Pistolety ASG :)

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

xxxam pisze: najbardziej upierdliwe jest zbieranie kulek po strzelaniu - strzelałem dużo w blachę w garażu więc kulki pękają i robi się taki dywanik na podłodze
Da sie chyba dostac biodegradowalne, nie? Przegrabi sie z ziemia i po zawodach...
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

MaciekSz pisze:
xxxam pisze: najbardziej upierdliwe jest zbieranie kulek po strzelaniu - strzelałem dużo w blachę w garażu więc kulki pękają i robi się taki dywanik na podłodze
Da sie chyba dostac biodegradowalne, nie? Przegrabi sie z ziemia i po zawodach...
Pewnie - zwłaszcza w garażu !!!! :) :)
A strzelaliście kiedyś z biodegradowalnych ??
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

te bio sa beznadziejne a ich biodegradacja trwa tyle co eko-reklamówki i polaga głównie na tym że są zielone :-D (czyli że mniej widac w trawie). JAk pies sie ich nażre to sie przekręci. Ciężko z dostępnością cięższych od 0,28g w górę i tych lepszych jakościowo (czyli celniejszych). Jak są chamsko zrobione to nawet mogą rysować lufę.
Kupiłem toto na samym początku "na start" bo tanie - ale po porównaniu z takimi lepszymi nadal mam cały worek - nawet gość co kupił ode mnie glocka ich nie chciał

Co do zbierania - w sumie to też nie problem bo stary odkurzacz łyka je bez problemów tylko, że mi się nie chce :-D

Największą zaletą ASG do treningu, jest to że możesz strzelać w mieszkaniu, domu, salonie - dużo bardziej bezpiecznie niż ze śrutu, a kulochwyt zrobisz ze starej koszulki albo ręcznika
Najwięcej bebechów i modyfikacji można dostać do Glocka i Hi-capa od Tokyo Marui. No i przemawia za nimi niezawodność. Obydwa na GG.
Tak Marui to kozak - tylko ile kosztują te zabawki TM'a ? ;-) a te modyfikacje są 2,3x droższe niż do palnej. Do postrzelania treningowego w domciu od niedzieli do niedzieli i zabawy w zupełności starczą KJW, WE, KSC i podobne. Glocki KSC są już legendarne w polskiej lidze AAIPSC.

Do WE nie ma problemu z częściami, do KJW również (hi capa klon TM więc części również pasują) Obie te firmy są bardzo dobre jakościowo - z praktyki ok 10000 kulek i niezliczonych ćwiczeń na sucho nie moge złego słowa powiedzieć. Trzeba tylko dbać i czyścić.
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

Trochę kosztują, ale w zamian oferują lepsza niezawodność. Czasem można kupić coś taniej, ale jak w zamian ma to się szybciej rozlecieć, to tylko sam siebie oszukuję, że kupuję taniej. Zwłaszcza do AAIPSC, gdzie tych kulek idzie znacznie więcej niż na strzelankach. Jakiś musi być powód, że ci lepsi zawodnicy biegają właśnie z replikami TM. Btw taki glock tm z zestawem guardera wygląda zacnie :)
HW 40
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

Poleccie cos z ASG do zabawy w pseudo-dynamikie w domowym ogrodku.
Pytanie było sformułowane jednoznacznie - do powyższego TM bedzie moim zdaniem przesadą. Nawet posiadając nadmiar gotówki.
A rozlecieć może się wszystko jak się nie dba...
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

xxxam pisze:Tak Marui to kozak - tylko ile kosztują te zabawki TM'a ? ;-) a te modyfikacje są 2,3x droższe niż do palnej.
No to prawda :-/ te 2 razem - to ok 6k :!: Ale tylko dlatego, że bardzo oszczędzałem !! Pracy własnej nie liczę :-?
Obrazek
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

xxxam pisze:
Poleccie cos z ASG do zabawy w pseudo-dynamikie w domowym ogrodku.
Pytanie było sformułowane jednoznacznie - do powyższego TM bedzie moim zdaniem przesadą. Nawet posiadając nadmiar gotówki.
A rozlecieć może się wszystko jak się nie dba...
Trzeba zawsze brać poprawkę na apetyt, który rośnie w miarę jedzenia :) Ja tam wychodzę z założenia, że na tanie mnie nie stać. Dlatego muszę kupować droższe :wink:

Pieniądze szczęścia nie dają, ale dwie stuningowane Hi-capy już tak :D
HW 40
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

browar25, to po co Ci ten z "otworkiem" :shock: jeśli nie stać Cię na "liche" rzeczy ??
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

Ten z otworkiem został zakupiony w 2008 roku i bezusterkowo działa po dziś dzień. Więc chyba nie taki lichy :wink:

A z tym, że nie stać na tanie to taka przenośnia. Bo lepiej raz kupić szyte buty za 500 zł, niż co roku kupować klejone za 100. Jak kogoś stać to co roku zmienia i wydaje 1000zł na buty w ciągu 10 lat. A jak kogoś nie stać to kupuje takie za 500 :wink:
HW 40
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

cieniu, bardzo ładnie zrobione, dzięki za poparcie przykładem :-)

browar25 pisze:Trzeba zawsze brać poprawkę na apetyt, który rośnie w miarę jedzenia :)
,

wezmę kebab gigant - najwyżej połowe oddam psu
może kiedyś będę strzelał 99/100 a nie 58/100 to kupię od razu pardini za 15 tys zamiast margolina
może kiedyś 3Gun Pro series zamiast "blaszanki" to beźmy tą customową benellkę zamiast turka za 600 pln
.... nie chcę cie martwić ale to droga do nikąd ... w tym sporcie apetyt rośnie w miarę umiejętności, broń/replika traci niewiele na wartości i powoli się zużywa
browar25 pisze:Pieniądze szczęścia nie dają, ale dwie stuningowane Hi-capy już tak :D
szczególnie jak na zawodach wydymają cię zawodnicy z klockami za 300 zł :-) a już te Hi capy to są naprawdę szczęśliwe i doczekać się nie mogą jak je raz w miesiącu zabierzesz do ogródka na utylizację puszek :-)
browar25 pisze:Ten z otworkiem został zakupiony w 2008 roku i bezusterkowo działa po dziś dzień.
Czyli jednak można ? Można ...

Peace :-)
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

Czy mi się wydaje, czy Ty masz do mnie pretensje o to, że nie podzielam Twoich poglądów :) Pytanie retoryczne, więc nie stawiam znaku zapytania.

Mi ma prawdę nie przeszkadza, że wolisz tańszy produkt. Byłbym wdzięczny jakbyś zaakceptował fakt, że ja mam inny pogląd.

P.S. Paradini mi się nie podoba ;laughing: Jak już to Ruger mk3. A to, że ja bym wybrał akurat G17 TM, to właśnie ze względu na pewne kwestie estetyczne. NIe jestem snobem, który kupuje bo cena wysoka. Wolę coś co w pierwszej kolejności jest jak najbardziej niezawodne, a w dodatku musi się podobać. A o gustach się nie dyskutuje :)
xxxam pisze: Czyli jednak można ? Można ...
A no jednak nie można :-/ Kupiłem za tanio i teraz muszę sprzedać, bo daleko mu pod względem detali i odwzorowania do takiego tm glocka. Więc, widzisz czemu teraz dążę do zakupu czegoś, co jest dla mnie produktem docelowym. Kiedyś tez tak Hatsana kupiłem. I zgadnij co się stało :-D Sprzedałem. A ze strzelaniem to nie jest tak, że musisz być w tym mistrzem, żeby sprawiało radość. Lepszy sprzęt cieszy bardziej, nawet jak się nie ma adekwatnych umiejętności. Przynajmniej ja tak mam.
HW 40
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

Ale ciągle coś tam przerabiam - tu nowy szczegół :-D
Waży: 1200 g z magazynkiem !!
Obrazek

Jasne, że można dużo taniej - tu HiCapa hybryda: dół WE, góra TM Match - do "ogródka" wystarczy - strzela o niebo lepiej niż WE stock !! Waga 1050 gramów z magazynkiem....
Obrazek

Ale do zawodów w klasie standard nie ma już kompromisów: baza TM plus to co widać - spust regulowany, magwell "równoległy" nie zmieniający wysokości pistoletu, "śliskie" magazynki 4,3 plus aluminiowa stopka magazynka (w sumie 4szt ich), światłowód oraz to, czego nie widać: gumka hopup custom, dysza custom, tłok custom, mocniejsza sprężyna powrotna dyszy, słabsza powrotna zamka, skrócony skok, lufa zewnętrzna aluminiowa (masa) niepływająca :wink: , lufa wewnętrzna precka PDI 6,01mm, stalowa rama spustu !!!! Kulki wyłącznie polerowane podwójnie. użyte 3 rodzaje smaru plus olejek silikonowy, "spiłowany" kabłąk i chwyt... uffff ! Kasy dużo, a prawie nic nie widać :-D Prędkość kulki 0,25gr = 320fps , cykl strzału krótszy o jakieś 70% od stockowej HiCapy WE :shock:
Waga: 980 g z magazynkiem ...
Obrazek

Sądzę, że Was jakoś "pogodziłem" :wink:
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2015, 23:55 przez cieniu, łącznie zmieniany 5 razy.
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

Godzić można dwie zwaśnione strony :-D Jak w Zemście Fredry :-D Ja tam się na nikogo nie gniewam. Bo i nie mam za co. Każdy ma prawo do swojej opinii, swojego gustu, tip. Nie twierdzę, że repliki od WE są mniej celne i nie można z nimi wygrywać. Po prostu w mojej opinii za replikami TM idzie coś więcej niż wyższa cena. Gdyby było inaczej, to w końcu zawodnicy przestali by je kupować. Ale mi nawet nie o to chodzi. Ze mnie strzelec jak z koziej d.. trąba. Jak nie trafię, to podejdę bliżej ;-) Ale mam jakieś takie zapędy kolekcjonerskie chyba i ten Glock z guarderem za mną chodzi. Na razie biorę go na przeczekanie. Zauważyłem, że czasem mi ochota na coś przechodzi jak to przeczekam, a jak nie przejdzie to kupię :P
HW 40
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

browar25, "pogodziłem" - różni się od pogodziłem :)
Chodzi mi oto, że obaj macie rację - ale to potrzeba jest matką wynalazków, więc to ona ma wyznaczać, co nam jest potrzebne, żeby był FAN !! :-D
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

I za to warto wypić :piwo:
HW 40
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”