytem po taniości :-)

Awatar użytkownika
browar25

Postautor: browar25 » 2015-06-28, 23:47

3-4 magi mieć ogółem, czy dokupić 3-4 i mieć łącznie 4-5? Przy cp99c mam 2 zapasowe, razem 3 do puszkobujstwa i szeroko rozumianej rekreacji wystarcza :) Tylko ich patykowaty wygląd irytuje :( Do żadnej ładownicy tego nie wsadzi.

Mam jeszcze do was pytanie o KWC. O jakość ich replik. Pytam, bo robią też wiatrówki, repliki colta 1911 m.in. W praktyce to ASG na stalowe bbsy :) Zauważyłem, że paru kolegów na forum je ma, sprzedawane pod szyldem Umarexa i nawet chyba się trzymają nieźle.
HW 40

Wróć do „Pozatematyczny”